Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Africa Eco Race 2018

#21 04.01.2019 17:40:47

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Africa Eco Race 2018


bolux napsal(a):

MotoDriver:

hezky, ale moc info se o něm dohledat nedá

Já si myslím že Salt Lee je jenom lokální jezdec,který splnil podmínky pro účast na AER,zaplatitl startovné a jel se svést. Samozřejmě to může být úplně jinak a já se mýlím.


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#22 10.01.2019 13:06:47

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Africa Eco Race 2018


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#23 11.01.2019 11:33:03

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Africa Eco Race 2018


musím se vámi podělit o report Janka Zaťka  a1  ano z jeho FB je to borec a jeho zprávy jsou prostě úžasné:

7. etapa
po včerajšej etape v ktorej nam zrušili rýchlostnú skúsku, lebo pre piesočnú búrku nemohli vzlietnuť vrtuľníky. Tak odpočinutý som o pol desiatej odštartoval po 20 kilometrovam prejazde do 480 kilometrovej rychlostnej skúšky. Zozačiatku bol piesok, neskôr duny, a dlhá cesta ponedzi taviu trávu. Všetko prebiehalo bez problemov, až dovtedy idkedy mi prestal točiť roadbook a musel som ho ručne pretáčať. Bolo to asi po 180 kilometroch. Zopárkrát som prebehol odbočku ale vždy som si vedel skorigovať uhol a vedel sa napojiť na správnu cestu. Už sa blížila tankovačka a pred ňou dva waypointy. K tomu prvému bolo treba zahnúť doľava. No zase som prepálil tú odbočku a aj keď som sa neskôr stočil na predpísaný uhol, nenašiel som cestu a išiel som kľučkovaním ďalej tým uhlom. Waypoint som nenasiel, zato som tam našiel trocj stratených jazdcov. Soplu sme to tam ešte križovali, no nakoniec sim sa rozhodol vrátiť. Vtom priletely dva Optimusy. V domnení že zanavigovali správne sme sa za nimi pustili, pokiaľ sa aj oni nezačali krútiť . Tak som sa zase otočil , vyliezol na najvyššiu dunu a odtiaľ som videl ako vľavo po piste letia dve autá a motorka. Pustil som sa za nimi a naraz sa rozsvietila šípka k waypointu. Potom ešte jeden WP a noli sme v tankovačke. Druhá polovica etapy ba zase paľba. No viac ako 135 som nešiel aby som pošetril motorku a aby som sa niekde nevytrieskal. Už som aj slnko začal sledovať ze či stihnem prísť po svetle. Nakoniec sa podarilo prísť do cieľa. Nebolo to vôbec jednoduché. Pláň pred cieľom bom asi 3 km siroká a syopy sa rozchadzali pi celej šírke. Nakoniec keď sa vysvietila šípka, smerovala priamo, tak son íšiel asi idealnou stopou. Do cieľa sa zbiehLi autá aj motorky zo všetkých stran. To sa vypomstilo dvom Optimusom, čo každý pribiehal z inej strany a tesne pred cieľom do seba vrazili a skončilo to kotrmelcami. Asi seba nevideli a divali sa priamo na cieľ.
8. etapa
Vcera večer som poprosil organizatorov aby ma odviezli tu nedaleko od bivaku kde mam od minuleho roku takú malú chalupku. Rano som sa teda zobudil tam ale keďze som mal dámsku návštevu poslal som organizacné auto do bivaku že prídem pešo. No cesta mi trvala nejako dlho, už som začal byť nervózny keď som videl ako idú prvé motorky. Bohužial som prišiel neskoro a aj keby som sa bleskovo obliekol už by štartovali autá a mňa by nepustili. Peto Ŕečičár sa len škodoradostne uškrnul:"Jano, zmeškal si štart" Prvé čo som išiel spucovať Zuzku čo na mňa nedávala pozor. Strašne som bol nešťastný.
No a v tom momente som sa zobudil a zrovnal si to v hlave. Strašný sen! Bolo 6 hodín a Zuzka ma práve budila aby som sa obliekal. Tak som si vydýchol. Ešte som dal Zuzke nazipsovať rukávy na bundu a sadol na motorku. No čosi mi akosi krivilo ruky, ani riadidlá dobre chytiť. Samozrejme vymenila rukávy, pravý za ľavý.
No štart bez problémov, do tankovačky bez problémov, akurát som stratil možno 15 min hľadaním WP na kilometri 387. Minul som ho asi o dva kilometre, no jazdou krízom som ho potom našiel a došiel celú 440 km rychlostnu skúsku.


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#24 11.01.2019 12:38:43

Re: Africa Eco Race 2018


http://www.garaz.cz/clanek/nejtvrdsi-a- … &source=hp

Psycho ten  Zaťko  lol  sem si fakt myslel, že to byla realita  lol  ano 

Od Kvapila sem čekal více. S podporou armády a dukly....

Tomeček je démon! heh1  gp  ano 

 offline 

 

#25 11.01.2019 14:34:43

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Africa Eco Race 2018


Small: super odkaz, je tam spousta zajímavých článků, tak už konečně vím, proč se top jmenuje Eco Race

výňatek z článku  garage.cz

Eco v názvu neznamená ekologie

Eco v tomto případě znamená economy. „Jedeme v zemích, kde se počítá každé utracené Euro,“ říká Schlesser. „A my se snažíme všechno řešit z místních zdrojů, aby prostě v Africe zůstalo co nejvíc peněz. Máme tady sto závodních posádek, bezmála sto doprovodných aut a jen organizátorů je víc než 450 lidí. Ti všichni jedí, tankují a utrácí v Africe. Kromě toho část peněz ze startovného jde pak na podporu škol v Mauretánii a Senegalu, při přejímkách mohli závodníci věnovat libovolný obnos na solární lampy, každý rok prostě máme něco… Já sám Afriku miluju a vím, že když od někoho něco chci, tak nemůžu jen brát, ale taky je zapotřebí dávat.“

Jean-Louis Schlesser

myslím dobrá myšlenka na rozdíl od organizátora jihoamerického "Dakaru"


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#26 11.01.2019 18:06:59

Re: Africa Eco Race 2018


offroaderTE:

jojo je tam pěkné čtení a právě takové to proč ECO apod. zajímá spoustu lidí a sem rád, že se takové články objevují  ano 

 offline 

 

#27 13.01.2019 17:40:31

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Africa Eco Race 2018


Motorsport revue
Africa Eco Race 2019 - Janko, Maťo a Lukáš hodnotí 11. etapu a své účinkování v závodě.

https://video.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t … e=5C3B9740


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#28 15.01.2019 13:37:38

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Africa Eco Race 2018


výsledková listina CZ/SK:

Jan Zaťko - 1. místo v kubatuře +450 ccm (9. místo celkově)
Martin Benko 11. místo do 450 ccm, (14. celkově)
Lukáš Kvapil- 22. místo v kubatuře do 450 ccm (25. místo celkově)


https://2019.africarace-live.com/fichie … ll&lang=fr


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#29 15.01.2019 22:46:56

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Africa Eco Race 2018


AER 2020 v novém termínu. 5.1.2020 - 19.1.2020

https://motorsportrevue.cz/novinky/clan … iy0-g1sN1w


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#30 16.01.2019 15:02:16

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Africa Eco Race 2018


MotoDriver:

to bude v severní Africe narváno, starý Klymcziw v Tv říkal, že se zvažuje i varianta, že by se jel Dakar příští rok v Alžíru


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#31 16.01.2019 17:12:53

Re: Africa Eco Race 2018


Dakar jako Dakar? a kdo by zaplatil to tučné výpalné organizátorům?


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#32 16.01.2019 17:45:01

Re: Africa Eco Race 2018


http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 … 8-aktualne

Editoval Small (16.01.2019 17:45:14)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů