Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jaké používaté pneu? Cross/enduro

#2841 16.10.2019 08:38:44

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Nedá se říct co je dobrý a co ne. Příkladem : 10 různých lidí, stylu jízdy, různorodých povrchů krajiny, počasí, roční období, 2T/4T, 125/500, duše/mouse/tubliss, každej jezdí jinej tlak, jinak laděnej podvozek a další hromada proměnných by ti mělo jasně říct že je tohle téma úplně k hovnu  wink Spíše taková volná zábava a pokec s přáteli  lol 

No a proto je tu prave Metzeler 6d s a ss, ktera resi tebou uvedene rozdily ano 
Je tu spousta lidi vc. me, ktery to maji jen jako hoby, nejezdi po zavodech, nejsou "trendy", ..... a i kdyz je nejaka skvela guma v prodeji radove roky, tak o ni prakticky nevedi .....
Tohle tema je za me uzitecny  ano 
Kdyz znam x lidi s ruznym skilem, strojem a urovni jezdeni, ktery jeli terraforce 1 (a to jeste v dobe, kdy nebyla vubec v distribuci a nadejnem ocekavani se o ni mluvilo) a vsichni do jednoho reknou na picu guma a znam x lidi s tim samym rozdilem skilu, techniky ...., co jeli M6d s a ss a vsichni do jednoho reknou je to bomba guma, tak tvoje teorie pro ma v tomhle pripade nedava smysl.
Krom toho tu uzivatele vcelku dobre popisuji, co a jak s kterou gumou jezdi, takze i kdyz je to o tisicich chuti a vunich, rozumny ctenar si vybere, jestli tu nebo tu gumu vyuzije.

 offline 

 

#2842 16.10.2019 10:19:14

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Nedá se říct co je dobrý a co ne. Příkladem : 10 různých lidí, stylu jízdy, různorodých povrchů krajiny, počasí, roční období, 2T/4T, 125/500, duše/mouse/tubliss, každej jezdí jinej tlak, jinak laděnej podvozek a další hromada proměnných by ti mělo jasně říct že je tohle téma úplně k hovnu  wink Spíše taková volná zábava a pokec s přáteli  lol 

No a proto je tu prave Metzeler 6d s a ss, ktera resi tebou uvedene rozdily ano 

To teda ne! Právě proto je tu Michelin Enduro Medium která vyřeší i rozdíly v rozdílech!!! Jenom jedna guma je ta správná volba pro všechny v celé galaxii!!!  lol  lol  lol  to je zase komedie...

 offline 

 

#2843 05.11.2019 20:06:21

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Carlito napsal(a):

já mám teď na předku obutou Xgrip Hulkyboy, měl jí tam předchozí majitel, nechápu co musí mít člověk v hlavě, že si tam obuje takovou sračku, guma stále odskakuje na rovině se skoro nedá zatáčet, už jsem vyzkoušel pár značek a myslím že v současný době Metzeler supersoft nemá konkurenci, předek Metzeler nebo Michelin Medium, na závodech jsem se vždy zeptal Cyprošů co dobře funguje a jak si mam upravit moto, vždy poradili dobře, v současné době jedou předek Metzeler a zadek Metzeler supersoft, ještě jsem nezkusil Perilli, ale prej je podobná jako Metzeler

Dostal jsem za úkol, abych doplnil něco k Mich enduro medilum.
Je možný, že jsme měl nějaký zmetkový/nepovedený kus. , jinak si to opotřebení neumím vysvětlit.
Minulý víkend jsem jezdili s klukem, co jel 2. řadu na Erzbergu, nevím, jestli jsem kdy viděl většího hračičku na moto s takovým skillem  ano  ano . Byli s ním jeho kamarád s tátou a oba jeli krásně .... na Mich medium. guma po cca 15 mth byla skoro netknutá ano , něco jako EF 07 po 1 mth jeté zlehka. Na suchu trakce krásná a říkali, že jízdně je guma srovnatelná s Metzeler 6D. Jako největší výhodu brali právě životnost.
Teď v pátek trip s partou, kde byl borec z Husqvarny na 501 model 20 s nájezdem cca 450 mth a11  vyk!  ano. Mich enduro medium má pro něj jen tu výhodu, že dlouho vydrží. Na měkkých mouse prý dochází k tomu, že se zamčkávají patky gumy do ráfku a guma se tím pádem nerozplácne pro lepší trakci. Pro ně je Metzeler 6d lepší. Taky říkal, že pokud jedou továrníci Michelin, tak nejedou verzi Medium, ale Soft, kterou jim Michelin dodává. 
Teď na 6D soft najeto cca 16 mth a je sjetá víc, než ta Michelina, boční špunty dost natrhaný, ale co je divný, tak necítím snad žádný úbytek trakce, guma tlačí pořád neskutečně, po nočním dešti sobota skoro celá v mokru za mrholení a nemůžu říct půl křivýho slova. ano 

 offline 

 

#2844 05.11.2019 20:20:25

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


roxteedy napsal(a):

enduroracer napsal(a):

jopr napsal(a):

enduroracer:

Kluci v partě taky dávají Metzeler 6D a říkaj 👍.
Já po dvou letech na  červený 754 mám zelenou 754 a až jí dojedu, zkusím taky tu Metzelerku.
Jezdím duše.

Kolem me uz nikdo nic jinyho nejezdi, metzeler soft nebo super soft, obe berou na korenech, sutrech, blátě, suchu, bridlici, uz jsem s tim byl na hodne mistech vcetne nachcanyho Chorvatska, kde byl jil plus ty jejich hladky bily sutry, drapak, navstevy po Cr atd... Jeste chci zkusit michelinku, podobná guma... Metzeler jede i cypros a dalsi, ale na sumperaku nebere lol 

Hodně lidí jelo na erz v závodě i terraforce 2 zelený pruhy a ef 07 dva zelený pruhy ale co jsme vypozorovali tak jen ty co nemluvili německy  lol ty měli všichni Michelin nebo metzeler.. Hq/ktm továrna Michelin enduro medium kluci se ptali Jarvise co pojede za gumu řekl že na prolog enduro medium a na závod enduro soft... Porovnavali jsme 6d a medium na tublisu stejnej tlak a myš dělá širší "pás" a mousse kterej na ni už nedrží patky je v metzeler ještě v pohodě ale při jízdě rozdíl moc rozdil nepoznám jen podle mě ta medium vydrží víc

Akorát tady opakujes to co jsem psal já někdy na jaře jako strašnou novinku  lol fakt mě bavíš poslední dobou   ano 

 offline 

 

#2845 06.11.2019 07:03:40

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


JE to mimo téme ale kluci jak je tohle možný..???:


Teď v pátek trip s partou, kde byl borec z Husqvarny na 501 model 20 s nájezdem cca 450 mth


Co ten člověk dělá , že najede za rok 450mth....a jak musí jezdit s takovým tréninkem....no masakr.

Každopádně teď budu taky zkoušet 6D tak jsem zvědav na tu životnost...

Tom

Editoval TomR1 (06.11.2019 07:35:22)

 offline 

 

#2846 06.11.2019 07:28:44

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek:  píšeš michelin enduro soft... Není to náhodou Michelin enduro Hard - tedy guma na tvrdý povrch a z měkké směsy? Michelin to všude opakuje že to mají označené jinak-naopak než konkurence.

 offline 

 

#2847 06.11.2019 08:05:06

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman: Ano, je to u této gumy vážně značené opačně. Neznačí to tvrdost směsi, ale terén, na který je guma určená.

Dnes budu přezouvat Michelin Enduro Medium po 25 mth, můžu sem dát fotky. Fakt je, že teď už je guma na mokru na zabití, ale prvních 10 hodin byla furt jak nová.
od 10 - 20 hodin použitelná a teď už je to fakt na zabití. Nechal jsem ji tam schválně, abych vyzkoušel její životnost.
Pro mě a MOJE POUŽITÍ (nejezdím extrém) zatím nejuniverzálnější guma. Ale nikomu svůj názor nenutím. Můj osobní názor, mnou otestováno.
Lidi vyserte se na "jedna paní povídala" gumu si kupte a vyzkoušejte. Není nad vlastní zkušenost. 1000 lidí, 1000 názorů.

 offline 

 

#2848 06.11.2019 08:39:57

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


TomR1 napsal(a):

JE to mimo téme ale kluci jak je tohle možný..???:


Teď v pátek trip s partou, kde byl borec z Husqvarny na 501 model 20 s nájezdem cca 450 mth


Co ten člověk dělá , že najede za rok 450mth....a jak musí jezdit s takovým tréninkem....no masakr.

Každopádně teď budu taky zkoušet 6D tak jsem zvědav na tu životnost...

Tom

Tak je to testovací jezdec, takže tu motorku dostal dřív, než jsme jí my mohli koupit, jinak chodí 2x týdně do práce a 5 dní jezdí.

 offline 

 

#2849 06.11.2019 08:52:07

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


enduroracer:


To je život co..?  big_smile 

 offline 

 

#2850 06.11.2019 08:53:51

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


TomR1:

No, nevim, jestli by mě to bavilo, svezl se s náma a dva dny na to odjížděl jezdit do portugalska a takhle pořád dokola  lol 

 offline 

 

#2851 06.11.2019 09:17:31

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


enduroracer:

A to je testování motorky za účelem vývoje, poruchovosti atd..? Tohle tu fabriku taky musí stát slušnej peníz, jezdec, jeho přesuny s motorkou, ubytování atd...

Nevíš jestli jezdí i jiný motorky nebo má na stálo jednu kubaturu a někdo jiný zase další motorku..?

Pokud o tom něco víš a můžeš říct tak by to to zajímalo - lehce nakouknout do pozadí jak to funguje.

Taky sem si říkal jestli by mě to bavilo, ale když teď dřepím v práci tak si říkám, že určitě jo  big_smile  big_smile 

Tom

Editoval TomR1 (06.11.2019 09:18:25)

 offline 

 

#2852 06.11.2019 09:33:22

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


TomR1 napsal(a):

enduroracer:

A to je testování motorky za účelem vývoje, poruchovosti atd..? Tohle tu fabriku taky musí stát slušnej peníz, jezdec, jeho přesuny s motorkou, ubytování atd...

Nevíš jestli jezdí i jiný motorky nebo má na stálo jednu kubaturu a někdo jiný zase další motorku..?

Pokud o tom něco víš a můžeš říct tak by to to zajímalo - lehce nakouknout do pozadí jak to funguje.

Taky sem si říkal jestli by mě to bavilo, ale když teď dřepím v práci tak si říkám, že určitě jo  big_smile  big_smile 

Tom

Zrovna tenhle jezdec má za úkol najet co nejvíc, za účelem poruchovisti. Jede 500, protože to má rád, ale takto mají rozhozeno mezi jezdcema hodně motorek, kecal bych přesné číslo, ale až samotnýho mě překvapilo kolik. Pak jsme jezdili s lidma z vývoje, ty zase jedou novější modely, než jsou v prodeji, sebou mají několik verzí tlumičů, PC, několik modelů motorek, střídají to mezi sebou, napíchavají na PC, ladí, nastavujou atd.... třeba  minulý měsíc už tu byli na rámech 2023, takže jedou hodně dopředu.

 offline 

 

#2853 06.11.2019 16:04:21

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Michelin představil na eicma novou pneu enduroextrem   ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4496_74f38ef4-d346-402b-86f1-3c8d403c8fb5.png

 offline 

 

#2854 06.11.2019 16:32:15

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


roxteedy: s tou sestavou  ano  foto se to musí prodávat samo  lol 

 offline 

 

#2855 07.11.2019 20:43:17

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Michelin soft ....  dobra žvejka

Editoval Vojtas (07.11.2019 20:48:17)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#2856 08.11.2019 10:18:26

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Vojtas:
Vezměte prosím na vědomí, že díky velmi měkké směsi pneumatiky Michelin Xtrem je tato pneumatika klasifikována jako JEDINÁ Extreme EVENT ONLY. Pro jakékoli rychlé lesní Enduro FIM / BEC / Club enduro / progresivní zelené laning… držte se Enduro Medium .

Vezměte prosím na vědomí, že díky velmi měkké směsi pneumatiky může trvat pouze 1 nebo 2 závody, ale bude to odůvodněno vynikajícím výkonem.
Preklad od googlu z webu michelin .

 offline 

 

#2857 08.11.2019 10:18:48

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro

 offline 

 

#2858 10.11.2019 20:15:18

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


sorry možná trochu OT...

Zeptám se asi pitomě, ale v pneu mitas extreme 754 superlight mi během cca 20 mth odešly dvě tlusté duše (obě prodřené na boku), tlak 0,5. Existuje pravidlo do jakých pneu patří duše a do jakých mouse, apod.? Nebo to je úplně jedno - matně si vybavuji, že se o tom někde psalo, ale nemůžu to dohledat. Před zelenou extrémkou jsem jezdil na červený a žádnej podobnej problém...

http://www.offmoto.com/uploads/865_mitas_extreme_01.jpg

http://www.offmoto.com/uploads/865_duse_01.jpg


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#2859 10.11.2019 20:28:25

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


mart: bylo to popsany v katalogu mitasu. Ta super extreme je primarne pro mouse mam pocit. Nebot ma malo vrstev kordu. Tak je bocnice a celkove plast poddajnejsi nez cervena rada.
S malym tlakem se ti to zvejka a samoze to rozedre dusi.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#2860 10.11.2019 20:35:05

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


mart:

Zelená 754 je fakt zlo na duše... Obecně je zelený pruh od mitasu určený pro mousse.


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů