Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jaké používaté pneu? Cross/enduro

#2821 14.10.2019 15:44:32

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


roxteedy, janek: kua hoši, vy mě serete, zas vím ho*no... tak se zelím nebo na šípkové?  lol  vlastní zkušenost je prostě nepřenosná ...   S takovou vemu raději zelenou mitasku terru a bude ee2
Nicméně vlastnosti pneu "když se sjetá hranka" jsou adekvátní ano  a1 

Editoval Toman (14.10.2019 15:46:33)

 offline 

 

#2822 14.10.2019 16:26:37

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman napsal(a):

roxteedy, janek: kua hoši, vy mě serete, zas vím ho*no... tak se zelím nebo na šípkové?  lol  vlastní zkušenost je prostě nepřenosná ...   S takovou vemu raději zelenou mitasku terru a bude ee2
Nicméně vlastnosti pneu "když se sjetá hranka" jsou adekvátní ano  a1 

ta 6d supersoft je bomba ano jede vsude krome hlubsiho bahna ...mame tady kopec ktery na xt754 vyjety jednou z 30pokusu...na supesoft 2x ze 4pokusu...takze asi tak

 offline 

 

#2823 14.10.2019 17:40:56

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


gsxrm napsal(a):

Toman napsal(a):

roxteedy, janek: kua hoši, vy mě serete, zas vím ho*no... tak se zelím nebo na šípkové?  lol  vlastní zkušenost je prostě nepřenosná ...   S takovou vemu raději zelenou mitasku terru a bude ee2
Nicméně vlastnosti pneu "když se sjetá hranka" jsou adekvátní ano  a1 

ta 6d supersoft je bomba ano jede vsude krome hlubsiho bahna ...mame tady kopec ktery na xt754 vyjety jednou z 30pokusu...na supesoft 2x ze 4pokusu...takze asi tak

100% souhlas, 6D supersoft, je (hlavně pro mrdala co neumí pod výjezdem nabrat rychlost) malý zázrak ano a pokud na ní beru ohledy s plynováním na přejezdech po asfaltu a makadamu, tak i nájezd zcela v pohodě ano i ve srovnání s 2x zelenou 07kou je to ve výkonu i nájezdu nesrovnatelné "+" ano 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#2824 14.10.2019 20:09:37

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


já mám teď na předku obutou Xgrip Hulkyboy, měl jí tam předchozí majitel, nechápu co musí mít člověk v hlavě, že si tam obuje takovou sračku, guma stále odskakuje na rovině se skoro nedá zatáčet, už jsem vyzkoušel pár značek a myslím že v současný době Metzeler supersoft nemá konkurenci, předek Metzeler nebo Michelin Medium, na závodech jsem se vždy zeptal Cyprošů co dobře funguje a jak si mam upravit moto, vždy poradili dobře, v současné době jedou předek Metzeler a zadek Metzeler supersoft, ještě jsem nezkusil Perilli, ale prej je podobná jako Metzeler

 offline 

 

#2825 14.10.2019 20:47:18

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


PETARDAK napsal(a):

gsxrm napsal(a):

Toman napsal(a):

roxteedy, janek: kua hoši, vy mě serete, zas vím ho*no... tak se zelím nebo na šípkové?  lol  vlastní zkušenost je prostě nepřenosná ...   S takovou vemu raději zelenou mitasku terru a bude ee2
Nicméně vlastnosti pneu "když se sjetá hranka" jsou adekvátní ano  a1 

ta 6d supersoft je bomba ano jede vsude krome hlubsiho bahna ...mame tady kopec ktery na xt754 vyjety jednou z 30pokusu...na supesoft 2x ze 4pokusu...takze asi tak

100% souhlas, 6D supersoft, je (hlavně pro mrdala co neumí pod výjezdem nabrat rychlost) malý zázrak ano a pokud na ní beru ohledy s plynováním na přejezdech po asfaltu a makadamu, tak i nájezd zcela v pohodě ano i ve srovnání s 2x zelenou 07kou je to ve výkonu i nájezdu nesrovnatelné "+" ano 

6 days supersoft jsem nezkoušel máme to dost namichany co se týká přejezdy (95%off) /extrémy hodně jezdíme po ose když je hezky takže třeba 20 km přejezd 60km hard a 20km přejezd domu až bude hnusne a budeme se přesouvat dodávkou tak ji zkusím teď se bojím ze by byla po jednom takovým výletu po smrti

 offline 

 

#2826 14.10.2019 23:51:59

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


roxteedy napsal(a):

6 days supersoft jsem nezkoušel máme to dost namichany co se týká přejezdy (95%off) /extrémy hodně jezdíme po ose když je hezky takže třeba 20 km přejezd 60km hard a 20km přejezd domu až bude hnusne a budeme se přesouvat dodávkou tak ji zkusím teď se bojím ze by byla po jednom takovým výletu po smrti

To nemá cenu - pardon, pro tebe nema cenu - zkoušet.
Dopadne to takhle

roxteedy napsal(a):

O víkendu s náma byl kámoš na jetý 6d soft bylo celkem mokro dost to klouzalo měl tam tublis 0,4 atm a dost mě překvapilo jak málo to bere v blátě respektive to byla úplná tragedie... celou dobu se vztekal že my máme nový gumy a on starou ojetou sračku došli jsme pak k tomu že na ní má asi půlku co já na michelině což mě dost překvapilo vzhledem k tomu že nejezdí žádné přejezdy a ta guma vypadala že má spíš 2x tolik než ta moje a absolutně nefungovala...  nová docela brala co si pamatuju když jsem ji měl obutou na návštěvě v Plzni ale to by musela stát tak 1200 když vydrží takhle málo a funguje tak krátkou dobu...
čekal bych že když je tu tak vychvalovaná bude to totální pecka ale byli to jen iluze a pes bude asi zakopanej někde jinde....  za mě proti michelince absolutní tragedie za ty peníze...

Zajmavy je, že kdo 6D soft gumu odtud jel a popsal, tak jen vyborny dojmy ano  ano .
Michelin enduro medium zadek je prostě o level niž a o par korun draz.

 offline 

 

#2827 15.10.2019 00:01:16

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman napsal(a):

roxteedy, janek: kua hoši, vy mě serete, zas vím ho*no... tak se zelím nebo na šípkové?  lol  vlastní zkušenost je prostě nepřenosná ...   S takovou vemu raději zelenou mitasku terru a bude ee2
Nicméně vlastnosti pneu "když se sjetá hranka" jsou adekvátní ano  a1 

Za kolik můžeš mít Teraaforce?
Kdo dá na cizí hlavu, svoji nepotřebuje nebo si do ní může nas*at ano .
Kdybych jezdil lesní hrabanku, tak dám S12xc a nic neřeším, bere šponu krásnou, ale jako guma na všechno k prdu. Proto mě zajímá, co je lepší a co mi jako mrdalovi pomůže co nejvíc.
Každopádně si dej dvě a dvě dohromady a porovnej tak nějak konzistetnost názorů ano .
Vem si prvně jednu z nich a po sjetí dej druhou .... ucítíš rozdíl jako noc a den. I jako hobíkovi ti to bude jasný na první dobrou ano 
Terraforce jsou vyhozený peníze ... to radši dej na nějakou dobře fungující charitu ano .

Editoval Janek (15.10.2019 00:02:15)

 offline 

 

#2828 15.10.2019 04:38:44

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek napsal(a):

roxteedy napsal(a):

6 days supersoft jsem nezkoušel máme to dost namichany co se týká přejezdy (95%off) /extrémy hodně jezdíme po ose když je hezky takže třeba 20 km přejezd 60km hard a 20km přejezd domu až bude hnusne a budeme se přesouvat dodávkou tak ji zkusím teď se bojím ze by byla po jednom takovým výletu po smrti

To nemá cenu - pardon, pro tebe nema cenu - zkoušet.
Dopadne to takhle

roxteedy napsal(a):

O víkendu s náma byl kámoš na jetý 6d soft bylo celkem mokro dost to klouzalo měl tam tublis 0,4 atm a dost mě překvapilo jak málo to bere v blátě respektive to byla úplná tragedie... celou dobu se vztekal že my máme nový gumy a on starou ojetou sračku došli jsme pak k tomu že na ní má asi půlku co já na michelině což mě dost překvapilo vzhledem k tomu že nejezdí žádné přejezdy a ta guma vypadala že má spíš 2x tolik než ta moje a absolutně nefungovala...  nová docela brala co si pamatuju když jsem ji měl obutou na návštěvě v Plzni ale to by musela stát tak 1200 když vydrží takhle málo a funguje tak krátkou dobu...
čekal bych že když je tu tak vychvalovaná bude to totální pecka ale byli to jen iluze a pes bude asi zakopanej někde jinde....  za mě proti michelince absolutní tragedie za ty peníze...

Zajmavy je, že kdo 6D soft gumu odtud jel a popsal, tak jen vyborny dojmy ano  ano .
Michelin enduro medium zadek je prostě o level niž a o par korun draz.

Zajímavý je, že kdo tady jel a popsal michelinu tak jen výborný dojmy  ano  ano  ano 
Metzeler six days soft zadek je prostě o level níž a o par korun než kupujeme michelinku dráž a kdyby byla soft tak super dobra nejezdi spoustu lidi super soft

 offline 

 

#2829 15.10.2019 05:43:09

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman napsal(a):

roxteedy, janek: kua hoši, vy mě serete, zas vím ho*no... tak se zelím nebo na šípkové?  lol  vlastní zkušenost je prostě nepřenosná ...   S takovou vemu raději zelenou mitasku terru a bude ee2
Nicméně vlastnosti pneu "když se sjetá hranka" jsou adekvátní ano  a1 

Hele ve finále jsou pro tebe názory všech stejně jen orientační obzvlášť pokud se jedna o mě a o Janka  lol jeden z nás jel dva roky dozadu drapak rodeo hobby na 450 bergu s krosnou dílu na generálku na zádech pak vychvaluje tpi do nebe a koupi betu a druhej si myslel ten samej rok ze 300 2t s červená 754 (což mu poradil mladej Cypros na panorame a díky za to fakt pomohla) je ta nejlepší kombinace a nakonec jezdí 450 a fimku... jediný na čem se shodneme je ze si to stejně musíš zkusit sám co ti bude vyhovovat podle stylu jízdy a toho kde jezdíš  ano 

 offline 

 

#2830 15.10.2019 10:46:27

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


roxteedy, janek: .. borci, píšu to a i vaše názory beru s nadhledem/humorem takže OK.  ano  Jednu z nich vezmu a uvidíme.. úplně vedle určitě "nešlápnu" tak v pohodě.

Mě teď z ukrajiny a výjezdů překvapila 754 zelená, kterou měli dva kluci co spolu jezdíme. Když jsme na jaře jezdili všichni na S12XC tak se trápili trošku víc než já (k porovnání umu) a teď jsem se na dvou výjezdech trápil spíš já než oni. Na terénu den po dešti, listí, kamení, uklouzaná hlína měla ta zelená 754 lepší trakci - měkčí směs. Všechny pneu měli už sjetou hranku resp. 15-20Mth za sebou.

P.s. nějaké tipy na eshopy s pneu a dobrými cenami?
na mitas není špatný pneumatikyservis.cz (- doprava :-/)
www.pneu-kvalitne.cz (- pro mě + osobní vyzvednutí)

 offline 

 

#2831 15.10.2019 13:41:55

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman:

Proste vyzkousej.
S12xc jsem jezdil uz na klx 650 a ucuraval jsem z ni.
Potom jsem jel i nejakou vizualne presnou cinskou kopii tyhle gumy, ale mela mekkci smes. Brala jeste lip nez nez origo, ale v ty dobe bylo jedno z hlavnich kriterii vyberu, kolik guma vydrzi.
Na lehkym enduru jsem mel 1. gumu michelin enduro competition a cekal, ze bude lepsi nez s12, ale jelo se mi na ni zle .....Proti Michelinam nic nemam, naopak. Loni jsem dal na leto zas S12 a jelo se mi na ni pekne. Lepsi nez C10 zluta......
Pro me Metzelez vede proto, ze se mi na nem lip jede a rekl bych, cim vetsi mrdal, tim vic mu pomuze.
Mozna tady je ten zakopany pes. Jitrnice, ktery taky Mich enduro medium chvali, psal, ze jezdi  s klukama z mistraku, ma progres jako hospodarsky rust ciny v nejlepsich letech ... Roxana jezdi velky zavody a oba uz maji asi ten level, ktery se nazyva "zajede i na vratech od stodoly" To beru jako fakt (neni to ironie), ktery me ale nijak nemrzi.

Za me 754 na tublisu zelena nebo cervena porad paradni guma  ano 
Skoda, ze vocasi z mitasu prestali delat bilou C12, to byla pro me top guma cena/vykon  ano  ano  ano zvlast ted do zimniho pocasi.
Mitas kupuju v bestdrive (moznost os vyzvednuti a pekny ceny.

 offline 

 

#2832 15.10.2019 13:47:00

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Carlito napsal(a):

já mám teď na předku obutou Xgrip Hulkyboy, měl jí tam předchozí majitel, nechápu co musí mít člověk v hlavě, že si tam obuje takovou sračku, guma stále odskakuje na rovině se skoro nedá zatáčet, už jsem vyzkoušel pár značek a myslím že v současný době Metzeler supersoft nemá konkurenci, předek Metzeler nebo Michelin Medium, na závodech jsem se vždy zeptal Cyprošů co dobře funguje a jak si mam upravit moto, vždy poradili dobře, v současné době jedou předek Metzeler a zadek Metzeler supersoft, ještě jsem nezkusil Perilli, ale prej je podobná jako Metzeler

Pirelli mozna proto, ze Metzeler je vlastnen Pirelli.

 offline 

 

#2833 15.10.2019 18:11:34

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek napsal(a):

Toman:

Proste vyzkousej.
S12xc jsem jezdil uz na klx 650 a ucuraval jsem z ni.
Potom jsem jel i nejakou vizualne presnou cinskou kopii tyhle gumy, ale mela mekkci smes. Brala jeste lip nez nez origo, ale v ty dobe bylo jedno z hlavnich kriterii vyberu, kolik guma vydrzi.
Na lehkym enduru jsem mel 1. gumu michelin enduro competition a cekal, ze bude lepsi nez s12, ale jelo se mi na ni zle .....Proti Michelinam nic nemam, naopak. Loni jsem dal na leto zas S12 a jelo se mi na ni pekne. Lepsi nez C10 zluta......
Pro me Metzelez vede proto, ze se mi na nem lip jede a rekl bych, cim vetsi mrdal, tim vic mu pomuze.
Mozna tady je ten zakopany pes. Jitrnice, ktery taky Mich enduro medium chvali, psal, ze jezdi  s klukama z mistraku, ma progres jako hospodarsky rust ciny v nejlepsich letech ... Roxana jezdi velky zavody a oba uz maji asi ten level, ktery se nazyva "zajede i na vratech od stodoly" To beru jako fakt (neni to ironie), ktery me ale nijak nemrzi.

Za me 754 na tublisu zelena nebo cervena porad paradni guma  ano 
Skoda, ze vocasi z mitasu prestali delat bilou C12, to byla pro me top guma cena/vykon  ano  ano  ano zvlast ted do zimniho pocasi.
Mitas kupuju v bestdrive (moznost os vyzvednuti a pekny ceny.

Podle mě jsi musel Janku udělat hroznej progres + nová dokonalá  moto do toho ti navíc vyhovuje guma co chválí Cypros když mu ji dá sponzor,  myslim ze se budu muset hodně snažit až se potkáme na tom nejdůležitějším zavode u nás, v Evropě a možná i na světě abych se tě aspoň trochu držel už budu taky ve veteranech takže konečně přímé porovnání... už teď jsem z toho nervózní (není to ironie)

 offline 

 

#2834 15.10.2019 19:29:36

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek:
vím, co jsem viděl, tak pirelli mi přijde že má o trošku výšší drapák

 offline 

 

#2835 15.10.2019 19:57:22

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Carlito:
Nemůže mít výší špunty. Endurový gumy mají maximální výšku danou pravydli od FIM.

 offline 

 

#2836 15.10.2019 20:28:06

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Také něco přihodím.  Můj malý žebříček  - 1. 6d soft
                                                             2. mitas c 10 ice
                                                             3. mitas ef 07 žlutá
                                                             4. mitas c 10 cross cuntry
                                                             5. mitas 754 červená
                                                             ? . Maxxis maxcross        ta byla obuta když jsem moto koupil. Na ktm 525 do lesa totální provar

  Jezdím duši  (0,6-0,7)  proto jsem nikdy nezkoušel zelené žvejkačky


Co shoří neshnije

 offline 

 

#2837 15.10.2019 20:38:19

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


zkousel jsem mishelin 12xc a za me nic moc to byla mnohem lepsi 754 ...oproti 6d ale takova neklidna na korenu hrabla v mekku se to chytlo a postavilo..supersoft6d pro me vyrovnana a to ji jedu na dusi vic nafoukle nez ty dve predesle...

 offline 

 

#2838 15.10.2019 21:07:20

kubajzs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek:
C12 ice by měla mít snad nástupce. V létě jsem viděl nějaký vývojový kus co měl v sobě siliku. Směs měkčí jak 2 zelený.
Prej to kluci hodně chválili v RO na kamení. Tak se třeba dočkáš... wink 
Jinak Terra Force EH (2 zelený pruhy) není vůbec špatná guma.  ano 

 offline 

 

#2839 15.10.2019 21:39:47

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Nedá se říct co je dobrý a co ne. Příkladem : 10 různých lidí, stylu jízdy, různorodých povrchů krajiny, počasí, roční období, 2T/4T, 125/500, duše/mouse/tubliss, každej jezdí jinej tlak, jinak laděnej podvozek a další hromada proměnných by ti mělo jasně říct že je tohle téma úplně k hovnu  wink Spíše taková volná zábava a pokec s přáteli  lol 

 offline 

 

#2840 16.10.2019 08:04:18

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile:
Tak naštěstí díky této problematice (výběr vhodné pneu) se nemůže stát, že by v hospodě vázla diskuse. A kdyby, nedej bože, se vyčerpalo tohle téma, je tu ještě jako záchrana "jaký mám dát olej?"
 lol  lol  lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů