Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Odpružené klemy řidítek - zkušenost

#21 19.09.2019 21:23:55

Barney.m
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: DR 350
Věk: '93
0 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Cyklo pěnovky je pěkná pičovina. Pravá strana s plynem bude výrazně tlustější. Naopak Progrip je výborný, ta jejich pěna je celkem tuhá a bytelná.  ano 

 offline 

 

#22 19.09.2019 22:30:25

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


liba23:

Hele vždycky mechanický poškození, jednou to uváže kamos na vlek tak ze to roztrhnou bastry z druhy moto, nebo mi to spadne do křoví atd. většinou jsou skubnuty hned první jízdu max druhou asi karma  a1  i přesto v nich vidím tolik výhod ze jsem dneska dal nový a zítra je určitě zase dom*dam  lol   ano 

 offline 

 

#23 19.09.2019 22:51:46

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


roxteedy:
Progrip rally mi googel vyhodil vycero variant, dej prosím konkrétní odkaz, mozoly mám fest a míň vibrací bych taky bral. A co rukavice jsou taky nějaké vhodnější s ohledem na výše uvedené problémy?

 offline 

 

#24 20.09.2019 01:16:09

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Barney.m napsal(a):

Cyklo pěnovky je pěkná pičovina. Pravá strana s plynem bude výrazně tlustější. Naopak Progrip je výborný, ta jejich pěna je celkem tuhá a bytelná.  ano 

Co blázníš? Cyklo mají oba gripy stejný průměr - ten menší cca 22 mm a když ten slabší natáhneš na plyn, tak právě není tak silný, jako progrip. Jediná nevýhoda je, že cyklo nemají ten vnitřní kružek a snadněji se poraníš o ovladače / objímky páček na řídítkách. jinak za pár korun hodně muziky a progrip mi může skočit na cara se svoji cenovkou ne . Kupuju za 60 kaček trvrzená pěna, životnost do 50 mth, většinou je proseknu, ale podlepuju je bondem, takže drží i proseknutý bez drátkování ....
Loni jsem měl nouzi a došli mi gripy, tak jsem natáhnul obyč černou vodní hadici a ono to kupodivu šlo jezdit úplně normálně  lol 
Z griúpů děláte sakra vědu  lol  lol  a29 
Progrip dělá víc verzí pěnových gripů, tak hlavně vybrat ty spráný na eliminaci vibrací  lol 

Editoval Janek (20.09.2019 01:17:42)

 offline 

 

#25 20.09.2019 07:09:08

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


liba23:

Samozřejmě ty penovy  smile 

 offline 

 

#26 20.09.2019 07:13:15

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Janek napsal(a):

Barney.m napsal(a):

Cyklo pěnovky je pěkná pičovina. Pravá strana s plynem bude výrazně tlustější. Naopak Progrip je výborný, ta jejich pěna je celkem tuhá a bytelná.  ano 

Co blázníš? Cyklo mají oba gripy stejný průměr - ten menší cca 22 mm a když ten slabší natáhneš na plyn, tak právě není tak silný, jako progrip. Jediná nevýhoda je, že cyklo nemají ten vnitřní kružek a snadněji se poraníš o ovladače / objímky páček na řídítkách. jinak za pár korun hodně muziky a progrip mi může skočit na cara se svoji cenovkou ne . Kupuju za 60 kaček trvrzená pěna, životnost do 50 mth, většinou je proseknu, ale podlepuju je bondem, takže drží i proseknutý bez drátkování ....
Loni jsem měl nouzi a došli mi gripy, tak jsem natáhnul obyč černou vodní hadici a ono to kupodivu šlo jezdit úplně normálně  lol 
Z griúpů děláte sakra vědu  lol  lol  a29 
Progrip dělá víc verzí pěnových gripů, tak hlavně vybrat ty spráný na eliminaci vibrací  lol 

Tak ono je logický že ti ty cyklo pěnovky netlumijou vibrace když je natáhneš a zdeformuješ na plynové rukojeti - navíc ten materiál si na ručky od progripu vůbec nešáhne lol Jsou to jenom titěrný rozdíly který třeba v CC závodě ani nepoznáš, ale při týdenním ježdění po Karpatech nebo v závodě klasickýho Endura už je to sakra znát.  ano  https://www.mototechnika.cz/technika-si … 86-02.html

Editoval Hoždy jitrnice :D (20.09.2019 07:20:07)

 offline 

 

#27 20.09.2019 08:30:16

holous90
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 36
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Fe 450/ lc8 990 R
Věk: 33
0 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Kluci muzete nekdo prosim vyfotit progrip a heft plynu?
Poridil jsem na Hq novy plyn.heft a nasadil progrip ale proste se me nevejde ruka na uchop.. a kdyz plynovou rukojet trochu odsadim ke stredu zadrhava se me progrip o ridika a presahuje pres plyn.. stejny problem mam i na 990r
Snad jsem to vysvetlil dobre smile 
Diky

Editoval holous90 (20.09.2019 08:32:21)

 offline 

 

#28 20.09.2019 09:16:24

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


holous90 napsal(a):

Kluci muzete nekdo prosim vyfotit progrip a heft plynu?
Poridil jsem na Hq novy plyn.heft a nasadil progrip ale proste se me nevejde ruka na uchop.. a kdyz plynovou rukojet trochu odsadim ke stredu zadrhava se me progrip o ridika a presahuje pres plyn.. stejny problem mam i na 990r
Snad jsem to vysvetlil dobre smile 
Diky

Řeším to tak že konce cca 1-2cm zaříznu nožem na obou stranách řídítka (přizpůsobuji heft mému úchopu né naopak)!



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6054_70576622_1517610608363692_2113094725329223680_n.jpg

Editoval Hoždy jitrnice :D (20.09.2019 09:24:16)

 offline 

 

#29 20.09.2019 11:00:11

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Jezdil jsem pěnovky, teď jedu asi rok, dva tyhle gripy, jsou měkký, nedělají se z nich mozoly, perfektně se drží, úplně lepí k ruce, zkuste, přijde mi to mnohem lepší, než pěnovky.... https://www.mxtech-eshop.cz/Motokrosove … ewQAvD_BwE

Editoval enduroracer (20.09.2019 11:02:00)

 offline 

 

#30 20.09.2019 11:18:03

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


roxteedy napsal(a):

liba23:

Hele vždycky mechanický poškození, jednou to uváže kamos na vlek tak ze to roztrhnou bastry z druhy moto, nebo mi to spadne do křoví atd. většinou jsou skubnuty hned první jízdu max druhou asi karma  a1  i přesto v nich vidím tolik výhod ze jsem dneska dal nový a zítra je určitě zase dom*dam  lol   ano 

A když škubneš, stačí lehounce převinout touhle bandáží. Drží to dobře, nenamáčí se, dá se tím i "stahnout" průměr.

https://www.profarm.cz/katalog/farma/pe … 060cerv-mk


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#31 20.09.2019 12:30:29

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


tank:

Franto to je asi 350 věc co jsi mi poradil ze svojí profese (všechno fungovalo) pomalu si začínám myslet že tam máte řešení fakt na všechno  lol 

 offline 

 

#32 20.09.2019 12:36:55

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

holous90 napsal(a):

Kluci muzete nekdo prosim vyfotit progrip a heft plynu?
Poridil jsem na Hq novy plyn.heft a nasadil progrip ale proste se me nevejde ruka na uchop.. a kdyz plynovou rukojet trochu odsadim ke stredu zadrhava se me progrip o ridika a presahuje pres plyn.. stejny problem mam i na 990r
Snad jsem to vysvetlil dobre smile 
Diky

Řeším to tak že konce cca 1-2cm zaříznu nožem na obou stranách řídítka (přizpůsobuji heft mému úchopu né naopak)!



http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 3680_n.jpg

Hoždy... plyn je na druhé straně....  lol 

 offline 

 

#33 20.09.2019 12:48:11

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


roxteedy napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

holous90 napsal(a):

Kluci muzete nekdo prosim vyfotit progrip a heft plynu?
Poridil jsem na Hq novy plyn.heft a nasadil progrip ale proste se me nevejde ruka na uchop.. a kdyz plynovou rukojet trochu odsadim ke stredu zadrhava se me progrip o ridika a presahuje pres plyn.. stejny problem mam i na 990r
Snad jsem to vysvetlil dobre smile 
Diky

Řeším to tak že konce cca 1-2cm zaříznu nožem na obou stranách řídítka (přizpůsobuji heft mému úchopu né naopak)!



http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 3680_n.jpg

Hoždy... plyn je na druhé straně....  lol 

Woe mám vyfocenou páčku spojky z minula..... neletěl jsem hned do garáže poslat foto  lol levá nebo pravá strana je úplně jedno vychází to stejně.

 offline 

 

#34 20.09.2019 12:49:43

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


roxteedy napsal(a):

tank:

Franto to je asi 350 věc co jsi mi poradil ze svojí profese (všechno fungovalo) pomalu si začínám myslet že tam máte řešení fakt na všechno  lol 

Že jsi vůbec o tom pochyboval...a když se pomlátíš, tak si tím zabandážuješ i svoje paznehty. Opět osobně vyzkoušeno smile


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#35 20.09.2019 12:52:23

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


tank napsal(a):

roxteedy napsal(a):

liba23:

Hele vždycky mechanický poškození, jednou to uváže kamos na vlek tak ze to roztrhnou bastry z druhy moto, nebo mi to spadne do křoví atd. většinou jsou skubnuty hned první jízdu max druhou asi karma  a1  i přesto v nich vidím tolik výhod ze jsem dneska dal nový a zítra je určitě zase dom*dam  lol   ano 

A když škubneš, stačí lehounce převinout touhle bandáží. Drží to dobře, nenamáčí se, dá se tím i "stahnout" průměr.

https://www.profarm.cz/katalog/farma/pe … 060cerv-mk

To funguje podobne jako "suchy zip"? Mam takovy podobny uzsi a je perfektni misto naplasti  ano  ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_1568976688490-1912984100.jpg

 offline 

 

#36 20.09.2019 12:59:31

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


enduroracer napsal(a):

Jezdil jsem pěnovky, teď jedu asi rok, dva tyhle gripy, jsou měkký, nedělají se z nich mozoly, perfektně se drží, úplně lepí k ruce, zkuste, přijde mi to mnohem lepší, než pěnovky.... https://www.mxtech-eshop.cz/Motokrosove … ewQAvD_BwE

Tohle je lepsi nez penovky asi tak o 100%. Zavodni gripy  ano 
Jen by to chtelo najit cinskyho vyrobce s cenou tak 10$  big_smile 

 offline 

 

#37 20.09.2019 13:05:38

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Janek napsal(a):

tank napsal(a):

roxteedy napsal(a):

liba23:

Hele vždycky mechanický poškození, jednou to uváže kamos na vlek tak ze to roztrhnou bastry z druhy moto, nebo mi to spadne do křoví atd. většinou jsou skubnuty hned první jízdu max druhou asi karma  a1  i přesto v nich vidím tolik výhod ze jsem dneska dal nový a zítra je určitě zase dom*dam  lol   ano 

A když škubneš, stačí lehounce převinout touhle bandáží. Drží to dobře, nenamáčí se, dá se tím i "stahnout" průměr.

https://www.profarm.cz/katalog/farma/pe … 060cerv-mk

To funguje podobne jako "suchy zip"? Mam takovy podobny uzsi a je perfektni misto naplasti  ano  ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 984100.jpg

JJ, přesně tak


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#38 20.09.2019 13:28:14

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


tank:
Diky ano 
Pro me je to vychytavka lonskyho podzimu  cool 
Pro takovy ty remeslniky, domaci kutily s vecne podrenyma prstama ..... nejlepsi vec

 offline 

 

#39 20.09.2019 13:57:31

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Janek napsal(a):

tank:
Diky ano 
Pro me je to vychytavka lonskyho podzimu  cool 
Pro takovy ty remeslniky, domaci kutily s vecne podrenyma prstama ..... nejlepsi vec

No jo, no...my od krav už to používáme dlouhá léta...na vše.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#40 20.09.2019 14:56:13

Barney.m
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: DR 350
Věk: '93
0 0

Re: Odpružené klemy řidítek - zkušenost


Janek napsal(a):

Barney.m napsal(a):

Cyklo pěnovky je pěkná pičovina. Pravá strana s plynem bude výrazně tlustější. Naopak Progrip je výborný, ta jejich pěna je celkem tuhá a bytelná.  ano 

Co blázníš? Cyklo mají oba gripy stejný průměr - ten menší cca 22 mm a když ten slabší natáhneš na plyn, tak právě není tak silný, jako progrip.

A proto je to nahovno. Vlevo bude normální a na plynu tlustý jako prase. Progrip už jsou normální moto gripy s vnitřním průměrem 22 a 25 mm. Takže máš ve finále obě strany stejně tlusté.

Mám Progrip 786  cool 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů