Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Enduro pro mě

#21 16.09.2019 11:36:52

Re: Enduro pro mě


TomR1 napsal(a):

Kluci Já netvrdím, že to začátečníkovi nestačí nebo, že bude vyloženě špatnej z podvozku KTM. Sám jezdím na podvozku KTM jen s pružinama na váhu a podvozek je daleko za mým uměním, ale sednul jsem na moto s Ohlinsema a i jako mrdal jedu úplně jinak.



Jen tvrdím jednu jasnou věc , když zvažuje výběr motorky(a podvozek je důležitý) - už při koupi seriové motorky máš u Yamahy lepší tlumiče o třídu...nic víc nic míň.

Plus jako bonus mají potenciál na kvalitní úpravu pokud bys to chtěl nebo potřeboval, což u KTM/WP není.

Znám takových hobíků co jedou prdlajs a mají Ohlinse/Kone valve apod...a potřebují to..? NE prostě to jen chtějí, aby to makalo a na motorce se jim jezdí líp/šetří sílu atd...

Zase jak píše Jirka - u KTM máš daleko větší výběr motorek na inzerci, dostupnost starších ND...prostě to není vůbec špatná volba, spíš bych prostě řešil jestli nepřihodit pár desítek tisíc a koupit něco slušnějšího než se  stím pak stejně trápit.


Tom

Je to pravda, ale tohle má cenu řešit až když už máš trochu jasno a ne u první motorky bez zkušeností s ostrým endurem. To máš úplně jiný starosti.
Samozřejmě platí, že nejlíp se naučíš na co nejlepším nejnovějším stroji, klidně i na ohlinsech, cone valve, .... ale to je už věc desetitisíců navíc k ceně a když vidíš, že ten kluk má tak nějak na novou moto a na nic víc, tak je to spíš jen zbytečný motání hlavy.

 offline 

 

#22 16.09.2019 11:46:03

Re: Enduro pro mě


Jj v kontextu toho rozpočtu který má je to úplně irelevantní.. tady prostě při těch penězích bych ani neřešil jednu konkrétní motorku nebo značku, ale trošku si ujasnit jestli 4T nebo 2T a pak opravdu vybírat něco slušného a vzít co nejlepší možný stav nebo nejjasnější historii, ale bude to hodně hledání.

Tom

 offline 

 

#23 16.09.2019 12:27:15

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Enduro pro mě


TomR1 napsal(a):

Toman: - absolutní souhlas je to jak píšeš.

Spíše sem to myslel, že když má Yamahu ve výběru, tak kromě výborné spolehlivosti je přidaná hodnota ten podvozek.

Zase u staršího kousku bych Já do 4T 250 nikdy nešel a WR450F je prostě neohrabaný v porovnání s konkurencí (teď mě tady ukamenují) :-) , ale je to prostě větší motorka pocitově..

Tom

Byl jsem WRák  450 rv. 04 starší kousek . Můžu potvrdit tu neohrabanost + slabé přední tlumiče.  Když jsem sednul na konkurenci od kamarádů,  vždy velká změna. Ale mluvím o 04 .


Co shoří neshnije

 offline 

 

#24 16.09.2019 12:34:39

Zelenáč
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 16
Založená vlákna
Motorka: BMW R 1150 GS
Věk: maximální
0 0

Re: Enduro pro mě


Tak chlapi. Když to tak čtu , tak mám oči jak knedle a hlavu jak škopek. Nabyl jsem pár vědomostí a názorů ale jsem nicméně pořád na začátku. Pro mě z toho vyplývá, že prostě budu muset jednotlivé stroje někde vyzkoušet a potom se rozhodovat až na základě pocitů. Takže to bude ještě dlouhá cesta. AJP mám odzkoušené tak půjdu dál. Nicméně mám pocit, že jako začátečník nebudu schopen rozpoznat kvalitu podvozku. Zjistil jsem to uz když jsem jenom ze zvědavosti testoval 2x Tenere 700. Pokaždé byl podvozek naladěn asi jinak. Takže na silnici se mi to zdálo moc měkké a při druhém testu v jinou dobu a na jiném místě v terénu zase moc tvrdé , když jsem ji valil po kamenech a makadamu. A ani jednou se mi ten podvozek nelíbil. Ale profík by třeba řekl ok. Tak to bude asi potom jenom fakt o těch pocitech a referencích.

 offline 

 

#25 16.09.2019 12:46:44

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Enduro pro mě


Zelenáč: zkus otestovat i SWM 300/500 RS, mám ji po dvou italských Husqvarnách a velká spokojenost, motor osvědčený držák, výborné tlumiče Kayaba

cena nové kolem 150 tis Kč

https://cesarova.tipmoto.com/


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/1994_40778360_256388408321475_3390756412517777408_n.jpg


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#26 16.09.2019 13:02:06

Re: Enduro pro mě


offroaderTE napsal(a):

Zelenáč: zkus otestovat i SWM 300/500 RS, mám ji po dvou italských Husqvarnách a velká spokojenost, motor osvědčený držák, výborné tlumiče Kayaba

cena nové kolem 150 tis Kč

https://cesarova.tipmoto.com/


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 7408_n.jpg

Už jsem mu to psal, pro mě osobně jedna z nej. možností. Za cenu 3-4 letý KTM máš novou a bezesporu dobrou motorku  ano 

 offline 

 

#27 16.09.2019 13:08:39

Zelenáč
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 16
Založená vlákna
Motorka: BMW R 1150 GS
Věk: maximální
0 0

Re: Enduro pro mě


No jo SWM. Ale co náhradní díly a zastoupení? A bude to případně prodejné? Když nad tím tak přemýšlím: Tak WR - není homologace. AJP- činský šrot. Xtrainer - špatný podvozek. Tak mě zbývá KTM s průměrným podvozkem a nebo BETA 390 za relativně nizkou cenu s průměrným podvozkem. Nebo ojetina mladší než 2012  jakákoliv, ale mít štěstí. Souhlasí?

 offline 

 

#28 16.09.2019 13:12:50

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Enduro pro mě


Janek: OK, já nejsem žádný prodejce ani tajný agent SWM, motorka je prostě vylepšená bývalá HQ, mám na ní za rok 100 mth a jede bez problémů.

Zelenáč, díly na SWM jsou víceméně skladem u dovozce v ČR, co náhodou nemá, tak objedná, a jde to rychle do týdne máš v podstatě cokoliv,

určitěmají moji důvěru,  narozdíl k  čínským motorům od AJP

Za to rakouská HQ 701 to je mrcha, do ní jsem letos nasypal majlant a letos jsem najel tak max 1500 km vloni 3000 km  a22 

Editoval offroaderTE (16.09.2019 13:15:21)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#29 16.09.2019 13:18:16

Zelenáč
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 16
Založená vlákna
Motorka: BMW R 1150 GS
Věk: maximální
0 0

Re: Enduro pro mě


701 je špatná? Já jsem měl ještě minulý rok cukání ji vyměnit za moji GS 1150 abych měl do hor něco lehčího.

 offline 

 

#30 16.09.2019 13:28:09

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Enduro pro mě


Zelenáč:špatná motorka to není, koupil jsem lehce jetou a pořád do ní sypu, nejdřív mi praskl spodní pomocný válec ovládání spojky, což je u HQ běžná závada, koupil jsem nový Oberon za cca 120 liber, pak špatně fungovaly přední šavle 4CS, výměna oleje nepomohla, dal jsem je na repas za více než 10 tis Kč, te´d už chodí, prý tam byly zatvrdlé nějaké jehly, nevím těmhle složitým tlumičům nerozumím, ještě jsem koupil eliminátor falešných neutrálů, páč je tam zase výrobní chyba a blbě se tam řadilo, po namontování problém odstraněn, min měsíc jsem v Rumunsku spálil spojku a tak furt dokola, dokud jsem jezdil italskou Husku, tak jsem jen v klidu jezdil a měnil pouze spotřebák, tady do téhle rakouské HQ pořád sypu.

Na druhou stanu low cost SWM (což je klon italské HQ) šlape jak švýcary, tak si vyber

Editoval offroaderTE (16.09.2019 13:31:00)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#31 16.09.2019 13:29:09

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Enduro pro mě


Zelenáč: Osobně si myslím, že pokud tě enduro chytne tak motorku nebudeš mít 5-6let ale tak možná tři a zas budeš koukat po něčem jiném, novém. Betu levně koupíš, levně prodáš... Osobně bych v tvém případě volil KTM/HQ od 2017..., s 350 obsahem neuděláš výraznější chybu a do budoucna můžeš jít s výkonem nahoru nebo přechod na 2T.

Zrovna takovou ktm 350 myslím prodává TomR1 nebo sumavahonzi má nějakou ktm 250 tpi...
pokud to bude motorka rok, dva stará, najeto 50-100Mth s cenou "kolem 160" tak prvotní ztráta hodnoty je za tebou a když se budeš starat tak za dva roky prodáš třeba "za 120".. roll 

 offline 

 

#32 16.09.2019 13:37:02

Re: Enduro pro mě


Toman:

Jsem mu svou právě ani nenabízel když psal rozpočet okolo 80tisíc, ale když zase uvažuje o 701 tak to za 80 taky rozhodně není....

No kdyby náhodou tak odkaz na mojí s tím, že vše co je uvedeno je 100%.

Jinak přeju šťastnou ruku při výběru.

https://motorky.bazos.cz/inzerat/107455 … XC350F.php

Tom

 offline 

 

#33 16.09.2019 13:42:03

MaxTTR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 Racing
Věk: 35
2 1

Re: Enduro pro mě


Hoši, hoši, hoši ... všichni máte pravdu. Bohužel někdo je víc oranžovej, nekdo modrej atd. a každý tak trochu hájí barvu svou  ano 
Dle svých zkušeností bych šel do starší ... asi jsem měl štěstí. Začínal jsem na obstarožní EXC-F 250 a dodnes bych řekl, že to byl bezkonkurenční stroj. Tovární WP super i na mých 90+ kg.
Zelenáč: za mě, kup starší oranžádu a vymazlí si to dle sebe. V dostupnosti dílu a kokotinek mají Rakušáci náskok  smile 

 offline 

 

#34 16.09.2019 13:43:34

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Enduro pro mě


TomR1 napsal(a):

Toman:

Jsem mu svou právě ani nenabízel když psal rozpočet okolo 80tisíc, ale když zase uvažuje o 701 tak to za 80 taky rozhodně není....

psal: Nebo že podvozek je špatný a budu muset vysolit dalších 60 až 80 tis.

Takže to bylo jen za podvozek... nová moto snad je jasný že to je 180-250tis a10 

 offline 

 

#35 16.09.2019 13:48:29

Re: Enduro pro mě


Toman napsal(a):

TomR1 napsal(a):

Toman:

Jsem mu svou právě ani nenabízel když psal rozpočet okolo 80tisíc, ale když zase uvažuje o 701 tak to za 80 taky rozhodně není....

psal: Nebo že podvozek je špatný a budu muset vysolit dalších 60 až 80 tis.

Takže to bylo jen za podvozek... nová moto snad je jasný že to je 180-250tis a10 

Aha jsem slepej..díkes

 offline 

 

#36 16.09.2019 20:46:46

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Enduro pro mě


Zelenáč:
Jen poopravím info k těm WR250F které jsem měl. Modely 07-13 měli opravdu pětikvalt a podvozek nebyl vyloženě špatný ale nic extra jsme v tom neviděl. Za mě ta motorka toho vydržela strašně moc s minimálními náklady. Byla težší než KTM vše se na to dalo sehnat v pohodě.
Novější WR 250F 15-16 (a 17-19)mám teď a je to posun dopředu. Motor už šestikvalt, celek je o poznání lehčí a podvozek funguje na jedničku s hvězdičkou.(Kamarád co má KTM 350 rok 15 se po projetí na mojem podvozku na Yamaze slintal blahem...) Já se projel na jeho KTM a ten výkon já osobně nevyužiju, bo to jelo jak kráva. Já si na novější trochu zvykal, jelikož to bylo oproti staré opravdu rozdíné. Stará měla jakoby lepší spodek. a2 
Až posledníl WR model 2020 už je bez homologace, teď jde o to jestli ji opravdu potřebuješ.
Svez jsme se na Xtraineru a ten mi sedl do ruky hned, krasně se vodil no paráda. Ale aby šla hydraulická spojka mačkat o tolik hůř než moje lanko, to jsme ještě nezažil... PS lankovou spojku spíš vidím jako přednost než cokoli jiného...

Takže vyber motorku tvému srdci nejbližší v co nejlepším stavu a pak si ji pomalu dotvoříš k obrazu svému.
Šťastnou ruku při výběru.


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#37 17.09.2019 11:52:42

Re: Enduro pro mě


Připojím se tady k pár názorům.
Určitě nekupuj novou. Jako zelenáč budeš mít první endurko rok max. 2 roky. A potom se ukáže jakou půjdeš cestou, jestli u toho vůbec zůstaneš a jestli budeš jezdit CC apod. nebo se budeš pouštět, jak píšeš jen do extrémů. U toho se pozastavim. Na CC apod. styl jízdy a závody potřebuješ vyladěnej podvozek ať ti netluče prdel na každém hrbu. Na extrém ten podvozek zas až tak nepotřebuješ doslova. Jezdí se v nejnižších rychlostech co se endura týče, tam jde spíše o průběh výkonu ve spodním spektru, lehkost a obratnost.
Vystrašili tě tady s těma tlumičema. Vůbec na to nehleď co to má, protože to jako zelenáč naprosto nepoznáš, Začátky budou takový opatrný nikam nebudeš nalítávat bezhlavě apod. abys ocenil, že ti to ten podvozek pobral a ten kořen tě nenakopal. To až časem po pár měsících a otrkání si můžeš začít dělat tyhle závěry.
Dále tě vystrašili cenami těch doplňků. Parádní origo blástry od KTM stojí 2700,- a je to za mě TOP! A dražší bych si nikdy nekoupil. A dají se koupit i za polovic. Jen pro představu o ceně. Dále má KTM každý rok velkou akci před vánoci, že nakoupíš doplňky za 3000,- kč a oni ti vrátí 1300,- kč nebo tak nějak, přesně ty cifry nevim. Což žádná jiná značka nenabízí a ta třeba si řekneš, že sis koupil ty blástry, ale v konečném výsledku tě stály 1400,- kč. Výhodu KTM vydím u PDS - nepotřebuješ schánět žádnej drahej kryt za tisíce na přepáčko a nemusíš tam měnit millión ložisek, podložek, gufírek a všeho co v přepáčku je.
U ojetin i nových je výhoda FREERIDE 250 a XTRAINER. Ty ceny jsou nižší. FREERIDE 2T už se nevyrábí, jedině ojetina za dobrý peníz.
Jezdím FREE 250, ale divný styl, ale já i kdybych tam měl šavle z kola, tak je mi to jedno. Jezdím průměrnou rychlostí cca do 15 km/h za celou vyjížďku. Je to spíše mrdání než ježdění, ale pro mě je to druh extrému. (jen pro tvou představu)...
PS: Buď rád, že nemusíš koumat jaký máš dát převod, jakou pneu obout atd. atd. My co začínali na starých těžkých krumpáčích a vše tohle jsme museli objevovat, ty už máš z 50% vystaráno a sedneš na udělanou moto s hromadou teorie v hlavě a hlavně lehkou moto. Osobně se přikláním ke koupi 2T, FREE 2T má nejjednoduší motor co se v tomhle století vyrobyl, alá simson, dále je XTRAINER a ostatní 2T, které mají navíc od FREE 2T ještě přívěru. U 4T sebou taháš zbytečně ventily, vahadla, vačky, rozvoďák a takové fičuroviny :-D
EXC 200 ideální volba. parádní motorka, která tě naučí! ano 
Obecně KTM bezkonkurenčí v druhovýbě a množství nabízených starších dílů/doplňků atd....

Editoval Small (17.09.2019 11:56:07)

 offline 

 

#38 17.09.2019 13:32:43

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Enduro pro mě


Jak říká Small taky bych nekupoval novou. Důvod je ten, že se budeš stejně hledat, budeš zkoušet co ti vyhovuje a budeš ty motorky točit - málo kdo hned na začátku trefí něco co mu naprosto vyhovuje a pět let to nemění.

Já bych koupil nějakou jetou pěknou... Nějaký osvědčený model na který je všude mrak dílů - WR, EXC, Betu... radši menší objem a 2T nebo 4T je na tobě...

Chvilku jezdi, a pak se zaregistruj na Endurocamp u Víti Kuklíka, kde se naučíš nejvíc a budeš mít možnost vyzkoušet si v půjčovně všechny dostupné max rok staré KTM EXC - jednoduše tak zjistíš, jestli ti nějaká vyhovuje víc a můžeš si ji potom koupit novou...

Motors - nesouhlasím s tebou ohledně hydraulické spojky vs. lankové. Střídal jsem na vyjížďce Betu RR 250 a WR 450 s posilovačem spojky a hydraulická spojka je oproti lankové prostě lepší... jasná dávkovatelnost a jasný odpor v celém rozsahu chodu. Nejsem zaujatý - WR mám moc rád a ve 250 bych si tu novou koupil hned!


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#39 17.09.2019 14:42:28

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Enduro pro mě


Zavolej si do Sette / Kmoto, https://www.pujcovnaktm.cz/ - řekni jim, že si vybíráš svou první offroad moto a chtěl by sis něco vyzkoušet + poradit. Když se s nimi domluvíš, tak půjčí moto a vezmou tě do areálu na Kavčák, kde je velká MX a enduro trať, zaplať si na den V. Kuklíka jako trenéra - vyzkoušíš si motorky pod dozorem a měl by najít vhodná místa na test + poradit. Vždy po sezoně vyprodávají půjčovací KTM, třeba se s nimi rovnou domluvíš a jednu si někdy odvezeš + bych zkusil, zda půjčovné odečtou z ceny moto. Asi bych chvátal, dokud je počasí - babí léto za chvíli končí a v bahně se blbě testuje smile.
Zkoumat po netu varianty 2T vers. 4T, velký vers. malý obsah, nová vers. jetá apod., když s tím máš cca nulovou zkušenost  k cíli asi nepovede.

 offline 

 

#40 17.09.2019 16:31:35

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Enduro pro mě


Motors - nesouhlasím s tebou ohledně hydraulické spojky vs. lankové. Střídal jsem na vyjížďce Betu RR 250 a WR 450 s posilovačem spojky a hydraulická spojka je oproti lankové prostě lepší... jasná dávkovatelnost a jasný odpor v celém rozsahu chodu. Nejsem zaujatý - WR mám moc rád a ve 250 bych si tu novou koupil hned

obecně hydrauliky fungují líp než lanka, ale u Xtraineru tomu tak není, ta spojka je tam hrozně tvrdá a špatně dávkovatelná, Motorsovo WR ji má určitě oproti tomu mnohem lepší


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů