Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dovoz motorky

#1 05.06.2012 21:13:27

Dovoz motorky


Čauves,chtěl bych se zeptat jestli tu není někdo kdo dovezl motorku přihlášenou na Slovensku? Mám ted moznost koupit motorku,jenže ze Slovenska...a nevim co to přesně obnáší za komplikace když je přihlášena v cizine a chci jí přihlásit tady na sebe.

 offline 

 

#2 05.06.2012 21:41:01

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Dovoz motorky


Zaluthino:
Je to stejně, jako by jsi ji dovezl třeba z Německa.
Dovozová STK=1100,-,Poplatek za přihlášení=2000,-+500,-RZ, Dekra=1900,-
na Dekru to jde pokud moto nemá globální homologaci .. což většinou bejvají motorky starší 00-01 .. některé motorky z Italie jdou přes Dekru i když jsou mladší .. záleží na základu VIN, je lepší s tím radši počítat.
Převzato z motorkářů. cz

 offline 

 

#3 05.06.2012 22:03:55

Re: Dovoz motorky


viteka 32:

tak jasně,tohle je už tady a platil bys to tak i tak kdyz je to z ciziny,ale spis jsem myslel problemy na slovensku.Četl jsem ze motorka pri odhlasovani ze slovenska musi byt fyzicky na miste,tak jestli stim nekdo nema zkusenost.

 offline 

 

#4 05.06.2012 23:02:59

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Dovoz motorky


Řešil jsem to opačně, motorku jsem prodával na Slovensko. Mělo by to logicky být stejné (i když kdo ví..) Byla to story jak prase, musím se podělit..  V pátek kolem oběda mi volá týpek ze Slovenska, že už je na cestě ke mě, jestli motorku ještě mám. Byl jsem z toho celkem nervózní, chtěli platit v eurech.. To jsem zamítl, že ne.. Bankomat mu logicky tolik nedá a tak ještě na Slovensku hledali banku, kde vybrat a rozměnit na koruny. Za 3 hodiny volají, že jsou už na domluvené pumpě, adresu jsem jim odmítl dát, že si je vyzvednu. Přijeli, týpci v pohodě, nechal jsem si ukázat prachy, trochu se divili, že jim nevěřím, ale věřte dneska někomu  usch  Navíc přijeli osobákem a bez vozíku, i když tvrdil že přijedou s vozíkem nebo dodávkou. Venku regulérní průtrž mračen a oni chtěli odjet po ose.. Na litrovém GSXR, předtím měl 600ku..  Dále mě trochu znervózňovalo, že motorku chtěli okamžitě vidět, nevěřili stavu v popisu a nevěřili fotkám. Prachy měli, což mě trochu uklidnilo, ale neměli ani tucha jak se řeší převod z ČR na SK. Já taky ne.. Tak jsem volal na registr vozidel (v pátek po 16,00, ani jsem nečekal, že to někdo veme, mimo úřední dny..) Sry že to tak řeknu, ale "hňup", co tam seděl, mi tvrdil, že nový majitel musí být fyzicky přítomen, motorka před odvozem musí být pojištěna na jméno nového majitele (má pojistka nestačí) a musí odjet s převozovou SPZ (nebo jak se to jmenuje).  Z čehož jsme  byli tak nějak v pasti.  Volám na pojišťovnu, vysvětluji situaci a chci pojistit motorku na nového majitele, tak jak to vyžaduje registr vozidel. Milá slečna my vysvětlí, že pojistka u žádné české pojišťovny nelze uzavřít na cizince s trvalým bydlištěm mimo ČR, což dává smysl. Jsme z toho ještě více v pasti, ale zájemce to nezajímalo, že motorku bere a hned ji odveze, že mi klidně nechá papíry i SPZ, ať to vyřeším později.. Což si nedovolím lajznout, aby odjel s motorkou bez papíru a SPZ do zahraničí. Byli ale fakt zoufali, tak jsem je vzal do garáže, z motorky byl absolutně nadšen, pomalu přestávalo i pršet. Cenu vůbec nesmlouval, byl fakt nadšený, že na slovensku objeli 10 motorek a všechno opravované a lepené střepy, má byla fakt v původním nenapadeném stavu. Domlouváme se na "rozumném" řešení, odjede s malým TP a SPZ a kupní smlouvou na Slovensko, tam si ji pojistí na sebe  a až to bude chtít přihlásit, tak na ní zpět přijede. Až tehdy jsem zjistil, že bydlí přímo na hranici, 60km odtud.. Takže jsem ztratil zábrany, když tak si tam prostě dojedu, kdyby třeba přestal reagovat.. Sepíšeme kupní smlouvu, dám mu podepsat plnou moc, kde souhlasí s vyvezením motocyklu na SK. Tohle jsem se dočetl na netu chvíli před tím než dojeli. Sepsáno, zaplaceno, než odjeli, tak cesty pomalu začaly osychat.

V pondělí ráno se "staženýma půlkama" jdu na registr vozidel zjistit co mám vlastně dělat.. Stručně příběh vylíčím paní inženýrce za přepážkou, je evidentně v šoku, že jsem je nechal odjet do zahraničí s mou SPZ a malým TP. Tak ji to zase vysvětlím z mého úhlu pohledu, kupec přijel v pátek večer a chtěl na motorce  odjet a já chtěl prodat, logicky na úřadě nic už vyřídit nešlo. Navíc bydlí blbých 60km vedle, takže mi přijde absurdní řešit tenhle úřednický cirkus. Že  se chci jen zeptat jak z toho ven, že ji za 2 hodiny klidně dovezu původní SPZ, TP i pojistku na nového majitele.. Chápu, že je jedno jestli bydlí 5km vedle nebo 5 států vedle, prostě je to vývoz mimo ČR v rámci EU a basta, pravidla jsou stejné. V tom paní inženýrka trochu roztála, že SPZ ani TP nepotřebuje.. Ale normálně je SPZ i TP třeba! (lze řešit jako že ztracenými za poplatek..)

A teď konečně k věci. Jediné co je třeba, tak doklady, kupní smlouva, plná moc, kde mě kupující zplnomocňuje k přepsání motorky na jeho jméno a na adresu mimo ČR a povinné ručení. Je jedno na čí jméno, takže stačila má pojistka. Takže naprosto normální převod, jen navíc plná moc k přepsání majitele mimo ČR.

Když to vyřizovala, tak mi to začalo dávat smysl, v TP uvedla nového majitele slováka se slovenskou adresu. Ne polopřevod, ne odhlášku, ale hned ho přímo uvedla jako nového majitele, dostal jsem převozní SPZ (tu musí on při přihlášení odevzdat) a malý český TP, kde byl jako majitel uveden slovák se slovenskou adresou a samozřejmě velký TP . Převozní SPZ má nějakou omezenou platnost, teď nevím ,jestli měsíc nebo 3 měsíce. Podstatné je, že při odhlášení stačí pouze plná moc, nic víc. Takže doporučuju motorku dovézt na vozíku, sepsat kupní smlouvu a plnou moc, doklady nechat původnímu majiteli, ať motorku odhlásí a doklady s SPZ pošle poštou.. Což uvézt do kupní smlouvy i se sankcemi, když to nesplní.

http://nd05.jxs.cz/179/221/af551c34cb_86150046_o2.jpg

 offline 

 

#5 05.06.2012 23:11:01

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Dovoz motorky


Paradox je, že ani ne měsíc po tom jsem kupval EXC, které naopak bylo ze slovenska dovezené k nám  lol 

 offline 

 

#6 06.06.2012 09:33:50

skinas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 615
Založená vlákna
Místo: Paterin
Motorka: Aprilia RSV 1000 R FACTORY
Věk: 39
Tel: 722956627
0 0

Re: Dovoz motorky


kupoval sem na slovensku berga,dovoz anglie.mel ang.tech.,Coc list.,svezl sem se,zaplatil a z kupni smlouvou mazal dom.dovoz. technicka 900 kc,vystaveni cistopisu oproti COC listu 1500 kc a prihlaseni 500 kc.nikde zadnej problem,bud uplne v klidu.


Kdo se boji,sere v sini

 offline 

 

#7 06.06.2012 14:45:08

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Dovoz motorky


Dělal jsem to před rokem. Možná se něco dovíš, mám to ve vláknu chci začít jezdit.
Jinak já si musel zařídit kupní smlouvu a převést sumu na EUR. On mi musel dát oba TP napsané už na mě. (žlutá SPZ s omezenou platností)
Vlastně ty jako čech toho moc nemusíš. Raději se informuj u vás na úřadě, pač tam si to pak budeš muset nechat zapsat na sebe a dostaneš novou SPZ. (bílá)
Slovák z toho bude mít pěkný hoňky: přepis na tebe, kontrola originality (tam se to může solidně posrat), pojištění, leasing a možná ještě něco dalšího.
Na motorkářích je to pěkně napsané.


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#8 07.06.2012 21:07:09

Re: Dovoz motorky


Všem dík! Jeste jsem se chtel zeptat kde se na Yamaze TTR nachazi VIN kod ci kody?

 offline 

 

#9 08.06.2012 07:14:45

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Dovoz motorky


Zaluthino:

otoč řidítka... je to napsaný na krku


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#10 09.06.2012 13:18:04

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Dovoz motorky


Takže postup:                                                           (platí i pro jiné země v EU)
1) Nech si poslat VIN mailem. Ten potom zkontroluj na :
http://www.minv.sk/?odcudzene-mot-vozidla
http://aplikace.policie.cz/patrani-vozidla/
Prostě si ho zkontroluj na stránkách ministerstva té země, ze které můžeš předpokládat, že byla moto kradena. Ty databáze obsahují pouze nahlášené krádeže v té dané zemi.
2)Slovák udělá kontrolu originality (asi 70 EUR)
3)Slovák nechá odhlásit moto na tebe na export-vývoz (nutné vzít papíry z kontroly originality)
4)Slovák by měl od úřadů získat velký TP (6 EUR), malý TP (12 EUR) a vývozní žlutou SPZ (50 EUR)
5)Pokud chceš i na motorce odjet, tak se musí nechat moto pojistit po dobu platnosti vývozní SPZ.
6)Sestavíš si kupní smlouvu a pošleš ji Slovákovi k souhlasu.
7)Převedeš CZK na EUR. Tak velkou sumu musíš hlásit na směnárně den předem.
8)Přijedeš si pro moto, projedeš jí kousek, zkontroluješ si, zda všechny papírové údaje sedí. Podepíšete spolu kupní smlouvu a předáš peníze Slovákovi.
9)Zajdeš si na magistrát města a tam se informuješ co a jak. Dostaneš dovozové papíry, které si vezmeš s sebou domů a vyplníš.
10)Sjednáš si na moto povinné ručení.
11)Konečně smíš na moto jezdit (pokud jsi nepojistil v kroku 5) a odvezeš ji na stanici technické kontroly a necháš si vystavit dovozovou STK.
12)Všechny dokumenty co máš si vezmeš vyplněné na magistrát, oni tě zaregistrují, obdržíš novou bílou SPZ a můžeš začít vesele jezdit.

Snad jsem na nic nezapomněl a počítej tak 5 000 Kč necháš u nás. Hodnoty EUR jsou jen orientační, já jsem se domluvil, že ty si Slovák odečte z prodejní ceny.
Hlavně si zkontroluj gumy, já kvůli nim opakoval dovozovou STK. Na vyřízení dovozu máš asi měsíc, viz vyryto na žluté SPZ.
Doporučuji takto kupovat jen moto v co nejvíc origo a super stavu. Na STK řešil snad každý prd.

Kupní smlouvu máš v SZ.

Nestálo by za to to vydat tady někde jako vzor?

Editoval Simansky (09.06.2012 13:41:26)


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#11 09.06.2012 16:55:03

skinas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 615
Založená vlákna
Místo: Paterin
Motorka: Aprilia RSV 1000 R FACTORY
Věk: 39
Tel: 722956627
0 0

Re: Dovoz motorky


Simansky:jak si na tohle prisel??vlastni zkusenost??viz moje zkus.više


Kdo se boji,sere v sini

 offline 

 

#12 09.06.2012 19:05:23

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Dovoz motorky


Tak to sorry, že to tu opakuju, já to tu všechno nečet. Jo tohle je moje první zkušenost s koupí moto. On mi poslal SZ, jestli bych mu s tím ještě trochu pomohl. Asi je jako já, slyšet to desetkrát  usch 
Myslím, že ale nejlepší je to, jak jsem to sepsal já. Je to krok za krokem a krásně přehledný. A pokud jsem nic neopomněl, tak i bezvadný.


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#13 15.07.2019 15:45:42

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: Dovoz motorky


Jak je to s dovozem krosky z EU?
Prodavajici mi to necha bez VAT, tedy DPH zaplatim v CR? Podle nejake faktury? Jak poznaji, ze to zaplatim?
Je to fyzickou osobu, ne na IČ.
Dekuji za info

 offline 

 

#14 16.07.2019 23:10:08

Waikiki
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Chomutov
0 0

Re: Dovoz motorky


mrazikxr napsal(a):

Jak je to s dovozem krosky z EU?
Prodavajici mi to necha bez VAT, tedy DPH zaplatim v CR? Podle nejake faktury? Jak poznaji, ze to zaplatim?
Je to fyzickou osobu, ne na IČ.
Dekuji za info

A je to masina s TP nebo bez?
Jestli bez, tak pocitam, ze nikde neprihlasujes a tim Te snad ani nikdo nemuze dohnat k placeni dph.
Pokud je to s TP, tak pozor na stari a najete kilometry. Tady FÚ muze chtit doplatit dph, i kdyz uz ho nekdo nekde zaplatil (musi byt min pul roku stara a soucasne najeto alespon 6000km).

 offline 

 

#15 17.07.2019 07:56:18

Re: Dovoz motorky


Waikiki napsal(a):

mrazikxr napsal(a):

Jak je to s dovozem krosky z EU?
Prodavajici mi to necha bez VAT, tedy DPH zaplatim v CR? Podle nejake faktury? Jak poznaji, ze to zaplatim?
Je to fyzickou osobu, ne na IČ.
Dekuji za info

A je to masina s TP nebo bez?
Jestli bez, tak pocitam, ze nikde neprihlasujes a tim Te snad ani nikdo nemuze dohnat k placeni dph.
Pokud je to s TP, tak pozor na stari a najete kilometry. Tady FÚ muze chtit doplatit dph, i kdyz uz ho nekdo nekde zaplatil (musi byt min pul roku stara a soucasne najeto alespon 6000km).

Podepisuješ čestné prohlášení, že doplatíš DPH. Následnou vymahatelnost musí každý ověřit osobněsmile


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#16 17.07.2019 09:51:11

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Dovoz motorky


Hlavne by ti to nemel bez dph prodat jako koncakovi. Spravne by mel prodávat firme ktrta je platce.

 offline 

 

#17 18.07.2019 07:59:57

Re: Dovoz motorky


naopak, zvenku ti motorku ani jinak neprodají než bez DPH. Rakousko, Slovensko, Německo, všude stejné.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#18 18.07.2019 22:50:51

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Dovoz motorky


Miguel:

Novou nebo jetou? Jine pravidla nez u auta?
E pac kdyz to neodvedes ty v cilove  zemi tak to jde za nima.. predpokladam ze je v cele eu zakon o dph nastaveny stejne..

Editoval Jarynn (18.07.2019 22:52:38)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů