Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (120)
Srazy (70)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Problém s ČKP

#81 10.07.2019 19:52:47

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
2 2

Re: Problém s ČKP

gsxrm:

Máš s tím zkušenost?

#82 10.07.2019 19:58:35

nee ale jestlize by to nejaka kurva neprehlasila a na smlouve nebyl overeny podpis tak jedina moznost jak se zbavit zodpovednosti ...kdyz uz nejaky chytrak dojebal ten zakon tak at se stim  sere urednik a ne obycejny clovek

#83 10.07.2019 20:03:45

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
2 2

gsxrm:

Problém je že tě jen tak nikdo nenechá se zbavit zodpovednosti. Pak najednou si pachatel ty, jen to hvízdne  deb1 

#84 10.07.2019 20:32:03

gsxrm napsal(a):

nee ale jestlize by to nejaka kurva neprehlasila a na smlouve nebyl overeny podpis tak jedina moznost jak se zbavit zodpovednosti ...kdyz uz nejaky chytrak dojebal ten zakon tak at se stim  sere urednik a ne obycejny clovek

Jako že ti někdo ukradl motorku i s dokladama a plnou mocí a ty bys chtěl tvrdit, že to není tvůj podpis? Na smlouvě žádný ověřený podpis být nemusí a dokonce ji můžeš uzavřít pouze ústně. Na úřadu po tobě kupní smlouvu jakožto doklad o nabytí ani nechtěj - gdpr. Tohle nemá šanci projít a ještě budeš mít na krku křivý obvinění .... nebo jak by se to kvalifikovalo a může tě za to tahat po soudech prokurátor ....
Jediný, kdo po tobě vyžaduje písemnou smlouvu, je pojišťovna - udělají si kopii a na základě ní ti zruší tvoji pojistku. Porušují tím gdpr, ale netrápí je to. Pokud jim kupní smlouvu nedáš, tak to lze snadno zrušit, když jim doložíš po převodu kopii tp, kde vidí novýho majitele.
Hlavně plná moc musí být úředně ověřená a pokud není, tak tě z úřadu vyhodí a kupující se může snadno vymluvit, že nepřevedl, protože prodávající nedal uředně ověřenou plnou moc a vina za neprovedení převodu je rázem na prodávajícím ...
Taky plná moc musí mít přesný a správný znění. Mě třeba vyhodili, protože prodávající uvedl, že mě zplnomocňuje k úkonům souvisejicích s odhlášením vozidla. Je to taková běžná fráze, ale kvalitní úřednice mi vysvětlila, že odhlášení provádí současný majitel a to jsem já - tudíž mě nikdo nemůže zplnomocnit k odhlášení, protože jakožto odhlašující jsem přítomen. Ve zplnomocnění musí být konkrétně uvedeno, že mě (kupující) zplnomocňuje k přihlášení vozidla t.j. k úkonu, u kterýho není přítomen a prodávající ho zastupuje.
Prostě slovíčkaření je důležitý a mohl jsem se zlobit a apelovat na nějakou logiku věci, neuspěl jsem.
Ať nemám rád buzeraci státu, přijde mi, že tohle nikdo nedojebal a je dobře, že jsou takový pravidla. Kdyby ti stát nevydal například nový řidičák ve stanovený lhůtě, tak bys byl taky nasranej a mohl bys žádat náhradu škody, pokud by ti vznikla. Tohle je jen obráceně. Jediný, co je k nasrání, že takový úkon nelze provést online a musíš potupně čekat na úřadu  ne  ne 

Editoval Janek (10.07.2019 20:33:00)

#85 11.07.2019 07:22:16

Měli to nechat Jak to bylo a jen dát dobu poloprevodu Na měsíc a pak vyřadit z evidence

#86 11.07.2019 07:25:56

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
19 6

gsxrm napsal(a):

Měli to nechat Jak to bylo a jen dát dobu poloprevodu Na měsíc a pak vyřadit z evidence

S tím souhlasím  ano  cool 

Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

#87 11.07.2019 12:54:07

Toman
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 500 exc-f
Věk: 36+
0 0

Janek: výhoda dnes je, že se dá vozidlo přihlásit na kterémkoliv úřadě. Navíc dnes už většinou není problém se objednat na daný čas takže se jedná o 30min a je hotovo.

Pokud chce mít člověk úplný klid a dohoda s kupujícím je v pořádku, ideálně udělat evidenčku dopředu, kupující složi peníze, vozidlo si odveze a přepis zařídí prodávající (klidně na svou zelenou kartu, jen se podepíše plná moc)

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů