Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jaké používaté pneu? Cross/enduro

#2721 16.06.2019 11:19:13

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


enduroracer napsal(a):

jopr napsal(a):

enduroracer:

Kluci v partě taky dávají Metzeler 6D a říkaj 👍.
Já po dvou letech na  červený 754 mám zelenou 754 a až jí dojedu, zkusím taky tu Metzelerku.
Jezdím duše.

Kolem me uz nikdo nic jinyho nejezdi, metzeler soft nebo super soft, obe berou na korenech, sutrech, blátě, suchu, bridlici, uz jsem s tim byl na hodne mistech vcetne nachcanyho Chorvatska, kde byl jil plus ty jejich hladky bily sutry, drapak, navstevy po Cr atd... Jeste chci zkusit michelinku, podobná guma... Metzeler jede i cypros a dalsi, ale na sumperaku nebere lol 

Hodně lidí jelo na erz v závodě i terraforce 2 zelený pruhy a ef 07 dva zelený pruhy ale co jsme vypozorovali tak jen ty co nemluvili německy  lol ty měli všichni Michelin nebo metzeler.. Hq/ktm továrna Michelin enduro medium kluci se ptali Jarvise co pojede za gumu řekl že na prolog enduro medium a na závod enduro soft... Porovnavali jsme 6d a medium na tublisu stejnej tlak a myš dělá širší "pás" a mousse kterej na ni už nedrží patky je v metzeler ještě v pohodě ale při jízdě rozdíl moc rozdil nepoznám jen podle mě ta medium vydrží víc

 offline 

 

#2722 16.06.2019 20:45:48

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


enduroracer napsal(a):

jopr napsal(a):

enduroracer:

Kluci v partě taky dávají Metzeler 6D a říkaj 👍.
Já po dvou letech na  červený 754 mám zelenou 754 a až jí dojedu, zkusím taky tu Metzelerku.
Jezdím duše.

Kolem me uz nikdo nic jinyho nejezdi, metzeler soft nebo super soft, obe berou na korenech, sutrech, blátě, suchu, bridlici, uz jsem s tim byl na hodne mistech vcetne nachcanyho Chorvatska, kde byl jil plus ty jejich hladky bily sutry, drapak, navstevy po Cr atd... Jeste chci zkusit michelinku, podobná guma... Metzeler jede i cypros a dalsi, ale na sumperaku nebere lol 

Tak pokud si to přečteš znovu tak píšu o Metz Extreme a stojím si zatím že ef 07 zelená jí strčí na těchto věcem s přehledem do kapsy. Soft jsem nezkoušel a právě ta si myslím bude dost podobná té 07 zelené. Jinak na Šumperáku jsem nebyl už nejmíň 2 roky  lol 

 offline 

 

#2723 16.06.2019 21:19:38

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

enduroracer napsal(a):

jopr napsal(a):

enduroracer:

Kluci v partě taky dávají Metzeler 6D a říkaj 👍.
Já po dvou letech na  červený 754 mám zelenou 754 a až jí dojedu, zkusím taky tu Metzelerku.
Jezdím duše.

Kolem me uz nikdo nic jinyho nejezdi, metzeler soft nebo super soft, obe berou na korenech, sutrech, blátě, suchu, bridlici, uz jsem s tim byl na hodne mistech vcetne nachcanyho Chorvatska, kde byl jil plus ty jejich hladky bily sutry, drapak, navstevy po Cr atd... Jeste chci zkusit michelinku, podobná guma... Metzeler jede i cypros a dalsi, ale na sumperaku nebere lol 

Tak pokud si to přečteš znovu tak píšu o Metz Extreme a stojím si zatím že ef 07 zelená jí strčí na těchto věcem s přehledem do kapsy. Soft jsem nezkoušel a právě ta si myslím bude dost podobná té 07 zelené. Jinak na Šumperáku jsem nebyl už nejmíň 2 roky  lol 

Tak me nenapadlo, ze si vezmes gumu na klasický enduro nekam do extremu, ef s dvema zelenyma je smesi podobná supersoftka, softka je jak ef s jednim zelenym, obe berou pěkně na čemkoli v lese, klasickou 6d extreme na CC

 offline 

 

#2724 17.06.2019 00:37:03

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Tak pokud si to přečteš znovu ....... 

Kdyz to prectes znovu, odpovidal jsem na dotaz jizda v suchu, na tvrdym podkladu, kameny. Chapal jsem to tak, ze dotaz nepsal zadny vyhrocenka, ale spis hobik, co jezdi spis za dobryho pocasi .....
Tam 6d extreme bude vyborna a vydrzi vic nez soft, kterou jsem mu doporucil taky
Jeste nedavno se zadna soft, supersoft nedelala a na klasicky 6 d extreme jel skoro cely svet, jedna z nej gum .....
V sobotu jsem jezdil s Bergem na 6d extreme a na tvrdych lesnich cestach  za sucha byla vyborna, krasne citelna, velka zabava na te gume  ano 

Pokud by byl dotaz na to, co dat do mokrych korenu, blata bridlice a extrem terenu, tak budu psat o jine pneu, ale bude to opet jen softverze metzeler 6d.
Pokud by to bylo jen do blata, tak klidne rusaka, .....

Mel jsem zelenou 07, potom metzeler 6d soft, ted opet zelenou 07. Vse na tublissu v 140/80. Metzeler 6d soft je o dost lepsi  ano . Po dlooouhy dobe, co me neco tak prekvapilo. S tou gumou jsem dokonce musel zmenit zvyky, ktery pri jizde mam, protoze tlaci tak, ze mi bere motorku z rukou v mistech, kde se mi to s zadnou jinou gumou nikdy nestalo. Neskutecna trakce.
A to jeste neberu zivotnost. Ef zelena je za par jednotek mth zhvizana az beda  ne a to jedu hobby tempicko. Mizi o dost rychleji nez metzeler.
07 se dvema zelenyma nebo supersoft jsem nikdy nejel. Nejel jsem totiz takovy teren, kdy bych vyuzil jejich potencial, ale opet to budou gumy o neco vic do kameni, hard potoku, koryt, ale jako univerzal mi lip poslouzi soft verze nebo jeden zeleny.
Na recenzi terraforce 2 si pockam az od nekoho, koho znam a vim, jak jezdi.

Editoval Janek (17.06.2019 00:43:33)

 offline 

 

#2725 17.06.2019 12:40:00

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek:
dnes jsem se vrátil z Xross challenge, v pátek a v sobotu jsem jel Metzeler SuperSoft a v neděli EF dva zelený pruhy, musím uznat, že na lepší gumě než Metzeler jsem nejel, guma šplhá neuvěřitelně, jak píšeš, je skoro problém se motorky udržet. Bohužel jsem v sobotu řešil dva defekty, asi jsem jí hodně podfoukl, byl celkem kamenitý povrch, vždy defekt u krajíno špuntu, vždy jsem to vyřešil několika knoty. Doufám, že to byla náhoda. S Mitaskou jsem nikdy defekt neřešil. Další věc co mě celkem sere, jede Tubliss a rozřízlý mousse, bohužel vlivem tepla z mousse mě vždy nabyde tlak v pneu a při závodě už mě to celkem dost vytáčí stále ufukovat, tak asi už pojedu bez mousse.

 offline 

 

#2726 17.06.2019 13:41:59

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Kluci, jak nejmíň, tu METZELER Super soft, na tublissu, foukáte??? Dík


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#2727 17.06.2019 14:11:04

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


PETARDAK:

Nejmíň jsem nezkoušel, ale mam 100kg a ve velkých sračkách jedu 0,25bar, na suchu 0,35-0,5...výhodu vidim v tom, že mitas se rozplácne, udělá ti sice pás, ale nezbyde mu už žádný pracovní prostor, kdežto metzeler má tvrdý boky, ale extra měkej běhoun, takže guma drží pořád svůj tvar, ale přijde kořen, kamen a guma se pěkně žvejkne.....

 offline 

 

#2728 17.06.2019 14:30:11

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


enduroracer: ano dík, jdu jí obouvat na RO tongue a mám druhé kolo s 07-zelenou, tak bude "srovnávačka" a3 
Jen pro úplnost, to co píšeš, je na 2T? nebo 4T?


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#2729 17.06.2019 17:34:10

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


PETARDAK napsal(a):

enduroracer: ano dík, jdu jí obouvat na RO tongue a mám druhé kolo s 07-zelenou, tak bude "srovnávačka" a3 
Jen pro úplnost, to co píšeš, je na 2T? nebo 4T?

2t, ale jedou to i kluci na 4t, funguje stejne dobre

 offline 

 

#2730 19.06.2019 09:19:34

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


jen orientačně: za kolik kupujete tu Metzeler 6D Extreme SuperSoft ??? Můžu jí mít za necelých 1900,-
EF 07 dva zelený pruhy jsem bral za cca 1300,-

 offline 

 

#2731 19.06.2019 10:04:21

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


rider39:
1.900 s DPH nebo bez?, zkus Motoline, měl by je mít na skladě

 offline 

 

#2732 19.06.2019 11:07:51

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


rider39: kde bereš zelené EF za 1300,-? .. za to seženu tak žlutou... zelena 1460,- 2x zelená 1600,-. .. www.pneumatikyservis.cz

 offline 

 

#2733 19.06.2019 11:42:32

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro

 offline 

 

#2734 19.06.2019 14:43:59

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Carlito: ty ceny jsou myšleny vč. DPH
Toman: EF přímo z Mitasu, resp. od dealera, každopádně "bez dokladu"

 offline 

 

#2735 19.06.2019 19:56:05

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdar, mate nekdo srovnani mezi metzeler six days extreme soft a michelin enduro medium?

 offline 

 

#2736 19.06.2019 21:13:06

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


gazman:
Metzeler super soft, by měla byt měkká směs jak u EF07 2x zelený a ta michelinka mě tedka došla, vypadá fakt dobře. Směs připomíná něco mezi EF07 žlutou a zelenou, spíš má víc k té žluté,..ještě jsem ji nenazul. Došla mi i s BIB moussem Michelin tak jsem zvědav, jak to bude společně fungovat.


Jinak slyšel jsem od lidí z Mitasu, že by ta zmiňovaná Mitas Terraforce EF07 měla být stejná směs i rozložení špuntů jako ta Michelin Enduro. Když jsem obě dvě srovnával dle obrázku, dá se tomu věřit. Mitas s Michelinem spolupracuje už delší dobu viz Michelin AC10, která je vyráběna v Mitasce.

 offline 

 

#2737 19.06.2019 21:20:13

Barney.m
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: DR 350
Věk: '93
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


V tom případě, je i nový Michelin Tracker pečený v Mitasu?

 offline 

 

#2738 19.06.2019 22:05:27

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Čau, vyznáte se někdo v tom značení co má Metzeler? Kolikrát se v tom vyznat jak to mají různé eshopy napsané, to je děs... jde mi o směs... mám novou 6days extreme 140/80-18 70M TT M+S. Chtěl jsem soft, podle stránek Metzeleru by to nejspíš měla být softka, má na sobě červenou tečku... ale zase se mě zdá celkem i tvrdá, tak si nejsem uplně jistej ... vyznáte se v tom značení? Díky  a1 

 offline 

 

#2739 20.06.2019 05:50:24

Barney.m
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: DR 350
Věk: '93
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Kubajz: Si zkontroluj objednací číslo



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4075_6days.jpg

Editoval Barney.m (20.06.2019 05:51:37)

 offline 

 

#2740 20.06.2019 07:45:10

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Kubajz:

Znaceni na pneu je nenapadny a softka ma na sobe krom dalsiho beznyho znaceni pismeno S.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů