Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Reklamace - uplatnění záruky

#1 28.04.2019 08:31:19

Reklamace - uplatnění záruky

Reklamace - uplatnění záruky

Akce: Výrobce:
Kraj: Model: Nové:
Město: Rok: Cena:
Web: E-mail: Telefon:

Prosím o radu případně zkušenosti.  Jak je to s reklamací - zárukou u nově zakoupené motorky stylu ostré enduro, platí záruční doba 2 roky jako u jiných věcí ? U mx motorek údajně žádná záruka není ...?  Případně jak je to s vrácení zboží a peněz ?  Motorka najeto 120km a totálně zvlněné kotouče předek 3 mm zadek 1 mm, zřejmě díky tomu velkému zvlnění došlo k prasknutí jednoho z šesti úchytů kotouče na náboji př. kola .  Největší problém ( moje chyba ) že motorka je koupena cca 250 km od bydliště.  Za každou dobrou radu předem díky

 offline 

 

#2 28.04.2019 10:07:07

Re: Reklamace - uplatnění záruky


liba23:
reklamace platí na vše i na motokrosové motorky 2 roky, ale za dodržení podmínek. Například, musíš s autem/motorkou chodit na předepsané servisní kontroly atd. problémy nesmí být způsobenou špatným používáním, jiným používáním než ke kterému je výrobek určen  a podobně. Záruka se nevztahuje na závady způsobené běžným opotřebením. (ojeté pneumatiky,. atd..)  Vyjímka, je jen tehdy pokud jsi koupil výrobek s vadou, ale to musí být uvedeno va faktuře, tak na vadu můžeš mít zkrácenou záruku, ale musí to být vyslovně uvedeno. Na výrobek ve slevně je také záruka minimálně 2 roky.
Pokud jsi koupil zboží 250km od bydliště platí, že pokud jsou problémy uznány jako reklamace, máš nárok na proplarení nákladů na reklamaci, to znamená i dovoz motorky k reklamaci a odvoz zpět. samozřejmě podle tarifu. Případně na poštovné za kotouče. Pokud záruku nechce prodejce uznat, můžeš si nechat udělat u schváleného souního znalce posudek a pak dát celý spor k soudu. Pokud uspěješ, prodejce ti bude muset uhradit všechny náklady na soudní spor. To znamená, zaplacení soudu, náklady na Tvého adcokáta, soudního znalce a podobně.  Často prodejce couvne a reklamaci i dodatečně uzná.. Pokud jsi přesvědčen, že závada není tvijí vinou, neváhal bych případně i  se soudem.

Editoval IvoTregr (28.04.2019 11:36:25)

 offline 

 

#3 28.04.2019 14:00:37

Re: Reklamace - uplatnění záruky


IvoTregr:

Dík moc, v pondělí zatelefonuju a uvidím jak se k tomu budou stavět

 offline 

 

#4 28.04.2019 14:25:05

Nitram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: Husaberg TE 125, Beta RR 250, Sherco SE 300, KTM EXC 300 TPI
Věk: 35
Tel: v ohrožení každou jízdu
0 0

Re: Reklamace - uplatnění záruky


O jakou značku motorky se jedná?...(pokud to není tajné)...Na rekmaci by to nemělo mít žádný vliv....ale jen aby případně ostatní veděli, jak se staví k případně reklamaci....

 offline 

 

#5 28.04.2019 15:45:04

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Nitram:

Poreferuji ale až bude o čem.  Mohlo k tomu zvlnění dojím např. špatným odvzdušněním ? Jaká může být jiná příčina tak zásadní deformace kotoučů ( NG ) v tak krátkém čase - nájezdu ??

 offline 

 

#6 28.04.2019 16:38:11

Nitram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: Husaberg TE 125, Beta RR 250, Sherco SE 300, KTM EXC 300 TPI
Věk: 35
Tel: v ohrožení každou jízdu
0 0

Re: Reklamace - uplatnění záruky


liba23: OK, rozumím...hlavně aby jsi to s prodejcem vyřešil...ale myslím, že nebude problém uznat na reklamačku...jestli máš cca 120km, tak by neměl být problém....Já teď kupuji novou KTM EXC a také jsem se ptal na to jak se staví k případnému vyřízení záruky....a co mi řekl prodejce, tak první 3 měsíce od zakoupení vše vymění bez jakéhokoliv zdlouhavého řešení...NOVÁ MOTORKA....tak sakra.. .i kotouče by měly být cajk....Přeji úspěšné vyřízení.... ano 

 offline 

 

#7 28.04.2019 20:24:25

Re: Reklamace - uplatnění záruky


No k těm nákladům za odvoz, postu apod.. Ti jen řeknu aby sis to nejdříve zjistil, protože řeším záruky pro jednu značku a rozhodne tyto náklady nikdo z výrobců které znám neuhradí- pravé naopak je to první věc která je ve všeobecných podmínkách uvedena...

Samozřejmě záruka se řídí obchodnima podmínkami výrobce, takže na to opravdu pozor.

Tom

 offline 

 

#8 28.04.2019 20:48:26

Re: Reklamace - uplatnění záruky


TomR1 napsal(a):

No k těm nákladům za odvoz, postu apod.. Ti jen řeknu aby sis to nejdříve zjistil, protože řeším záruky pro jednu značku a rozhodne tyto náklady nikdo z výrobců které znám neuhradí- pravé naopak je to první věc která je ve všeobecných podmínkách uvedena...

Samozřejmě záruka se řídí obchodnima podmínkami výrobce, takže na to opravdu pozor.

Tom

Jenže záleží, jestli je kupec fyzická nebo právnická osoba, jestli se teda napletu.
Když je to souikromě, záruka platí občanskýho zákoníku ..... samozřejmě i na náklady na dopravu + se mohou uplatňovat další naklady. Co v tom případě říká prodejce nebo výrobce, není nad zákon ....
Když je to na firmu, tak je záruka úplně jiná a vlastně možná nemusí být žádná.

Každopádně je něco jinak, než jak je napsáno, s dopraseně křivým kotoučem jezdil kdekdo a víme, že se roztahují pístky tak, že se musí namačkávat páčka klidně i několikrát, než brzda brzdí - dostečnmá informace, že s tím se jet nedá.... takže ulomený úchyt na náboji je následkem buď totál prasecký jízdy s křivým kotoučem a bude to možná i na vrub uživatele, protože v podmínkách určitě bude, že při závadě má odstavit stroj a nejezdit ....
Nebo je to následek pádu + ohnutí kotouče ....
Každopádně přeju hodně štěstí ano  ano .

Ke zkřivení mohlo dojít třeba rychlým zchlazením (projetím louže ...) ohřátých kotoučů po intenzivním brždění.....

Editoval Janek (28.04.2019 20:48:53)

 offline 

 

#9 28.04.2019 23:24:25

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Nedočetl jsem se, co je to za stroj...

Je to tajné?


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#10 29.04.2019 07:05:17

Nitram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: Husaberg TE 125, Beta RR 250, Sherco SE 300, KTM EXC 300 TPI
Věk: 35
Tel: v ohrožení každou jízdu
0 0

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Raduz TT600r: Na to co je to za značku jsem se zakladatele tématu ptal už včera....ale zatím to neuvedl.... ou2  a24 

 offline 

 

#11 29.04.2019 08:26:15

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Janek: pro soukromou osobu i firmu se řídí reklamace Občanským zákoníkem. Navíc pro firmu mohou (a často platí) jiná pravidla - lez upravit Obchodními podmínkami prodejce - pokud tam žádná úprava není, platí vše dle NOZ. Nicméně v případě oprávněné reklamace pro soukromou osobu náklady na dopravu vážně platí (nejnižší možná cena).

liba23: hlavně nikam nevolej, pošlou tě do.... Pošli jim to doporučeně poštou spolu s dílem. Nebudou mít prostor a poběží ti zákonná lhůta. Všechno nafotit před reklamací a nandat do reklamačního protokolu. Pozor, pokud budeš souhlasit (nemusíš), mohou ti protáhnout reklamační lhůtu ze 30 na 60 dnů (obvykle krátká věta velikosti ariel 5 někde v textu). A všechno číst, než to podepíšeš (pro spoustu lidí stále není samozřejmé a pak se diví).

Vůbec neřešte, co komu poskytuje za podmínky dovozce. Za vady je odpovědný prodejce. Cokoliv navíc, dle NOZ, co nemá podchyceno s importérem jde za ním. Kecy prodejců, že na tohle a tohle není nárok, že to má dovozce jinak, jsou v případě, že to je v rozporu prodejce/zákazník dle NOZ liché.

 offline 

 

#12 29.04.2019 10:12:01

Re: Reklamace - uplatnění záruky


JirkaR: ano 
Koukam na to, ze cast obchodniho zakonniku byla presunuta do obcanskyho .....ale podstata rozdilu "fyzicka/pravnicka" plati.

Jako prodejce bych takovou reklamaci shodil ze stolu. Dojet kotouc do 3 mm vrtule je fakt umeni.

A moto je bud gas nebo beta ve 2t

Editoval Janek (29.04.2019 10:15:39)

 offline 

 

#13 29.04.2019 11:22:11

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Janek: Jako křivý kotouč po 14 dnech o 3 mm chyba materiálu asi fakt nebude (rána nebo voda). Nicméně - viděl jsem už lecos a nerad paušalizuji před tím, než něco vidím na vlastní oči.

Obchodní zákoník je komplet nahrazen zákonem o korporacích a občanským zákoníkem.

 offline 

 

#14 29.04.2019 13:28:26

Re: Reklamace - uplatnění záruky


JirkaR napsal(a):

Janek: pro soukromou osobu i firmu se řídí reklamace Občanským zákoníkem. Navíc pro firmu mohou (a často platí) jiná pravidla - lez upravit Obchodními podmínkami prodejce - pokud tam žádná úprava není, platí vše dle NOZ. Nicméně v případě oprávněné reklamace pro soukromou osobu náklady na dopravu vážně platí (nejnižší možná cena).

liba23: hlavně nikam nevolej, pošlou tě do.... Pošli jim to doporučeně poštou spolu s dílem. Nebudou mít prostor a poběží ti zákonná lhůta. Všechno nafotit před reklamací a nandat do reklamačního protokolu. Pozor, pokud budeš souhlasit (nemusíš), mohou ti protáhnout reklamační lhůtu ze 30 na 60 dnů (obvykle krátká věta velikosti ariel 5 někde v textu). A všechno číst, než to podepíšeš (pro spoustu lidí stále není samozřejmé a pak se diví).

Vůbec neřešte, co komu poskytuje za podmínky dovozce. Za vady je odpovědný prodejce. Cokoliv navíc, dle NOZ, co nemá podchyceno s importérem jde za ním. Kecy prodejců, že na tohle a tohle není nárok, že to má dovozce jinak, jsou v případě, že to je v rozporu prodejce/zákazník dle NOZ liché.

no, je vidět, že tomu rozumíš. a to chválím, protože tomu nerozumí nebo nechtějí rozumět  někteří prodejci.  ano  ano  jinak k tématu doplním : v případě oprávněné reklamace pro soukromou osobu náklady na dopravu vážně platí  bych doplnil, že kupující má nárok na úhradu všech NUTNÝCH  nákladů na reklamci.

 offline 

 

#15 29.04.2019 17:50:39

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Dobrý odhad, jde o gas 250 ec. Už při první vyjížďce cca 50 Km, spíš po jsem slyšel od přední brzdy jako cinkání co otáčka kola, samo jsem to revidoval ale otáčením kola na stojanu jsem nic nezjistil, vše bylo dotaženo, na svém místě a drželo, tak jsem si říkal, nové brzdy musí si sednout. Druhá popiskování - cinkání stále, u konce už co popsal Janek - dlouhý chod brzdy, a když jsem u domu dole kopcem na asfaltce vyřadil a zdechl motor tak jsem slyšel a viděl 3mm vpravo vlevo lítající třmen. Motorku zajíždím, nikde jsem s ní neprásknul a ani průlet vodou nebyl, předek 3mm zadek 1 mm. Měřil jsem kotouče i na uchycení - přední chodí v desetině - což může být následkem jízdy se zvlněným kotoučem a nebo naopak příčinou problému, zadní je OK ( měřeno ručičkovým úchylkoměrem stupnice v setinách )  Zatím jsem s prodejcem domluven na zaslání foto a video dokumentace problému kterou zřejmě postoupí dodavateli.  No uvidíme , každopádně děkuji všem za užitečné rady a postřehy

Editoval liba23 (02.05.2019 19:55:59)

 offline 

 

#16 29.04.2019 20:49:18

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Super. Pokud tě to nějak časově nezničí, dej pak report.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#17 29.04.2019 22:03:54

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Raduz TT600r:

Jo to dám, ale jak jsem psal ze začátku, napíšu až bude o čom.   Jinak i s tím zvlněním 3 mm jde s kolem točit, v jednom místě to trochu přidrhne tedy v min. rychlosti bez hluku motoru a na rovince to zjistit jde ale jinak za jízdy na nerovnostech - polňačce, při hluku motoru v přilbě ….. nic moc poznat nebylo. Jinak co se týče pevnosti uchycení toho kotouče tak když se chytnu - zapřu prsty o kluzák tlumiče a palcem zatlačím do kotouče tak ho bez problémů vychýlím o 2 mm a kotouč se neprohýbá - pruží to uložení na náboji

 offline 

 

#18 30.04.2019 07:54:35

solidus
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 129
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC-f 350 2018; Triumph Speed Triple 1050 2009
0 0

Re: Reklamace - uplatnění záruky


žil jsem v tom, že u ostré je záruka snad 2mth, ne? A to ještě podmíněná tím, že na 1mth se udělá servis (olej, atd.). Když jsem kupoval nové exc,tak mi bylo v servisce po dohodě hned vyplněno, že jsme olej na 1mth udělal. Dále se to pak řeší kulancí - tedy výrobní vady by KTM uznala.

 offline 

 

#19 09.05.2019 15:46:36

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Telefonování prodejci, zaslání fotek, videí. Závěr byl takový,  aby mi vyšli vstříc , domluvili mi, že reklamaci můžu řešit u mému bydlišti bližšímu zastoupení v Brně. Tak dneska jsem jim to tam hodil, sepsali protokol o reklamaci, údajně zadokumentují, materiály postoupí výhradnímu zastoupení gase a ten to pošle do fabriky a podle jejich odpovědi budou postupovat dále. Cestou tam jsem dal zastávku u soud. znalce který si pořídil foto a video dokumentaci k případnému vyhotovení posudku.


Janek : prostřednictvím SZ jsem měl na tebe žádost - zatím bez odpovědi.....?

 offline 

 

#20 22.05.2019 19:21:33

Re: Reklamace - uplatnění záruky


Včera jsem byl tel. informovan,že moto je připravena k vyzvednutí,  s tím že komplet nové přední kolo a zadní kotouč, to za nějakých 8 pracovních dnů není špatné - ba řekl bych naopak, dobrá práce. Nemáte někdo na pátek cestu Brno Uh hradiště něčím kam by to vešlo?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů