Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...

#81 02.12.2017 13:01:55

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Brian1986 napsal(a):

Zdar Draci, chci se zeptat těcht co mají nebo měli boty Dominator, přítelka je má, ale jdou jí vcelku blbě zapínat, pásky jakoby nesedí v rovině s tou přezkou, a navíc je musí poměrně složitě srovnávat tu vnitřní chlopeň, většinou se zmačká a tlačí ji.

Je to normální nebo to stačí jen seřídit? zkoušel jsem srovnat tu přezku, ale pořád se to nedá seřidit v takové rovině aby to sedělo.

Hoj dělalo mi to samý.  ne Koupil jsem Sidi a už bych nechtěl jiný.

 offline 

 

#82 24.04.2019 11:03:06

4JR
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Místo: Rumburk
Motorka: WR250R
Věk: 48
0 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Nazdárek, potřebuji poradit od zkušených s praxí. 
Budu se ptát jako blbec, páč fakt nemám potuchy, s off ježděním začínám, tak díky za trpělivost  wink
Civilní boty mám většinou 41, některé ojediněle i 40. S MX botama nemám žádné zkušenosti, tady i jinde jsem se dočetl, že většinou MX boty pořizujete o číslo větší než civilní. Proč?
Pořídil jsem nové Dominátory TX 2.0 (bez vnitřní botičky, nejsou to COMP) velikost 41 ve výprodeji. Jsou mi dobře i se silnější lyžařskou ponožkou, netlačí, ale už v nich nemám žádnou rezervu. Jsou fakt akorát, napevno. Strávil jsem v nich asi hodinu, přišli mi docela pohodlný a kupodivu se v nich i dá slušně chodit. Kotník je dobře ohebnej, ale do boku jsou pevný. Po zutí jsem měl nohy zmuchlaný podobně (ale míň) jako z lyžařskejch přeskáčů. Nevím jak budou působit na moto a po delší dobu.
Ve 42 už nejsou, mohl bych je vyměnit za Forma Terrain TX, které ve 42 jsou. Vypadají hodně podobně, taky mají kloub a možná mají lépe vyřešenou horní manžetu na holeni. Ty by ale byly dražší  sad . A trochu se bojím aby nebyly moc velký.
Jakou prosím máte zkušenost - mám mít v botech raději trochu vůli před prsty a na šířku a případně je víc stáhnout přezkama, nebo je lepší mít pevnější botu? Byla by větší = lepší s ohledem (třeba) na víc vrstev ponožek, případně na nějaké nepromokavé ponožky? Nebo jsou silný ponožky blbost a lépe se jezdí v nějakých slabých funkčních? Vím že je to hodně individuální, ale co vám víc vyhovuje, mít pevnější botu, nebo jistou vůli především na délku? Máte po delších vyjížďkách a námaze třeba oteklé nohy, nebo toho se bát vůbec nemusím?
Zkoušel někdo případně oba typy? Můžete porovnat?
U lyžáků bych měl jasno, tam bych preferoval raději těsnější botu, ale tady fakt nevím.

 offline 

 

#83 24.04.2019 11:24:51

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


4JR: Jestli jsou aktuáolní botky na silnější ponožku dobrý a netlačí tak budou OK . Nová bota trošku povolí - trošku se vymáčkne. Já kupoval nové crossfire 3, velikost seděla, byly dobře těsné... po dvou vyjížďkách už jsem dával silnější ponožky... nyní mám podlepenou vložku a zase klasické středně tlusté fusakle  sjuk  Mám nízkej nárt, botu chci pevnou, né aby v tom noha plavala.

Editoval Toman (24.04.2019 15:25:18)

 offline 

 

#84 24.04.2019 12:33:38

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


4JR:
já vždy beru o číslo větší a to z důvodu, že při silném nárazu do kamene nebo něčeho podobného to neodnesou prsty na noze, a na motorku co nejméně oblečení, to platí i o ponožkách, potom se zbytečně potíš a bere ti to síly, můj názor

 offline 

 

#85 24.04.2019 15:17:13

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Carlito: bota má sedět tak, aby si měl před prsty maličko vůli (netlačily na stěnu). Jinak řeči o tom, že mají být boty o číslo větší je blbost - má to číslování jako normální bota. Noha ti musí v botě co nejpevněji sedět, nezouvala se. Za žádnou cenu by se ti při chůzi neměla zvedat pata z boty. Na druhou stranu tě ty boty nesmí moc tlačit, aby si v nich vydržel celý den jezdit. Ale sám poznáš, co se vyšlápne a co ne.
Co budeš v létě dělat v silných ponožkách, pokud je musíš mít, aby si z boty nevypadl? "Fuj to je smrad, táto ty si se zul..."  usch 

 offline 

 

#86 24.04.2019 17:09:16

4JR
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Místo: Rumburk
Motorka: WR250R
Věk: 48
0 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Všem dík za reakce.
Právě že ve špičce před prsty vůbec žádnou vůli nemám, ale boty netlačí.
Se silnejma ponožkama jezdit nechci, jen jsem zkoušel, zda se v nich do bot vejdu. Předpokládám, že by silný ponožky mohli být dobrý na podzim a brzy na jaře, případně, že nějaký "nepromokavý" fusekle jsou taky trochu tlustší. Ani ve slabý ponožce nemám v botě pocit, že je tam nějak víc místa. Prostě mi seděj přesně. Prsty mám úplně ve špičce, dotýkám se, ale netlačí to, není to nepříjemný. Pata se za chůze nezouvá.
Takhle mám jen trochu obavy, že pokud by mi po delší jízdě kdy si dám trochu do těla otekla noha, tak by vepředu tlačit mohly. I když jak tak nad tím přemejšlím, s otýkáním nohou nemám problém ani po celodenním lyžování, to naopak přezkáče postupně spíš utahuju a večer vylezu s nohama jak ze svěráku. Ale lyžáky jsou něco jiného, v botech na moto potřebuju volný pohyb v kotníku a ne tak velkouí fixaci.
Jsou to funglovky, takže to asi bude dobrý. Třeba se trošku vyšlápnou, i když je mi jasný, že do délky určitě ne. Kdyby to byly 41,5 tak by asi byli naprosto dokonalý.

 offline 

 

#87 24.04.2019 19:16:24

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


JirkaR napsal(a):

Carlito: bota má sedět tak, aby si měl před prsty maličko vůli (netlačily na stěnu). Jinak řeči o tom, že mají být boty o číslo větší je blbost - má to číslování jako normální bota. Noha ti musí v botě co nejpevněji sedět, nezouvala se. Za žádnou cenu by se ti při chůzi neměla zvedat pata z boty. Na druhou stranu tě ty boty nesmí moc tlačit, aby si v nich vydržel celý den jezdit. Ale sám poznáš, co se vyšlápne a co ne.
Co budeš v létě dělat v silných ponožkách, pokud je musíš mít, aby si z boty nevypadl? "Fuj to je smrad, táto ty si se zul..."  usch 

Je videt, zes jeste netrefil zadny schovany sutr nebo parez.  lol 
Ja mam u obou palcu "malinko" rozdrceny a srostly klouby (fotbal uz si nekopnu). Jeden o hranicni sloupek schovany v boruvci na broumovsku a druhy o nevinny parizek okolo baraku.
Boty sg 10 a sg 12.
A jestli nekomu v lete v mx botach smrdi nohy jinak v tenkych vs silnych ponozkach, tak je atip  lol . Vzdy jsem spoceny uz pri strojeni natoz v zatezi ....
+ cislo je nutnost s ohledem na bezpecnost ano . Na komfort to nema vliv - u dobrych bot
E: bohuzel jsem na to prisel az pozde, tak uz to chodi.

Editoval Janek (24.04.2019 19:18:41)

 offline 

 

#88 24.04.2019 20:47:32

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


JirkaR: já mam nohu 44ku jedu SG12 45ky, jak píše janek, asi si ještě něco pořádně netrefil, každý kdo trošku jezdí, tak ti potvrdí, že bota má být větší, samozřejmě, že si nekoupím botu, ve které mi nebude sedět noha jak píšeš

 offline 

 

#89 24.04.2019 22:10:53

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Mám podobný problém jako 4JR, chci si koupit své první krosové boty, v poměru cena/ funkce jsem vybral ve výprodeji SG10 za cca 7600Kč a teď k otázce. Normálně mám boty 41, při zkoušení mi pan prodavač v říkal, že právě před prsty musí být trochu místa, kvůli případnému nárazu do překážky. 42 jsou mi na délku ok i s tou rezervou cca 1cm, ale na boky je trochu cejtím (lehce tlačí - snesitelně), 43 v předu i v boku volno, ale bota se lehce vyzouvá na patě při chůzi, prodavač navrhl dát dvě vložky, což problém vyzouvání vyřešilo. S krosovými botami nemám zkušenost a přeci jen 7600,- je docela dost tak pořád váhám, které vzít?

 offline 

 

#90 24.04.2019 22:46:32

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Nohu mám 42,5 a boty jezdím 43. Nedokážu si představit mít volnou botu  nee1  Pokud máš kvalitní boty a umíš si je zapnout (né jak na vejlet) tak nemůžou být z hlediska bezpečnosti horší spíš naopak . Boty mám dorasovaný fest a nikdy nic. Teď jsem koupil nové 43  wink 

 offline 

 

#91 24.04.2019 23:52:17

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Ono nejsou boty jako boty a napr 43 od jednoho vyrobce nejsou stejny jako 43 od jinyho vyrobce. To plati i u vyrobcu obyc bot. V botniku mam boty ruznych velikosti a nohu mam porad stejnou  big_smile 
Osobne treba nemuzu TCX, protoze maj pro me vysoky nart a mam pri dobry delce cvachtavy pocit s volnou patou ..... Proto kazdymu sedne neco jinyho a je potreba vyzkouset.

Jirkags
Zkus endurotuning a optej se, jestli by neumel v tve velikosti sg11, protoze cena cca 6650 je pekna a botky jsou to  ano 
https://www.endurotuning.cz/boty-enduro … -velikosti za 8770 ma sg 12  ano  To je oproti sg10 za 7600 o dost vyssi level a jen cca litr navic.
Sg10 jsem mel a uz bych je nekoupil. No, na cestovni enduro asi jo, protoze maji na to lepsi kloub. Gelova vypln u gaerne je proste  ano  ano , bota se diky tomu prizpusobi noze a ne naopak jako u ostatnich bot. Jen to trva par mth, nez si to sedne.

 offline 

 

#92 25.04.2019 07:40:53

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Janek:

ja mel fastbacky 44 a koupil jsem sg11 vel 44 a jsou mi male jak na dellku,tak ty boty pres chranice nezapnu.

Nevite jak je to s porovnami fastback endurace,sg 10 ci sg12?
Diky za radu

 offline 

 

#93 25.04.2019 09:05:43

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Janek: Pokud ti bota sedí správně, tak máš mít před palcem cca 1/4 - 1/2 cm vůli, aby se ti palec neopíral o stěnu. A správně utažená bota by náraz měla absorbovat do celé stavby boty. Kdyby ty boty měli být větší, upraví výrobce boty číslování a napíše k tomu doporučení. Nechci se s tebou dohadovat - ale existuje tvoje doporučení někde oficiálně od výrobce? I když jsem kupoval boty v Razzu, tak mi říkal, že to má pasovat jako normální bota.

To, že někdo má velikost nohy 44 a musí mít 45 je tím, že mu nesedí tvar boty (šírka, výška nártu... může mít vybočený palec...) a musí udělat kompromis.
Nebo bota může být z výroby blbě udělaná (v Razzo jsem si kupoval boty a pravou jsem nemohl dostat na nohu a tlačila, přinesl jinou ze skladu a byla ok).

Navíc je normální že není 43 od jednoho výrobce stejně velká, jako u jiného (odchylka výroby, jiný tvar...). Ale tabulka s doporučením a velikostí je normovaná (např. 43 = délka chodidla 27,5). O tom, kolik lidí si neumí vybrat správnou velikost ani u obyčejných volnočasových bot by ti mohli do nekonečna povídat v kterékoliv speciálce na běžeckou obuv.

 offline 

 

#94 25.04.2019 09:51:04

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


...ať si každej koupi v čem se cítí nejlíp a co mu vyhovuje. Už je to tady podobně jak s výběrem helmy přes eshop  a30 

Sidi crossfire 1 = seděla mi velikost EUR 46, botky krásně nízké na nártu, úzká špice... na mou nohu perfektni "střih".
Sidi crossfire 2 = koupeno přes net zánovní EUR 46.. bota pocitově o půl čísla větší, širší špice i nárt než crossfire1... poslal jsem dál do světa (i při max. dotažené botě se mi zvedala pata, noha byla na můj vkus volná). Délka vložky v botě 28,5cm stejná jak u crosfire1!
Sidi crossfire 3 = koupeno nové v EUR 45.. bota sedí krásně, podobně jak crossfire 1 v EUR46. Při prvním nazutí hrozně těsná kolem kotníku, až nepříjemně... teď se "vymačklo" a bez problémů.

Zkoušel jsem i všemy vychvalované SG12... vysokej nárt, ikdyž jsem dopnul tak noha byla volná. Menší velikost zas tlačila ve špici.  a31 

 offline 

 

#95 25.04.2019 11:23:16

4JR
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Místo: Rumburk
Motorka: WR250R
Věk: 48
0 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


Chlapi díky všem za názory.  ano 
Tahle polemika je pro mě důležitá abych si srovnal a uvědomil, jak vůbec vnímat boty na noze, na co dát pozor při zkoušení. Vím, že to za mě nikdo nerozhodne. A vím, že nevybírám žádný špičkový boty. Ale na Gaerne ani Sidi teď prostě nemám. Na motorce začínám a investice do ní, do prvního servisu a hadrů i helmy nějaká byla. Blíží se dovolená. Prostě teď za boty víc jak 5tis. dát nechci / nemůžu. Formy Dominator TX 2.0 můžu ještě vyměnit, ale o číslo větší mají jen jinej model Forma Terrain TX. Takže u jinýho modelu, byť od stejného výrobce, může být o číslo víc zase už moc. Vyzkoušet na prodejně by to řešilo, ale v LB (kam to mám nejblíž - cca 60km) je neměli.
Takže dilema zatím trvá  lol ale já to nějak rozseknu.
Kdyby vás někoho napadlo po jakejch jinejch botech do 5tis. bych se případně ještě mohl podívat, tak mě prosím nasměrujte.
Začínám a učím se od úplných základů, takže předpokládám, že nejprve jen kombinace asfaltu a polňaček, případně volný louky a pole ležící ladem. Mimo silnici mě to hodně táhne. Až se na tom naučím sedět, stát a aspoň v základu pracovat s plynem a spojkou, tak bych rád zkusil polehoučku třeba nějakou trať (v okolí jich pár je) nebo naučit se výjezdy a lehčí překážky. Naprosto si uvědomuju, že mám SOFT enduro a žádný zkušenosti. Jsem na sebe opatrnej. Boty chci na takovýhle využití, max do 5tis., ale pokud možno pevný, bezpečný. O nohy se bojim.

OT: rád se s někým třeba časem potkám naživo, pokud se někdy vyskytnete v okolí Šluknovska. Chci se to naučit a rada co a jak je vítaná.
Díky.

 offline 

 

#96 25.04.2019 12:26:23

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


mrazikxr:

fastback jsem měl 44, novější sg 11 a sg 10 už musím mít 45, vnitřní rozměr je jiný. A nová fastback jsem jen zkoušel na nohu, 44  se mi zdála už malá. Asi se trochu změnilo šití ?
SG11 mi také připadají užší v horní části -resp manžeta obepínající chránič je "knop".  SG10 jsou určitě širší.

Editoval tank (25.04.2019 13:11:03)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#97 25.04.2019 20:30:21

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


tank:

Ja prave koupil sg 11 44, fastback jsem mel 44. Boty prisly a v praci pres den jsem je dal na nohu a cejtil jsem spicku. Vecer doma to samy a zjistil jsem ze pres chtanice nezapnu vrsek. Takze jsem byl nadsenej...

Dnes jsem koupil sg 10 vel 45 a novy chranice mensi.

Prijedu domu a vyzkousim sg11 s novymi chranici a normalne mi to je? Jak by rekl jeden kolega, z toho mi praskne cu....ak.

Takze ted dilema, protoze se mi to zda skoro stejne velky oboji. Sg11 je z netu, sg10 z razza. Tak nevim ktery nakonec vratim.....


Fakt story.....

 offline 

 

#98 25.04.2019 21:06:35

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


mrazikxr co jsi koupil za ty nové chrániče?

 offline 

 

#99 25.04.2019 21:24:56

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


JirkaGS:

Troy lee

 offline 

 

#100 25.04.2019 21:44:24

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Boty na Enduro-Forma DOMINATOR TX...


mrazikxr napsal(a):

tank:

Ja prave koupil sg 11 44, fastback jsem mel 44. Boty prisly a v praci pres den jsem je dal na nohu a cejtil jsem spicku. Vecer doma to samy a zjistil jsem ze pres chtanice nezapnu vrsek. Takze jsem byl nadsenej...

Dnes jsem koupil sg 10 vel 45 a novy chranice mensi.

Prijedu domu a vyzkousim sg11 s novymi chranici a normalne mi to je? Jak by rekl jeden kolega, z toho mi praskne cu....ak.

Takze ted dilema, protoze se mi to zda skoro stejne velky oboji. Sg11 je z netu, sg10 z razza. Tak nevim ktery nakonec vratim.....


Fakt story.....

 a1   . Jinak SG11 mají lepší ochranu nohy. Vzal jsem v ní nějaký pařízek v trávě, achillovku mi to "přibouchlo" na stupačku. Ve fastbacku , a asi i v sg 10 by to asi bylo docela fatal error. Postav je vedle sebe, a porovnej .
Kolena ted mám měkká , scott..
https://www.scott-sports.com/cz/cs/prod … 2670001006
Jezdí se v tom krásně, nárazy taky dobrý. A do bot sedí přesně. Na krut to asi nebude úplně ono. Ale to už bych musel řešit ortézy.

Editoval tank (25.04.2019 21:52:17)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů