Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ČESKÁ POŠTA

#21 12.06.2011 12:32:28

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ČESKÁ POŠTA


Pošta je Z.L.O !! za ty peníze co zato chtějí.
Naprosto běžně se mi stává, že mi házej jenom doručenky a neobtěžují mi to doručit osobně i když doma jsem přesto najdu kolikrát doručenku .. V poslední době mi ani doručenky nechodily takže když vím, že mi má něco dojit dojdu si rovnou na poštu se zeptat. Pak se stává, že balík už mám doma a přijde mi na něj teprve doručenka do schránky  a1 

S tim PPL není nic jednoduššího než se domluvit třeba na dodání na adresu do práce . Viz třeba motoline potřeboval jsem gumy ale v den co jsem je mel obdržet tak bych nebyl doma. Tak neni nic jednoduššího než se domluvit s tím od koho co kupujete a jen změnit dodací adresu a PPLk vám to doveze kam si vzpomenete a za srovnatelné peníze...

Kapitolou samotnou pro sebe je Česká pošta a zasílání zásilek ze zahraničí ale to by bylo na dlouho

A jak tu někdo zmiňoval to zacházení s balíky mohu jen potvrdit děje se to opravdu všude např. DHL jedna z nejdražších přepravních služeb a to jak se tam s tím zacházelo.....Na druhou stranu při tom množství co tam prošlo rukama to bohužel kolikrat jinak nešlo... hmm 

Editoval beachbitch (12.06.2011 12:39:23)

 offline 

 

#22 12.06.2011 14:53:56

HanesRc
Bahnomil - "Manďák"
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Místo: Kósek od starosty
Motorka: XL 600V Transalp, KTM exc 200
Věk: 37
Tel: taky mám :)
3 0

Re: ČESKÁ POŠTA


slugger:

Čau, mám podobnou zkušenost.
Čekám doma na balík a nikdo nic. Až jedu do práce, tak najdu doručenku, tak to mě taky docela sere.
Není to vždy, ale často se to děje. Proto když můžu vybrat, tak beru PPL.
Vždy zavolají vezeme balík a bude doručen v nějaký čas cca + - 10min.
Když zrovna nejsem doma, dovezou ho kam potřebuju.
Dodávku je možno uhradit kartou, což je taky pohoda.

Za mě:

Pošta   oko1            
PPL  ano 


poc   Louže,bláto,kaluže, ty jsou tady pro muže!   gp 


               http://www.farynenduroteam.cz/

 offline 

 

#23 12.06.2011 14:56:14

Re: ČESKÁ POŠTA


Boss(cz):

Já si u PPL již několikrát vyzvedl balík u nich na centrále a úplně v pohodě.

 offline 

 

#24 12.06.2011 15:25:18

Boss(cz)
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 182
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT600,DR-Z E
Věk: 24
1 0

Re: ČESKÁ POŠTA


radek.xt660:

tak to ani nvm kde ty centráli jsou, já ze svých zkušeností z oběma prostě mám raději poštu no, hlavně když ji mam přez ulici. Jak tady ale nekdo psal, ze bydli na vesnici a posta zavira v 5 a ze se to neda stihat, tak to treba chapu ze to PPL je pro nej lepsi.A hlavne co by kdo chtel, kdyz na poste zaplatite 50 kc a PPL 150kc!!!! tak se nedivte ze maj málo pracovní síly, která to prostě všechno rozvést nemůže!!!

 offline 

 

#25 12.06.2011 15:32:10

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: ČESKÁ POŠTA


Boss(cz):

Si děláš prdel? Ty boty zas tak těžký nejsou, balík neni rozměrově nijak velikej a za jednu cestu jsem platil 170kč.


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#26 12.06.2011 17:19:04

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: ČESKÁ POŠTA


Za mě:

Pošta  ne  ne  ne  na 25000 lidí co žije v Bystrci je na poště slovy JEDNO vydávací okýnko na balíky... takže si dokážete představit, jak dlouho tam člověk stráví... doručenky ve schránce, když je přítelkyně celý den doma.... atd atd.

PPL  ano zatím bez jedinýho problému, ale je to asik tím, že jsem z města... Ráno zavolá kurýr, že to může dovézt v 9, 13, 18 a nebo jiný termín, popřípadě se dohodnu na vyzvednutí někde na jeho trase.

DHL  ano sice dražší ale umí přepravit cokoli. Posílal jsem z Egypta téměř z pouště bednu o rozměru palety cca 250kg a vyplnil jsem jen JEDEN papír a vše v pohodě.


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#27 12.06.2011 19:16:40

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: ČESKÁ POŠTA


Suchman:

Co v tý bedně bylo usch ? Kus pyramidy heh2 ?


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#28 12.06.2011 19:30:44

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: ČESKÁ POŠTA


slugger:

ne ne, nářadí, co jsme vraceli z5 do čr po montáži "vrtulníkového výsadkového trenažeru"  usch 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#29 12.06.2011 22:31:01

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ČESKÁ POŠTA


Suchman:

a cena ? když vím co chtěli jen za doručení obálek tak to byly nesmyslný částky  za poštovné .. je sice fakt že to doručili kolikrát dříve než za 24 hodin pokud se balik náhodou někde ve skladu nezapomněl .. .. ono to jejich heslo "Sure we can" to vystihuje .. ale pak se člověk kolikrát po skladu tahal s takovejma píčovinama težkejma big_smile  ale je fakt, že doručí co si človek jen vzpomene ...

 offline 

 

#30 12.06.2011 22:36:11

Jimmos
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 238
Založená vlákna
Místo: Gotham City
Motorka: Gas Gas, ČZ 175/487
Věk: 31
0 0

Re: ČESKÁ POŠTA


Já když jsem si jeden čas nechával poštu posílat na jinou adresu, tak pošťačka ji nosila mé jmenovkyni v téže vesnici a to opakovaně. Pak se ke mě na půl roku přestěhoval kamarád. Na poště se to dozvěděli a automaticky nosily jeho poštu ke mě, i když měl úplně jinou adresu i vesnici. Když jsem si letos objednal z Rakouska lístky na Erzberg za 150 éček doporučeně, našel jsem je ve schránce bez jakéhokoli oficiálního předání  big_smile Jinak s balíka nemám problém a nemůžu proti poště říct křivého slova. Jen ty dopisy je jim u mě moc nedaří  big_smile  big_smile 


Harry, jdu do baráku!

 offline 

 

#31 12.06.2011 22:49:42

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: ČESKÁ POŠTA


Já nemám špatnou zkušenost s poštou jako celkem,ale jednotlivými lidmi. Střídají se nám tam asi 4 pošťačky.3 jsou v úplný pohodě,když je potkám,tak na mě zamávaj a dají to i na ulici,nebo sousedům,když to domluvím. Nemáme ještě na baráku číslo popisný a není to žádnej problém.Buď je adresa napsaná k ženy rodičům,nebo jen ulice bez čísla.Donesou nám to normálně domů. Znají nás tak to tam přinesou. Ta 4.pošťačka je normální vylízaná kráva a cokoli z toho je neřešitelnej problém.Nejdřív to tam odmítala nosit a když jsem si sám vymyslel číslo,tak to tam teda nosí,ale stejně dělá problémy. Přijde,zazvoní a když nevylezu za 5vteřin,tak mám smůlu a vidím už jen jak odjíždí.Mávám,ale nevidí.Kolikrát najdu doručenky i když je ženská doma,ale stává se to vždycky jen když rozváží tahle pinda.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#32 13.06.2011 07:10:39

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: ČESKÁ POŠTA


beachbitch:

něco přes 1200 euro... vím, protože jsem měl jen 1000 euro jako pojistku a sháněl další...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#33 13.06.2011 07:52:31

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: ČESKÁ POŠTA


U mě je to asi takto:
Pošta jezdí tak, že mi vesměs zůstane balík na pobočce vedle v dědině a lístek ve schránce tzn., že musím na poštu. Tam je otvírací doba pro důchodce a děti navštěvující ZŠ, páč se v tyto hodiny normální smrtelník nemůže na pobočku dostavit  ee3 
PPL až na jeden případ, kdy se jednalo o neotesance řidiče mi vždy ráno pošle velmi slušnou sms, že mi mezi 8:00 a 9:00 chce doručit balík + podpis a to už jen zvednu tel, zavolám řidiči, ten mi to hodí domů nebo do práce. Kolikrát se stalo, že byla moja jaxi 2in1 a nemohla balík unést, tak jsem řidiče poprosil, aby jí s tím krámem pomohl a ten ochotně vše splnil/pomohl.

Jednou se stalo, že zaskakoval nějakej jelimán a ten sms neposlal, přijel k baráku, zazvonil, probudil děti, moju tím akorát nasral, když vyšla ze dveří, tak na ňu byl nevrlý, že nemáme na baráku číslo. *Moja podepsala papíry, s úsměvem na rtech mu řekla naschledanou a pěkný den, pánovi ztuhnul úsměv, nastoupil a jel do prdele. Říkal jsem to potom v jednom z hovorů tomu řidiči, který k nám jezdí normálně a jen se smál. Údajně je to pikaču a tohle je prej postup*, který prý psichycki nezvládá  heh2 .

Z toho plyne o5 závěr - vše je v lidech cool  ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#34 27.03.2019 08:52:33

Re: ČESKÁ POŠTA


spacy:
A víš proč to tak je ??? Asi ne, protože se tomu každý diví, ale je to logické. Je to z důvodu technologie zpracování zásilek na automatizovaných třídících strojí. Jednoduše: malý těžký balík strčíš do stroje, který to sám vytřídí. Kdežto velký lehký balík musíš třídit ručně (+ je účtován příplatek), což je dražší z hlediska lidské síly, kterou musíš platit  ee1 Ještě to nedává smysl ???? Je to o nákladech  ano  

 offline 

 

#35 27.03.2019 08:55:30

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: ČESKÁ POŠTA


Zrovna včera jsem byl taky udivenej jak to na poště zase vymákly  roll Posílal jsem 3 balíčky, z toho 2 v bublinkový o obálce a spojlery jsem zabalil do krabice (vel M) 2 dobírka a nechal jsem tam za poštovný 480,-  a11 Jediná výhoda pošty pro mě je, že jí mám 200mod baráku a je v každý prdeli, ale začnu používat GLS nebo cokoliv jinýho. Někdy v brzký době má začít fungovat zásilkovna pro posílání balíčků. Na poštu kašlat  a9 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#36 27.03.2019 14:25:17

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: ČESKÁ POŠTA


Carel: zasilkovna.cz už funguje a ceny má o něco nižší než pošta a jiné kurýrní služby, selekce podle rozměru mě taky zaskočila, od března ji má nejen pošta ale i PPL, co se dá dělat, budou problémy a delší zásilky citelně podraží, např. zásilka L do 100 cm, pošta 169,- Kč a PPL 149,- Kč (základní ceník) zásilka XL u pošty 100-240 cm, za 319,- Kč, PPL počítá už zásilky delší jak 100 cm příplatek 305,- kč + dph  blee1  a22 


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#37 28.03.2019 07:31:58

Re: ČESKÁ POŠTA


Je jasné, že práce zdražuje a náklady rostou, ale na poště se asi posrali, včera jsem posílal senzor plastový.

Krabička 57cm x 8ćm x 8cm váha kompletně 287g !!! Bez dobírky za 213,- Kč  a8 

To je trošku na palici na to že to je bez výběru peněz.


Tom

 offline 

 

#38 28.03.2019 19:14:21

kubajzs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
1 0

Re: ČESKÁ POŠTA


Pokud nemáte hodnotu nad tuším 800 Kč lze stále poslat jako obyčejný balík, který je mnohem levnější než balík do ruky. Musíte si o to ale říct a jde delší dobu než balik doruky...

 offline 

 

#39 28.03.2019 19:51:20

tadeo22
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 163
Založená vlákna
Motorka: Ktm xc 300
Věk: 20
0 1

Re: ČESKÁ POŠTA


Jediná rozumná odpověd zní: Nepoužívat Českou poštu!!!
V dnešní době existuje spoustu dopravců co si balík u vás vyzvednou, oštítkou a dodaj. Nemusíte chodit na poštu, stát frontu bavit se s kyselou bábou na přepážce a to za zlomek ceny co za to ČP chce.

 offline 

 

#40 28.03.2019 23:08:41

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: ČESKÁ POŠTA


Využívám maximálně PPL - doma nachystám, olepím vytištěným štítkem dodaným PPL z apky PPL, kde mám seznam adresátů. Přijede maník, odebere/doveze, hotovo.
Aktuálně cena balíku průměrně 92,- a připočtu-li obalový matroš, jsem na čistém kile, který účtuju. To je férové(si teda myslím).

Minulý týden jsem posílal šavle+centrál na přání zákazníka přes ČP a ejhle. 430,- Tak volám - hele, účtoval jsem ti 150 (max poplatek u PPL), ale je to málo - pošlu na dobírku rozdílu.
Jako fakt 430,-? Je mi jako koncákovi jedno, jak kdo mění technologii, ale jestli to bylo za 135,- a nyní 430,- s tím, že posílám totéž, tak tady něco někdo neudělal dobře a s tím se pojí další odliv zákazníků.
A to nejsem vemeno, které neví, co jsou náklady, řízení, čidla na třídící lince, vedení skladu/ředitel skladu/ apod.
Za mě krok "po hlavě do prdele".


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů