Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dakar 2019

#141 17.01.2019 17:59:25

Re: Dakar 2019


Kdyby ta Honda dokázala udělat jednou motor, co přežije, třeba by to bylo zajímavější...
jestli to správně chápu, tak Yamaha je prostě enduro s Rally kitem a výkonovým handicapem, o to je cennější, že dokázali držet krok... i když ve feš-feši nikdo 190 nepojede...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#142 17.01.2019 18:42:22

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Dakar 2019


Miguel napsal(a):

Kdyby ta Honda dokázala udělat jednou motor, co přežije, třeba by to bylo zajímavější...
jestli to správně chápu, tak Yamaha je prostě enduro s Rally kitem a výkonovým handicapem, o to je cennější, že dokázali držet krok... i když ve feš-feši nikdo 190 nepojede...

Znáš to kdyby  smile Za mě KTM absolutně zaslouženě  smile 

 offline 

 

#143 17.01.2019 21:34:14

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Dakar 2019


Tady je ten kit na exc od Radka už se mi to líbilo vloni na testovací motorce finální verzi jsem naživo ještě neviděl ale podle fotek to je pecka  ano

 https://www.radegarage.com/parts/ktm-exc-rally/

 offline 

 

#144 25.01.2019 19:16:15

Re: Dakar 2019


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#145 26.01.2019 07:18:08

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Dakar 2019


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#146 26.01.2019 07:28:58

Re: Dakar 2019


Jestli to bude jako s Podmolem, tak zůstane jen u vlhkého snu  big_smile 
https://motosvet.cz/novinky/616-valenti … -2020.html

 offline 

 

#147 26.01.2019 13:20:50

Re: Dakar 2019


bobkuuu napsal(a):

ako tu ktosi písal:
https://motorsportrevue.cz/novinky/clan … rBGOdpliqQ

 ano  ano 

 offline 

 

#148 26.01.2019 17:09:36

Re: Dakar 2019


bobkuuu napsal(a):

ako tu ktosi písal:
https://motorsportrevue.cz/novinky/clan … rBGOdpliqQ

natáh bych jim mlíko, kreténům a1 


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#149 27.01.2019 11:24:57

hwenca
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Náchod
Motorka: Beta 450 RR
Věk: 33
2 0

Re: Dakar 2019


Každému dát GPS pro sledování a po prdeli ne  blee1 

 offline 

 

#150 27.01.2019 12:15:17

Re: Dakar 2019


hwenca napsal(a):

Každému dát GPS pro sledování a po prdeli ne  blee1 

To nic neřeší, oni nejedou mimo trasu, ale jen jedou trasou, o které ví, že je rychlejší. Dá se říct, že tou trasou by mohli jet i náhodou ....
Jen se potvrzuje, co se říká už roky a po 1. dakaru o tom mluvil OK, že továrníci mají dopředu informace, kde se nachází pointy ..... Honda měla smůlu ve veřejném odhalení, KTM jede ten samý level, ale jsou sofistikovanější.
z rozhovoru s Milanem Enegelem

Také mi pomohl Sunderland, který mi pomohl s hledáním ukrytého way pointu. Společně jsme ho našli a pak už jsem se ho jen držel až do cíle a to mi zaručilo, že jsem poslední etapu dojel jedenáctý.

Jaké to bylo, držet se takového rychlíka, jakým je tovární jezdec KTM a vlastně dakarský vítěz, Sam Sunderland?

Myslím si, že jel úplně bez hlavy. Jel sice jistě, ale tempo bylo neskutečný… člověk si snad ani nedovede představit, jakou jedou tito jezdci palbu, jak skáčí duny a jaké nesmysly jsou schopni ustát.

Více na: https://www.motorkari.cz/motosport/endu … 40820.html
Copyright © Motorkari.cz

 offline 

 

#151 27.01.2019 16:19:08

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Dakar 2019


keď nenaviguješ len sa ho držíš je to trošku ľahšie, môžeš ale aj nemusíš stíhať takému rýchliku gp 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#152 28.01.2019 15:41:22

Re: Dakar 2019


Na youtube má Sunderland videa jak skáče u sebe doma v Dubaji na lehké motorce obrovské skoky přes duny. Na Dakaru jsem ani nic takového dělat neviděl, když přes dunu nevidí, tak ji prostě pomalu přejede. Vlastně jsem tam neviděl skoro nikoho skákat.
Jediný byl ten Quintanilla a nějak to nedopadlo:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#153 06.03.2019 11:35:04

Re: Dakar 2019

 offline 

 

#155 12.07.2019 19:27:33

Re: Dakar 2019


Novotná na Silk way rally se zlomenou nohou a pánví odjela x-set kilometrů, zachránila ruskou závodnici v bezvědomí, potom odvyprávěla svůj příběh na jutubko a potom jela k doktorovi...
https://www.motorkari.cz/video/?v=76176
nikdy jsem neměl nic zlomeného, tak to nemůžu posoudit... objektivně


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#156 12.07.2019 19:52:44

Re: Dakar 2019


Miguel:

Má obrovské odhodlání a je neuvěřitelně psychicky silná, ale nadruhou stranu říkám pičovina i ta klička, jak s ní dojela etapu na dakaru i tahle zlomená pánev s nohou je kravina. Stejně v závodu končí, tak proč pokoušet zdravíčko a ještě si přivodit něco daleko horšího, kvůli pár kilometrům usranýho závodu. Zdraví si nekoupí a za mě kravina. Rozumnější je se nechat hned ošetřit. Nemá to žádný význam to co udělala akorát si mohla přivodit ještě horší zranění. Za další, jak sama řekla ani nevěděla, jak to vycentrovat. Nevěděla technicky ani co se s tím pravděpodobně stane, protože není tak technicky zdatná, normální člověk by jel krokem v uvozovkách aby to přežilo celou etapu nějak, ještě k tomu když byla maratonská, jestli se nepletu. Nifontova ji to dokonce správě říkala, ale ona ji předjede po pár kilometrech v plným plynu. To svědčí o tom, že vůbec neměla ani tucha technicky co se s tím stane při jízdě. Je to její jestli se dá říct nevzdělanost v technice nebo možná přemotivovanost, hodně tam hrál roli adrenalin a pravděpodobně i šok! Možná si z toho nebude nic pamatovat nebo jen úlomky. doufám,že to nedělala jen proto aby se o ní psalo jako o hrdince co jela se zlomeninami.
https://www.dakarmania.cz/index.php/201 … -varovala/

 offline 

 

#157 12.07.2019 20:39:59

Re: Dakar 2019


Při zlomenině pánve, silných kostí nohou, kde je kostní dřeň hodně prokrvovaná, dochází k poměrně masivnímu vnitřnímu krvácen .... člověk po odeznění nějakýho šoku běžně omdlívá, má nevolnost, zvrací, slabost, zimnice .... zlomenina, úlomky kostí rychle při pohybu poškodí okolní tkáň, orgány v těle, v případě zlomený pánve to může být hodně devastační ... ale hlavně člověk se zlomeninou nohy a pánve nebude po x hodinách stát u motorky na nohou a v klidu vyprávět.
Taky termín rozpletlo se kolo mi přijde jako kravina. Ale pochopil bych to, protože ty dva japonský mechanici Samoseto a Onoseto jsou v řemesle téměř všude  big_smile.
Obě holčiny mají kliku, že jejich těžký držkopády odnesou jen "drobným" zraněním  ano  ano  ano
 
A jak zachránila Nifontovou z bezvědomí?
Ona sama Nifontová to viděla takhle "Měla jsem štěstí, že právě na tomto místě byli organizátoři, kteří hned přivolali pomoc, a vrtulník s lékaři přiletěl okamžitě. ..."
Novotná říká, že 2 km za tankovačkou našla Nifontovou po havárii, Nifontová říká, "Devět kilometrů za tankovačkou bylo v roadbooku značené rozcestí а další poznámka se týkala špatně viditelné jámy po 300 metrech..." (pravděpodobně proto tam byli i organizátoři a ti pomohli)

Novotná říká, že když ji Nifontová dojela, tak ji říkala, že ať jede ... že mám v hajzlu kolo ...
Nifontová říká "Na padesátém kilometru jsem viděla stát u cesty Gabrielu Novotnou, která se zoufale prala s předním kolem s absolutně rozpletenými dráty. Rozhodla jsem se jí pomoct, jak jen dokážu, ačkoliv jsme soupeřky a tohle byla příležitost, jak smazat ztrátu, kterou jsem nabrala při svém dobrodružství v louži. Začaly jsme dráty dotahovat kleštěmi. Pak jsem uviděla přijíždět Mongola, zastavila jsem ho a on nám poskytl klíč na špice. Hned to bylo veselejší. Pomohla jsem jí se špicemi, jak jen jsem uměla. Ztratila jsem přibližně dvacet minut a před odjezdem jsem ji varovala, aby nejela rychle, protože kolo nebylo vyvážené a špice nebyly přišroubované úplně spolehlivě.“
Evidentně někdo lže jak když tiskne a je to smutný až ostudný ne 
Ale on ten mediální obraz se musí nějak vytvořit .... Škoda toho.

Editoval Janek (12.07.2019 20:41:43)

 offline 

 

#158 12.07.2019 20:56:45

Re: Dakar 2019


Jestli jsem správně identifikoval konoupka, který se s Gábinou zviditelňoval jako doprovod, tak je mi poměrně jasné, kdo to kolo vyplétal a který motoshop v Brně má o reklamu postaráno:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#159 12.07.2019 21:07:48

Re: Dakar 2019


Small:

Tak ona nevěděla, co jí přesně je po tom pádu (jen jí to asi bolelo),zákaz pokračovat jí dali až po rozhovoru, když šla na vyšetření.
Janek : byl jsem 2×  svědkem, když si kluci zlomili nohu (nevěděli to, jen je to bolelo),  jezdili s tím celý den a až když večer sundali botu, tak je to začalo bolet víc a víc a na pohotovosti jim to řekli.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#160 12.07.2019 21:22:51

Re: Dakar 2019


No ona hlavně krom toho, že je superman tak má ještě lékařské vzdělání a diagnostikovala si ty zlomeniny bez rentgenu.
Teď někdo na FB psal, že zlomenina pánve je nejčastějším důvodem k vnitřnímu vykrvácení u dopravních nehod...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů