Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Yamaha yz 125

#21 28.08.2012 20:40:22

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Yamaha yz 125


Pěkná. Tak tě vyjde tak plus minus na 70. Pak bude sezonu sloužit.  wink 

 offline 

 

#22 16.11.2012 22:01:40

fiko7
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 148
Založená vlákna
Místo: Kolín
Motorka: KTM sx 250
Věk: 21
0 1

Re: Yamaha yz 125


ahoj potřeboval bych zadní pumpu,a nebo jenom díly pod číslem 2 http://partsdepot.cz/originalni-dily/mo … 25W1/5966/ díky  ano 

 offline 

 

#23 18.11.2012 13:15:45

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Yamaha yz 125


napíš motoline ten by měl mít nějake repas sady na tyhle věcí  ano 


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#24 02.03.2019 18:50:06

BourakBob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Yamaha Yz 125 2004
Věk: 27
0 0

Re: Yamaha yz 125


Cau chlapi, vyuziju toho to tema at nemusim zbytecne zakladat novy.. O co mi jde? Pustil jsem se do komplet repase meho yzeta.. kdyz rikam komplet tak komplet.. vyplivnul mi motor, valec je na prevlozkovani nebo novej.. tak jsem si rekl ze to udelam vsechno.. zacal jsem podvozkem a pak me napadlo ze jezdim prevazne lesy polnacky a spis crosscountry tak ze motorku predelam pro tento ucel.. jasne asi me spousta zvas napise jedine enduro.. nic mene mam yzeto tak proste predelam yzeto.. na jinou masinu nemam a tohle dokupy dat musim.. jde mi o to jak motorku pripravit ma cc zavody pouze pro hobby.. chci davat vetrak na chladic abych to neprehral tlumice uz mam od predchoziho majitele naladene do meka takze tlumice mi vcelku sedi.. nemate nekdo zkusenosti jak natahnout el k vetraku a jake cidlo pouzit? Rad bych dal vyztuhy chladicu ale ty stoji ranec a na 2004ku kterou mam jsem nasel jen v zahranici.. takze jak vyrobit a z ceho popripade vyrobit? A jeste by me zajimalo jake dalsi upravy by se pro cc hodily.. diky za rady


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6088_img_20190228_113825.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6088_img_20190228_111537.jpg

 offline 

 

#25 02.03.2019 22:37:46

Larrs
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 84
Založená vlákna
Motorka: WR450F; WR250 / YZ250 Enduro
1 0

Re: Yamaha yz 125


BourakBob:

Ahoj Bobe,

určitě nebude od věci dát "velký plech" pod motor a sehnat zadní 18" kolo nebo jen koupit ráfek a dráty a nechat to přeplést. Bude se ti na tom příjemněji jezdit a budeš mít na výběr hromadu enduro pneumatik. Nutně to dělat nemusíš a na CC to není úplně potřeba, spousta lidí na čistých crossech a fungují. Ale je to vhodná úprava.
Komplet zadní kolo bude pasovat z WRF ročníky 2003-2014. (Možná i trochu starší, ale nerad bych kecal).

Co se týče výztuh chladičů, tak na eBay jsem našel Works Connection, z USA, za cca 2590,- Kč včetně pošty a DPH. Clo se neplatí, protože hodnota toho zboží včetně poštovného není v přepočtu víc, než 150 EUR.

Na větrák to bude chtít buď silnější stator nebo baterku, třeba jaká pohání RC modely anebo od výrobce Ballistic. Ty jsou dost malé a lehké.
Baterku bys umístil pod sedlo u airboxu. Místo čidla se dá použít dvou/tří polohový vypínač. Na přejezdech, kde se to bez problémů uchladí můžeš nechat větrák vypnutý a zapneš, když vytušíš, že by to mohlo vařit. Navíc na ten vypínač můžeš napojit i světla, což se může hodit na vyjížďky. Do přední masky, když bereš šťávu z nedobíjené baterky, je dobré dát led žárovku. Zadní led podblatník se dá sehnat třeba Polisport za cca 500,-
Ta baterka by ti měla bohatě vystačit na závod/vyjížďku. 

Teplotu můžeš srazit i chladícím médiem s vyšším bodem varu, třeba Evans nebo Engine Ice.

Plus to dobře zpřevodovat, ať to nemá tendenci hned chcípat, když to někde zaklapneš. Třeba přední kolečko 12 zubů, zadní 49 zubů, nebo přední 13, zadní 51 nebo 52 zubů.

Sorry za slohovku, ale klidně by se dalo pokračovat dál big_smile 

 offline 

 

#26 03.03.2019 09:10:11

BourakBob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Yamaha Yz 125 2004
Věk: 27
0 0

Re: Yamaha yz 125


Larrs:

Pecka odpoved.. big_smile moc diky  smile 

Zacnu od podvozku, osmnactku jsem mel v planu taky ale to az to budu mit nejak komplet taky jsem planoval ze akorat koupim rafek a draty a necham to preplest a mozna hodim dozadu mousse..

Co se tyka prevodu mam to jeste kdyz jsem jezdil zprevodovany 13/51z a celkem mi to vyhovuje spodek na dvacu taha vcelku slusne..

Na ty vyztuhy chladicu jsem koukal taky prave jsem se bal co me bude stat clo a muj tatik je vcelku sikovnej bejvalej motokrosar tak rikal ze to podle neceho udelame  a1  tak jeste uvidime ale vyztuhy tam dat urco chci.. dekl pod motor je jasny ten tam musi byt.. a jeste chych rad dal neco na vyfuk protoze vypada ze budu davat novy koleno jestli nepujde zavarit..

S tim vetrakem jsem videl jak to nekdo delal na cidlo z nejakyho rc modelu na 65stupnu coz by me vyhovovalo aby na to clovek nemusel myslet.. ale pokud to nejak nesezenu tak to asi dam na vypinac jak rikas mozna to bude jednodussi..

O svetlech jsem taky premyslel obcas jedem dom uz za sera a nebylo by od veci je tam mit.. cetl jsem clanek od nejakyho gp jezdce a ten mel taky dvacu takhle napojenou a rikal ze dva zavody to vydrzi protoze to zapina fakt jen pri prejezdech nebo v nouzich..

No bude to jeste dlouhy projekt   big_smile  ale az to bude tak to bude stat snad za to  a1 

Kazdopadne diky za rady

 offline 

 

#27 03.03.2019 11:19:36

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Yamaha yz 125


užitečná úprava na enduro použití se závaží na kliku: https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw= … eel+weight


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#28 03.03.2019 12:58:36

BourakBob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Yamaha Yz 125 2004
Věk: 27
0 0

Re: Yamaha yz 125


motoline.cz:

Na to jsem taky koukal jen nevim jak to presne funguje zda to neovlivni vykon.. co jsem se zatim dovedel tak by to melo upravit krivku vykonu.. ale nevim jestli to vykonu neubere a jestli se to vubec na dvacu vyplati.. hmm mas s tim nejakou zkusenost?

 offline 

 

#29 03.03.2019 16:48:12

Larrs
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 84
Založená vlákna
Motorka: WR450F; WR250 / YZ250 Enduro
1 0

Re: Yamaha yz 125


BourakBob:

Za málo cool 
Nejlepší je sehnat někoho v okolí, kdo výztuhy má a půjčí ti je na vzor big_smile 

Ještě mě napadl boční stojan, ne vždycky je poruce strom, o který tu motorku můžeš opřít. Pokud ho budeš řešit, tak asi nejlepší je Pro Moto Billet.

Hodit se ti bude určitě i větší nádrž, ať aspoň někam dojedeš. IMS dělá nebo dělal ZipTy edici nádrží pro YZ. Ty jsou vychytané v tom, že nejsou o moc širší, než originál nádrž a třeba oproti Acerbisu je ten benzín níž, když to tak řeknu, takže máš níž těžiště.

To závaží bude mít za efekt, že motorka půjde pomaleji do otáček a získáš výkon v nízkých otáčkách. V podstatě se zjemní průběh a nástup výkonu, nebudeš to muset držet tak v otáčkách a tolik spojkovat.

 offline 

 

#30 03.03.2019 18:09:51

BourakBob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Yamaha Yz 125 2004
Věk: 27
0 0

Re: Yamaha yz 125


Larrs:

V mem okoli vsichni jezdi ktm  big_smile nevim co je to za modu  a1 takze si budu muset nejak pomoct sam nebo proste koupit  smile 

Vetsi nadrz by byla fajn ale to jsou palky jako prase  big_smile zkusim pockat jestli nebude nekdo prodavat bazarovku  big_smile ale ze zkusenosti vim ze hodinku to vydrzi urcite pak uz vetainou nemuzem tak stejne jedem brblackou dom takze bych ju kdyztak dokoupil pozdeji  big_smile nekde jsem nasel i hlinikovy taky vcelku zajimavy reseni..

Ten setrvacnik me hodne zajima asi do nej pujdu az budu delat motor tak to udelam komplet i s tim a hodim pak nejaky fotky  big_smile snad to nekdy dodelam  a1 snad jeste letos  big_smile 

 offline 

 

#31 03.03.2019 21:11:40

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Yamaha yz 125


závaží funguje přesně jak to popisuje Lars. Já to mám na své YZ250 a znát to je. Motor se vytáčí pomaleji, takže záběr je citlivější. S vyšší hmotností to má i větší setrvačnost, takže máš větší šanci, že motor nezašlápneš a udržíš se v pohybu (například když zazmatkuješ a zpomalíš ve výjezdu). Chce to mít ale dokonale vyváženou kliku. Jakákoliv házivost se tímhle jenom znásobí.


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#32 03.03.2019 23:25:09

Larrs
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 84
Založená vlákna
Motorka: WR450F; WR250 / YZ250 Enduro
1 0

Re: Yamaha yz 125


BourakBob:

Nádrž i kola se občas objeví na bazoši. Nádrž pasuje i z YZ 250.
Dát můžeš aspoň kohout s rezervou, ať aspoň netrneš, kdy ti dojde benzín bez varování. Dá se sehnat na eBay, za cca 150 Kč. Jeden jsem v nouzi objednával a kvalita mě mile překvapila. Jen budeš potřebovat vyvrtat na nádrži ještě jednu dírku na trubičku rezervy, kterou originál nádrž z YZ nemá z výroby. Ale to je minutová záležitost.

Dát můžeš i klapky V-Force.

Ještě k tomu závaží, dělají se různé hmotnosti. A čím těžší, tím větší vliv to má na to, jak jsme popisovali s Motoline.

Řetěz o-kroužek, x-kroužek nebo tak. Ty obyč se hned vytahají a prd vydrží.

Samozřejmě to je o penězích, jak všechno.
Ale zdá se, že tu motorku nechceš za rok prodat, tak proč ji nepostavit. ano 

Editoval Larrs (03.03.2019 23:35:52)

 offline 

 

#33 04.03.2019 19:57:11

BourakBob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Yamaha Yz 125 2004
Věk: 27
0 0

Re: Yamaha yz 125


motoline.cz:

Kliku mam celou novou wiseco dostal jsem od manzelky na vanoce  big_smile tak by mohla byt vyvazena dobre  big_smile do toho setrvacniku zainvestuji aspon se nebudu moct vymlouvat na prubeh vykonu  a1 

larrs:

Bazose sleduju tak uvidim treba se neco objevi.. do nadrze se mi moc vrtat nechce radeji zkusim sehnat velkou nadrz.. smile 

Na VForce mam spadeno taky stejne tak bych chtel zainvestovat do boyesen vodni pumpy ikdyz je to taky ranec ale kdyz uz tak poradne.. big_smile 

Presne jak rikas prodavat to urcite nehodlam uz ted mi v tom plave dost tis.. a to byli zatim spotrebni veci  big_smile 

No snad to dotahnu dokonce  a1 

 offline 

 

#34 25.03.2019 19:21:46

Larrs
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 84
Založená vlákna
Motorka: WR450F; WR250 / YZ250 Enduro
1 0

Re: Yamaha yz 125


Tak menší aktualizace.
Ne každé YZ má jen jednu díru.
Tudíž je možné, že kvůli namontování kohoutku s rezervou se nebude muset nic vrtat.
Stačí odšroubovat kohoutek a vidět.
Ale i v případě vrtání tam není co podělat.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4562_ab7c09a6-c129-4381-9c66-46b146382dbb.jpeg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů