Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

duše nebo mousse

#81 07.02.2019 14:53:01

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: duše nebo mousse


offroaderTE:
jen čistě informativně,...je opravdu potřeba na ADV/dualsportu dávat mousse? jako samozřejmě jistota je kulomet ale už jen k vůli tomu jak zmiňují borci že na jízdu po silnici je to celkem zabiják,..navíc maximální doporučená rychlost je kolem 130kmh a dále není vhodné jezdit mousse ve vyšších teplotách,..tzn když bys jel nějakej rychlejší přesun pří návratu z výletu po silnici rychlostí 120-130 v teplotě 35,..bude to asi velice rychle na sračku,..zkušenost nemám,..jen odhaduju,..

 offline 

 

#82 07.02.2019 15:39:59

Re: duše nebo mousse


doporučuju přečíst
https://www.adventure-spec.com/default/ … -inch.html
zmiňují životnost 6000 mílí - tj. asi 8 tisíc km?
jinak potřeba to není, ale:
- na špuntech stejně nemáš co jezdit na asfaltu 150
- jde hlavně o off
- s jednoválcem typu 701 se stejně víc než 130 jet pohodlně nedá
- a přesun do cílové destinace bych stejně radši udělal dodávkou...
a ten neuvěřitelný komfort, že nic neřešíš... jediná alternativa mě napadá bezdušová pneu a knoty, ale trefíš ráfek a jsi úplně v hajzlu...
za mě mousse do každé rodiny:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#83 07.02.2019 19:27:32

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: duše nebo mousse


Toman: na exc 0,6 a bez defektu super, ja tiež 155kg s náradím tiež žltá dakarka 09 vzadu a bez defektu, aj na vyfučanej prejdem večer po diaľnici toľko keď je utrhnutá duša  potreebujem asi 2 haltre heh2  ostaň pri dušiach teda


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#84 08.02.2019 01:17:12

Re: duše nebo mousse


offroaderTE napsal(a):

máte někdo zkušenost s DUNLOPEM ? prý je to nejtvrdší mousse s největším nájezdem, chci na ADV jezdění ne na řádění po lese

140/80-18 Full Mousse ENDURO, FM18C-NP - 120/90 DUNLOP

https://www.tirextyre.cz/140-80-18-full … /d-268292/

Mel jsem dunlop predek, zadek a docela mekky, podobny bib michelin.
Tvrdy je technomouse, .....

 offline 

 

#85 11.02.2019 11:49:52

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: duše nebo mousse


Borci narazil jsem ještě na mousse metzeler, máte někdo zkušenosti, tvrdost by měla korespondovat tlaku 0,7 ?

https://www.yshop.cz/mousse-metzeler-18 … uct-312631

 offline 

 

#86 11.02.2019 12:06:05

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: duše nebo mousse


Rischwon:

Metzeler si kluci chválí. Ale co se týče tvrdosti, netuším.


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#87 11.02.2019 12:26:13

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: duše nebo mousse


Amatérský dotaz k Mouse - neukamenujte mě.
Mouse mě samozřejmě láká, protože eliminuje případný defekt.
Ale - protože je mouse těžší než klasická duše, nedojde ke zhoršení ovladatelnosti motorky díky gyro efektu?

 offline 

 

#88 11.02.2019 12:40:58

Re: duše nebo mousse


JirkaR napsal(a):

Amatérský dotaz k Mouse - neukamenujte mě.
Mouse mě samozřejmě láká, protože eliminuje případný defekt.
Ale - protože je mouse těžší než klasická duše, nedojde ke zhoršení ovladatelnosti motorky díky gyro efektu?

Podle mého, projeví se největší nevýhoda mousse v nemožnosti změnit tlak pro lepší adhezi. Ale já když něco nevyjedu, vysvětlím si to neumětelstvím a dál nepátrám po příčiněsmile
gyroskopický efekt nepozoruju.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#89 11.02.2019 13:33:08

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: duše nebo mousse


Miguel:

To s tím tlakem mi vadí hodně, furt s tím bojuju. Prostě někdy to chce měkčí a někdy tvrdší  big_smile  Ale zase ta nepíchnutelnost je k nezaplacení.


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#90 11.02.2019 13:53:50

Re: duše nebo mousse


Jezdil jsem oboje a zůstal jsme u mousse protože je to prostě bez starosti, přijdu do garáže a jedu....žádný foukání a zjišťování jestli mám nafoukanou nebo prázdnou gumu....samozřejmě na mousse vyjedu míň to bez pochyby, ale beru to jak psal Miguel....je to rukama, kluci okolo mě jezdí mousse všichni(prakticky to tak vidím u všech co jezdí závody) a kopec vyjedou...


Mimo to jen pro zamyšlení - většina kluků u nás jezdí FIM gumy i do lesa, nebo ještě lépe ojetý FIM, aby si na to zvykly a pak na závodech nečuměli, že nic nevyjedou jako když Já jsem jezdil 754, pak dal FIM a byl jsem vyřízenej….teď zkouším jezdit taky na jetých FIM a přijde mě progress lepší..

Tom

 offline 

 

#91 11.02.2019 13:58:03

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: duše nebo mousse


peTTR: řešení je - Mefo má mousse s vnitřní duší.
https://issuu.com/mefosport/docs/mom_flyer_2019 Druhá stránka uprostřed. Bohužel kvalita odkazu je hrozná, ale zavolej do Mefo.cz, řeknou ti víc.

 offline 

 

#92 11.02.2019 14:02:25

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: duše nebo mousse


tak jak říkáš,..já měl u 754 problém že někdy brala víc než bych chtěl a pak na tvrdém povrchu spíš nic moc,...a taky jsem šel cestou, že jsem nahodil jetou FIMku hodil tlak nějakých 0,6-0,7 a naučil se točit motorku do správných otáček a přišla pak taková větší jistota než když 754 neproklouzne aj když bys to potřeboval :-) tedka mám EF07 zelenou a konečně jsem spokojen a už nemusím laborovat,..akorád se bojím u nového moussu jak říká peTTR že prostě sou chvíle když si člověk potřebuje přifouknout a někdy odfouknout,..každopádně jistota je jistota,..vím jak kámoš musel jet 30km na prázdné, to tě pak asi rychle vyléčí,..

 offline 

 

#93 11.02.2019 14:14:44

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: duše nebo mousse


JirkaR:

Dobrý dotaz, kor na předku je to obrovský rozdíl (duše x mousse) jak v ovladatelnosti (váha) tak v odezvě, s mousse to víc kope.

 offline 

 

#94 11.02.2019 14:33:49

Re: duše nebo mousse


Jezdil jsem celý minulý rok s moussem na předku a jak píše chalka , co kořen tak mě předek kopnul a nebo mě přišlo, že jdu na ráfek. Na podzim jsem se vrátil na zesílenou duši a a jezdí se mě stím daleko líp

Editoval johnyamik (11.02.2019 14:34:24)

 offline 

 

#95 11.02.2019 14:54:05

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: duše nebo mousse


A to se já domníval, že "mjús" právě kvůli tomu, že se dá modelovat podhuštěná duše a tím pádem neskutečná trakce.  No borci asi jezdíte hrozný bomby, že máte ty defekty  a9 
Já koupil UHD 4mm duši michelin za 500,- tak jsem zvědav kdy to přijde  ee2 

 offline 

 

#96 11.02.2019 15:06:04

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: duše nebo mousse


JirkaR:

Zajímavé  cool 


Jinak já taky jezdím mousse jen na zadku. Předek jsem ještě nezkoušel  a1 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#97 11.02.2019 17:35:06

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: duše nebo mousse


Rischwon napsal(a):

offroaderTE:
jen čistě informativně,...je opravdu potřeba na ADV/dualsportu dávat mousse? jako samozřejmě jistota je kulomet ale už jen k vůli tomu jak zmiňují borci že na jízdu po silnici je to celkem zabiják,..navíc maximální doporučená rychlost je kolem 130kmh a dále není vhodné jezdit mousse ve vyšších teplotách,..tzn když bys jel nějakej rychlejší přesun pří návratu z výletu po silnici rychlostí 120-130 v teplotě 35,..bude to asi velice rychle na sračku,..zkušenost nemám,..jen odhaduju,..

jezdím už řadu let mousse na lehké, teď jsem se rozhodl dát ji i na velkou, Vloni v Albánii jsem měl v jednom týdnu 2 defekty (předku), možná je to tím že jsem zvyklý jezdit mousse a moc to nešetřil. S velkou se na Balkán většinou přesunu dodávkou a na místních cestách x necestách nejedu nikdy víc jak 100 km/h, takže o upečení mousse se nebojím. Většinou taháme všechno sebou, a ulehčit si o tahání monterpák, náhradních duší a dalšího vercajku, např. neskladný klíč č.32 atd. je velkou výhodou


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#98 11.02.2019 18:47:39

Re: duše nebo mousse


JirkaR napsal(a):

Amatérský dotaz k Mouse - neukamenujte mě.
Mouse mě samozřejmě láká, protože eliminuje případný defekt.
Ale - protože je mouse těžší než klasická duše, nedojde ke zhoršení ovladatelnosti motorky díky gyro efektu?

Zadní 3-3,5/18 zesilena duse waycom cca 3 mm tl. váží cca 1500g.
Zadní mousse 140/80 vázi cca 1700g
Predni obyc duse vazi cca 600g, zesilena bude vazit cca 2x tolik
Predni mousse vazi cca 1130g

Jezdit slaby duse je fakt opruz a to, co se dnes jezdi i na hobby vyjizdkach je jasny defekt bud predek nebo zadek ... videl jsem po odskoku na placku mrdly predek i zadek najednou ....pokud jezdis tlaky pod atmosferu ....
Silna duse je hmotnosti na urovni mousse, takze rozdil nepoznas
V uivozovkach "giro" efekt na zadnim kole ti spis pomuze, nez ze ti bude vadit. Na predku ti bude vadit odezva - poznas i jako mrdal
Predek mousse nejezdim ze stejnyho duvodu, jak pise chalka. Mekky mousse je o poznani lepsi, ale na odezvu s dusi ano  to nema ani nahodou. Profik je furt na zadnim kole big_smile , tak to asi neresi ....
Dost lidi vc. zavodniku jezdi tubliss v kombinaci s mousse resp. casti mousse. Vyhoda - regulovat tlak a pri defektu dojedes v pohode ... vyhoda je, ze se daj takhle dojezdit i dojebany mousse, muzes dat cast 19" do 18" .... proste si pohrat a dojet mousse, ktery jiny vyhazuji.
Dalsi vec je najit si dobrou kombinaci pneu / mousse, protoze to muze byt rozdil jako noc a den.
Jeden tyden jsem jel na mousse + 140/80 zelena fim a byl jsem vyrizenej, otravenej, znechucenej .... o par dni pozdeji ten samy mousse a jina pneu na stejny moto a padala mi celist, jak to bylo paradni. Tak i tohle hraje velkou roli - jezdit a zkouset ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20171010_110603.jpg

 offline 

 

#99 12.02.2019 09:11:49

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: duše nebo mousse


Janek: je tak pro info, se kterou pneu ti v kombinaci s mousse spadla brada? mousse budu mít během týdne doma a k němu EF07 s jedním i dvěma pruhy,..o jiné pneu jsem zatím neuvažoval, max třeba Michelinku u které věřím že Michelin BIB Mousse s ní bude krásně fungovat,..ono každá pneu má jiné rozměry a je logické že v některých pneu ten mousse nebude tak pěkně sedět...bud ji nezaplní nebo co hůř půjde tam tak na těsno že pojedeš pak totální beton,..jinak taky se mě momentálně nejvíc líbí kombinace ve předu Tubeliss a vzadu mousse


offroaderTE: to zní rozumně,..už nepochybuji, tam není kam uhnout,..

 offline 

 

#100 12.02.2019 09:17:32

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: duše nebo mousse


jinak borci jak tam dávate ten druhý haltr? hodit to vedle sebe místo ventylku? nebo si vrtnout díru naproti at sou pěkně proti sobě,..ale nad tím nechci ani přemýšlet jak by se to pak obouvalo,..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů