Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dakar 2019

#41 09.01.2019 20:29:58

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Dakar 2019


jopr:
 ano    sny se mají plnit. A kecy od stolu, nebo klávesnice, jak by každej, kdyby....Ukázaná platí wink 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#42 09.01.2019 21:20:30

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Dakar 2019


Gábina na sobě tvrdě maká, jezdí za vlastní peníze, žádné falešné PR atd. - klasický sportovec nadšenec - možná se to časem změní, ale je hloupost ji teď dehonestovat.

 offline 

 

#43 09.01.2019 22:06:02

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Dakar 2019


Small:
dobře napsaný, máš pravdu, bohužel Dakar už je o penězích, a může ho jet kdokoliv, za mě tam Gabča se svýma schopnostma nemá co dělat, samozřejmě jí přeju ať to přežije ve zdraví, ale je smutné, že člověk s takovýma jezdeckýma schopnostma je schopen dojet Dakar, minulý ročník po nějaké etapě říkala, že to není tak těžké jak čekala, trošku pokora a úcta by nevadila, ale je pravda, že pořadatel potřebuje aby to dojelo co nejvíce lidí, v tom se mě libí Redbull Romaniacs, týpek každý rok přitvrzuje a úmrtnost tam je 40%,

Editoval Carlito (09.01.2019 22:07:46)

 offline 

 

#44 09.01.2019 22:23:48

Re: Dakar 2019


Carlito:

Více k tomu psát nebudu. je to věc názoru a ten se zrovna v téhle věci hodně kříží u mnoho lidí.
Ale jak říkáš... ano  cool 
Ovšem přeji ji ať se tím protrápí, na dakaru natrénuje nejvíce jízdu, padání, zvedání atd... gp 

 offline 

 

#45 10.01.2019 01:52:02

Re: Dakar 2019


Small:
 ano  ano 

 offline 

 

#46 10.01.2019 08:07:55

Re: Dakar 2019


No Já to s tou Gábinou vidím podobně, opravdu ji přeju, aby dojela v pořádku, obdivuju její odhodlání, protože musí mít ohromnou vůli a kdyby to úsilí a zarputilost možná vložila do podnikání nemusel by za pár let shánět sponzory.

Ale souhlasím s tím, že ona se prostě zvedla od stolu a řekla za rok pojedu Dakar(úžasný sen) a podle toho to vypadá - vydřela si ¨fýzu¨ což je za rok reálný pod dobrým vedením, sehnala prachy....., ale za rok se na motorce jezdit nikdo nenaučí.

Dle mě to i trošku sráží prestiž Dakaru, že je tohle reálný a možný.....

Další věcí je jak je to s kvalifikací na Dakar..? Člověk se přece musel nějak umístit v menších závodech a pak si mohl podat přihlášku ne..?

Tom

 offline 

 

#47 10.01.2019 08:58:52

Re: Dakar 2019


TomR1:

To se nikdy nedozvíme s tou kvalifikací. Možná protekce ženského pohlaví?.... Bůh ví...
Roučková si to na 4kolce vyjela regulérně tu účast na dakaru. Ovšem s Maverickem se hodně trápí, když nemá nic najeto, ale jede.  ano 

 offline 

 

#48 10.01.2019 09:43:42

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Dakar 2019


Hoši nechci nic říkat ale podívejte se jaký byli první ročníky Dakaru co tam jelo za lidi a za stroje  lol  Závodění je i o takovejch lidech jako je Gábina, střelců je totiž 5% a ten zbytek jako jsme my je jen komparz různých jezdeckých kvalit  a1 Jo je bláznivá že do toho šla ale na druhou stranu je fakt borec že to všechno dokáže dotáhnout takhle daleko a že nebude poslední je jasný už teď   ano 

edit: tohle jsou jen kecy: "kdokoli z nás kdyby obětoval rok života a trénoval by na dakar, tak by ho zajel"  protože na "kdyby" se nehraje wink 

Editoval roxteedy (10.01.2019 09:48:55)

 offline 

 

#49 10.01.2019 09:46:43

Re: Dakar 2019


Small napsal(a):

TomR1:

To se nikdy nedozvíme s tou kvalifikací. Možná protekce ženského pohlaví?.... Bůh ví...
Roučková si to na 4kolce vyjela regulérně tu účast na dakaru. Ovšem s Maverickem se hodně trápí, když nemá nic najeto, ale jede.  ano 

Aby si se dostal na Dakar, musíš odjet určité závody  (psal jsem výše). Plácáte tady s Carlitem hrušky s jablkama. Dakar je taky o navigaci a to dost zásadně a motat sám hard enduro závody (Romanics apod.) je úplně mimo (tam se může přihlásit taky kdokoli a postavit trať, aby byla úmrtnost 40% můžeš postavit i za barákem v lese). To, že jste jí někde viděli a byla vám k smíchu a určitě by jste jí na trati,  nebo v lese pojeli  (vaše domnění), neznamená, že byste jí pojeli na Dakaru (to se nikdy nedovíme)tam se jede denně cca 700 km, to není jako so a ne jezdit v lese. To že to je o penězích se nemusíme bavit, to ví každé malé dítě, ale to je dnes všechno tak tu neobjevujte Ameriku. Carlito píše, že tam může jet kdokoli, sakra, že vás tam nevidím, ahá kdyby, kdyby blablabla. Ono je taky velké umění sehnat prachy a sponzory, které musíš zaujmout, aby byli ochotni do tebe investovat (ano, tady se s vámi ztotožňuji, že asi působí výhoda ženy ). Znehodnocuje to Dakar? Takže všichni chlapi co jsou za Gabčou tam taky nemám co dělat?  Píšeš o Olze, jak si to oddřela atd. a vidíš já jí viděl osobně na závodu i jsem se s ní bavil (super holka) a naopak já si říkám, že Gabča se na Dakaru nadře víc, zvlášť, když jsem viděl záběry z minulého ročníku Olgy a mohl bych říct,  ta nemá na Dakaru co dělat,  ale neřeknu,  protože nemám ani potuchy, co to obnáší se tam dostat a dávám palec nahoru každému kdo tam jede a zvlášť dojede.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#50 10.01.2019 11:40:46

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Dakar 2019


Tady to má Gábina přehledně  smile 

http://www.indigoracing.cz/#omne

Nezvedla se tak úplně od stolu  smile 

 offline 

 

#51 10.01.2019 13:28:35

Re: Dakar 2019


jopr:

Zase akorát zbytečně útočná odpověď. Nikdy jsem neřekl, že jsem Gábinu viděl osobně, neřekl jsem, že bych ji pojel, protože pochybuju že by to tak bylo.

Jen jsem napsal můj názor diváka a to je, že za mě by Dakar měl být to Top co je, prostě vrchol pro závodníka a proto by nemělo být možné jen tak si to umyslet jako cíl a za rok se na takový závod přihlásit a být přijat. To je celý... a je mi úplně jedno jestli se bavíme o Gábině, Pepíkovi nebo Chuanovi….společně s ní tam bude spousta dalších ¨zbohatlíků¨ a nebo ¨šílenců¨(v dobrém slova smyslu), který tam podle mě nemají co dělat....

Pokud má být Dakar Olympiádou tohoto sportu, nemůže být hlavní podmínkou účasti:

1. natrénovat fyzičku
2. sehnat na to peníze

a pak tam nosit motorku na zádech

Podle mě to musí začínat podmínkou:

1. umět na motorce jezdit a něco předtím dokázat.


Ale je to jen můj názor, neberu Ti ten tvůj, ostatně spíš budeš pravdě blíže Ty - stačí se podívat na WRC - původně jen fabrické teamy (nikomu WRC auto neprodáme bla, bla, bla)…..a hle už se tam ¨vozí¨ nějakej Řek co dostáva od aut z nižší kategorie 2 minuty...

Je to v první řadě o penězích, každé zaplacené startovné se počítá o sport vůbec nejde.


Tom

 offline 

 

#52 10.01.2019 13:33:40

Re: Dakar 2019


SethX napsal(a):

Tady to má Gábina přehledně  smile 

http://www.indigoracing.cz/#omne

Nezvedla se tak úplně od stolu  smile 

Rozhodně má můj obdiv.. s vůlí, fyzičkou, nadšením a možná ani ježděním ji nesahám ani po kotníky a přeju jí, aby to dokončila, ale podle mě nemá ona ani další takový závodníci na Dakaru co dělat a je to chyba pořadatele/systému, že to umožní(záměrně).

Pro tyto lidi jsou závody na republikových, evropských úrovních a i menší světové závody a i za to by měla a má můj obrovský obdiv, že se tam dokázala propracovat a umisťovat se v tak krátké době.

Na Dakaru nemá co dělat.

Tom

 offline 

 

#53 10.01.2019 13:52:49

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Dakar 2019


hoši škoda, že jste nezašli na nějakou Gabčinu prezentačku, jezdila na jaře po republice a dělala přednášky a setkání. Už tou účastí na přednášce a zaplacením vstupného jste ji malinko mohli zasponzorovat, případně jí i něco přidat. Na její prezentaci byste jí mohli pokládat otázky, i nepříjemné, odpoví vám na vše. Vloni jsem jí dával tak max 2-3 etapy a odjela jich nakonec 10 a vůbec ne špatně, mj. ve srovnání s ostatníma babama. Laiu nepředjede, ale tu nedá i spousta špičkovejch jezdců. Taky byste mohli na vlastní kůži cítit jaký z ní sálá nadšení a touha se zase postavit na start. To jak jezdí je mě třeba osobně sympatické, soustředila se hlavně na fyzickou přípravu a navigaci, což se jí minule vyplatilo. Vzpomeňte si jak dotáhla do cíle jedné etapy Rudolfa Lhotského, který je jezdecky o několik tříd výš než ona. A jak se tam tvářil, byl jí moc vděčný za to, že ho tam nenechala, měl nějaký pád a byl dezorientovaný, sám by etapu asi nedokončil. Já jsem jí řekl, že její výkon byl pro mne velkým překvapením, fakt jsem nedoufal, že dojede až tak daleko. Ji vloni nejvíc mrzelo, že tak blbě spadla, zlomila si klíček a nemohla závod dokončit. Letos doufám, že se jí to podaří i kdyby měla být na posledním místě. Osobně jí přeju lepší umístění.

Mě se moc líbí tento typ navigačních dálkových rally. Před lety jsem jel Low-cost rally pro totální hobíky Motoráj v Rumunsku. Byli tam střelci, kteří by si se mnou vytřeli prdel na kdejakých lokálních závodech. Ale v těchto závodech jezdecký umění není až to nejdůležitější, možná vás to zaráží nebo dokonce štve  a1 , ale je to tak. Heslo "pospíchej pomalu " tady dostává svého významu. Hraje tam roli, štěstí, příprava motorky, servis během závodu, fyzička, a hlavně to odhodlání sednout další den zase na motorku, když výsledek není nic moc, tělo bolí atd. Celý závod jsem si říkal, že nezávodím, ale sbírám zkušenosti, takže výsledek není až tak důležitý. pak přišla navigačně těžká etapa a ten pocit kdy jsem večer seděl poblíž depa osprchovaný a navečeřený a s pivkem, moje motorka byla připravená, všechno hotový a ti namistrovaní střelci dorazili do cíle za tmy, protože prostě někde zabloudili byl k nezapomenutí  deb1 


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#54 10.01.2019 14:17:19

Re: Dakar 2019


Pravdou je, že už dříve možná i historicky při Dakaru závodily jezdci tohoto typu, když si vzpomenu na Charlie Boorman nebo jak se jmenuje a jel to taky už v Africe... no asi to tak má být...jen mi to k Dakaru prostě nejde.

Tom

 offline 

 

#55 10.01.2019 14:29:09

Re: Dakar 2019


TomR1:

Vůbec jsem to nemyslel konkrétně na tebe a už vůbec ne útočně, ale obecně,"že jste jí viděli osobně  (vím, že se to tu řešilo i minulý rok). Každý na to máme svůj pohled a jsem rád, že to řešíme v klidu. Už to tu bylo napsaný,  Ten závod nemůže jet jen 10- 20 nej jezdců na světě, nebo kolik podle vás si to zaslouží. Jé to stejný jako Romanics apod. závody, tam se můžeš dokonce přihlásit i ty a pak už záleží na tvých kvalitách a taky nikdo o těch závodech nepíše, že je to degraduje, protože tam může jet každý Pepík.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#56 10.01.2019 14:34:00

Re: Dakar 2019


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#57 10.01.2019 15:02:41

Re: Dakar 2019


jopr:

Ale jo je to jak píšete, ve finále, pokud by udělali tvrdé kvalifikační podmínky, by tam totiž bylo 20 TOP továrních a profi jezdců, protože sice na kvalifikování by mělo ¨stovky¨ dobrejch riderů z různých národních šampionátů, ale protože by nebyli schopni sehnat prachy tak by ve finále bylo málo jezdců na startu.

Takhle holt je to otevřený ¨pro každého¨ kdo sežene prachy, namaká fyzičku má silnou vůli a pokusí se si splnit sen. Gábina a defacto MALE moto jsou toho důkazem, že to může zkusit ¨každý¨.

Tom

 offline 

 

#58 10.01.2019 16:06:20

Re: Dakar 2019


TomR1 napsal(a):

Dle mě to i trošku sráží prestiž Dakaru, že je tohle reálný a možný.....

To je o úhlu pohledu. Kolik takových lidí, jako Gábina, je? Neřeknu kdyby se držela v TOP20...Ale vnímám dost velký rozdíl mezi tím dojet Dakar a dojet Dakar v TOP20.

Small napsal(a):

kdokoli z nás kdyby obětoval rok života a trénoval by na dakar, tak by ho zajel.

Jenže rozdíl je v tom, že nikdo z nás ten rok života neobětoval. A Gábina jo smile.

Navíc podívejte se, jak se o Gábině mluví. Pro sponzory může být ve výsledku zajímavější, než třeba takový Pabiška, který jezdil na jistotu.

Editoval RadoTP (10.01.2019 16:07:31)

 offline 

 

#59 11.01.2019 01:37:50

Re: Dakar 2019


RadoTP napsal(a):

Jenže rozdíl je v tom, že nikdo z nás ten rok života neobětoval. A Gábina jo smile.

Navíc podívejte se, jak se o Gábině mluví. Pro sponzory může být ve výsledku zajímavější .......

Navrhuju, aby nekdo podal navrh na svatoreceni "sestry" Gabiny.  Ono je to hrozna obet se pripravovat na Dakar, normalni zazrak....
Zit realny zivot,  vstavat denne do rachoty.... vracet se domu pozde odpoledne,  starat se o deti (realne a bez nadsazky nasi budoucnost...)  je oproti tomu bezcenna prkotina a sranda....

Co mi prekvapuje,  jak ji tu chudinkovskou pozu hypotekou zatizenou...  idioti zerou.  Busines plan byl jasne danej, riziko nejaky financni ztraty nehrozilo ....a pitomci jeste platili na darcovsky konto  lol 
A proc je pro sponzory zajimavejsi?? No je proste prodejna.  A na koho sponzor a nasledna reklama cili??  No, na idioty. 
A ze se maji sny plnit?  Ja myslel,  ze sny se sni  lol .
Traba Hitler mel sen o velke tisicilete risi pro arijce.  Proc mu to lidi neprali?  Sny se maji prece plnit  lol 
Klobouk dolu pred tou nanynkou.  Z minima dokaze vytezit maximum a to ocenuju  ano Nikoliv lidsky,  ale profesne.

 offline 

 

#60 11.01.2019 07:41:49

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Dakar 2019


Janek: ano  smile

Ráno čumím na FB a nevěřím svým očím, po čtvrté etapě a už má plno termínu na svou besedu, tak doufám, že Jopr a spol. si udělají čas, sorry jako, ale tohle je vrchol debilismu


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3056_gn.jpg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů