Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kterou ?? Beta - gas gas

#1 12.12.2018 18:54:57

Kterou ?? Beta - gas gas


Pěkně prosím o znalé níže uvedených motorek o reakci , jsem ve stádiu rozhodování před koupí  a docela mi to nabouraly akce na výprodej modelů 2018
konkrétně  2T 250 od gas gas ale také bety, obě jsou sehnatelné nyní do 170 tis.  a tak řeším jestli rok dva starou KTM a pod. s nejistou historií ( něco známého a ověřitelného
v okolí nemám )  za 150 nebo rovnou funglovku tutovku za 170.  To je tak nějak na mně , servis mi problémy nedělá , výměnu pístu a snad i půlení motoru zvládnu.

  Otázkou tedy je kterou by jste volili a proč z uvedených funglovek a proč ???
Díky za reakce a názory na dotaz.

 offline 

 

#2 12.12.2018 19:36:23

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


liba23:

Nová je nová, pokud na ní jsou peníze, do starší bych nešel. U nás v partě jezdíme o nedělích, v týdnu jen výjimečně a za rok nahrkáme kolem 100 mth. Za dva roky to máš 200. Což už je na servis. Jsou i případy, kdy majitel moc nenajede, ale většině inzerátů na ročník třeba 2016 se 120 mth prostě nevěřím. Pokud to není od někoho, koho opravdu znáš a s kým jezdíš, starší moto je vždycky hrozná loterie. Za sebe bych doporučil KTM/Husqvarna, ostatní značky mě osobně nepřesvědčily, ale chápu, že je to asi mimo Tvůj rozpočet. Já teď v pondělí koupil rok starou Husqvarnu po klukovi, co jezdí palbu. Motorka má sice hnutej chladič, oděrky na kyvce a různou menší kosmetiku, ale zase vím, že byly pravidelně dělaný tlumiče, olej v motoru, filtry, jetá byla drtivou většinu času na stooktan a když jí nastartuju, motor šepot květin (v rámci teda ostrýho endura lol ). Neříkám, že ostatní značky stojí za prd, jen celkové zpracování a to, jak je motorka vymyšlená jako celek, mi přijde prostě u koncernovek z Rakouska nejlepší. Jinak Gas Gas jsem měl, ale starej, takže tam hodnotit moc nechci, ovšem byla to celkově dost tragédie, na čemž se taky podepsali určitě předchozí majitelé..

 offline 

 

#3 12.12.2018 20:10:15

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


gas za me super mam 100 hodin obcas kotrmelce a bez problemu...byl jsem spokojen i s predchozim modelem ..ale novy je o hoodne lepsi

 offline 

 

#4 12.12.2018 21:25:57

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


Nová je nová!!!

Já když bych na to měl, tak bych se hoodně koukal po tom GG. Co jsem měl možnost teď vidět, tak ta motorka vypadá velice schopně (jenže je to GG, za mě v budoucnu blbě prodejné). Musel bych na něm povozit. S Betou a prodejem to bude o chlup lepší. Ty motorky se hodně jezdi, jsou fajn, na mě mají moc nízko sedlo ty nové modely. Musel bych řešit vyšší pěnou v sedle. Beta má třeba lepší el. startér na 2T než GG. Stejně každý preferuje něco jiného  heh2 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#5 12.12.2018 21:39:39

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


peTTR:

O betách jsem slišel - poměrně měkký podvozek, sedlo nízko ( mám cca 185 ) , oil mixer  by mohl být plus, bude jezdit do práce cca 15 km a mohl bych tankovat cestou, to gas asi nemá, gas má zase KYB podvozek kterému tak nějak důvěřuju víc

 offline 

 

#6 12.12.2018 21:44:57

Nitram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: Husaberg TE 125, Beta RR 250, Sherco SE 300, KTM EXC 300 TPI
Věk: 35
Tel: v ohrožení každou jízdu
0 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


liba23:

Ahoj, moje zkušenost: měl jsem Betu RR 250 2015 - rv. 2015 - koupena při 128mth (kdo ví jak?).....udělal jsem píst a spojku....a motorka fungovala bez problémů, prodal jsem jí při 171 mth a doufám, že dělá radost (chtěl jsem zkusit 2t 300).....brášin má Betu RR 450 4T rv. 2012 najeto cca 300mth (taky zcela bez historie) a do motoru vůbec nešáhl a jen jezdí....jen spotřební věci....přepákování, tlumiče.....Borec co ode mě kupoval Betu RR 250 říkal, že jeho syn má tu samou jen 2018 a že je již po4 na reklamaci (najeto 50mth - údajně problém s ložiskem na klice - ale třeba jen špatný kus) a dále říkal, že mu schází KICK, ale za mě, startér na moji Betě fungoval na 100%. KICK budeš u nové oželet taky,,,,,Beta bude o něco menší než třeba KTM....ale mám 186 cm a 85 kg....a fungoval jsem.....
Min. měsíc jsem koupil Sherco SE 300 Factory rv. 2016 (84mth).....zatím najeto jen 4 mth....ale funguje dobře...je mi jasné, že z hlediska prodejnosti do budoucna to může být u Sherca, které zde skoro "nikdo" v záplavě KTM nejezdí, problematičtější, ale pokud bude moto fungovat, tak si ho nechám a nekupoval jsem ji proto, abych ji zase prodával. Přemýšlel jsme také o koupi nové Bety RR 250 rv. 2018, ale 169.900K což byla prodejní cena, se mi za motorku se kterou flákám po lese dávat nechtělo a tak vzal na doporučení známého Sherco.   
Jezdím se spoustou kluků, ale GG nejezdí nikdo, takže k této značce nevím, ale z vlastní zkušenosti Beta RR dobrá.....při prodeji ale týdny, měsíce.....
každého volba a přeju hodně úspěchu při výběru a ať Ti dělá radost....

Editoval Nitram (12.12.2018 22:03:49)

 offline 

 

#7 12.12.2018 22:07:15

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


Jak píše Nitram, prodejnost tady těch značek je bídná, co ušetříš při koupi, ztratíš na prodeji. Můj případ, měl jsem doma Sherco SE-F 300 4T 2015, najeto skutečných 116 mth, v moc pěkným stavu. Prodával jsem ho skoro rok!!! Nikdo to nechtěl. Nakonec ho vzal známej, protože znal historii moto, ale musel jsem jít pod 100 tis. Prodělal jsem na tom i gatě. Katastrofa. Kdybych vyloženě blbě nezvolil objem, radši bych jí nechal doma. Protože jsem chtěl 450, koupil jsem k Shercu starší EXC 450 z roku 2009. Majitelů mnoho, na budíku 216 mth nebo kolik, skoro všechno špatně, ale byla za dobrej peníz, takže jsem jí dal dohromady a chvíli jezdil. Motorka se následně prodala za 90 tis. během necelého týdne a to mi psalo x lidí, jeden se přijel hned druhej den mrknout, ale že má v merku ještě něco dalšího. Den na to jinej zájemce, okamžitě prodáno. Vždycky, když jsem něco kupoval, tak jsem si myslel, že je to na delší dobu. Jenže někteří kluci od nás kupujou každej rok novou moto. Pojď, zkus si to. Aha, ty vole, ta 18tka funguje o tolik líp jak 16tka. Hmm, taky bych chtěl jezdit na té nové. No a už prodáváš....

Editoval green.bear (12.12.2018 22:08:40)

 offline 

 

#8 12.12.2018 22:27:19

Nitram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: Husaberg TE 125, Beta RR 250, Sherco SE 300, KTM EXC 300 TPI
Věk: 35
Tel: v ohrožení každou jízdu
0 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


green.bear: Koukal jsme i na prodejnost značek Beta a Sherco na jiných portálech - něco jako Bazoš, ale na Italských webovkách....a tam se tyto motorky prodávají úplně běžně a je jich tam spousta.....ceny ojetin jsou tam mnohem vyšší něž v ČR.....myslím, že u nás se tyto značky ještě dostatečně neprosadily a spousta jezdců z nich má stále obavu....a proto volí raději ověřenou (i když  dražší variantu KTM, HSQ.....) .....olítanou KTM vrazíš na inzerci a za chvíli máš vyflákanou baterku na mobilu a tlačíš ji ze stodoly....Já zvolil Sherco (má ho známý a vykoukal jsem Youtube) a snad to nebyla střela úplně mimo terč....jsem zatím moc spokojený.....

 offline 

 

#9 13.12.2018 07:13:03

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


liba23 napsal(a):

peTTR:

O betách jsem slišel - poměrně měkký podvozek, sedlo nízko ( mám cca 185 ) , oil mixer  by mohl být plus, bude jezdit do práce cca 15 km a mohl bych tankovat cestou, to gas asi nemá, gas má zase KYB podvozek kterému tak nějak důvěřuju víc

Právě že tomu podvozku u GG bych taky věřil ale i tak by bylo potřeba se na tom svézt. Na betách jsem jel snad na všech ročnících a na nich se jezdí moc dobře. Jen to sedlo  na těch novejch mi nesedlo big_smile  Na Shercu jsem taky jel na předváděčce a nejelo se mi na tom vůbec dobře. Ale je možné že se dá doladit do dobré funkčnosti.

A s prodejem KTM je to fakt  big_smile  Já tu svou měl prodanou za 2 dny, ještě bez nastartování a o půlnoci  heh2  v 0:50 jsem ulehal do postele, dost udivenej že mám vůbec peníze a motorku prodanou  lol 

Editoval peTTR (13.12.2018 07:13:49)


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#10 13.12.2018 08:59:49

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


liba23:

super rady tady, betu nebo gas... sherco  lol 

uvazuju stejne jako ty a myslim ze odpoved najdes v poslednim videu od borce z Australie.
roky jezdil a vlastne delal reklamu Bete, ale vypada to ze ted po letech zmeni na gas, a to hlavne kvuli tlumicum  key 

https://www.facebook.com/cross.training.enduro.skills/

a kdyz se podivas na letosni sezonu, myslim ze gas mel dobre vysledky  ano 
dej vedet cos vybral  cool 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#11 13.12.2018 10:34:36

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


Beta versus Gas, nemám ani jednu, ale kolem mě je hodně Bet a u majitelů max. spokojenost, na druhou stranu neznám nikoho kdo by byl spokojen s Gasem a že jich kolem mne bylo, byla to skoro vždycky výhodná koupě, po nadšení pak následovalo zklamání a nevýhodný prodej. Je pravdou, že podvozek Kayaba co mají teď Gasy mám taky na svém novém SWM 300 R a funguje výborně. Nové Bety mají podvozky FT nebo tak nějak, je to německý výrobce převodovek (výrobna je prý v Maďarsku) co jsem pochytil na předváděčce Beta days min. měsíc v Paskově. A tyhle nové Beťácké podvozky dle majitelů fungují taky dobře, starší Bety měly Marzocchi a vzadu Sachs a všichni co je měli a doposud mají si pochvalují.
Sherco je pro jezdce dobrá motorka, aspoň mě se na ní moc dobře jezdilo, cena je stejná jako u KTM/HQ, dle mne je přemrštěná, následný prodej je těžký propadák viz Green bear. Navíc opravdu nevěřím francouzům, technologicky dokážou frantíci děsné výtvory, tohle ital prostě nevymyslí, možná ani nikdo jiný na světě. kdo servisoval francouzské stroje ví svoje  a23 
Já jsem leta jezdil italskou HQ, kterou si někteří chválili, jiní povídali že je to poruchovej krám, ale to byli ti kteří ji nikdy nejezdili, ostatní majitelé italských Husqvaren včetně mě byli velmi spokojeni, problém býval někdy s dodáním některých dílů, které nebyly úplně běžný spotřebák, muselo se prostě čekat a to v sezoně není příjemné, mě se to teda nestalo, protože se mi nic nevykykalo  ano2 . Pístů, ojnic, kotoučů, plastů atd. bylo a je na trhu přehršel.
Vloni jsem si pořídil zánovní rakouskou HQ (rok stará, najeto 4 tis km), motorka není špatná, ale že se mi hned po pár ujetých km vykaká spojka jsem nečekal a  s podivem se tohle stalo i všem mým kámošům a známým (cca u 7 rakouských Husqvaren  vyk! ) je to výrobní vada u pomocných pístků ovládaní spojek Magura a cca do roka nebo nějakých 100 mth se to prostě stane, dle rad na zahraničních forech jsem zakoupil spodní díl Oberon a mám klid, hořkost nad rakouskou"kvalitou" nových a dost drahých strojů však zůstala. Taková závada se mi u italky nikdy nestala a že jsem nahrkal nějakých mth  vyk! 
Z tohoto důvodu jsem "risknul" koupi nové neznámé značky SWM (konstrukčně je to stará dobrá italská Huska, trošku doladěná s jinou řídící jednotkou Athena, na druhé straně trošku op*caná levnější chladiče a ráfky a chybí jí kick starter). Cenově oje  100 tis levnější než KTM/HQ, takže případný prodej neřeším, po 2 - 3 letech ji můžu klidně prodat za 40 tis a budu na tom stejně nebo i líp než ten co bude prodávat jinou renomovanou značku, jsem si vědom že nemám technologicky zrovna výkřik poslední doby, ale motorově jsem velmi spokojen a podvozek je tam o moc lepší než u původní HQ


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#12 13.12.2018 16:31:35

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


offroaderTE:

  Aby toho nebylo málo tak gas hodil i 300 do akce 175, ale v klidu, už jsou všechny vyprodané

 offline 

 

#13 13.12.2018 19:21:02

Nitram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: Husaberg TE 125, Beta RR 250, Sherco SE 300, KTM EXC 300 TPI
Věk: 35
Tel: v ohrožení každou jízdu
0 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


seznam: Já zmínil Sherco jen proto, že jej teď vlastním...a zároveň jsem se v souladu s tématem podělil o svoji zkušenost s Betou RR key ..Sherco já nikomu nijak nepodsouvám, sám nevím, jak se projeví, pořád jen je to trochu "neznámá", ale zase si říkám, že pokud by to bylo úplně špatně, tak cenOFFka nové, by asi nebyla srovnatelná s cenami KTM nebo HSQ...Je na každém do čeho investuje nemalé peníze, hlavně aby byl pak alespoň spokojený ....s GasGasem zkušenost nemám žádnou, takže nebudu plácat neověřené teorie ala mistr světa od 1/2litru piva.... a23 

Editoval Nitram (13.12.2018 20:00:38)

 offline 

 

#14 14.12.2018 07:18:09

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


Nevím jak dnes, ale svezl jsem se na GAGAS myslím 2013/2014 a bylo to peklo. Byl to 2T ale oproti KTM to bylo jako jezdit na staré JAWĚ....vibrace, nízká sedačka...no prostě nesedla. Otázkou v jakém byla ta motorka stavu.

Tom

 offline 

 

#15 14.12.2018 07:23:59

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


TomR1 napsal(a):

Nevím jak dnes, ale svezl jsem se na GAGAS myslím 2013/2014 a bylo to peklo. Byl to 2T ale oproti KTM to bylo jako jezdit na staré JAWĚ....vibrace, nízká sedačka...no prostě nesedla. Otázkou v jakém byla ta motorka stavu.

Tom

Všeobecně se říká že GG 13-17 stojí docela za h.vno  heh2 Ale 2018 a vejš už jsou pod značkou Torrot a je to z mého pohledu úplně jiná motorka... Takže soudím že by to mohlo být dobré svezení. Nicméně je to jen moje domněnka   big_smile  


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#16 14.12.2018 11:29:04

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


peTTR: Torrot jsou elektrobiky ne? Torrot do Gasu podle toho co čtu jen nasypal prachy, ale Gas je furt Gas

https://enduro21.com/index.php/40-gener … investment


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#17 14.12.2018 12:26:16

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


peTTR napsal(a):

TomR1 napsal(a):

Nevím jak dnes, ale svezl jsem se na GAGAS myslím 2013/2014 a bylo to peklo. Byl to 2T ale oproti KTM to bylo jako jezdit na staré JAWĚ....vibrace, nízká sedačka...no prostě nesedla. Otázkou v jakém byla ta motorka stavu.

Tom

Všeobecně se říká že GG 13-17 stojí docela za h.vno  heh2 Ale 2018 a vejš už jsou pod značkou Torrot a je to z mého pohledu úplně jiná motorka... Takže soudím že by to mohlo být dobré svezení. Nicméně je to jen moje domněnka   big_smile  

Špatná doměnka.

Měl jsem GG 2014 a absolutně bez problémů, nového, 240 mth, jezdil všechno možné, jedno enduro CAMS 2. místo.
Nezničitelná motorka, technicky fungoval skvěle, chce to průběžný rozumný servis. Po 100 mth píst A, po 200 mth píst zase A.
Naopak jsem se byl podívat na GG 2018 prý s 60 mth, zevnějšek by i odpovídal, ale motor KO, nechápu co s tím někteří dokážou udělat...  a31  a31 
Linuly se z toho zvuky ještě horší než z mého po 240 mth.
Nicméně nového bych se vůbec nebál.

 offline 

 

#18 14.12.2018 12:30:11

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


offroaderTE:

Hele, úplně nevím. Nějak jsem se po tom nepídil. Ale co jsem pročetl v dobu, když gas gas krachoval, tak mi utkvělo v paměti že byl GG na prodej a zachránil ho Torrot.... Ale hádat se nebudu, páč nevím  smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#19 14.12.2018 19:33:16

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


Tak to dopadlo, viděl jsem to takhle nějak
plus pro Betu  Oil mix, dle shlédnutých youtub videí lepší spodek ( to je ovšem hrubý odhad ), vesměs pozitivní hodnocení - žadné negativa
plus pro Gas péra KYB, kick start, výška sedla a tak nějak vzhled.
Včera jsem to obtelefonoval a gas poslední ( údajně v ČR ) Beta poslední dvě, tak mě to šrotovalo , poprvé a možná i naposled co kupuju funglovku, a na gase ke kterému mě to víc táhlo ( ale jen o malí kousíček ) minimum info od majitelů či znalých. Betu jsem měl potvrzenou z mnoha stran, že není problém. Tak jsem včera toho gase bloknul, náhodou jel kamoš od nás ( Hluk ) na jih čech s dodávkou a tak jsem mu pro jistotu strčil hotovost a že když se neozvu a nezastavím ho, ať ho koupí. Dneska jsem dopo ještě ověřil dostupnost té bety - byla, až kolem 11 jsem se dovolal kámošovi a že gase má, stejný ročník a není problém, v jeho okolí že jezdí asi šest, tři čtyři roky pospátku a taky bez problému, a taky že zná nějaké lidi přes které to do ČR jde a že ověří. No zjistil, že už není žádná jen jedna a ta je již jetá. Aź kolem 12 dorazil ten s dodávkou do Motoboom prodejny, ověřil že se jedná o funglovku a tím to bylo ukončeno. Ale jak píšu za 5 dvanáct jsem ještě nebyl pevně rozhodnutý a netušil jak to všechno dopadne, dokonce i korunou jsem si házel ….

 offline 

 

#20 14.12.2018 19:37:23

Re: Kterou ?? Beta - gas gas


seznam napsal(a):

liba23:

super rady tady, betu nebo gas... sherco  lol 

uvazuju stejne jako ty a myslim ze odpoved najdes v poslednim videu od borce z Australie.
roky jezdil a vlastne delal reklamu Bete, ale vypada to ze ted po letech zmeni na gas, a to hlavne kvuli tlumicum  key 

https://www.facebook.com/cross.training.enduro.skills/

a kdyz se podivas na letosni sezonu, myslim ze gas mel dobre vysledky  ano 
dej vedet cos vybral  cool 

kyb jsou dobre ale ja jsem spokojen i s motorem teda a hlavne cenou nd

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů