Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nechat si udělat repas podvozku není marné!

#741 24.11.2018 10:44:20

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Je to docela sranda to tady číst big_smile Jste nevěřící jidáši usch Stejně ve většině případů pro někoho kdo se jezdí akorát "zaprcávat" do lesa dokud to nemá urřitý tempo to nemá moc valnej význam smile
Já tedy pokud něčemu nevěřím tak si to sám ověřím, takže vezmu vidle a dám mu je ať předvede co je na tom pravdy, nic lepšího udělat pro vlastní úsudek nejde.
Já po dvou letech koupil motorku a tlumiče šli hned k Fárkovi. A až budu mít na jaře čas tak se určitě někde zcukneme i na trati.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#742 24.11.2018 11:20:46

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Hoši nebudu tu psát nějaký recenze nebo hodnocení práce urcitejch ladičů podvozků na to nejsem dost technicky zdatnej a ani mě to po technický stránce nezajímá navíc bych se dočetl v dalším příspěvku že jsem zaujatej protože jezdím s Mikibergem lol  po jezdecký stránce už jsem toho zkoušel dost od několika verzí ladenejch obyč podvozků který dělali různý lidi u kterejch se mi většinou líbilo jak fungujou proti sérii přes ohlins až jsem skončil u cone valve protože se mi to nechce na každý další moto řešit znovu big_smile jak fungujou cone valve je na delší vyprávění ale i u toho platí že pokud neděláš pravidelnej servis a nemáš to dobře nastavený a sladeny jako celek můžeš tam mít co chceš a stejně to fungovat nebude  ano no a pak je další věc podle mě nejdůležitější a tou je meziclanek mezi stupačkama a řídítkama pro příklad borec kterej si na megawatu totálně rozmrdal nastavení podvozku že z toho byl nešťastnej celej víkend a minulej měsíc mi řekl že to tam nastavili úplně jinak než by to mělo bejt a že to vůbec nefungovalo zajel 36 flek z 950 lidí  lol moje rada pro mrdaly což je nás tady většina a teoreticky technicky zdatný odborníky z doslechu na dvoukile: ladění podvozku se vyplatí ale pravidelnej servis je základ  ano 

 offline 

 

#743 24.11.2018 16:41:22

Leeeo
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 43
Založená vlákna
Místo: BK
Motorka: KTM 250 EXC Racing , ex Berg FE650 , XT600,CR250,XL600V,DR800,CBR600,CBR900,XJR1300,ZR7,RSV1000Mille
Tel: Samsung Note 9
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Otázka je,zda víkenodvej mr..l jako já dokáže rozeznat tlumiče "pouze" po přetěsnění  + správném naplnění olejem  od totální generálky se vším všudy.
Osobně si myslím , že to "něco navíc" prostě nemám šanci poznat.

Tím nehodnotím práci nikoho z opravářů , jen konstatuji situaci.

 offline 

 

#744 24.11.2018 17:04:01

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


MichalEXC:
Aby měly tvý slova nějaký význam, bylo by dobrý, napsat, kolik mth jsi najel třeba od koupi exc300?
Koliktrát jsi vystrčil prdel z tvýho rajónu a vyrazil jinam, kde to neznáš?
Kolikrát ses letos svezl v terénu na jiný moto, abys měl porovnání, vlastní zkušenost, ...?
Kolik času věnuješ fyzičce? Byls aspoň letos 5x běhat, zahrát fotbal, hokej, kolik jsi nazvedal kilo s činkama, ....
Jsi zagroškudla s cca 60 kg ?? bez fyzičky, co je zbitý z toho, co dá průměrný jedinec na pohodu, přijede domů, poseká zahradu ....
Neměl bys nic hodnotit, protože sám máš podvozek špatný, jestli jsi alespoň nevyměnil pružiny na svou váhu ....
Nemůžeš nic hodnoti, protože jsi nikdy nic nevyzkoušel než důvěru v sebe sama a ve svoje schopnosti ....
Nevíš nic o tom, co je radost třeba jen z malýho zlepšení v podvozku,
Motolajnovo nadšení plně rozumím, ale jsem skeptik, co je za tím, což ale nepopírá, že za tím je něco víc, než já si myslím.

Myslím, že funkce ladiče může být dobrá jen tehdy, když zákazník dokáže dobře definovat požadavky a dokáže cítit, co se pod ním za jízdy odehrává a co by vlastně chtěl, aby se odehrávalo a dokáže následně popsat, co se po úpravě stalo a co by se ještě mělo stát. Je to o dvou lidech - ladič a jezdec a prakticky víc práce má jezdec s tím, dobře popsat, co cítí a hlavně by už měl být ve stavu, kdy už něco cítí.

Pro mě je fungující podvozek alfa a omega radosti z ježdění. Když má motor slabý spodek pod přívěrou, dá se s tím žít a potrápí to jen občas během vyjížďky, jestli jedu na 4t nebo 2t taky není tak podstatný (2t je lepší wink )..... ale když nefunguje podvozek, trápí to pořád.
Názor, že "Stejně ve většině případů pro někoho kdo se jezdí akorát "zaprcávat" do lesa dokud to nemá urřitý tempo to nemá moc valnej význam" je úplně scestný, protože i naše hobby vyjížďky v sobě mají vše od hard endura, odrazy od všeho možnýho, skoky, .... odskoky na placku, po "palici", jakou je jezdec schopný jet a to vše za různých podmínek .... a tohle zakomponovat do jedněch tlumičů je rovno zázraku  big_smile 
Mám teď taky laděný předek, co nechával dělat předchozí majitel, nesedí mi to tak, jak bych chtěl nebo jako fungují seriový tlumiče na nových moto, ale posouvá mě to dál, než jezdit na něčem, co nefunguje. Mám mnohem víc odvahy zkoušet nový věci, má to zásadní vliv na výdrž během vyjížďky a jak jsem psal, na radost z ježdění.

 offline 

 

#745 24.11.2018 17:17:39

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


roxteedy napsal(a):

Hoši nebudu tu psát nějaký recenze nebo hodnocení práce urcitejch ladičů podvozků na to nejsem dost technicky zdatnej a ani mě to po technický stránce nezajímá navíc bych se dočetl v dalším příspěvku že jsem zaujatej protože jezdím s Mikibergem lol .......

jen žes tu před pár měsíci psal, jak máš na exc 300 jednokomory (2012?) skvělě naladěný podvozek od Mikiberga a že to funguje o hodně líp než xpolr na exc 350 2017. To už jsi zamomněl?
Tak je mi divný, že vůbec kupuješ conevalve a že se teď nepovažuješ za technicky zdatnýho (což je mimochodem první pravda, co z tebe tady vypadla), abys něco hodnotil ano   lol 
Takže se to dá přeložit i tak, že podvozek od něj stál za ho*no a je to víc míchač olejů než ladič, ale nemohl jsem to dát jinam, aby se mnou nepřestal jezdit a neschodil jsem ho .... tak když jsem chtěl něco lepšího než sérii, musel jsem cone valve, protože ohlins je na mě drahej  lol 
Samo je to všechno sranda lol 

 offline 

 

#746 24.11.2018 18:24:15

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek napsal(a):

roxteedy napsal(a):

Hoši nebudu tu psát nějaký recenze nebo hodnocení práce urcitejch ladičů podvozků na to nejsem dost technicky zdatnej a ani mě to po technický stránce nezajímá navíc bych se dočetl v dalším příspěvku že jsem zaujatej protože jezdím s Mikibergem lol .......

jen žes tu před pár měsíci psal, jak máš na exc 300 jednokomory (2012?) skvělě naladěný podvozek od Mikiberga a že to funguje o hodně líp než xpolr na exc 350 2017. To už jsi zamomněl?
Tak je mi divný, že vůbec kupuješ conevalve a že se teď nepovažuješ za technicky zdatnýho (což je mimochodem první pravda, co z tebe tady vypadla), abys něco hodnotil ano   lol 
Takže se to dá přeložit i tak, že podvozek od něj stál za ho*no a je to víc míchač olejů než ladič, ale nemohl jsem to dát jinam, aby se mnou nepřestal jezdit a neschodil jsem ho .... tak když jsem chtěl něco lepšího než sérii, musel jsem cone valve, protože ohlins je na mě drahej  lol 
Samo je to všechno sranda lol 

Jasně to jsem psal a tvrdím to dal že ty jednokomory od něj byli lepší než xplor  ano a proto nemám na motorce to origo 6d hovno jménem xplor co teď shanis jakožto odborník z doslechu ale cone valve... Dá se to přeložit jen tak ze ty fungujes pouze jako kopírka a vlezdoprdelka a koho jsi se zrovna rozhodl kopírovat to je tvůj bůh a koho zatratis ve svým chorym mozku toho budeš pomlouvat vždycky když se naskytne příležitost a přitom na živo jen podlejzas a kulis oči jako pejsek na pana co má pamlsek... ohlins je na mě drahej? Prober se já nejezdím s autobusem za almuznu jako ty aby u mě rozhodovalo tohle já mám i ohlins cartridge ale cone valve mi sedí víc  a1 

 offline 

 

#747 24.11.2018 18:49:37

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek napsal(a):

MichalEXC:
Aby měly tvý slova nějaký význam, bylo by dobrý, napsat, kolik mth jsi najel třeba od koupi exc300?

...... a spoustu dalších odstavců plnejch blabolů

Je vtipný jak všechno víš a rozumíš tomu a všechno jsi zkoušel od výživy, přes fyzickou přípravu, techniku jízdy a techniku jako takovou až po uctívání budhy a přesto po tolika letech ježdění a stovkách mth jsi pořád na moto tak tragickej že je to k smíchu a snažíš se to dohánět plivanim na ostatní kterejm jezdecky ani jinak nesahas po kotníky schovanej v bezpečí za klávesnicí a11 

 offline 

 

#748 24.11.2018 19:06:17

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Leeeo:

No já ti mohu říci, že ano, protože 70% motorek co koupíš starší 2 let má ty tlumiče stejně rozsekaný na sračku big_smile A po "lučním jezdci" to je 100%. Takže asi tak.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#749 24.11.2018 19:18:32

Leeeo
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 43
Založená vlákna
Místo: BK
Motorka: KTM 250 EXC Racing , ex Berg FE650 , XT600,CR250,XL600V,DR800,CBR600,CBR900,XJR1300,ZR7,RSV1000Mille
Tel: Samsung Note 9
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Joraell:

Sem to myslel  tahkle - udelal jsem si doma ne repas,ale beznou udrzbu predku (vycisteni,odvodneni ,odbahneni + novy olej a gufera)  a rozdil byl tak markantni ,ze jsem mel mokry trenky.
A kdyby me to takhle nekdo "zgeneralkoval" tak ja poznam hovno  a budu mu libat ruce

 offline 

 

#750 24.11.2018 23:15:16

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Po kolika mth děláte běžnou údržbu? To je totiž zaklad, pánové. Motoline to napsal velmi dobře. Po x letech sed na motorku, projel se a na vyjebanejch tlumících poznal, že to není ono. Nechal si vyměnit olej, gufera, futra a ejhle, 100% zlepšení. Pro nás víkendový mrdaly stačí běžná údržba, ale pečlivá a i ta je drahá. To si opravdu myslíte, že origo tlumiče jsou nějaký mrdky??

Editoval Xrider (24.11.2018 23:15:44)

 offline 

 

#751 24.11.2018 23:19:24

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Xrider:

Zkus nějaký opravdu dobrý ale nejlíp na vlastní motorce a uvidíš sám  jakej je to rozdíl wink 

 offline 

 

#752 24.11.2018 23:20:37

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


kolegové já to beru zase takhle, že dříve, když se jezdilo na kde čem, tak lidi ani netušili, že by se to dalo nějak poladit a zlepšit. Zkrátka za starých dobrých časů se jezdilo na čem jezdit šlo a neřešili se žádné sračky typu tuning podvozku. doplňky aby si to člověk načančal atd. Zkrátka image neexistovala. Dnes ji tu máme ve velké parádě a kdo nemá laděné tlumiče nebo v nich nevyměnil aspoň olej po prvních 20 MTH je to looser a chuj. Kdo nemá orange doplňky jako víčka spojky a brzd. kap. atd. není cool. Kdo má motorku starší 3 let je nula. Dneska se na to hodně hraje a mě třeba to leze hodně krkem, ale neřešim to. Potom je hodně úsměvné, když takový střelec přijede na věhlasný závod a zaprcá se tam kde ostatní jedou se zavřenýma očima.
Souhlasim s tím, jak někdo psal výše, že vyjížďky nás mrdalů jsou o hovnu, věčně se stojí zkouší se výjezdy atd. pokud to nemá tempo, tak je jedno jaký jsou tlumiče. člověk to nepozná, protože ho to netrestá v kuse, že ho to ubyje. A takové ty hard potůčky a traverzy atd. tam fakt je člověku jedno jaké má tlumiče, protože při průměrné rychlosti 15 km/h to poznat nemůže ani střelec. A každý z nás nemá prostě příjem a živ. situaci na to nechat si udělat tlumiče i když by možná i chtěl, možná by na to i měl, ale je mu to líto, protože si řekne, že za ty prachy koupí radši manželce sušičku aby se tolik netrápila s prádlem, když se trápí s děckama do toho.
A proto to beru, tak, že na mě je to hodně drahý, nemám na to a na můj styl jízdy to nepotřebuji.  Ale v hloubi duše to chci. Oproti starým časům je problém, že ta možnost toho natunění tu je a tak je smůla, že člověk může jen slintat a ti movitější si to prostě nechají udělat.
Kdybychom měli jezdit enduro na starých ČíZkách, tak by nás jezdilo asi 10%, protože zbytek by to psychicky nedal, jelikož jsou lidi zludařený dnešní dobou ve které je všechno jednoduše dostupné a spoustu lidí na to má prachy.

 offline 

 

#753 25.11.2018 00:15:29

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Small:

Všechno je to o tom co od ježdění na moto chceš a co od toho čekáš já jinej koníček nemám takze když na moto něco chci a když na to zbyde tak si to koupím a mám z toho radost spíš mi přijde že v dnešní době některejm lidem vadí že ty si můžeš něco dovolit a oni ne a i když sami Maj hovno ještě ti predhodej že sis nekoupil něco jiného  lol  Dobu nezastavis můj děda jezdil závody na peraku a s tím si dneska ani neskrtnes takže když tě to láká a je ta možnost dojet vejš, dál nebo rychlejc díky technickému vylepšení  proč tomu nejít naproti? A k tomu že se někdo zaprca? Viděl jsem Blazusiaka jet 3x jeden kopec jako kdyby to byl amatér holt vždycky není všechno ideální  ano 

 offline 

 

#754 25.11.2018 00:32:07

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Jarynn: Ok. Ty máš svůj pohled na věc, já mám taky svůj. Každý jsme nějaký, ne vždy se názory shodují a spíše se neshodují. Každopádně jsem rád, že dvě výbušný hovada, jsou schopný vést reakce v klidu a pohodě, a ne jako v předchozích tématech. Díky za to.

Jarynn napsal(a):

MichalEXC:
..jen se ti snazim rict ze naladit se da i to co radoby mechanik nazve kovosrotem a rekne ze to nepujde bez investice v cene moto...

Ok, beru to a nevyvracím. Já se už jen snažím říct, že výměna opotřebovaných dílů je první fáze, která přinese zlepšení, ale po první fázi se zázraky nedějí a nemám z toho kouzelný podvozek.  Nic víc. 

motoline.cz: když to není reklamní článek, nepíšu na konci článku: Takže domluvte si termín s Farynem ...napíšu tam nechte si repasovat a seřídit podvozek. Je to reklama jak prase od začátku do konce. Možná jen můj dojem, ale takovej prostě je.

motoline.cz napsal(a):

MichalEXC: ...já si šel zajezdit a ne tvořit materiál pro nějaké čtenáře....

Takže co je vlastně ten článek? big_smile

motoline.cz napsal(a):

MichalEXC: Vidím to tak, že napíšu článek o mých pocitech a ty tady všem pak tvrdíš: ne ne, tak to není, on kecá...

Vy jste napsal článek o tom, že Vám Faryn udělal pomocí repasi tlumičů z podvozku kouzelný laděný podvozek. Já napsal, že kouzelný laděný podvozek není o výměně oleje a gufer. Nemyslím si že je na místě tvrdit, že jsem napsal: nene on kecá. Zase ty slovíčka.  Používejte věty co jsem psal když už. Dík.
Napsal jste článek plný dojmů, já si ho přečetl. Nikdy jsem s Vámi neměl nic společného. Není to žádná msta, nemá to být žádné napadání. Je to prostě názor. Jinak to neberte. Pokud berete, je to Váš problém, já Vás mohu jen ujistit, že to není myšleno zle. Naopak. Přečte si to začátečník, pošle tlumiče, zaplatí ne zrovna málo, a po projetí není plný dojmů a pocitů jako Vy. Vás bude mít za kokota, Faryna za matláka. To se může stát. Na Vašem místě bych psal opatrněji, a nekořenil. Víc to rozepisovat nehodlám, protože psaní mě zas tak moc nebaví, a hlavně se to stejně obrátí proti mně. Protože jsou tu tací, co se v tom evidentně vyžívají, a já je krmit nechci.

Ještě snad jen

motoline.cz napsal(a):

MichalEXC:(navíc, když ti to připadá nesmyslně levné)

To jsem nikde nepsal big_smile Bože lidi. Fakt se z toho asi poseru. To je jak báby u nás u bytovky. Jedna řekne šel do garáže a měl v ruce pivo, a poslední řekne on šel z garáže na plech a v ruce držel flašku vodky. big_smile


Janek napsal(a):

MichalEXC:
Aby měly tvý slova nějaký význam, bylo by dobrý, napsat, kolik mth jsi najel třeba od koupi exc300?
Koliktrát jsi vystrčil prdel z tvýho rajónu a vyrazil jinam, kde to neznáš?
Kolikrát ses letos svezl v terénu na jiný moto, abys měl porovnání, vlastní zkušenost, ...?
Kolik času věnuješ fyzičce? Byls aspoň letos 5x běhat, zahrát fotbal, hokej, kolik jsi nazvedal kilo s činkama, ....
Jsi zagroškudla s cca 60 kg ?? bez fyzičky, co je zbitý z toho, co dá průměrný jedinec na pohodu, přijede domů, poseká zahradu ....
Neměl bys nic hodnotit, protože sám máš podvozek špatný, jestli jsi alespoň nevyměnil pružiny na svou váhu ....
Nemůžeš nic hodnoti, protože jsi nikdy nic nevyzkoušel než důvěru v sebe sama a ve svoje schopnosti ....

Moje slova mají svůj význam. Tobě neznámý. Ty za tim hledáš co ty sám potřebuješ. A najdeš to tam kdykoliv budeš chtít ať kdokoliv napíše cokoliv. Živíš se tím jako parazit.

Co jsem Ti udělal že si mě opakovaně! bereš do držky? Jednou jsem se byl projet s Tebou u Tebe. Dvakrát jsi byl Ty u mě. Zajezdili jsme si, popovídali, všechno bylo ok, pozval jsem Tě na oběd, a vše bylo fajn. Stavěl jsi se když jsi jel kolem od Petra, popovídali jsme si, vše bylo ok. Tak co se do mě opakovaně sereš? Co si jako dokazuješ. Kdy jsi mě viděl naposledy že píšeš o zagroškudlovi s cca 60kg? Moji fyzičku neznáš. Nevíš co dělám ve volném čase.Jak si troufáš o tomhle vůbec psát? Já se nedivím lidem co tě nemůžou vystát. Už ne. Divil jsem se. Ano, ale už se nedivím. Ty jsi opravdu hovado. Nevíš co mám za podvozek, nevíš co mám za pružiny, nevíš co jsem kdy vyzkoušel. A přesto píšeš jako kdybys věděl. Víš to, a napsal jsi tam dva otazníky aby to vypadalo že se domníváš a zakryl tím že víš, protože jsi mě viděl. Ty si fakt hovado hnusný.

Ve svém rajónu mám krásný místa. Je co posouvat. Nemám ale potřebu srát se jinam, a něco si dokazovat jako Ty. Já si na motorce nic dokazovat nepotřebuji !!! Ani mimo motorku, ani na forech, ani jinde. Opouštíš podstatu debaty. Buď se k ní vrať, a nebo mlč a nevytahuj věci které jsi viděl když jsi byl u mě. Že jsem měl 60kg a byl bez fyzičky. To je síla co jsi schopen použít. V životě už Tě nechci vidět.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#755 25.11.2018 00:34:13

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Small napsal(a):

kolegové já to beru zase takhle, že dříve, když se jezdilo na kde čem, tak lidi ani netušili, že by se to dalo nějak poladit a zlepšit. Zkrátka za starých dobrých časů se jezdilo na čem jezdit šlo a neřešili se žádné sračky typu tuning podvozku. doplňky aby si to člověk načančal atd. Zkrátka image neexistovala. Dnes ji tu máme ve velké parádě a kdo nemá laděné tlumiče nebo v nich nevyměnil aspoň olej po prvních 20 MTH je to looser a chuj. Kdo nemá orange doplňky jako víčka spojky a brzd. kap. atd. není cool. Kdo má motorku starší 3 let je nula. Dneska se na to hodně hraje a mě třeba to leze hodně krkem, ale neřešim to. Potom je hodně úsměvné, když takový střelec přijede na věhlasný závod a zaprcá se tam kde ostatní jedou se zavřenýma očima.
Souhlasim s tím, jak někdo psal výše, že vyjížďky nás mrdalů jsou o hovnu, věčně se stojí zkouší se výjezdy atd. pokud to nemá tempo, tak je jedno jaký jsou tlumiče. člověk to nepozná, protože ho to netrestá v kuse, že ho to ubyje. A takové ty hard potůčky a traverzy atd. tam fakt je člověku jedno jaké má tlumiče, protože při průměrné rychlosti 15 km/h to poznat nemůže ani střelec. A každý z nás nemá prostě příjem a živ. situaci na to nechat si udělat tlumiče i když by možná i chtěl, možná by na to i měl, ale je mu to líto, protože si řekne, že za ty prachy koupí radši manželce sušičku aby se tolik netrápila s prádlem, když se trápí s děckama do toho.
A proto to beru, tak, že na mě je to hodně drahý, nemám na to a na můj styl jízdy to nepotřebuji.  Ale v hloubi duše to chci. Oproti starým časům je problém, že ta možnost toho natunění tu je a tak je smůla, že člověk může jen slintat a ti movitější si to prostě nechají udělat.
Kdybychom měli jezdit enduro na starých ČíZkách, tak by nás jezdilo asi 10%, protože zbytek by to psychicky nedal, jelikož jsou lidi zludařený dnešní dobou ve které je všechno jednoduše dostupné a spoustu lidí na to má prachy.

To jsi napsal moc hezky.  ano 


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#756 25.11.2018 09:18:15

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Pánové, to je hukot tady...  a22 Mám jen dvě připomínky. Ta motorka o které psal Motoline byla kamaráda. Ty tlumiče měli cca 20mth. S těmi tlumiči se dělal pořád dokola aby si je naladil pro sebe na enduro ježdění. Aby někdo nerejpal proč byl zasratej olej. I mě se stalo u futer od K-techu a PiwotWorksu, že byl olej za chvíli špinavej jak bota a začala mi téct jedna z vidlic a to v horizontu i 10mth... Futra byli na vyhození.
A to že do lesa je jedno jaký tlumiče... Vemte si do lesa krosku nebo tlumiče naladěný pro závodníky do tvrda. A nebo Betu 2015  lol 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#757 25.11.2018 18:37:54

Kouba
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Motorka: Montesa Cota 315R, KTM XC-W 250, Honda NTV
Věk: veterán
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Na mx, cc nebo do lesa.., kamkoliv na podvozku pořádně záleží! Vždycky je lepší mít tlumiče cajk! Olej, gufera, pouzdra=repas a když ho neudělám tak se ,i jako amatér, pěkně trápím. Když mám podvozek po repasi tak vezmu manuál, nastavím si je na “comfort” a z toho se následně snažím vycházet po zbytek sezóny. Mám výhodu standartní váhy. Zajímavé téma naneštěstí opět zatrollené - škoda!

Editoval Kouba (25.11.2018 18:38:41)

 offline 

 

#758 25.11.2018 19:03:56

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Small napsal(a):

.....
Souhlasim s tím, jak někdo psal výše, že vyjížďky nás mrdalů jsou o hovnu, věčně se stojí zkouší se výjezdy atd. pokud to nemá tempo, tak je jedno jaký jsou tlumiče. člověk to nepozná, protože ho to netrestá v kuse, že ho to ubyje. A takové ty hard potůčky a traverzy atd. tam fakt je člověku jedno jaké má tlumiče, protože při průměrné rychlosti 15 km/h to poznat nemůže ani střelec. ......

Já to poznám a střelec nejsem, vlasně nejezdím nic a sedím na tom pozpátku. Mám jednu motorku ze který jsem znechucený hlavně právě kvůli špatným tkumičům. Proto bych na ni rád zkusil ty xpolry. Když na ni jedu, přesně vím, jak a kde se ty tlumiče zachovají, vidím malý šutr v nájezdu na těžkou překážku .... a už přesně vím, jak mě to rozkopne a kde přistanu.
Mám druhou motorku na který v podstatě jezdím ten samý terén a když to jde, tak se svezu v jiných lokalitách Tlumiče fungují o dost líp a posouvá mě to přesně tak, jak to Motoline popsal v posledním odstavci svýho článku. Když vidím obrazně ten samý šutr, už jen přemýšlím, jak ho využít k odrazu a klidně ho trefím záměrně a pomůže mi dostat se kam potřebuju. Tak velký rozdíl je i při mrdání mrdalů v pomalý rychlosti, když něco funguje jako std a něco nad std.
Motorka jako motorka a je mi s podivem, že na tý první jsem už přes rok nejel a ani nechci za současnýho stavu a mám druhou motorku a i když jsem třeba dnes nechtěl jít jezdit a ráno jsem četl zprávu, že když budu chtít, ať přijedu, tak jsem byl za cca hodinu v drážce, .... jak mě to na té motorce baví. Není to jen podvozkem, samo, ale i tak je to pro mě základ, od kterýho se vše další odvíjí.

A ostatní, co píšeš, je jen o penězích, hledáš si argumenty, že co bylo a kdyby bylo .... Kdybys na to měl, tak si koupíš to nejlepší a nemudruješ, je to tak se vším. Jsem na tom podobně, ale už to neodsuzuju.
Kupovat nový motorky je z hlediska ekonomiky asi nej investice. Koupíš, odjedeš rok, dva a bez nákladů na velký servis prodáš .... znám dost lidí, co si nový motorky nekupují kvůli image, ale proto, že je to pro ně výhodný a k tomu pořád jezdí na nejnovější technice, co je. Ve finále je to až na investici do první nový moto dost výhodný. A chápu tyhle lidi, že nechápou nás, co si kupujeme jetý hujdy x let sterý a potom se trápíme a když dáme moto na servis k Farynovi, tak se chrochtá blahem., ale v podstatě jsem jen nasypal peníze do starých děravých necek.
Odpružený klemy jsou taky zbytečný přece, drahá frajeřinka .... než si je vyzkoušíš
Rekluse je taky drahej nesmysl a dá se bez něj jezdit, v dobách slávy čz to taky nebylo .... dokud si to nekoupíš, nevyzkoušíš a nepříjdeš tomu na chuť.
Držáky na odmlžování brýlí na helmu jsou přece taky drahá píčovina ... než je koupíš a zjistíš, že ti hodně zpříjemňuje i třeba jen občasný ježdění.
A tak je to se spoustou dalších věcí.

 offline 

 

#759 25.11.2018 19:48:41

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


MichalEXC:
tímto to utínám. Ano, jsem hovado a každý to o mě ví. Beru, že je to pořád lepší, než být hovadu a dělat, že nejsem nebo být hovado a myslet si, že nejsem.
Ty jsi tak slabý, že máš problém zvednout motorku, když v lese spadneš .... pokud se má jet nějaký terén, kdy hrozí riziko kontaktu kolene s překážkou, tak řekneš, tohle já nejedu ... a potom tu vyskakuješ jako čertík, co je to za zhovadilost, dávat na motorku klec, kryty .... a přídávat tak kila. Vysmíváš se těm, co dávají moto na servis do servisů, protože nikdo není lepší než ty, protože sám si to uděláš doma líp .... jsi chytrej až na půdu a to najedeš odhadem 30-40 mth ročně a to vše v terénu bez rizika.
Když jsi mi půjčil motorku na svezení, abych ti něco řekl k podvozku, tak když ti řeknu, že máš pružiny na váhu75 - 85 kg a rozkopává to všude, nedokážeš motorku prošlápnout/prosednout, abys dostal trakci při odrazu z místa .... a na tvou zagroškudlí váhu potřebuješ jinou pružinu, protože klikáním to nejde dohnat, tak jsem taky pro tebe blbec, co tomu nerozumí ...hned jsem ti k tomu nabídnul pružinu z mé motorky na vyzkoušení, protože já tam měl tu, která by ti pomohla a mě by zas pomohla ta tvoje. To taky nebylo dost dobrý ...a teď tu poučuješ o podvozcích jako profesor. Proto si tě beru do huby. Umíš se jen navážet do lidí a to už dlouhodobě, co pro ně enduro znamená víc než jen koníček, žijou tím a pomáhají tím žít i dalším.
Když jsem tě opakovaně zval na společný poježdění vč. možností testování jiných nových motorek, tak máš tisíc vymluv ... nemáš žádný základní porovnání, jsi zapouzdřený ve svým světě bez možnosti porovnání a nadšení.
Na motorce ani v životě si nic nedokazuju, jen to, co dělám, snažím se dělat tak nejlíp, jak jen můžu i když to pro uspokojení požadavků kritiků je pořád málo.

K věci. Dnes jsem mimochodem zjistil, že na motorce, kterou motoline koupil, jsem měl možnost se cca před rokem projet při návštěvě jiný lokality (zval jsem tě taky, ale pro tebe nedostatečný).
Je to zajímavá přestavba a já osobně z ní byl dost nadšený ano . Motor krásný lineární průběh, skoro jako elektromotor, síly na 250 pořád dost i pod přívěrou, řízení není asi tak strmý jako u KTM nebo Bety a jízda byla pro mě na první dobrou jistější, než na EXC, ale nebude tak zatáčivá, podvozek v lese mi přišel pohodlný na mých suchých cca 85, jen mi vadila absence kicku. Jinak fakt pecka milý překvapení, který mě drží v uvažování nad YZ250X
Je to odhadem 12 - 14 let starý stroj, který prošel rukama mnohých. A jestli ty vidle dostal na stůl někdo, kdo jen nemýchá oleje a ví, co dělá, tak zlepšení muselo být markantní ano 
Že článek reklamou, je jasná, ale proč ne.
Líbí se mi možnost, přijet, nechat Faryna, ať kouká, jak to funguje, nechat svézt a potom ho nechat dělat jeho práci. A potom ověřit na tom samým místě výsledek. To by mělo fungovat ano 

 offline 

 

#760 25.11.2018 20:48:04

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


 big_smile  Pobavils, a klesl až úplně dolů. Kdybys psal pravdu, tak to nebude dobrý, ale pořád by to bylo pravdivé. Bohužel, ty ještě ke všemu lžeš. A to je na tom nejhorší. Obhajovat bych se mohl. Ale proč. Je to slovo proti slovu, a mě tu nikdo osobně krom Tebe nezná a nebyl u situací které popisuješ. Nikdo by nevěděl, kdo z nás lže. Ale já jsem jen další v řadě, na koho jsi vytáhl společné zážitky, a obalil je do lživých vět viď? Bylo by snadné se před těmito lidmi obhájit. Ale víš co? Já sice tu a tam napíšu řádky, co lidi zrovna nechtějí slyšet, ale zmrd nejsem, a tak si tu plácej co chceš, a já to nechám být.  Opět je pro mě důležitý pouze a jen to, že já vím, Ty jen hádáš, pošpiňuješ a tím klesáš.

Jestli jsem se tady někdy do někoho pustil, a napsal něco zlého, omlouvám se, ale teď vím, že to určitě nebylo tak zlé, jak by být mohlo. Teď vidím a čtu, že zlo vypadá úplně jinak.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů