Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#81 03.10.2018 09:40:40

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


sumavahonzi napsal(a):

Miguel:

Těch důvodů bude víc, ale hlavní je 100% Brusel, mrkni do Tp u tvého exc jaký má výkon... to že to lze otevřít, resp ti dealer mnohdy předá moto již bez restriktorů, je vlastně podvod.

To že Honda a jiní Japonci nepodvádi je v Evropě odsuzuje k nízkým prodejním číslům. Honda bude mit potenciál 50ps plus, jen oficiální zpráva bude nelze...

a jak podvádí KTM, když bude mít model 390 Adventure s přiznaným výkonem 43 koní? a dlouhým servisním intervalem? S 690kou s přiznaným výkonem 73 koní a v příští generaci
zase víc? A na trzích, kde to nevadí nabízejí tuhle motorku se 40 hp? Ze 450ky?
mě je výkon celkem u zadku, fakt je ten, že krouťák to bude mít asi fajn, ale za tu cenu... a ve finále olej po tisíci km...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#82 03.10.2018 12:18:41

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Stanďour: přesně jak říkáš každý má jiný vkus,..  ono je ve finále jedno kolik to má papírových koní,..no teda jak komu,..pro někoho je to jediná hodnota která ho zajímá bez ohledu na to jestli to využije,..  a11  ale za mě je vždycky lepší provětrat všechny koně, než půlku stáje nechávat věčně doma,..já mám ostrou druhou sezonu a dokud budem jezdit to co jezdíme a semtam nějaký hobby závod, tak bych určitě neměnil ale předtím sem jezdil na dualsportu WR250R, a nedám na ni dopusit, protože v dobách když jsme jeli celodenní výlety, které byli spíš o poznávání okoli, při kterém jsme dali jeden dva lehké výjezdy na mini kopec a jinak to byli polňačky a lesní cesty ale také byli součástí výletu přejezdy po silnicích,.. tak tady je dual sport jak doma a kdybych jezdil to samé na stejné motorce do tedka, tak bych do budoucna bral 450 dualsport všema deseti,..můžeš s ní jezdit i těžší hardendurové pasáže, přesto že to nebude ideální a váha tě  brzo unavý tak to jde celkem obstojně narozdíl od těžkých moto jako Terene či PR7,...samozřejmě věřím že někdo kdo umí by mě těžce povodil i na těchto těžších strojích,.. každopádně určitě je dost lidí co má ostrou ale trápí se a takový uhlazený dualsport by bylo to pravé ořechové, ale skrz okolí by si to nikdy nekoupili protože přece nebudou jezdit na tupé když fancek od vedle má taky ostrou a prej by už nic jiného nechtěl a neví že třeba by je ten dualsport zavedl dál a připravil na ostrou mnohem líp než když skočí někdo do ostré jen proto aby udělal ramena,.. ne  stejně tak sou borci co to mají naopak,..jezdí motorky typu DT, WRR, DRZ ale ostrou si bud nemůžou dovolit či se bojí změny přesto že umí a lepší moto by je mohla posunout dál,.. ano 

 offline 

 

#83 03.10.2018 20:21:07

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Rischwon: jsem rád, že jsi vzpomněl WR250R. Měla o pět koní víc, vážila stejně, servisní interval 5000 km pro výměnu oleje, kontrola ventilů po 40 tisících km. A teď to nejlepší, cena
nového kusu byla 160 tisíc?
To je jako když mi někdo nabídnul v restauraci svíčkovou, řekl domácí knedlíky, omáčka krásně žluťoučká, maso sójové, nemusíte přece mít pořád maso, ne? A já říkám: tak to asi bude
o hodně levnější, ne? A číšník na mě: nene, cena je stejná a1  a1  a1 
Výkon samozřejmě není nejdůležitější číslo, faktorů je víc, ale tohle je fakt chcíplina za cenu ostré EXC... fandím každému, kdo si to koupí ano 
btw. ty odpovědi na motorkářích byly na hlavní straně asi půl dne pak zmizely a v redakci byli hodně rádi, že si jich nikdo moc nevšimnul...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#84 04.10.2018 11:56:34

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Miguel:
cena 160t za wrr byla mozna nekdy pred 10ti lety, pak to vylezlo snad az nad 200t.. ale uplne 100% jist si nejsem // v US ji maj novou v prepoctu za 150t jeste ted, smejdi..
jen je hezky jak 10ti lety stoje stojej furt 100t

 offline 

 

#85 04.10.2018 13:54:22

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Miguel:
doufám že to přirovnání si myslel k té Hondě, pač na WRko mi nešahej,..  smile je to užasná začátečnická motorka a univerzál na všechno a nikdy nestála jak ostrá KTM, ty byli vždycky v průměru nejmí o 1/4 dražší,.. je pravda že tedka je cena na hranici prodejnosti,to je fakt šílené a s tím by se dalo souhlasit, pač to myslím loni bylo nějakých 200tis,..  a31 ale dřív stála 150tis a ne nadarmo se zachovalé či opečovávané ojetiny drží stále kolem 100tis, a pěkný kus se v motoinzercích moc dlouho neohřeje,.. já ji stále držím na ježdění do práce atd, pač je to dobrá investice, koupil jsem ji za 100 před 4 roky,..krom doplnků a spotřebáku nechtěla nic a kdybych ji dal za 90 na inzerce, bude rychle pryč,..je to poctivě udělaná motorka a ač nerad, musím říct že KTMky jsou konstrukčně proti tomu blato, samozřejmě chápu že je to zavodní stroj takže se hraje především na váhu,..a taky musím přiznat že se mě na KTM jezdí parádně, vše funguje tak jak má a už bych to neměnil, ale prostě je to tak, kdo vlastnil Yamahu tak mě chápe (od DTčka, přes WRR až po WRF jsou to prostě držáky),..to je můj názor prostě,..bohužel Yamaha je pro nepříliš silné jedince dost těžká a 2T endura s el startérem nedělá,..  sad  takže musím podporovat evropské značky  smile  Ano ceny Yamahy a tedka myslím hlavně WRF jsou krapec vyšší když si spočítáč pořizovací cenu + závodní kit který je u nových modelu nutný, ale je víc než jisté že 500MTH na Yamaze tě vyjde znatelně levněji než u KTM,.. takže oni ti nabízí oba pravou svíčkovou, ale u KTM ve finále zjistíš že si musíš přikoupit knedlíky a omáčku aby si to maso dojed  a1  beer 

 offline 

 

#86 04.10.2018 14:04:06

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


no já se snažím ti vysvětlit, jak ses tady /i do mě/ obul s tím, že pro některé je výkon nejdůležitější, i když ho nevyužijou - k tomu jen tolik, že ta motorka má jakožto dual-sport jezdit i po cestě a tam snad její výkon dokáže využít úplně každý...
ano, ve srovnání s Hondou, to se snažím celou dobu vysvětlit, za cenu ostré motorky udělali 25 hp chcíplinu...
WR-R je super stroj, škoda, že neudělali dtto se 450kou, čekal jsem, že něco podobného předvede Honda s touhle motorkou a udělala to jen napůl - možná by bylo řešení dát tam třeba motor z R450RX a mít tak street-legal bestii... když tou Hondy jinak nejde...

Editoval Miguel (04.10.2018 14:05:36)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#87 04.10.2018 14:07:09

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


luke21 napsal(a):

Miguel:
cena 160t za wrr byla mozna nekdy pred 10ti lety, pak to vylezlo snad az nad 200t.. ale uplne 100% jist si nejsem // v US ji maj novou v prepoctu za 150t jeste ted, smejdi..
jen je hezky jak 10ti lety stoje stojej furt 100t

tolik stála jako nová, a vyráběla se snad jen dva roky? každopádně nechápu, proč aspoň v jedné kubatuře tohle neudělá KTM, tj. všechno stejné jako u ostrého endura, jen s výjimkou motoru...
AJP model prostě...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#88 04.10.2018 16:08:37

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Miguel:

neobul jen jsem se trošku rozvášnil,..  tull s tím nevyužitým výkonem jsem to myslel hlavně v terénu, že pokud nejezdíš vyloženě palbu v závodním tempu tak 40kw využiješ zřídkakdy,..ono pravda 450RX by byla větší bestie i třeba pro motárdové využití,..ale ne každý chce dělat furt olej a další servis spojený s ostrým provozem,..a pokud se použijou stejně kvalitní komponenty,..jako u ostrých verzí proč by cena nemohla byt stejná že ano,..

 offline 

 

#89 04.10.2018 19:38:43

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Já taky rád jedu plnej a na mé obstarožní koze to není dvěstě, což mě vyhovuje. Ovšem na druhou stranu čekám cestovní rychlost po silnici od nové motorky do 140?
A musím trvat na tom, že motorka, která může mít 42 HP a výměnu oleje po 1000 km je celkem OK. Ale protože jsme v absurdistánu, kde se úředník snaží zcela vymítit spalovací motory, holt nám musí stačit 25.
Jako nový motor, který by měl stejný výkon a zároveň splnil emisní regule, tak ten pro nás v tomto segmentu a v této kubatuře nikdo neudělá jen pro smutné oči. Prostě by se jich u nás prodalo málo. A proč taky, když na trzích mimo EU stačí ten motor takhle a prodá se jich nesrovnatelně víc. Taky jsem se probudil do reality.
AJP je unikum, ale mimochodem sdílí motor s jinou značkou a právě homologace celkem trvala. Touhle cestou Honda se 450 prostě nepůjde, jednoduše nemá proč.


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#90 10.10.2018 08:29:42

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


sirr:   ou2 a1 
... povídání pěkný, cena  a31, s cenou pod 200t by to možná někdo koupil (já už teda ne)..  a22 

 offline 

 

#91 10.10.2018 08:48:52

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A model CRF450L poskytuje mocných a plynulých 32 Nm vyvážených výkonem 18 kW a svému řidiči život usnadňuje.

 lol Tu musel spisovateľ hodne dlho premýšlať, jak napísať, že to má neuveriteľných 18 kW big_smile


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#92 10.10.2018 11:48:44

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ten popis je určitě prohnanej překladačem.... TVL!!!

 offline 

 

#93 10.10.2018 12:13:31

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cena celkem raketa, ale ta hodnota tam je,.. komponenty stejné jak u ostré a ono zaplatit si v EU homologaci, není zrovna nejlevnější záležistost,..proto Japonci na náš trh s offroadama relativně serou,..nevím kolik kw má tedka nová WR450F ve stavu když ji vybalíš z krabice, ale o moc víc to nebude,..já si myslím že se to Hondě určitě vyplatí,..nevím jak v ČR,..ale věřím že si jindě chytne a prodeje tam budou,..

 offline 

 

#94 10.10.2018 13:46:32

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Rischwon: jde jen o to, zda těch 25Hp je jen na papíře a jinak je to otevřená verze... Jeslti ano tak pak OK... Úplný nesmysl by přece byl, kdyby pro stroje v EU musela být pořízena nová řídící jednotka a další úpravy pro cca 43HP co mají ostatní trhy.

 offline 

 

#95 10.10.2018 13:56:10

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hm. Letmý pohled na gogle a
WR450F 264.990
KTM EXC500 264.000

Tak to jsou asi konkurenti. Taky jsem čekal míň.


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#96 10.10.2018 19:11:18

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Toman napsal(a):

Rischwon: jde jen o to, zda těch 25Hp je jen na papíře a jinak je to otevřená verze... Jeslti ano tak pak OK... Úplný nesmysl by přece byl, kdyby pro stroje v EU musela být pořízena nová řídící jednotka a další úpravy pro cca 43HP co mají ostatní trhy.

Ne, není, psali to i na motorkářích. Třeba někdo přijde na způsob jak to otevřít. Za ty prachy je sixdayska 500 exc. Každé zboží má svého kupce, ale tady bych se divil, kdyby se našel i druhýsmile
A na trzích jako USA to má konkurovat DRZ 400,650 KLX250, KLR 650, HQ701 a dalším léty prověřeným dualsportům...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#97 12.10.2018 12:32:21

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


na m.cz je celkem vyčerpávající resumé.


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#98 12.10.2018 17:09:04

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Stanďour:

popsany hezky, koni skoda.. a kruci jaktoze 130kg motka stoji stejne jak novy berlingo?

 offline 

 

#99 12.10.2018 20:42:19

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mám KTM350 Freeride a u ní to Rakušáci z odlehčováním přehnali!
U WR chválím plnohodnotný podvozek.  ano 
Výkon Free a WR stejný a v terénu je to málo. Nejde o vyhrávání závodů, ale třeba si jen vrknout před kládou nebo před potůčkem chce hodně práce tělem a pomoc spojkou. Chtělo by to alespoň 25 kW.

Malá nádrž u obou.

A cena u WR ? O 100 tisíc dražší než Free (když se prodávala)  a11 

A ještě doplním: Konečně reálné termíny údržby!!!  ano  ano  ano 

U Freeride je dodáván stejný manuál jako k ostrému enduru ou2  a měnit celý (skoro) vnitřek motoru po 100 Mth!? nesmysl!!!

Editoval Storeman (13.10.2018 11:31:47)


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#100 15.10.2018 14:31:51

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nechci tady nikomu cpát dle někoho italsko/čínský oldies, ale o co je horší oproti nové Hondě třeba tahle SWM 500 R (motor osvědčený z HQ dal běžně 350 mth bez GO a stále to jezdí, má tlumiče Kayaba, brzdy Brembo, ráfky GLM) v papírech má psáno 20kW, a otevřít ji na dvojnásobek není problém a nic to nestojí, jen se vyndá restriktor atd. Cena je 165900,- kč tzn. o 100 tis Kč nižší  big_smile 

https://www.tipmoto.com/motorky/swm/297653-rs-500r.html


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů