Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Čo to je za zvuk?Video!

#21 30.08.2018 18:03:16

Re: Čo to je za zvuk?Video!


hondacr250:
No, tady vidíš, jak to tu funguje, To je samý „tady si pomáháme, tady si radíme“ …. a kulový z toho. Vždycky to končí „nech to rozebrat, opravit, nejezdi s tím …. a ideálně to přivez ke mně“
Nemusíš být Anštajn, abys pochopil, že NĚKTERÝM tu jde jen o to, tahat z tebe peníze ne .
Kamarádův bratranec má synovce, který má taky nějakou Hondu CRF a měl podobný trabl, co ty. Občas, hlavně po ubrání plynu, chrastění v motoru jakoby nějaká spadlá matka.
Japonci jsou zmámí svou precizností a když něco šroubují tak většinou tak, že dají šroubek, samojistící matku, na závit loktajt a po zašroubování dají ještě kontramatku. Bohužel ta už není samojistící, ale jen obyčejná. Na Japonských motorech jsou proto často slyšet různý klepavý zvuky a bývají to nejvíc povolený kontramatky. Ale protože šroub s hlavní samojistící matkou drží, není to nic zásadního a jezdí se dál. To není jako u KTM, kde Každý Týden Montují, protože tam nedají ani ten loktajt, natož samojistící matku a o kontramatkách si nechají akorát zdát. Jo, ono mají nejlehčí motorky  …. Staví na tom marketing, ale za jakou cenu, že? Je na každým, co si vybrat, ale Japonci jsou ve svý preciznosti o level jinde.
Ale k věci, synovec kamarádovo bratrance nakonec zjistil, že se mu uvolnila kontramatka na šroubku, který drží rozvodový kolo k vačce. Byla to matka M6 s jemným závitem 0,5 nebo 0,6 mm. To nevím přesně, ale dalo by se to zjistit z matematicko-fyzikálních tabulek. Podstatný je, že je to malá matka a malá matka = malý problém ano , velká matka = velký problém.
Takže jako první je dobrý použít šroubovák s dřevěnou rukojetí, přiložit ho železem na motor a rukojeť dát k uchu. Funguje to podobně jako stetoskop a může ti to pomoct identifikovat místo, odkud zvuk vychází. Když jsi vypouštěl olej a nic v něm nebylo, máš docela šanci, že to bude taky kontramatka šroubu rozvodovýho kola a matka bude dřepět v nějaký kapse vrchu hlavy motoru a je jen potřeba ji odtamtud dostat.
My jsme se v rodině sešli a poradil nakonec strejda, co pamatuje ještě SVAZARM a zná dost fíglů. Jak se říká, víc hlav, víc ví, tak se to potvrdilo a matku jsme nakonec dostali ven bez rozborky, jak ti tu někteří doporučují.
Motor má na ventilovým víku tak zvaný oddech motoru a je potřeba matku dostat tím otvorem ven.
Prvně jsme zkusili motorku otočit podobně jako bicykl na řídítka a sedačku a různým třesením matku vytřást až k tomu otvoru oddechu motoru. Jenže to nešlo ani po třech dnech  a14 třesení ….
Olej totiž má kromě mazání taky další schopnost. Dokáže k sobě cokoliv jakoby přicucnout, ale to asi znáš. Takže matka dál seděla v kapse, kterých je v hlavě motoru několik a třesení, jak často říká můj kamarád, byla slepá cesta.
Tady už svoji radou přispěl strejda ze SVAZARMU. Motor je potřeba zbavit důkladně veškerého oleje a i toho, který při vypuštění zůstává v horizontálních kapsách a drží „přimlasklou“ matičku M6 s jemným závitem.
Takže z motoru vypusť současnou náplň oleje, ale nevylít! Použiješ ji jako další první náplň po odmaštění. Takže až vypustíš olej, nalej do motoru cca 0,6 – 0,8 l benzínu a asi 30x motor prošlápni nebo na cca 10 sekund nastartuj, aby se benzín dostal mazacím kanálkem právě až do hlavy motoru a natekl do všech horizontálních kapes. Potom benzín vypusť a uvidíš, co za sračky ti poteče z motoru. Tuhle proceduru opakuj celkem 3 - 5x (tady platí čím víc, tím líp) a při každým vypušťení benzínu z motoru uvidíš, jak bude čistší a čistší.  Ale hlavně matku už nebude olej držet a budeš schopný ji dostat z motoru - a o to jde.
Motor nenechávej běžet dýl než těch 10 – 15 sekund. To by mohlo dojít ke zvýšenýmu tření a to je zbytečný. Do 15 sekund je to 100% bezpečný - vyzkoušeno ano 
Po posledním vypuštění oleje už nedávej zpět výpustný šroub a připrav si kompresor s nádobou na stlačený vzduch. Sežeň hadici takovou, aby ti šla na těsno otvorem do karteru pro výpustný šroub a nacpi ji tam.
A teď už jen stačí do motoru a narvat co nejvíc vzduchu v co nejkratším čase.Tomu se odborně říká Copmressed air timing. Ideálně to z kompresoru resp. z nádoby na stlačený vzduch pustit přes alespoň  ¾" kulový uzávěr, aby to mělo šmuňk. Jak už starý Pascal věděl, tlak se šíří všemi směry a proto ti tlak vzduchu vlítne téměř do jakýkoliv horizontální i vertikální kapsy hlavy motoru  a jak se v ní bude vířit, tak „podebere“ matku, která už není přisáklá olejem.  Vzduch ji ponese směrem k výstupu z motoru a to je právě odvětrání . Jak jsem psal, malá matka = malý problém a stačí na ní 6 – 8 barů, neboli atmosfér. To dá i malý kompresor z OBI.
Je pravda, že ten Pascalův zákon bude fungovat jen na uzavřenou nádobu a ty ji budeš mít otevřenou díky otvoru pro odvětrání, takže kdyby nepomohl tlak, tak pomůže další fyzikální zákon, na kterým funguje třeba fixírka. Tím tě nechci obtěžovat, abys mi nevyčetl, že tě poučuju ….ale zjednodušeně se dá říct, že proudící vzduch vytvoří v místech, kam v motoru neproudí, podtlak a i to může způsobit, že matka bude z kapsy nasátá do proudícího vzduchu. Prostě tak nebo tak, matka vystřelí do pár vteřin po otevření kohoutu nádoby na stlačený vzduch z oddechu motoru jako brok ze vzduchovky a tvůj problém je vyřešený. To se potom budeš radám o rozborce jen smát a1  a1 . 
Co prosím tě nedělej vyk! , tak nebuď zvědavý a nestrkej ksicht k tomu výdechu z motoru. Synovec kamarádovo bratrance to udělal a matka mu málem vyrazila oko a29 . Vypadal dost hrozně, když posílal fotku. Měl štěstí, že o něj nepřišel a dostal tou matkou s jemným závitem těsně vedle. Pokud tě zajímá, jaká matka ti z toho vyjde, tak mamce vem z kredence nějaký sítko a chyť ji do něj. 
A až bude venku, použiješ jako první náplň do motoru ten zánovní olej, co vypustíš před odmaštěním motoru. Ještě by bylo dobrý pořídit aditivum do oleje Militec nebo Doctor motor a to je taková dost levná generálka motoru za běhu bez rozborky, ale funguje nad očekávání výborně  ano  ano . Máme to v partě vyzkoušený a nějakým servisním intervalům na výměnu dílů se jen řechtáme.
Takže tak nějak ve stručnosti, jak to můžeš zkusit, a myslím, že to bude OK.

Editoval Janek (30.08.2018 18:07:58)

 offline 

 

#22 30.08.2018 21:40:43

Re: Čo to je za zvuk?Video!


.

Editoval hondacr250 (02.09.2018 23:20:22)

 offline 

 

#23 31.08.2018 07:25:07

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Určitě nebudu nikomu nic vymlouvat, ale motor je startérová verze XT. Tam je rozvod kolo jištěné šrouby, které ven nevyšroubuješ za chodu zavřeného motoru - zavazí blok válce/hlavy. Spodek je nalisovanej.
Těch motorů jsem nadělal mraky a povolená matka/šroubek v motoru = určitě rozebírat a nejezdit - dost velkej problém. Tobě v tom rachtá jak ve staré vráně.
Rada ode mne doručena.
Víc je na tobě.  key 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#24 02.09.2018 18:21:37

Re: Čo to je za zvuk?Video!


hondacr250 napsal(a):

Janek: Ďakujem pekne presne nejakú takúto odpoveď som si predstavoval klobúk dolu,  ano  ano No veď je strašne zaujímavé že všetci počuju že motor treba poliť a je tam milión iných "chýb" ako píšu, pritom pred 2500km bol motor celý komplet pretesnovaný, a robení včetne ojnice,piestu atď.A neverím že by nevydržal 3000km, keď predtým vydržal cez 50 000km  smile .Každopádne, ďakujem, skúsim a dám vedieť.

Bud jsi nejaky fake duplicitni nick nebo uplny idiot.  Co jsem psal,
je totalni picovina, to uz neni o technologii opravy,  ale je jen veci intelektu na to prijit ..... 
Startovat motor s benzinem misto oleje at te ani nenapadne. Prvni start na par sekund by to prezilo bez uhony,  ale udelat to 5x po sobe s vymenou uz bez uhony ani nahodou.
Kdyz nevis,  jed tam,  kde to umi a ja bych xt,  tt s klidem privezl raduzovi,  kdyz ti nabizi servis  ano 

 offline 

 

#25 02.09.2018 20:48:09

Re: Čo to je za zvuk?Video!


.

Editoval hondacr250 (02.09.2018 23:20:39)

 offline 

 

#26 02.09.2018 20:54:05

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Tvl vy se tu předháníte kdo je větší kretén ?
Zatím bych Vás postavil oba na první stupínek. Smutný. A "starosta" tiše přihlíží.... no comment a pryč odsud.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#27 02.09.2018 20:59:00

Re: Čo to je za zvuk?Video!


hondacr250:
To si děláš prdel, že jsi vypustil olej a nalil misto toho benzin a šel to projet  heh11  heh2  heh11  Teď jsi to dokurvil úplně, máš to přidřený, o to tě oprava bude stát více. Nejlepší rada co tu zazněla, nalož ten stroj a odvez to někomu, kdo se v tom vyzná  smile 

 offline 

 

#28 02.09.2018 21:02:35

Re: Čo to je za zvuk?Video!


.

Editoval hondacr250 (02.09.2018 23:20:02)

 offline 

 

#29 02.09.2018 21:44:14

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Ty jelito, Tobě ta báchorka s benzínem místo oleje a vyfouknutí kompresorem přijde normální?
Napsal jsi že ten motor Ti někdo dělal, tak bych se nedivil kdyby tam něco dosral a to rachtání byl následek. A prvně jsi to měl řešit s ním, protože ano, pokud najel motor 50 000km a pak ho někdo "repasoval" a po 2500km začal tento problém, tak tam něco posral.  Ovšem jestli jsi to projel s benzínem místo oleje tak klobouk dolů tvl. Drsnej Bob dělá na youtube hodně píčovin, ale ty bys ho tímhle převálcoval na plnej čáře. Prosím Tě nalož to na vlek, a odvez to někomu kdo tomu rozumí. Ty už nic nedělej.

Lidi se ti snažili poradit. Ti, co tomu možná rozumí, těm bylo jasné, že ty sám jsi na to i s pomocí někoho kdo ti tu napíše pár řádek prostě krátkej. A jednoznačně nejlepší radou  bylo naložit to, a někomu odvézt. Ale ty ne. Ty ses do toho musel prostě srát. Tady máš výsledek. Že jsou tady hovada co ti napíšou haldu sraček je bohužel smutný. Že tomu Raduz přihlíží a nechá to bejt je ještě smutnější protože pod tu Jankovo stupiditu ti mohl napsat at tuhle píčovinu neděláš. Vizitka jak svině tohle.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#30 02.09.2018 22:13:11

Re: Čo to je za zvuk?Video!


MichalEXC:

No a tys šel teď náhodou kolem ....  lol  lol 
Do tématu koukli desítky lidí .... a každý čekal, co se bude dít a mlčel, vč. tebe
Když ti napíšu, skoč ze 6. patra, aby ses probral, uděláš to, když se to píše na fóru???
Krom toho, kde jsem psal, nech to na benzín běžet 5 minut a jeť to projet .... nikde, tak se nechovej jak hysterka ano .
Dostal tu několik rad a dobrých, jenže to byl chytrej a pro něj nebyly dost dobrý .... potom si vybere tu nej pitomost a bude si stěžovat? Možnost volby měl, vybral si co vybral. Krom toho 3 nicky, další témata ...
A vypadá to, že pod dalším svým nickem prodává řetězovku, kde lže jak když tiskne, řetězovka má 1500 km a je vytahaná .....
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=15628
Takže když on tu dělá z lidí kretény, dobře mu tak.

Editoval Janek (02.09.2018 22:16:58)

 offline 

 

#31 02.09.2018 22:15:07

Re: Čo to je za zvuk?Video!


.

Editoval hondacr250 (02.09.2018 23:19:50)

 offline 

 

#32 02.09.2018 22:27:34

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Ja jen neverim ze to od začátku neni fake. Proste ne a ne a ne  lol Pac clovek co sem tohle pise ne ze neni mechanik ale je minimalne nesvepravny nebo je mu 10 let...

 offline 

 

#33 02.09.2018 22:28:28

bacaono
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 86
Založená vlákna
Místo: Mojmírovce SK
Motorka: XR650R, LC8 990R
Věk: 45
1 1

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Sledujem tohoto nedozretého šaša už dlhšie. Len pekne pridajte. Tých nickov je viac. Je to trol jak vyšitý. A pi*u si robí nie len tu. Myslím si, že sa volá Martin Sadloň.

profil hondacr250 offmoto - http://www.offmoto.com/profile.php?id=3496
profil x5go offmoto - http://www.offmoto.com/profile.php?id=6021
profil Matko offmoto - http://www.offmoto.com/profile.php?id=4079
profil Martinn offmoto - http://www.offmoto.com/profile.php?id=3792

Všetky založené témy ako vajce vajcu.

profil hondacr250 motorkari - https://www.motorkari.cz/profil/?uid=18 … mata&scr=0
profil x5go motorkari - https://www.motorkari.cz/profil/?uid=31 … ta&scr=200
profil Matko1 motorkari - https://www.motorkari.cz/profil/?uid=20 … ta&scr=300

profil hondacr250 motoride - http://motoride.sk/?P=phorum&S=autor%3Ahondacr250
profil x5go motoride - http://motoride.sk/?P=phorum&S=autor%3Ax5go

niečo má aj na xt660.cz
...a ktovie kde inde ešte zasiera fóra.

Editoval bacaono (02.09.2018 22:36:34)

 offline 

 

#34 02.09.2018 22:33:48

Re: Čo to je za zvuk?Video!


bacaono napsal(a):

Sledujem tohoto nedozretého šaša už dlhšie. Len pekne pridajte. Tých nickov je viac. Je to trol jak vyšitý. A pi*u si robí nie len tu. Myslím si, že sa volá Martin Sadloň.

profil hondacr250 offmoto - http://www.offmoto.com/search.php?search_id=794108944
profil x5go offmoto - http://www.offmoto.com/search.php?search_id=1190022078
profil Matko offmoto - http://www.offmoto.com/search.php?search_id=639976526
profil Martinn offmoto - http://www.offmoto.com/search.php?search_id=996964648

profil hondacr250 motorkari - https://www.motorkari.cz/profil/?uid=18 … mata&scr=0
profil x5go motorkari - https://www.motorkari.cz/profil/?uid=31 … ta&scr=200
profil Matko1 motorkari - https://www.motorkari.cz/profil/?uid=20 … ta&scr=300

profil hondacr250 motoride - http://motoride.sk/?P=phorum&S=autor%3Ahondacr250
profil x5go motoride - http://motoride.sk/?P=phorum&S=autor%3Ax5go

niečo má aj na xt660.cz
...a ktovie kde inde ešte zasiera fóra.

 ano  ano 
Díky pane ano 

 offline 

 

#35 02.09.2018 22:34:34

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Ne nešel. Sleduju ten příspěvek od začátku a příspěvek jsem napsal ke tvojí historce a neodeslal. A mrzí mě to.  Možná by si kluk nedojebal motor uplně.  Donutilo mě až tohle. A víš proč jsem nenapsal ? ? Kvůli takovejm jako je třeba  Jarynn, kterej na mě směřuje příspěvky ve stylu : opět si ukázal že nic nevíš a podobný hovna. Kvůli rejpalům co si tu honí triko.  O to nestojím, tak jsem raději držel hubu. A možná stejně jako já to tak dělají i jiní. Mnohdy mám co napsat protože vím. Když nevím, zjistím, pokusím se třeba jen navést. Lepší něco než nic. Ale to se tu neocení. A díky tomu tohle forum prostě nefunguje a fungovat nebude.  Ale administrátoři to neřeší. Hlavně že je sledovanost fóra ne ? Když víš že tu z lidí dělá blbce, mohl jsi napsat hele děláš tu z lidí blbce tak si trhni nohou. Ale ne ho navést k takové hlouposti. Bylo X jiných možností jak mu napsat a varovat ho at na foru nedělá píčoviny typu double post, chybně zadaný údaj u řetězovky.... Kdyby administrátoři nebyli parta tupců co tyhle věci maj řešit a neřeší i když na to upozorňují jiní návštěvníci fora, tak by se tu tohle nemuselo dít. Opět to ukazuje na jejich neschopnost a lhostejnost Raduze kterej když už tu je a píše do vlákna své příspěvky a mohl to podchytit...ale což. JEHO FORUM. At si to tu řídí jak chce. Je to vizitka Offmota.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#36 02.09.2018 22:37:33

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Škoda že se tohle proflákne až když........


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#37 02.09.2018 22:43:28

Re: Čo to je za zvuk?Video!


MichalEXC:
Zkus jiný pohled = když
radůz tazateli napíše, ať s tím nejezdí, že tam slyší další zvuky (a jsou tam), nabídne mu servis, protože to umí .... a dostane se mu odpovědi, že tomu vlastně nerozumí a že nemá pravdu .... je to přece upe stejný, jako když na tebe jiný směřuje to, o čem píšeš, a ty máš přitom pocit a jistotu, že víš ....
Nebuď vztahovačný a uvidíš, že jsou tu na tom všichni velmi podobně ano 

Tak tu neházej hnůj na jiný, když ty sám jsi to nechal ladem a vědels o tom, ale ty se vlastně umíš omluvit.
Krom toho taky téma sleduju průběžně a viděl jsem to okolo viz. Bacaono  ano 

 offline 

 

#38 02.09.2018 22:44:17

bacaono
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 86
Založená vlákna
Místo: Mojmírovce SK
Motorka: XR650R, LC8 990R
Věk: 45
1 1

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Ak je niekto tak blbý že bral tú Jankovu "radu" vážne a riadil sa podľa nej tak si nič iné ani nezaslúži.  a2 
.....ale myslím si že to nebude také horúce. to sa iba jedinec duchom slabší strašne nudí a trolí. To jednoducho nemôže byť realita. a24 


Už aj tá reťaz sa neuveriťeľne rýchlo "predala". a1  a1  a1 

Editoval bacaono (02.09.2018 22:53:07)

 offline 

 

#39 02.09.2018 23:00:25

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Čo to je za zvuk?Video!


Janek napsal(a):

MichalEXC:
.... a dostane se mu odpovědi, že tomu vlastně nerozumí a že nemá pravdu .... 

Tuhle odpověd jsem nikde nenašel.

Janek napsal(a):

 
Tak tu neházej hnůj na jiný, když ty sám jsi to nechal ladem a vědels o tom, ale ty se vlastně umíš omluvit.
 

Proč jsem to nechal ladem jsem napsal. Příčinu znáš, tohle je následek. Akce...a reakce. O tom jsou fora bez pravidel. Plus bych mohl napsat dalších asi 50 vět a vysvětlovat. Ale to jen poleju vodu na mlejn.

Janek napsal(a):

Krom toho taky téma sleduju průběžně a viděl jsem to okolo viz. Bacaono  ano 

A nemohl jsi to napsat? Místo toho trávíš půl hodinu? psaním pohádky. Došlo to až sem. Zbytečně. Mohlo to bejt uzavřený už dávno. Nebo potřebuješ mít snad ten " dobře ti tak  tull  " pocit ?


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#40 03.09.2018 00:03:06

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Čo to je za zvuk?Video!


MichalEXC:

Ja ti silne lezim v zaludku ze jo? lol  
Jen proste zase ukazujes ze jsi jen chudak bez dozoru ,proste takovy picus co vlastne vi vse a vi hovno. Schovany za bukem a pockas co bude a budes zvracet moudra a vykladat jaky je kdo hajzl a ignorant  lol 
Problem je ten ze mi je to uplne u riti a tvoje pohnutky jsou asi tak dulezite jako toho trotla co zalozil toto vlakno. A neknuc ze se o tebe otiram, dlouho jsem zde nic nenapsal a uz vubec k tve osobe, pisu jen proto ze si mne beres do sve tupe nevymachane drztky ty tupe hovado.  A klidne si tu blij sve hovna. Předpokládám ze dostanu banana ale snad si to alespon nekdo mezitim precte nez to mazne ruka velkeho bratra, ktereho nezajimaji souvislosti,ale za to je nestrany a spravedlivy ,bohuzel jen trochu slepy.. lol  lol  lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů