Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (115)
Srazy (69)
Výlety (110)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Beta Xtrainer 300

#241 08.09.2017 10:57:19

Rischwon
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: WR250R/X, EXC250
1 0

Re: Beta Xtrainer 300

Tak včera jsem měl taky možnost se projet na xtraineru po celkem rozbité cross country trati, sice mě nevyhovovalo nastavení páček a nízké řidítka nebo všeobecně její nižší výška, ale musím říct že v pohodě svezení,...projev motoru opravdu super,...spodek je logicky slabší než u klasických třístovek ale na tu trat naprosto ideální,...co jsme se všichni schodli tak tlumení je o poznání horší než třeba na EXC, TE, ale to je všeobecně známo a někomu by nemuselo vyhovovat že je opravdu o kus menší a nižší,..na druhou stranu o chlup lehčí,..s volbou stroje co mám (EXC250) jsem nad míru spokojen a neměnil bych,..ale jen jsem si potvrdil že zvažování Xtrainera jako náhrada za mou civilní WRR nebylo vůbec od věci,..

#242 08.09.2017 14:07:40

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Rischwon:

mě třeba příjde zajimavější civilnější moto WR R  jak xtrainer v poho na ní skočíš a jedeš z Prahy do Brna  a country trat na ní taky nepoletíš stejně jako na Xtr navíc WR R je da se říct na všechno ale ne 100 procent kdežto xtr je jen na něco.

Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

#243 08.09.2017 16:31:38

Rischwon
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: WR250R/X, EXC250
1 0

Tristan:
jj WRRko je takový univerzál,..mám to i na motárdech,..takže 2 motorky v jednom,..musím říct že i na té cross country trati WRRko skvěle fungovalo, ale samozřejmě EXC je někde jinde,..hlavní problém s ní nastal že je opravdu těžká a při těžším enduru kdy člověk motorku xkrát zvedá z výjezdu, dost rychle přijde o síly,...WRR je hlavně pro výletníky co jezdí výlety střídavě on/off road,...ale těžší terén ji taky není cizí,...dokázal jsem s ní držet tempo s borcama co měli ostré,...ale jak se začlo trošku padat nebo odhazovat, uplně jsem se zatavil,..
jinak jak říkáš Xtrainer je čistě terénní záležitost,..tam se s výletama po silnici moc nepočítá,...a na tu cross country trat naprosto dostačují,..jen jsem zmínil že ty tlumiče jsou slabší,..ale rozhodně ne špatné,..

#244 04.10.2017 15:19:45

Tak pani mal som tu česť skusit na dráhe kde jazdím dva roky  betu RR 480 2017 funglovica. Ale vôbec ma to nenadchlo v nízkych otáčkach bucha ako keby retaz od hnacieho kolečka  o kryt s týmto som sa stretol aj u RR 350 2012, Tlmiče aj celá moto velmi tvrdá možno sa daju poladiť tlmiče to som neskušal nebola možnosť. Prepínanie máp: mráčik - slnko  ,  najprv som šiel na slnko a teda reakcia milimeter na plyne bola citit po dalšom kole som to prepol na mráčik a to mi sedelo. Inak zatačala ochotne ale riaditka ma velmi nizko a cely som bol naklonený dopredu zrejme je to konštrukciou rámu. ked to porovnám so husqvarnou tak by som to nemenil neni dovod. To viac ma oslovil čo sa týka obratnosti a šikovnosti xtrainer. 300. Posed je o dosť vyšši než u xtrainera preto pre nizke osoby by som volil jednoznačne xtr.

#245 13.07.2018 12:18:35

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: Trebeach
Motorka: WR450F 05
Věk: 28
3 0

Vlastníte někdo Xtrainer? Zajímala by mě recenze s odstupem času používání a servisování. Hlavně zmiňované věci jako tlumiče, křehké plasty a distribuce náhradních dílu jak prvovýroby tak druhovýroby + spotřebáku. Po lustrování netu mi totiž připadá, že ač Beta v posledních letech prožívá v enduru rozmach a zkouší tvořit konkurenci KTM, tak servisní síť a síť prodejců/náhradních dílů se nějak nerozjíždí...

Díky

#246 13.07.2018 14:26:32

Zoltar
začátečník
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: XRV 750 90, RR 300 14
Věk: 1987
1 0

rc28: co za náhradní díly myslíš? originál díly bez problémů Palič (morava), Ouda (střední čechy), Gereg (jižní čechy). Spotřebák (žetězovka, náplně, svíčka, brzdy) skoro každý E-shop. Plasty jsou stále stejné, náhradu už vyrábí polisport a částečně pasuje z RR.

#247 13.07.2018 14:41:36

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: Trebeach
Motorka: WR450F 05
Věk: 28
3 0

Zoltar: Myslím to tak, že třeba Motoline nenabízí na Betu vůbec nic, Brumla konkrétně Xtrainera taky nemá ve filtrech (motorové díly jsou stejné jako RR to vím). No že Polisport začal dělat plasty na Xtrainera jsem našel, ale už nikoho kdo by je prodával. Jinak jako díly se dá najít, ale není to tak profláklé jako třeba ostatní značky... Dík za typy na e-shopy!

Co uživatelské zkušenosti? Nějaké dětské nemoci, pasti?

#248 08.08.2018 20:20:01

Incom3r
Pokročilý
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: Jihomoravsky BV
Motorka: Jawa 21, ČZ 175, Babetta 210, GSR600, DR-Z 400 S, DR-Z 400 SM, BETA 300 xtrainer
Věk: 31
0 0

rc28:

Mám betu xtr300 a zatím cajk👍. Dostupnost dílu, vše na druhy den zatím. Děcké nemoci žádné zatím, premix funguje dobře, jen od roku 15-17 byly problémy se zatekanim vody do elektroniky a to do kondenzátoru a Diod kvůli usměrnění napětí a premixu. Jinak vše ok.

Editoval Incom3r (19.10.2018 14:32:03)

#249 25.09.2018 12:28:49

Betu XTR jsem kupoval ihned, když se začala prodával a faktorů bylo několik:
nejezdím závody a hard enduro
je o poznání nižší než KTM a lehká
Po třech letech naprosto technicky bez problémů, motor je hodný a má výborný spodek, tlumiče jsou bohužel o třídu níž, než u ostrých endur. Díly u Paliče skladem (nebylo potřeba) a plasty jsou i z druhovýroby
Teď jsem začal jezdit se synem a místo 125 jsem mu koupil zase XTR a velká spokojenost, je lehká, perfektně ovladatelná, hodně odpustí a výkon motoru ve spodku je excelentní.
Pro začátečníka a hobíky skvělá volba, pro ostřejší enduro jednoznačně RR, které má jiné tlumiče a podvozek, ostřeji laděný motor

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů