Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Barva na motor

#41 24.03.2015 20:12:34

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Barva na motor


Sojkiči pleteš se velice smile Já to samozřejmě nenechám jen opískovaný. Mě by se to sice líbilo, ale já nejsem všichni a hlavně do toho otryskanýho hliníku by se asi zažíral kdejakej bordel.

Kvalitní lak je co ? Já jsem v odvětví barev, ředidel a jiných smradů úplný panic. Nedělám do toho = nechávám si. Ale teď to jaksi nejde.

Z komaxu mám na výběr i perleťové atd..jenže mnou vybraná nebyla, druhá stála 2100Kč/Kg lol a hlavně to stejně slezlo, což jsem u komaxu zažil jako zákazník fakt poprvé. Ono taky vím hovno co přesně je to za hliník a čím je to říznuté.

Tak hoď odkaz na nějakou fajn stříbrno/šedou barvu (ne Hammerite big_smile .. ikdyž big_smile) ideálně s perletí...Nebo kvalitní bezbarvý lak.

Díky  ano 

 offline 

 

#42 02.08.2018 16:08:08

Re: Barva na motor


jirka87:
Jak ti nakonec dopadlo to nalakovani deklu motoru? Co jsi pouzil za barvu a kolik toho vydrzela? A jeste cim jsi ty delke piskoval? Ceka me neco podobneho tak sbiram rozumy.
Pokud mate i nekdo dalsi zkusenost s lakovanim a piskovani deklu motoru podelte se. Co pouzit, na co si dat pozor, co vylozene nedelat, atd....

 offline 

 

#43 03.08.2018 08:01:01

Blatakk
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Barva na motor


Este na Jawe 380 som nechal opieskovat motor a nechal ho iba opieskovani.akurat musis ho pieskovat kremikom alebo este lepsie kremikovym prachoch ako uz pouzitym rozdrtenym.Dalsi opieskovani motor som nalakoval lakokom na alu kolesa akurat ten hlinik ti zmatni po naneseni prvej vrstvy laku

 offline 

 

#44 03.08.2018 08:14:18

Re: Barva na motor


Blatakk
Strikat budu jen bocni dekle a kryt hlavy. Proto zjistuji jakou barvu kdo pouzil, ktera na tech lety olejem nacucanych deklech vydrzi. Bloky, valec, hlava zustanou hole.
Hledat tedy piskovani jen kremicitym prachem, nebo je jeste vhodny jiny material na piskovani techto "mekkych povrchu".

Editoval kick-start (03.08.2018 08:32:49)

 offline 

 

#45 03.08.2018 08:20:19

Blatakk
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Barva na motor


kick-start:

Urcite nie "ocelove broky" s tym ti narobi velke jami,aspon niekoho kto uz hlinik pieskoval.V Lidlu predavali pieskovaciu pistol aj z prachom

 offline 

 

#46 03.08.2018 08:28:02

Re: Barva na motor


Blatakk:
O te piskovacce z Lidku tu nekdo pred casem (tusim loni na podzim) psal ze si ji koupil, tak cekam ze se treba podeli o svou zkusenost.

 offline 

 

#47 03.08.2018 08:30:25

Blatakk
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Barva na motor


kick-start:

Tiez ju mam  smile ele este som ju netestoval smile 

 offline 

 

#48 03.08.2018 08:33:37

Re: Barva na motor


Blatakk:
A to je prave chyba vyk! 

 offline 

 

#49 03.08.2018 13:49:12

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Barva na motor


Ahoj, já mám zkušenost s barvama VHT,

Na odstranění barvy jsem použil VHT paint strip, což je celkem kvalitní odbarvovač. Měl jsem ještě jeden z Bauhausu a ten byl tak o pulku horší a asi o stokorunu levnější. Bohužel jedna plechovka byla vadná, takže jsem jí musel jet vyměnit.

Lakování VHT engine paint - základ a barva. Zase jedna plechovka nefungovala, tak jsem jí zase musel jet vyměnit no a se sprejem nejsem moc spokojený. Stříkal nerovnoměrně. Když by jsi nastříkal pruh, tak by byl jinak silný s jinou vrstvou barvy.

Tudíž se mi ani výsledek lakování nelíbí, ale jsem začátečník, tak to nechci hned svádět na všechno ostatní. Cena plechovky je přes 400 tak jsem čekal výsledek lepší.


Nějaké menší věci jsem stříkal namíchaným dvousložkovým sprejem s tvrdidlem - nějaký autolak a ten mi přišel lepší. Uvnitř má patronu s tvrdidlem, takže musís nastříkat tak do dvou dnů. Poté ti zbytek spreje ztvrdne.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3108_img_34081.jpg

 offline 

 

#50 08.07.2020 14:44:52

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Barva na motor


Chystám se taky lakovat motor. Prvně jsem si pohrávál s myšlenkou motor vyleštit do zrcadla ale to bych dělal asi měsíc a bylo by to sice hezky ale tak možná na nějaké silnici kde to chvili vydrží nepoškrábáne ale né na enduru a té práce kolem toho. Takže půjdu asi cestou nejmenšího odporu a nejrychlejší opravitelnosti takže Barvy ve spreji.

Barvu na víka vidím na
https://www.barvylakyjanu.cz/zaruvzdorn … 00-c-400ml
a střed motoru stříbrná
https://www.barvylakyjanu.cz/zaruvzdorn … 00-c-400ml

Vzhledem k tomu, že už mám tento rok zkušenost z lakování blatníku, nárazníku a kapoty sprejem a výsledek na Ochcávce z roku 1999 naprosto super, tak se spreju moc nebojím. (S kapotou teda bylo neskutečné mrdání a finančně se to nevyplatilo). Jen je jasné, že to nevydrží věky ale s tím se počítá. Celej motor mám v plánu obrousit a vyhladit, odmastit, barvu pak zapéct v troubě tak uvidíme.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů