Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

POLICIÉÉ

#201 25.06.2018 10:28:16

Re: POLICIÉÉ


Rischwon:

Hele nevím jaký mám rozum já, ale jestli se ptáš, kdo bude mit větší postich, jestli borec na enduru v lese s řidičákem (ikdyž doma v šuplíku i s spz) a nebo borec se zákazem řízení na tom samém enduru, tak se mi asi zdáš.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#202 25.06.2018 11:31:56

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: POLICIÉÉ


jopr: je to otázka jako každá jiná, i když samozřejmě je trošku hloupá ale nevím co se ti na tom nezdá, bavím se čistě o jízdě mimo silnice,... spíš se ale ptám na zkušenosti než na pocity,...logicky vzato je to uplně jedno když člověk jezdí tam kde by neměl,...ale narážím hlavně na to že za jízdu mimo silnice ti můžou zebrat řidičák, tedy za jízdu tam na co se řidičák vůbec nevztahuje,...

 offline 

 

#203 25.06.2018 11:38:55

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: POLICIÉÉ


Rischwon:
Jednoduše zde § 2:
https://www.noveaspi.cz/products/lawTex … ho+provozu

Výklad a definice "pozemní komunikace" třeba zde:
https://www.autoweb.cz/pozemni-komunika … kde-uz-ne/

Zda má vozidlo RZ není rozhodující.

Nejdůležitější je ovšem konstatování zde:
Jestli by úřady nebo soudy dnes tuto definici přijaly ovšem lze pouze spekulovat. Považuji to však za velmi pravděpodobné. Odpověď např. na otázku, zda na parkovišti u velkých nákupních center platí pravidla silničního provozu, proto nelze jednoznačně dát. Dokud se nějaký případ nedotáhne trochu dál a nevyjádří se k tomu soudy, lze pouze hádat.


Takže můj laický závěr je:
Vlastní oplocený pozemek, vlastní neoplocený pozemek mimo =pěšiny, cesty, dále motokrosová trať, závodní okruh.................. bez ŘP
Pěšina, cesta, svážnice na jakémkoliv pozemku a pozemní komunikace, přístupové cesty v motokrosovém areálu, přístupové cesty na závodním okruhu .... potřebuji ŘP

Dle mých info zatím k tomuto není relevantní závěr odvolacího orgánu, takže opravdu jen spekulace. Vyjádření PČR v mediích jsou hodně a hodně účelová a zavádějící.

Vlk

Editoval Vlk (25.06.2018 11:53:52)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#204 25.06.2018 12:20:13

Re: POLICIÉÉ


Rischwon:

Nečerti se, ale když to vezmeš logicky (sám jsi psal, že po silnici kamarád nejezdí), tak většinou jezdíme někde na trari a tam opravdu může jezdit každý i bez papírů,  a pak to jsou polňačky a les a tam už to bude asi sakra problém, když tě chytí, minimálně pokuta a teď si vem, když zjistí,  že máš zákaz řízení,  to už je navíc maření úředního rozhodnutí a navíc dotyčný bude i v podmínce nejspíš.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#205 25.06.2018 12:42:29

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: POLICIÉÉ


Vlk:

Díky za info, taky jsem to tedka pročítal, takže ono opět bude záviset na tom jak by to nějaký ouředníček posoudil, ale jedno by bylo jisté, v případě nějakého problému by mu to u správního řízení dost přitížilo at už v souvislosti s vrácením řidičáku či samotném postihu za vjezd do zákazu. Hold ted se kámoš bude muset smířit s pozicí 15letého kluka co jezdí po okolí na krosce ze všemi možnými riziky nebo dráhu, na kterou se ale sám nedoveze,...bohužel nedá se,..zbytkáč je ošemetná záležitost,..

 offline 

 

#206 25.06.2018 12:57:07

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: POLICIÉÉ


jopr:
já se nečertím, chápu že je to blbá otázka,..ono se víceméně ani nemá smysl bavit co by kdyby,...jen spekuluji,..ale tohle sem teda nečekal že by to brali uplně stejně jak kdyby sedl za volant a normálně jezdil autem bez řidičáku,....vždyt je to nesrovnatelné,..ale zákon to nijak neupravuje že ano,..takže s klidem si zajezdí akorád tak na dráze,..ale to asi platí pro všecky z nás že ano,..

 offline 

 

#207 25.06.2018 17:31:29

Re: POLICIÉÉ


Je to mimořádně zajímavé téma a zdaleka to není tak jednoznačné jak to vypadá.
Pro řízení mimo veřejné komunikace, na okruhu, na motorkrossové dráze - tam všude k řízení řidičské oprávnění není potřeba. Proto může třeba 13letý chlapec závodit v MX.
Nicméně, zákaz řízení motorových vozidel se - kupodivu - vztahuje úplně na všechny "podklady", nezávisle na tom, kde je motorové vozidlo dotyčným řízeno. Má prostě zakázáno
řídit motorová vozidla.
Nicméně: před nějakým časem byl odsouzen automechanik, který popojížděl s motorovými vozidly v uzavřeném areálu k nepodmíněnému trestu - a osvobodil ho až ústatní soud...
https://www.novinky.cz/domaci/475657-us … azich.html
s tím, že společenská nebezpečnost takového počínání je velmi nízká.
Takže bych to viděl tak, že na okruh, na MX trať - ano, ale lítat po lese a nechat se chytit - to už bude mařák jak vyšitej.
A teď už sem zas tak půl roku nepáchnu...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#208 25.06.2018 18:57:24

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: POLICIÉÉ


jopr napsal(a):

Rischwon:

Nečerti se, ale když to vezmeš logicky (sám jsi psal, že po silnici kamarád nejezdí), tak většinou jezdíme někde na trari a tam opravdu může jezdit každý i bez papírů,  a pak to jsou polňačky a les a tam už to bude asi sakra problém, když tě chytí, minimálně pokuta a teď si vem, když zjistí,  že máš zákaz řízení,  to už je navíc maření úředního rozhodnutí a navíc dotyčný bude i v podmínce nejspíš.

Uplne presne jak pises bude dvojity pruser.jizda v zakasu +mařenka.😁

 offline 

 

#209 25.06.2018 19:35:34

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: POLICIÉÉ


Jarynn:

Nedejbože jestli je to nejaka menší obec a lidi se tam znaj, to po něm fízlové vysloveně půjdou protože při chycení při činu to bude pro ně pěknej zářez na pažbě (zákaz řízení, mařenka, klidně obecné ohrožení atd). Z toho klidně kouká kriminál, na prachy nehledě

 offline 

 

#210 04.07.2018 23:14:42

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: POLICIÉÉ


Bez papírů na EXC srazil borca na fíkovi.

http://www.policie.cz/clanek/nedal-pred … jezdu.aspx


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#211 05.07.2018 09:19:39

Kouba
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Motorka: Montesa Cota 315R, KTM XC-W 250, Honda NTV
Věk: veterán
0 0

Re: POLICIÉÉ


Devětatřicetiletý řidič motocyklu KTB big_smile 

 offline 

 

#212 14.11.2018 21:50:47

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: POLICIÉÉ


http://tydenikpolicie.cz/policistum-v-s … FTflDK81J0
Nepomuzeme soudruhum? Misto toho, aby to nechali plavat, tak po mesici to hovno jeste rozmazavaj  a31 
Navrhuji, ze nas zitra par zavola na 158 a napraska nejakeho sveho oblibeneho duchodce s fichtlem, ze to musel byt urcite on. At si vysetrovatele plytvaj pekne kapacitama.

 offline 

 

#213 15.11.2018 06:40:08

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: POLICIÉÉ


tady jde vidět že stačí nezpanikařit a nemají šanci  lol 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#214 15.11.2018 07:07:54

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: POLICIÉÉ


Ale popsali to jako pořádnou kovbojku  lol   ano 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#215 15.11.2018 09:35:38

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: POLICIÉÉ


Alexanderovic:
ted bys jim skodil ale kdyz te cajti posbirali u krajnice, pofoukali bebi a odvezli do nemocnice tak jsi byl rad..  a1 

 offline 

 

#216 15.11.2018 10:58:23

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: POLICIÉÉ


Alexanderovic:

Já teda nepatřím ke skupině, která bude plácat tohoto člověka po ramenou jak jim pěkně ujel... V USA by ho střelili do zad a bylo by. 
V poslední době mně přijde, že omladina má za vzor kdejakýho "jůtubera" co natáčí jak něco porušil, zničil, "ztrapnil" policajty apod.. čím větší senzace, tím víc lajků  ou1 

Když mám moto, který nemá co dělat na silnici tak buď jsem připraven nést následky nebo je aspoň eliminuji tím, že jezdím někde za vesnicí na polňačce apod..

 offline 

 

#217 15.11.2018 11:07:13

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: POLICIÉÉ


luke21:
Co si na svy nehody vzpominam, tak policie udelala velky hovno. Jednu vlastne neprimo i zpusobila. O vse se postarala zachranka ;-)
(Pokud myslis Iran, tak tam nemela policie ani lekarnicku. Ok, ustajila mi motorku na dva dny.)

 offline 

 

#218 15.11.2018 11:12:16

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: POLICIÉÉ


Toman:
Jo. Nestalo se ti nikdy, zes potreboval na druhou stranu reky a jedina cesta vedla pres mesto. Nebo ze jedina cerpacka siroko daleko byla ve meste? Vozim SPZku v batohu pri pripad, ze bych musel jet vetsi kus po silnici, ale kvuli 3 minutam se s tim nebudu sroubovat. Pak takhle potkas policajty a kvuli takovhyle picovine jeste prijdes o ridicak. Fakt supr.

 offline 

 

#219 15.11.2018 14:49:23

Re: POLICIÉÉ


Alexanderovic napsal(a):

Toman:
Jo. Nestalo se ti nikdy, zes potreboval na druhou stranu reky a jedina cesta vedla pres mesto. Nebo ze jedina cerpacka siroko daleko byla ve meste? Vozim SPZku v batohu pri pripad, ze bych musel jet vetsi kus po silnici, ale kvuli 3 minutam se s tim nebudu sroubovat. Pak takhle potkas policajty a kvuli takovhyle picovine jeste prijdes o ridicak. Fakt supr.

Tak tenhleten by dřív vytáhnul z helmy králíka, než z batohu značku...

Motocyklista jel na crossové motorce se silničními gumami, bez registrační značky a bez předního a zadního světla.

...což znamená, že jel na motardu, a na asfaltu byl předtím i potom...
a jestli je pičovina jezdit bez značky, tak asi tvoje řidičské oprávnění nemá valnou hodnotu /pro tebe/, že tak riskuješ.
Já bych si to bez řidičáku představit už neuměl...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#220 15.11.2018 19:35:09

Re: POLICIÉÉ


Alexanderovic:

No to je supr, ale ty jsi předpokládám svéprávná osoba, to , že se máš účastnit silničního provozu s identifikovatelným dopravním prostředkem - tedy opatřeným RZ  by jsi vědět měl a pokud ti ani hrozba docela přísné sankce nestačí tak ji asi fakt musíš pocítit . Samo si pak pro úlevu musíš postěžovat na cajty jaký jsou to ……, že zrovna jeli kolem.  Asi by jsme si měli zamést před vlastním , kolik našich vyjížděk je mimo normy, besip, a při takovém hrubém výjezdu ani netušíme přes kolik parcel soukromých vlastníků jsme zrovna přejeli i když by s tím určitě nesouhlasili.  Je to boj.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů