Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jaké používaté pneu? Cross/enduro

#2441 23.05.2018 18:51:01

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


A C19 ako univerzal sa vam osvedcila skorej zlta alebo cervena ?

Ja mam cervenu a pozdava sa mi..

C10zlty  pas, na nej speedy croc a na stitku countrycross mi dosla teraz tak kusok omylom, tak ale otestujem a dufam, ze bude ok. Vyzera ze sa tu par ludom celkom pozdava..

 offline 

 

#2442 25.05.2018 14:53:06

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Martin993: Zkus třeba tuhle - Dunlop Geomax Enduro M - je na tvrdý povrch , ještě dělají označením S jako soft a ta je do mokrého a bahnitého prostředí
Mám tu verzi M a po nějakých 30mth vypadá skoro jak nejetá a to sem tam přejedu po silnici když spěchám při cestě zpět, drží fakt pěkně narozdíl třeba od Maxxis M7313 která někdy fakt klouzala a rychle se sjeli středové špunty mezi krajem a prostředkem

https://shop.bestdrive.cz/polozky/dunlo … 1-54r-tt-m

 offline 

 

#2443 28.05.2018 12:01:13

Martin993
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 763
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 24
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Díky za tip.. vemu určitě v potaz.. Měl jsem vždy právě dunlopky že výdrž byla nic moc.. ale spíš mx gumy..  Tak uvídíme

 offline 

 

#2444 11.06.2018 10:02:11

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Chlapi mám v tom asi trošku guláš nebo moc špekuluju ale nemá být např. to co psal Rischwon přesně naopak? Hodně výrobců to má uvedeno že tvrdá směs má být na kamení a soft směs do bahna. Technicky vzato by to mělo být ale naopak ne?

Tedy "Soft pneu" nazouvat do tvrdého prostředí = enduro (kameny, kořeny), tam bude měkká směs fungovat,  a "Hard" právě do bahna, měkkého prostředí kde se tvrdý vzorek zakousne a25  

např. bestdrive má pneu rozdělený na enduro a motokros...  v sekci enduro má např. C10 CC (která má mít měkčí směs) než v motokros sekci C10 SC...

 ee2 

Editoval Toman (11.06.2018 12:48:36)

 offline 

 

#2445 11.06.2018 13:19:39

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman:
tak ono je ještě otázkou jestli to S znamená opravdu soft,...
ono to bude ale asi trošku složitější,...pač pravda je na obou stranách,..když budu chtět jezdit za mokra po hliněném či písčitém povrchu,..budu chtít tvrdší gumy s vyšším špuntem,..např vepředu maxis jehlu a vzadu 754,...když budu chtět jezdit po mokrém tvrdém povrchu, jako nějaké skály, kořeny, kmeny či různé hardenduro překážky,..budu chtět mět určitě obutou nějakou měkkou směs,... ale samozřejmě nejsem profik,..tak se musím smířit z nějakým kompromisem že ano,... měnit pneu na každou projíždku průměrný hobbík nebude,...

 offline 

 

#2446 11.06.2018 19:14:53

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Rischwon napsal(a):

Toman:
měnit pneu na každou projíždku průměrný hobbík nebude,...

Kdo umí jezdit ji měnit nepotřebuje. Vyjet něco se 16mm špuntem umí i lempl, ale vyjeď to s 10mm bez ostrý hrany  usch 
Když jsem koukal na poslední Erzberg, a viděl jsem jak v green hole hobloval Jarvis zadní gumu, která v té době už musela bejt na sráč, tak si říkám, co já blbec vůbec řešim gumu. Koupil jsem si vychvalovanou Mitas C10, a víš ty co ? Hovno. Válí se mi v garáži. Možná nevyjedu se svojí M7305 tolik, ale určitě mi to dá v učení se techniky víc. Jestli něco řeším tak je to předek. Co mi předek klouznul a odneslo to vykloubený rameno s trvalými následky, na předek nic než ježka od Maxxisu nedám. Ale zadek, tam je mi to buřt.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#2447 11.06.2018 20:57:31

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman napsal(a):

Chlapi mám v tom asi trošku guláš nebo moc špekuluju ale nemá být např. to co psal Rischwon přesně naopak? Hodně výrobců to má uvedeno že tvrdá směs má být na kamení a soft směs do bahna. Technicky vzato by to mělo být ale naopak ne?

Tedy "Soft pneu" nazouvat do tvrdého prostředí = enduro (kameny, kořeny), tam bude měkká směs fungovat,  a "Hard" právě do bahna, měkkého prostředí kde se tvrdý vzorek zakousne a25  

např. bestdrive má pneu rozdělený na enduro a motokros...  v sekci enduro má např. C10 CC (která má mít měkčí směs) než v motokros sekci C10 SC...

 ee2 

Soft, většinou ne směs, ale terén. Tvrdost směsi bývá pro způsob jízdy - mx, cc, enduro

 offline 

 

#2448 11.06.2018 21:07:18

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


MichalEXC napsal(a):

Rischwon napsal(a):

Toman:
měnit pneu na každou projíždku průměrný hobbík nebude,...

Kdo umí jezdit ji měnit nepotřebuje. Vyjet něco se 16mm špuntem umí i lempl, ale vyjeď to s 10mm bez ostrý hrany  usch 
Když jsem koukal na poslední Erzberg, a viděl jsem jak v green hole hobloval Jarvis zadní gumu, která v té době už musela bejt na sráč, tak si říkám, co já blbec vůbec řešim gumu. Koupil jsem si vychvalovanou Mitas C10, a víš ty co ? Hovno. Válí se mi v garáži. Možná nevyjedu se svojí M7305 tolik, ale určitě mi to dá v učení se techniky víc. Jestli něco řeším tak je to předek. Co mi předek klouznul a odneslo to vykloubený rameno s trvalými následky, na předek nic než ježka od Maxxisu nedám. Ale zadek, tam je mi to buřt.

Hele zase tak úplně na srac nebyla ta Jarvise guma ani v cíli  smile  https://www.instagram.com/p/Bjkvj4qHWal … ppfm5qy54x

 offline 

 

#2449 12.06.2018 16:22:36

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


MichalEXC:
To máš recht,.. na nové gumě vyjede kopec aj popelnica. Já ted dal misto XT754 jetou Dunlop Geomax Enduro (10-12mm sjetý hrany) že je sucho tak říkám je to jedno, at ji aspoň dobrousím a zahodím. Samozřejmě že poslední týden chcalo xkrát a za to díky. První vyjíždku jsem sice frflal že se pořádně nemůžu rozjet v kopci  big_smile  ale pak sem si uvědomil že do výjezdů musím točit mnohem víc když ta pneu tak moc nebere a ve finále sem jistější a o dva chlupy rychlejší,...

 offline 

 

#2450 12.06.2018 20:06:35

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


MichalEXC napsal(a):

Rischwon napsal(a):

Toman:
měnit pneu na každou projíždku průměrný hobbík nebude,...

Kdo umí jezdit ji měnit nepotřebuje. Vyjet něco se 16mm špuntem umí i lempl, ale vyjeď to s 10mm bez ostrý hrany  usch 
Když jsem koukal na poslední Erzberg, a viděl jsem jak v green hole hobloval Jarvis zadní gumu, která v té době už musela bejt na sráč, tak si říkám, co já blbec vůbec řešim gumu. Koupil jsem si vychvalovanou Mitas C10, a víš ty co ? Hovno. Válí se mi v garáži. Možná nevyjedu se svojí M7305 tolik, ale určitě mi to dá v učení se techniky víc. Jestli něco řeším tak je to předek. Co mi předek klouznul a odneslo to vykloubený rameno s trvalými následky, na předek nic než ježka od Maxxisu nedám. Ale zadek, tam je mi to buřt.

Je pro me zajimavy,  ze pri tvym premyslivym pristupu pripoustis,  ze predni guma fungovat muze a pomuze ti napr.  pred zbytecnym padem.....  a zaroven pises,  ze u zadni to tak neni...
Pritom to funguje uplne stejne vpredu i vzadu.  Ze ten rozdil nevnimas je info o tobe,  ale ne o pneumatikach.
On ten pan,  o kterym pises,  dobre vi,  co ma obute a na cem a muzes si byt jisty tim,  ze i na konci zavodu jeho kombinace tlaci lip,  nez to,  co si obujes novyho ty na cc .....
Ber to jako bernou minci,  nepolemizuj o tom,  jen zkousej a premyslej, kdyz uz nenaslouchas....
Neni spatna guma,  je jen spatna volba  ano 

 offline 

 

#2451 12.06.2018 20:08:50

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Rischwon napsal(a):

MichalEXC:
To máš recht,.. na nové gumě vyjede kopec aj popelnica....

V tom pripade to neni kopec ...

 offline 

 

#2452 12.06.2018 20:32:23

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman napsal(a):

Chlapi mám v tom asi trošku guláš nebo moc špekuluju ale nemá být např. to co psal Rischwon přesně naopak? Hodně výrobců to má uvedeno že tvrdá směs má být na kamení a soft směs do bahna. Technicky vzato by to mělo být ale naopak ne?

Tedy "Soft pneu" nazouvat do tvrdého prostředí = enduro (kameny, kořeny), tam bude měkká směs fungovat,  a "Hard" právě do bahna, měkkého prostředí kde se tvrdý vzorek zakousne a25  

např. bestdrive má pneu rozdělený na enduro a motokros...  v sekci enduro má např. C10 CC (která má mít měkčí směs) než v motokros sekci C10 SC...

 ee2

Tvrdost / mekkost smesi neni vypovydajici "hodnotou" pouzitelnosti pneu.  Zalezi na celkovy stavbe pneu, stylu jizdy, dovednosti,  schopnosti prizkusobit se, osobni preferenci ....

 offline 

 

#2453 12.06.2018 21:50:59

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


vlákno dobré ale myslím že nejen pro mně těžce nepřehledné, než  dojdu nakonec už nevím co bylo na začátku, bylo by supr kdyby to šlo udělat formou nějaké ankety - tabulky, kde by např. pod sebou byly výrobci a jejich modely a v horním řádku terén - sucho hlína, písek, kameny, bláto a pod. ( to jsem jen tak střelil )  uživatelé by dle vlastních zkušeností dávali body ( třeba 1 - 10 ) program by je sčítal a tak nováček jako já by kouknul do tabulky a dle výsledků by měl hnedka snadnější rozhodování při koupi.  Na jiný druh endura jinou tabulku. Je to tu všechno nahromadě a tím je to nepřehledné.  Dokázal by někdo něco takového naprogramovat a bylo by to zde na fóru možné a přínosné i pro další ??

 offline 

 

#2454 12.06.2018 22:32:38

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


liba23:

Hele tabulky na co je která guma jdou snadno dohledat viz třeba tady https://www.az-pneu.cz/koupit/pneumatik … -r-id25997tam si sám vybereš co ti nejvíc bude vyhovovat ale stejně si to musíš odzkoušet sám protože kazdej ti bude tvrdit něco jiného

Editoval roxteedy (12.06.2018 22:34:00)

 offline 

 

#2455 12.06.2018 22:52:25

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


takové tabulky znám ale zpravidla jsou jen od jednoho výrobce, tady by každý obodoval co zkusil a člověk by se jednoduše zorientoval co většina jezdí a dobře hodnotí, nebylo by to o tom, že jeden napíše A druhý B a další dvě stránky spor kdo má pravdu

 offline 

 

#2456 13.06.2018 06:48:58

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


liba23 napsal(a):

takové tabulky znám ale zpravidla jsou jen od jednoho výrobce, tady by každý obodoval co zkusil a člověk by se jednoduše zorientoval co většina jezdí a dobře hodnotí, nebylo by to o tom, že jeden napíše A druhý B a další dvě stránky spor kdo má pravdu

Stejně by se to nikam neposunulo. Každýmu ta guma sedne jinak. Má jinej stroj, jiný podmínky, jiný tlaky, jinej systém plnění pneu a hromadu dalších faktorů. Podle tabulky by ti vyšla guma na které by se ve výsledku u tebe nedalo vůbec jezdit. Já během roku měním obvykle 2-3 kombinace gum v závislosti na počasí, nebo terénu který chci jezdit.

Zima - jaro (dokud je mokro, bláto) : předek: Maxiss 7307, zadek Mitas 754 zelená a to i na sníh.
(Pokud je hodně ledu je lepší dát předek: Mitas c19 zelená, zadek Mitas C12 - ice)

Léto - podzim (sucho, kamení, kořeny): předek Mitas c19 zelená, zadek Mitas ef 07 žlutá/zelená.......... popř. Metzeler sixdays taky funguje dobře.

Tohle funguje u mě ale ta 754 zelená je třeba otřesná na břidlici, která je všude po čr pak už je lepší zvolit zase Fimku.

Editoval Hoždy jitrnice :D (13.06.2018 06:51:01)

 offline 

 

#2457 14.06.2018 11:35:12

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile:

konečně to někdo trošku pěkně rozepsal,..chtěl jsem se zeptat na nějaké poznatky ohledně těch EF07 ve žlutém a zeleném? vím že žlutá je tvrdší a dél vydrží ale je to opravdu takový rozdíl? a dle specifikací je žlutá spíš do bláta čemuž moc nevěřím, ale kdoví.. za mokra bych měl teda radši tu zelenou,...jinak když jsem šel koupit tu zelenou tak mě vydali omylem tu ze dvěma zelenými pruhy a já si ji nechal, tak jsem zvědavý, čeká až se pojede do nějakých extrémních podmínek ale trošku se obávám jak to bude fungovat s duší,...prej by měla byt s mousem  hmm 

 offline 

 

#2458 14.06.2018 11:43:19

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Rischwon: 07-2x zelená, je bombastická guma do mokrého lesa, do potoka na slizké kameny aj. ano  ano  ano  chce, ale hodně "sebekontroly" ugh2 při plynování na přejezde po asfaltu a kamení... samo mizí před očima, mě vydržela 2x týden v RO a ještě ňáké domácí mrdání....
A jezděno na tubliss s tlakem 0,3 bez jediného problému wink tak z duše bych neměl strach...

Editoval PETARDAK (14.06.2018 11:45:20)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#2459 14.06.2018 12:46:52

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Rischwon:
Já jezdím druhou sadu žlutá C19 + žlutá EF07 .. zatím spokojenost ale nemohu porovnat s jinou volbou, ale změna bude big_smile .
Žlutý pruh by měl mít a má pevnější kostru, i s prázdnou pneu se dá provizorně jet (s přední pneu bezproblémů). S prázdnou "zelenou" se fakt nedá, lehne to hned na ráfek.
S mou moto 155kg jsem zelenou nerisknul, žluté foukám na 0,7-0,9 a zatím KO jednou cvaklý předek.

Čekám na tu novou mitas terraforce EF což je dle vzorku převlečená "michelin enduro medium" (co jel např. graham jarvis na erzbergu)

 offline 

 

#2460 14.06.2018 13:20:37

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Toman: Dobrý poznatek,..toho se taky obávám když už bych opravdu pichnul tak co to bude dělat,...ale logicky by to asik fakt kleslo na ráfek. Taková XT754 červená je tak tvrdá že mi málem ani nešla sundat,..  big_smile tam bych věřil že by šlo normálně jezdit i bez duše.
Terraforce vypadá dobře, jsem zvědav jak to bude vypadat.


PETARDAK:
jj to věřím že to bude super, šak ty špunty otočíš prstem pomalu o 360stupnu  big_smile 2x týden rumunsko,...to vydržela víc než bych od ní čekal,..někde jsem četl od jednoho předního jezdce na jeho stránkách že neskutečný grip ale výdrž max 5mth,...ale tak nejsem žádný střelec takže věřím že nějakých 10-15mth odjezdí na pohodu,...duši dávám kolem 0,5-0,6, tak věřím že to bude v poho,..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů