Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

XT600 Z 3AJ "pištění" z motoru

#1 01.05.2018 10:22:50

XT600 Z 3AJ "pištění" z motoru


Zdravím vás, pánové a dámy,

před týdnem jsem dotáhl na první pohled zuboženou XT 600 Z Ténéré 3AJ z roku 1988 za účelem dát ji do pucu. Vyměnil jsem olej, filtr, zkontroloval ventily, prošel karburátory, zkontroloval příruby, přestříkal jsem svody a dopřál jim nové těsnění. Motorka naskočila hned, ale z motoru bylo slyšet strašné bouchání, tak jsem ho ihned vypnul a podíval se pod spojkové víko. Ejhle - povolená matice primáru a vyvažovák posunutý o čtyři zuby! Sundal jsem spojku, vyvažovák nastavil správně, aby proti sobě byly tečky na kolečkách a postupně všechno zpátky momenťákem podotahoval a zavřel. Mezitím jsem se radši podíval i do hlavy a na válec, kde všechno vypadalo hezky zdravě, takže jsem to s klidem zase složil. Po nastartování už si motor předl moc hezky, ale po chvíli se objevilo jakési "pištění". To pak po chvíli zase zmizelo a několik dní se nic neobjevilo, až dneska. Napadlo mě, jestli to není náhon tachometru - po odpojení lanka žádný rozdíl. Žádné úniky kolem svodů jsem nezaznamenal a oleje se nahoru dostává požehnaně. Jediné, co jsem neudělal tak, jak bych měl - vršek jsem složil a použil přitom původní těsnění pod hlavu s tím, že to potřebuji odzkoušet, a když by náhodou teklo nebo fouklo, vyměním ho. Po důkladném prohlédnutí však nikde neteče. Napadá někoho něco?

Přikládám video:
https://www.youtube.com/watch?v=S_A_55fhFZE

 offline 

 

#2 01.05.2018 10:39:01

Re: XT600 Z 3AJ "pištění" z motoru


Mne to na TTR piskalo podobne, mozno trocha menej a nikdy som to nevyriesil uplne. Podla mna to robi veko ventilov, resp. uloženie vačky. Tiez som rozobral motor a naspat utahoval momentakom ked to zacalo. Moja teoria je, ze ten predomnou veko nedotiahol momentakom, ale len ručne a nerovnomerne. Vačka si teda do toho makkeho hlinikoveho ulozenia vyhlodala svoj tvar. A nasledne ked som to rozobral, a dotiahol ako to ma byt, tak sa to cele zmenilo a zacalo piskat.
Hovorim, je to len moja teoria.

 offline 

 

#3 01.05.2018 18:02:06

Re: XT600 Z 3AJ "pištění" z motoru


tommy11490:

I to je možnost, i když bych byl dosti nerad. Dneska jsem tomu zkusil dát 50 km a nutno říct, že jakmile se motor zahřeje na provozní teplotu, pištění utichne. Ale za studena to bylo na chlup to samý. Kdyby to tak bylo, není možný, že by si to postupně zase sedlo do "nový" drážky?

 offline 

 

#4 02.05.2018 18:15:34

richmond
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 51
Založená vlákna
Motorka: yamaha tenere xt 600
Věk: 27
0 0

Re: XT600 Z 3AJ "pištění" z motoru


Nejde mi pustit to video, ale s pískáním jsem měl taky zkušenost. Nakonec se ukázalo že netěsnil ventil a fungoval prostě jako píšťalka i když motor běžel. Po zabroušení ventilů pískání zmizelo. Tak to jen tak pro inspiraci smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů