Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

problemy s stk

#161 13.04.2018 09:02:18

Kulda73
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 402
Založená vlákna
Motorka: KTM 125 LC2, HSQ WR 125, Honda XL600
Věk: 17
Tel: 605482397
0 0

Re: problemy s stk


Nechci zmiňovat, kde jsem byl na STK. Ale včera se mi technik doslova vysmál, motorka neměla nic. Jen přední světlo, takže se dělala celá elektrika, blinkry, zadní světlo...  Motorka neměla už po 2 technické tachometr, bez něj už jsem ho kupoval. V protokolu u minulé STK bylo napsané, že tachometr chybí. Dál jsem to neřešil, nepotřebuju ho. Jezdím 99% v terénu. To byla první chyba, nic ho nezajímalo. Chyběla odrazka pod SPZ což byla moje chyba. Pán dále měřil brzdové kotouče, koukal na destičky, divil se poškrábaných plastů..  Lidi na STK nemají pochopení nebo, kde je problém? Dodělali mě kecy typu: Proč sem vůbec jezdíte? najděte si místo, kde ji nepotřebujete. A co když potřebuju přejet po silnici? Nejezděte po ni.. Mě vaše problémy nezajímají, tohle je moje práce. A mohl bych pokračovat ee3 

Editoval Kulda73 (13.04.2018 09:09:12)


Kawa Power!

 offline 

 

#162 13.04.2018 09:29:46

Re: problemy s stk


Kulda73:

Jako sorry, ale jestli si si myslel, že projdeš stk jen s předním světlem, tak si blázen. Na stk musíš mít všechno  (příbal ) a pak to zase sundáš. A jestli jezdíš i po silnici jen s předním světlem,  Tak by si tě při případné kontrole vychutnali i policajti


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#163 13.04.2018 09:57:59

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: problemy s stk


jopr: jo už to není jak před 20ti lety big_smile

 offline 

 

#164 13.04.2018 09:59:44

Kulda73
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 402
Založená vlákna
Motorka: KTM 125 LC2, HSQ WR 125, Honda XL600
Věk: 17
Tel: 605482397
0 0

Re: problemy s stk


Já beru že jsou nějaký pravidla, ale v rámci mezí a né jen buzerace.
Jopr - píšu, že na motorce bylo původně jen přední světlo a pak se dělalo vše nové.


Kawa Power!

 offline 

 

#165 13.04.2018 10:06:42

Re: problemy s stk


Kulda73:

Tak to jsem špatně pochopil soráč. No oni jsou poslední dobou háklivý na ty odrazky a osvětlení spz. Záleží, na koho naražíš no.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#166 13.04.2018 10:11:49

Re: problemy s stk


Kulda73:

Jde vidět, že jsi mladej a vůbec nevíš. STK zpřísňuje každým rokem nehorázně. A ti zaměstnanci jsou v podstatě chudáci! Znám jich dost. Všichni jsou nasraní z buzerace zezhora, vždyť ještě nedávno projela stk každý druhá šunka, protože se to nefotilo atd. momentálně neprojdeš ani z nehomologovanýma pneu na enduru! V minulosti v pohodě, dnes si to pán pí.... v Pr...he přiblíží tu fotku a je vymalováno. Hlavně pro technika, který to pustil! je to pakárna. A není se čemu divit, když jsi tam přijel bez budíku. To je do oka byjící a chápej nebo ne, je to jedna z důležitých fotek, které na STK chcou! Evidují se tak najeté km prostě od té doby co se to fotí.
Ale nic si z toho nedělej, protože já poprvé v 16 letech doplatil taky na svou svéráznost a jel z  Yukinou na STK. Ovšem vše jsem měl v pořádku, protože jsem jezdil po cestě. Pán mě dostal na to, že mi teče vidla a že proto špatně fungují. Skákal na tom jak kokot a tohle mi řekl. To jsem v té době na jinčí STK nikdy nezažil ani nikdo jiný z kámošů.
Dnes je třeba mít enduro ve 100% přichystané na STK a je lepší tam poslat tatíka nebo kámoša co tam má známého. Tatíkovy technik jen tak neodfrkne, kdežto tobě jako mladému smradovi v klidu (neber jako urážku). A známý dokáže přimhouřit oko v rámci svých mezí...
Závěr zní. Na enduru se STK nedělá! Při přejetí silnice jezdi extrémně opatrně, ale jinak se jde komunikaci v 95% vždycky vyhnout nebo ji jen přejet a jet po druhé straně na hraně příkopy atd. ovšem máš zkušenost a za pár let si to přebereš, tak jako já.... ano 

 offline 

 

#167 13.04.2018 10:20:00

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: problemy s stk


Small: já minulej rok dělal STK na XR600 1990 a mám takže, není pravda, že by se na enduru STK nedělalo. Jen to všechno musíš udělat tak aby to bylo jak z výroby vyvoněné. Pokud to bude mít nafocene a všechno bude podle těch nových pravidel tak ti nemůže STK nedat.

 offline 

 

#168 13.04.2018 10:33:41

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: problemy s stk


Není problém udělat STK, jen musíš opravdu mít všechno podle vyhlášky, nepodrapany světla, homo výfuk u stojů 2001+, sklon SPZ + osvětlení a odrazku, spínače na brzdový, galusky dle TP... Podrapany plasty polít konkorem ať se to na fotkách leskne. Je to jen zaměstnání těch chlapů a když pošlou fotky nějaké hujdy a dají ji nálepku, je dost možný že tím právě podaly výpověď...

Daleko horší buzerace je u aut...

 offline 

 

#169 13.04.2018 10:43:33

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: problemy s stk


Bohužel i na technických není všude stejný metr... pokud se technik špatně vyspal a chce, něco si najde. Známému měřili na choperu řídítka a délku motorky (předkoplé vidle)..  kontorla v TP na šířku a délku motorky, kontrola blinkrů jestli mají homologaci... no divadlo.
Chce to mít aspoň trochu známého a přivře se oko... vyfotit se dá vždycky z nějakého trochu jiného úhlu, kde "problém" nebude vidět. 
Světla, blinkry, zrcátka, klakson, pneu a "výfuk s E" jsou základ...  pokud je motorka má z výroby tak musí být a fungovat a8 

 offline 

 

#170 13.04.2018 10:45:32

Re: problemy s stk


Jizvic:

Však jsem to psal, že pokud chceš udělat STK, tak to musíš mít na 100% připravený. přečti si to výše. Jinak jsem to myslel spíše na ostré lehké, které se používají jen v terénu a na závody. Takové motorky dneska STK nedělají z 90%. Majitel si to udělá třeba jen na prodej apod... Jinak je to zbytečný. Já si dokonce říkám, že je celkem zbytečné platit pojištění, protože asfalt nepotkávám skoro vůbec.

 offline 

 

#171 13.04.2018 10:46:04

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: problemy s stk


Jestli jeste muzu poradit tak na stk nevez motorku ty jestli jsi mladej. Najdi si nejakou dilnu kde servisujou motorky a delaj stk. Komunikace mezi servisakem a clovekem na stk kde se uz znaji par let bude na jine urovni a ten servisak vi presne co bude problem a co ne a jak to vyresit ale bude te to neco stat.

 offline 

 

#172 13.04.2018 12:09:52

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: problemy s stk


Small: jojo, jsem to jen tak zhruba prolit ale kazde enduro by mělo byt schopne provozu i na silnici. Pokud se nepletu tak to je dneska jediny rozdil mezi MX a enrudo. Enrudo ma svetla, znacku a kravinky kvůli zavodum které třeba silnici krizujou i presto ze je třeba pro bezny provoz uzavrena tak aby byl závod papirove v poradku pokud se nepletu ale to je fuk. Prostě to musí být vymazlene všechno v pohode a když to tam hodi někdo, kdo se s tim na STK třeba i nejak zna tak ty sance ze to projde bude vetsi

 offline 

 

#173 14.04.2018 06:36:29

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: problemy s stk


Co je to enrudo? lol 

 offline 

 

#174 16.10.2018 09:05:00

Kulda73
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 402
Založená vlákna
Motorka: KTM 125 LC2, HSQ WR 125, Honda XL600
Věk: 17
Tel: 605482397
0 0

Re: problemy s stk


Přiložím odpověď trochu později  a1 Jel jsem tam s dědou na kterého je motorka napsaná, abych mu s tím pomohl. Pak jsem tam jel s ním o měsíc později a prošlo to. Viděl tachac na kterej bylo najeto 0km ale byl spokojenej. Jinak měl jsem tam normálně enduro podblatnik a sklon SPZ nikdo neřešil. Beru to že jsou jasné pravidla. Ale v rámci mezí, možná lepší tam poslat někoho '' neutrálního '' ale s mýma motorkama si tam budu jezdit sám a aspoň se něco naučím. Uvidím jak dopadne teď tatova 950 Lc8.


Kawa Power!

 offline 

 

#175 14.07.2019 19:59:22

vratislav prošek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 182
Založená vlákna
Místo: nezamyslice
Motorka: Honda xrv 750,xr 600,XL600,KTM gs 500 rotax
Věk: 34
Tel: 604408328
0 0

Re: problemy s stk


Nazdar lidičky,nevíte jak je to teď z přihlášením moto?Musím mít evidenčku nebo stačí mít novou stk (jak dlouho platí?).A jak je to z kupní smlouvou?Je to nutnost nebo ne?Mám převod v rámci rodiny(otec,syn)!Díky za odpověď

 offline 

 

#176 14.07.2019 20:07:45

Re: problemy s stk


vratislav prošek:
Stačí platná stk do 30 dnů, pokud půjdeš sám, tak potřebuješ ověřenou plnou moc - stačí ověřit toho, kdo zmocňuje a dej si pozor na slovíčka, na to, k jakýmu úkonu kdo koho vlastně zplnomocňuje. Kupní smlouvu nepotřebuješ. Ideálně běžte na úřad oba.
Když půjdeš ukončit pojistku, tak jdi až po převodu a stačí s sebou TP, kde je zapsána změna vlastníka, takže kupní smlouvu taky nepotřebuješ.

 offline 

 

#177 15.07.2019 11:19:58

tatar
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 61
Založená vlákna
Motorka: SHERCO 300 SE-R
0 0

Re: problemy s stk


Při změně majitele musíš mít evidenční kontrolu ,platnost je tuším 10 dnů a je jedno kdo ji udělá,dělá se už na vozidlo né na jméno.

 offline 

 

#178 15.07.2019 11:25:23

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: problemy s stk


tatar napsal(a):

Při změně majitele musíš mít evidenční kontrolu ,platnost je tuším 10 dnů a je jedno kdo ji udělá,dělá se už na vozidlo né na jméno.

Platnost evidence je 30 dní.

Výhoda evidence je v tom, že vozidlo nemusí být způsobilé provozu (světla, zrcátka apod.)... u STK by to toto už neprošlo.

 offline 

 

#179 15.07.2019 14:58:58

Re: problemy s stk


tatar napsal(a):

Při změně majitele musíš mít evidenční kontrolu ,platnost je tuším 10 dnů a je jedno kdo ji udělá,dělá se už na vozidlo né na jméno.

Stk plati i jako evidencka, cena je stejna jako evidencka a platnost je 30 dnu. Co je pro koho vyhodnejsi je na zvazeni kazdeho.

 offline 

 

#180 15.07.2019 15:45:47

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: problemy s stk


Janek:
tak ja kde..
Evidenčka 350kč, STK 800kč..


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů