Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK

#61 19.03.2018 07:09:04

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


SkejT: Já to vidím trošku jinak. Musíš myslet i na lidi kteří nemají zrovna rozpočet na to si koupit hadrové origo značkové rukavice za cca 1000,- když mohou koupit za přibližně 200,- na pohled to samé možná i materiálně to samé (bavím se o rukavicich na off). Rozhodně nikomu nic necpu a nikoho nepřesvědčuju snažím se být nestrannej a věci posuzovat z různých pohledů tak to taky zkus a určitě ti vyjde že levné věci si nekupují jen vyjebávači  smile 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#62 19.03.2018 09:31:11

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Některé značky oblečení či jiných výrobků  mají ochrannou známku (hologram), které bývají většinou nalepené na štítku oblečení. I takto se dá rozeznat originál.

 offline 

 

#63 19.03.2018 09:32:33

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


SkejT napsal(a):

asi tak
....jeden tábor přesvědčuje druhý, že "FAKE nákup" je parádní kup bez rozdílu a ten kdo si koupí předražený originál ve stejné kvalitě je blbec, druhý tábor zase přesvědčuje naopak ......... ale že si někdo kupuje FAKE nákrčník od rákosníka z eshopu pro FAKE věci tak to je přes čáru, stejně jak si další čehuni kupují náhradní díly na své auta.... prostě i tady se veřejně potvrzuje typické české myšlení jak ze vším vyjebat

Dotaz jsem pochopil tak, jak dnes poznat kopii od originálu, když obě verze nějakýho výrobku jsou totožný/na první pohled nerozeznatelný a rozdíly se najdou jep při přímým porovnání jako třeba barvy ...... Jenom jedna stojí 200 a druhá 1000.

Ono je totiž nasnadě, že mnoho těch, kteří si kupují origál v prodejní ceně 1000, kupují ve skutečnosti neoriginál vypadající jako originál  v prodejní ceně 200 .... ale ten pocit nadřazenosti za to stojí lol  lol 

A nejlíp je o tom psát z pc nebo mobilu nějakýho ikonickýho glorifikovanýho výrobce, který to dělá v číně ve fabrice, která má takový počet sebevražd zaměstnanců, že se o tom nesmí mluvit, .... má stejně nehumánní podmínky, zatěžuje životní prodstředí jako kterýkoliv noname výrobce ..... lol 

Je to srandovní číst, když si uvědomíš, že si odpoledne půjdeš nakoupit (pokud na to ještě "ty socko" nemáš služku wink ) a budeš kupovat fejkový žrádlo, co pro nás a dál na východ evropy připravil západoevropský nadřazený majitel glorifikované značky, protože nám to tak stačí, maso nenápadně změníme na název masný výrobek, napícháme sračkama, aby ho na 100g výrobku stačilo jen 80%, nepotřebujeme tolik bílkovin, stačí hodně cukru a barviva místo kakaa ..... no, máme jiný chutě, korektně se to vždycky vokecá lol .
Každý z nás rozhodně násobně víc přímo žije ve fejkovým světě, než je tomu ve světě našeho koníčku offroad. Rozhodně víc nás na životě ohrožuje kvalita jídla a vody .... než to, že jezdím v čínský, vietnamský přilbě ....schválně kdo máte Fox V3, V4, nafoťte made in ze štítku smile  ano 

Znám lidi, co jedou do Razza a nakoupí si tam za desetitisíce a nikde to neprezentují ..... v klidu si jdou zajezdit s lidma, co kupují na ali a jinde protože buď na Razzo nemají nebo jejich přístup je takový, že platí jen to, co jsou ochotni zaplatit, což není to samý, jako když nemáš. A takových, co kupují jen za tolik, co jsou ochotní platit, je většina - minimálně 60%. Bohužel je tu pořád dost lidí, co koupí za to, co si nenažraný výrobce (s nákladama jako na výrobu fajkovin) řekne. Proto to tolik stojí. Ne proto, že by to takovou cenu mělo.
Jsou lidi, co nakoupí v power parts, taky nic neřeší ....a nikomu, kdo kupuje neoriginál, neřeknou ani náznakem, že je kretén, co chce vypadat na moto dobře a přitom nemá na to, aby si koupil na rukavice u nás za litr.

A české myšlení jak se vším vyjebat?? Pokud má někdo takový černobílý myšlení, je to tak možný vidět, ale ali, ebay, wish tu nejsou pro čechy, Nikoho v globálním světě nezajímáme ....takže pokud tyhle obchody fungují, není to vyjebávacíma čechama. Je to tím, že je celosvětová poptávka.

Krom toho se stačí podívat na britský eshopy, za kolik se dá koupit značkový oblečení, kosmetika ..... s dopravou za hubičku
Bohužel i tam jsou už v hojný míře zastoupený čínský kopie, ale není to pravidlo.

Takže pokud tu někdo chce moralizovat, bylo by dobrý, aby se prokázal tím, že nekupuje, nepoužívá a znehodnotí veškerý zboží od výrobce, který nechává vyrábět v místech, kde se vykořisťují lidi, kde výsledkem výroby je zničená krajina, ...... to by bylo, co?? lol  lol  lol 

 offline 

 

#64 19.03.2018 09:54:08

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


sirr:

Jasně, mám. Máme toho všichni kolem sebe spoustu, jen si to neuvědomujeme. Já to vyrabim, takže to trochu znám. Hologram je vpravo v rohu nahoře. Toto je třeba záruční list pro Husqvarnu.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6133_15214494685392030082552.jpg

 offline 

 

#65 19.03.2018 09:55:05

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


sirr napsal(a):

.....Ptal jsem se jak originál-rozeznat od fake? Asi neexistuje klíč k rozeznání - zatím je asi jen klíčové KDE se nová věc nakoupila a každý jedinec posuzuje kvalitu podle svého...

Zadej si na ali do fulltextu "Fox gloves" a koukni na nabídku.
Potom zadej "KTM gloves" ... "100% gloves" ....... a potom zadej "mx gloves" a sleduj tu nabídku "značkových" rukavic. Víš jasně, že 99,9% jsou "neoriginály".
Ale cenný tady v ténatu jsou reálný zkušenosti, protože co ti vlastně zaručuje termín "originál"?? Nemusí ti to sedět stejně jako originál, protože 100 lidí, sto proporcí byť ve stejný velikosti. A životnost je dáná trendem doby = spotřební zboží, který se musí - je to tak daný - roztrhat.

 offline 

 

#66 19.03.2018 09:55:45

kubajzs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
1 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Já jedu strategii radši starší originál než nový fejk... Na bazoši je toho mraky, stačí hledat. Za cenu fejku seženu kvalitní hadry a když je zničím není mi to tak líto jako kdybych si je koupil nový... Boty, kalhoty, dresy, helmy, brejle, ortézy, chrániče všechno mám starší a vůbec mi to nevadí. Neberu rukavice, ty si klidně na ali koupím...

 offline 

 

#67 19.03.2018 10:03:25

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


kubajzs:
 ano  ano 
taky tak ve většině případů, protože dovoz beru jen do cca 25 dol, abych neplatil clo .... Ale mobil jsem kupoval za 125 s tím, že jsem řešil celní řízení a i tak jsem byl spokojený ano 
Ale řekni mi, je tohle originál nebo ne?
https://www.motoinzerce.cz/prislusenstv … el-38.html
Být 36, asi bych je vzal, ale nevidím nikde hologram.
Jsou nebo nejsou originál?

 offline 

 

#68 19.03.2018 10:08:06

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Janek:

Pozor, hologramy bývají na štítku vyrobku a ne na cedulce. A ne všichni výrobci mají své hologramy, jak jsem už psal výše.

 offline 

 

#69 19.03.2018 10:31:01

kubajzs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
1 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Janek:
Nejlíp pohledat na ALi jestli se dají u nich takové koupit. Lepší najít značku, kterou tam nemají a máš jistotu...
Kámoš minule koupil na ALI komplet od Foxe a to jsme se jako hodně nasmáli.  lol  To už ty tepláky by vydrželi víc...

 offline 

 

#70 19.03.2018 11:34:51

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Výrobce top krčních a dalších chráničů lol 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_let.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_lett.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_lettt.jpg

 offline 

 

#71 19.03.2018 11:39:46

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


kubajzs napsal(a):

Janek:
Nejlíp pohledat na ALi jestli se dají u nich takové koupit. Lepší najít značku, kterou tam nemají a máš jistotu...
Kámoš minule koupil na ALI komplet od Foxe a to jsme se jako hodně nasmáli.  lol  To už ty tepláky by vydrželi víc...

Mohl by ti postnout odkaz od koho na ali? Najde to snadno na svým účtu.
Zkoušel jsme jezdit i kvalitní montérky, ale nic mi nevydrželo víc, než nejlevnělší mx gatě.
Možná někde sehnat kvalitní army hadry .... ty by měli aspoň kapsu ano 

 offline 

 

#72 19.03.2018 12:06:54

kokonhead
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: činu
Motorka: pomeranč
0 1

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Tak zrovna ty helmy a chranice jsou celkem snadno rozpoznatelny...nekde usetrit musi...videl jsem par testu a na hlavu bych to v zivote nedal...
Rukavice kupuji za 150 pracovni cxs, takze neresim...komplety koupim jednou za cas novej v akci, jsem mrdal, tak vydrzi dlouho...

 offline 

 

#73 19.03.2018 12:08:44

kokonhead
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: činu
Motorka: pomeranč
0 1

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Janek:

Jo ty kapsy me pekne s.rou... smile obcas bych potreboval par veci odlozit a furt sundavat bagl/ledvinku me sejri...

Editoval kokonhead (19.03.2018 13:31:02)

 offline 

 

#74 19.03.2018 12:46:46

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Janek napsal(a):

kubajzs:
 ano  ano 
taky tak ve většině případů, protože dovoz beru jen do cca 25 dol, abych neplatil clo .... Ale mobil jsem kupoval za 125 s tím, že jsem řešil celní řízení a i tak jsem byl spokojený ano 
Ale řekni mi, je tohle originál nebo ne?
https://www.motoinzerce.cz/prislusenstv … el-38.html
Být 36, asi bych je vzal, ale nevidím nikde hologram.
Jsou nebo nejsou originál?

ach jo. nejdřív tvrdíš, že v tom není rozdíl, pak z tebe vyleze, že kupuješ většinou ojeté originály... oceňuji tvůj konzistentní přístup.
ostatní nabídky k flamu musím odmítnout, děkuji nemám zájem:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#75 19.03.2018 12:50:14

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Janek: Kde ti to mám lajknout? :-)

Editoval Kodiak (19.03.2018 12:50:34)

 offline 

 

#76 19.03.2018 12:56:22

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Janek napsal(a):

kubajzs:
 ano  ano 
taky tak ve většině případů, protože dovoz beru jen do cca 25 dol, abych neplatil clo .... Ale mobil jsem kupoval za 125 s tím, že jsem řešil celní řízení a i tak jsem byl spokojený ano 
Ale řekni mi, je tohle originál nebo ne?
https://www.motoinzerce.cz/prislusenstv … el-38.html
Být 36, asi bych je vzal, ale nevidím nikde hologram.
Jsou nebo nejsou originál?

Tohle jsou originály. Takové se z Číny nedají koupit.

Já jezdím TLD kalhoty z ALI a vypadají trochu jinak. BTW mám ty kalhoty 2 roky, najeto odhadem 200 mth (hodně od boku) a teď se mi začala trhat nášivka na boku lol Jinak jen malé propáleniny od výfuku.  gp  Cena 43 dolarů


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#77 19.03.2018 13:23:05

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Miguel napsal(a):

Janek napsal(a):

kubajzs:
 ano  ano 
taky tak ve většině případů, protože dovoz beru jen do cca 25 dol, abych neplatil clo .... Ale mobil jsem kupoval za 125 s tím, že jsem řešil celní řízení a i tak jsem byl spokojený ano 
Ale řekni mi, je tohle originál nebo ne?
https://www.motoinzerce.cz/prislusenstv … el-38.html
Být 36, asi bych je vzal, ale nevidím nikde hologram.
Jsou nebo nejsou originál?

ach jo. nejdřív tvrdíš, že v tom není rozdíl, pak z tebe vyleze, že kupuješ většinou ojeté originály... oceňuji tvůj konzistentní přístup.
ostatní nabídky k flamu musím odmítnout, děkuji nemám zájem:)

To bys musel líp číst a chtít rozumět ... naopak jsem tu dával foto, že ty věci z MÉ zkušenosti stejný nejsou ..... ale to už je tvůj styl podsouvat a lhát, když je to pro tebe výhodný. ano 

 offline 

 

#78 19.03.2018 13:23:43

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Kodiak napsal(a):

Janek: Kde ti to mám lajknout? :-)

Hoď to sem ano 

 offline 

 

#79 19.03.2018 17:10:32

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Janek napsal(a):

Miguel napsal(a):

Janek napsal(a):

kubajzs:
 ano  ano 
taky tak ve většině případů, protože dovoz beru jen do cca 25 dol, abych neplatil clo .... Ale mobil jsem kupoval za 125 s tím, že jsem řešil celní řízení a i tak jsem byl spokojený ano 
Ale řekni mi, je tohle originál nebo ne?
https://www.motoinzerce.cz/prislusenstv … el-38.html
Být 36, asi bych je vzal, ale nevidím nikde hologram.
Jsou nebo nejsou originál?

ach jo. nejdřív tvrdíš, že v tom není rozdíl, pak z tebe vyleze, že kupuješ většinou ojeté originály... oceňuji tvůj konzistentní přístup.
ostatní nabídky k flamu musím odmítnout, děkuji nemám zájem:)

To bys musel líp číst a chtít rozumět ... naopak jsem tu dával foto, že ty věci z MÉ zkušenosti stejný nejsou ..... ale to už je tvůj styl podsouvat a lhát, když je to pro tebe výhodný. ano 

Aha. Takže když tě, teď už snad konečně, chápu správně, říkáš, že to jsou šmejdy?


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#80 20.03.2018 09:51:06

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Miguel napsal(a):

......
Aha. Takže když tě, teď už snad konečně, chápu správně, říkáš, že to jsou šmejdy?

Když je něco jiný, je to vždy nutně šmejd??
Je mi tě líto, když to tak chápeš.
Potom se nedivím, že nejlepšíp přítelem pro takto smíšlející je zrcadlo.

Ceny v dol s dopravou domů.
Občas tam kupuju 3 roky 30x ali, něco dx.com, něco ebay, ale zboží z číny free shipping.

Měřič MTH - 8.59  fungoval bezvadně do rozstřelení o strom - bez výhrad, v čr v té době nabízený za násobný ceny + poštovný

4x čelovka různý provedení od 12,- do 23,- + náhradní akupack - výhrady u 2 ze 3 akupacků odešla nějaká přídavná el. ochrana nejspíš proti přebití/vybití. Reklamoval jsem to a prodejce vždy poslal s omluvou nový akupack, ale i tam regulace po chvíli odešla. Tak jsem vzal pájku a jednoduše v řádu minut regulaci vypájel a aku fungují bezvadně do teď a vlastně je ani nevyužiju.
2 čelovky používáme denně na ranní a noční venčení, aku drží krásně, nabíječky fungují ..... jsem max spokojený, nadšený ano .

Led osvětlení do dodávky kus á 5,- - parádní, spotřeba 00 nic, šetří aku, svítí, vydží vlhkost .... max spokojenost.
V čr vesměs nulový výběr, musel bych hledat a jen poštovný by bylo dražší, nesmysl to tu kupovat jako samostatný zboží po kusech ....Max spokojenost i když je to jiný než hella big_smile 

Měnič 12/220V 1500W s usb portem a 12v zásuvkou 42,- (prošlo to bez cla) - první problém byl, že dával cca 250V. Vzal jsem telefon, nahrál video s měřením multimetrem, poslal prodejci a ten mi s omluvou vrátil peníze a napsal, že jiné zboží nepošle, protože to má od dodavatele a nemůže ho vyzkoušet ..... neuvěřitelně na český poměry slušný jednání bez okecávání ....
Měnič jsem vzal a několikrát přetížil do vypnutí. 2x jsem ho na tvrdo vyzkratoval a od té doby dává krásných 225 - 235V a vše funguje jak má. Utáhne 150 mm flexu protoolku, 750W vrtačku, rychlovarnou konvici, fén, televizi, ..... parádní, spokojenost veliká, 220 v v autě na dovče občas dokáže vytrhnout trn z prdele ano 
Nabídka v čr dražší, tohle je jiný, ale není to šmejd a funguje 2 roky bez údržby ....

Magnetická lišta na kuch nože - oblíbil jsem si tyhle lišty na nářadí, u nás docela drahý, pokud nestihneš akci v lidlu big_smile , kde je ale už delší dobu nemaj. Objedna jsem 1 kus, přišli 2 kusy. Psal jsem prodejci s tím, že doplatím, ale odpověď Hallo dear friend, gift for you, please positive feedback. Tohle bych chtěl zažít i u nás lol - max spokojenost, umím se radovat z drobností a mag lišta je jedna z nich. Je mi jasný, že to byla chyba v balení a ne gift, ale i tak prodejce zabodoval ano 

Led světlo obdélník použitelný do hsb hranatý masky. 10,- - u nás nesehnatelný, pořízený spíš jen na pokus/omyl. Fungovalo a stále funguje, ale nevyužitý, jezdím převážně bez světla a teď už jiný typ masky. Splnilo účel, spokojenost.

Brzdový destičky na moto 11,- až 18,- za sadu. Za mě v porovnání cena výkon top kvalita, lepší, než kolikrát nabízí spec offroad shopy u nás a chtějí 2x tolik

Dres - 12.40,- za ty peníze nádhera, nesedí velikost v porovnání s dresem origo na hrudníku a průměru rukávů - neřeším, unosím ho nebo dám na inzerci za 300,- + pošta a bude v tu ránu prodaný. Koupil jsem ho pro zkušenost.

Rukavice no name, kopie alpinestars - krásně sedly na ruku, rozthl jsem je, protože docela často uklízím v drážce bordel, vyřezávám, .... mechanicky poškozený, ale dobrý. Proto jezdím radši v pracovních rukavicích. klidně koupím znovu, byly na ruce překvapivě příjemný, nedělaly se mozoly ....

Řadící páka EXC, 23,- - musela se 3x za sebou po ujetí cca 1 mth dotáhnout a potom paráda, spokojenost. Potřeba dotahovat možná způsobená absencí nord-lock podložky. Vydržela hodně a když praskla, tak to byla opravdu tvrdá rána a hlavně zůstala v pohodě hřídel.
Současně objednaná jiná za 18.65 a uvidím, co vydrží. Origo je v tomhle případě fakt lepší, ale tady vede cena a vědomí, že každá další páka stejně jednou rupne.

Dural stupačky 42,- tyhle mají už dost masivní část pro uchycení, nic jako 2 tenký očka což bylo u prvních výrobků, tak doufám, že vydrží. Když dají 100 mth bez extra vymačkání, budu spokojený, protože stupaček mám nějak velkou spotřebu. Rozhodně kvalitnější než u nás prodávaný stupačky DRC - to je shit skoro o 500,- dražší a bez dopravy..

Vyhřívaný vložky do bot za 3.60 - koupený na letošní zimní nezimní ježdění, Do off bot nebyly potřeba, takže vyzkoušený jen na procházky se psíkama v nedávných mrazech, neskutečná tepelná pohoda v botách za sranda cenu, napájení na externí powerbanku (taky z číny). Opět drobnost, která moc potěšila

Mobil Elite leagoo z dx.com, v té době docela našlapaný asi za 125,- jediný zboží, kdy jsem řešil celní řízení. Dopadl, že jsem ho na moto prolomil tak, že praskly hliníkový záda, ale gg sklo vydrželo a mobil funguje dál a mají ho děti .... vyměnil jsem ho za jiný, protože měl špatný videa za snížený viditelnosti a ty já potřebuju nejvíc kvůli práci. Takže opět spokojenost. Dnes už bych koupil spíš u nás, v akcích se dají pořídit mobily dobře, ale ...
USB nabíječky 12v (pořád někde ztrácím, zapomínám, používám často, USB kabely ..... v cenách 1,- až  3,- .... prostě sranda za tu cenu nedojedu u nás ani do krámu lol 

Doplňky k hračkách, pěnový náboje, skla na mobily, .....

Za sebe numůžu říct nic moc, jestli vůbec něco, špatnýho o nákupech noname zboží na čínských eshopech, je to jiný, dá se koupit shit, ale i věci, co udělají radost ano .
Za ty 3 roky mi nedorazile jen jedna zásilka - teď o vánocích USB nabíječka 12V ... prodejce se omluvil, poslal novou, která došla.
Ted mám objednaný co vrtáky na nerez, závitníky, ...., protože co se prodává u nás za 2 a více násobný ceny nevydrží skoro nic, tak myslím, že to horší nebude. Prodejce má za 2 roky fungování 99.2 pozitivních recenzí, takže mám 99,2% šanci, že by to mohlo být ok big_smile a to mi za zkoušku stojí.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů