Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK

#21 15.03.2018 09:32:21

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jednou mi někdo říkal že pokud číňan kopíruje originál tak je to v poho, že průser nastává když číňan kopíruje číňana  a1 
Každopádně je mentalita v těch končinách úplně jiná. Jasně že dneska všichni vědí že kopírováním kradou a že to není o.k., ale mají Úplně jiný pohled na věc,kopírování berou jako poctu tomu kdo vytvoři ten první výrobek. V podstatě mu vzdávají čest tím že ho kopírujou. Kamarád mi uváděl příklad kdy je na historické japonské malbě dopsána rukou básnička od někoho úplně neznámého a to zvyšuje její cenu,pro malíře je to čest že někdo dopsal něco na jeho malbu, stejně tak to že ho někdo okopíruje znamená že je to tak dobré že to za kopírování stojí lol 
Neobhajuu to , jen aby řeč nestála  a1 

 offline 

 

#22 15.03.2018 09:42:01

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


sirr: Třeba na kalhotách to poznáš. Na FB prodával kluk asi 3 komplety od Foxe a když si dáš fotku z Razza vedle toho, vidíš rozdíly barev (modrá není tak modrá, zelená není tak zelená apod.), posunuté nápisy. Na omak to bude určo taky jiný.

Rozdíly jsou myslím vidět na první pohled.
http://shop.razzo.cz/racewear/komplety- … blue-2017/
https://www.aliexpress.com/item/2017-Ne … autifyAB=0


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#23 15.03.2018 09:50:24

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jarynn:

Jenže otázka,  co položil Sirr je, jak víš,  že originál je originál, když ho šijou taky v Číně. Není to na tebe útok,  jen bych řekl,  že dnes kopíruje Číňan, Číňana a kdo určuje, co je ten pravý originál. Jen že to prodává Razzo apod. uznávaný obchody ? Nedávno bylo v televizi, že udělali šťáru v nějakém uznávaném klenotnictví a nestačili se divit.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#24 15.03.2018 09:58:06

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jarynn napsal(a):

Jednou mi někdo říkal že pokud číňan kopíruje originál tak je to v poho, že průser nastává když číňan kopíruje číňana  a1 
Každopádně je mentalita v těch končinách úplně jiná. Jasně že dneska všichni vědí že kopírováním kradou a že to není o.k., ale mají Úplně jiný pohled na věc,kopírování berou jako poctu tomu kdo vytvoři ten první výrobek. V podstatě mu vzdávají čest tím že ho kopírujou. Kamarád mi uváděl příklad kdy je na historické japonské malbě dopsána rukou básnička od někoho úplně neznámého a to zvyšuje její cenu,pro malíře je to čest že někdo dopsal něco na jeho malbu, stejně tak to že ho někdo okopíruje znamená že je to tak dobré že to za kopírování stojí lol 
Neobhajuu to , jen aby řeč nestála  a1 

Vlastně by se dalo říct, že když mi někdo ukrade motorku, tak mi vzdává poctu tím, že stála za ukradení. Kdyby to byl šrot, tak mu to nestojí za to, překonávat nástrahy:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#25 15.03.2018 10:01:24

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Protože oni nekopírují užitné vlastnosti toho výrobku, oni kopírují jeho vzhled a značku... Stejně tak čínské auto, které vypadá jako kopie Land Roveru, jako Land Rover nejezdí...
I když tady to bude daleko víc markantní...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#26 15.03.2018 10:21:58

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Miguel napsal(a):

Jarynn napsal(a):

Jednou mi někdo říkal že pokud číňan kopíruje originál tak je to v poho, že průser nastává když číňan kopíruje číňana  a1 
Každopádně je mentalita v těch končinách úplně jiná. Jasně že dneska všichni vědí že kopírováním kradou a že to není o.k., ale mají Úplně jiný pohled na věc,kopírování berou jako poctu tomu kdo vytvoři ten první výrobek. V podstatě mu vzdávají čest tím že ho kopírujou. Kamarád mi uváděl příklad kdy je na historické japonské malbě dopsána rukou básnička od někoho úplně neznámého a to zvyšuje její cenu,pro malíře je to čest že někdo dopsal něco na jeho malbu, stejně tak to že ho někdo okopíruje znamená že je to tak dobré že to za kopírování stojí lol 
Neobhajuu to , jen aby řeč nestála  a1 

Vlastně by se dalo říct, že když mi někdo ukrade motorku, tak mi vzdává poctu tím, že stála za ukradení. Kdyby to byl šrot, tak mu to nestojí za to, překonávat nástrahy:)

Nemůžu za to že nerozumíš nebo nechceš rozumět psanému textu,kašli na to dostali bychom se zase někam kam nechceme....Já je neobhajuju, je mi to buřt,napsal jsem jen co mi bylo někde ,někdy,někým řečeno,bez kontextu,souvislosti, jen mě to prostě napadlo, připadlo mi to zajímavé...

 offline 

 

#27 15.03.2018 10:23:20

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


jopr napsal(a):

Jarynn:

Jenže otázka,  co položil Sirr je, jak víš,  že originál je originál, když ho šijou taky v Číně. Není to na tebe útok,  jen bych řekl,  že dnes kopíruje Číňan, Číňana a kdo určuje, co je ten pravý originál. Jen že to prodává Razzo apod. uznávaný obchody ? Nedávno bylo v televizi, že udělali šťáru v nějakém uznávaném klenotnictví a nestačili se divit.

No to je otázka, nepoznám ani prd. Páč někdy je ten "originál" taky pěkný aušus  a1  

 offline 

 

#28 15.03.2018 13:11:16

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jarynn napsal(a):

Miguel napsal(a):

Jarynn napsal(a):

Jednou mi někdo říkal že pokud číňan kopíruje originál tak je to v poho, že průser nastává když číňan kopíruje číňana  a1 
Každopádně je mentalita v těch končinách úplně jiná. Jasně že dneska všichni vědí že kopírováním kradou a že to není o.k., ale mají Úplně jiný pohled na věc,kopírování berou jako poctu tomu kdo vytvoři ten první výrobek. V podstatě mu vzdávají čest tím že ho kopírujou. Kamarád mi uváděl příklad kdy je na historické japonské malbě dopsána rukou básnička od někoho úplně neznámého a to zvyšuje její cenu,pro malíře je to čest že někdo dopsal něco na jeho malbu, stejně tak to že ho někdo okopíruje znamená že je to tak dobré že to za kopírování stojí lol 
Neobhajuu to , jen aby řeč nestála  a1 

Vlastně by se dalo říct, že když mi někdo ukrade motorku, tak mi vzdává poctu tím, že stála za ukradení. Kdyby to byl šrot, tak mu to nestojí za to, překonávat nástrahy:)

Nemůžu za to že nerozumíš nebo nechceš rozumět psanému textu,kašli na to dostali bychom se zase někam kam nechceme....Já je neobhajuju, je mi to buřt,napsal jsem jen co mi bylo někde ,někdy,někým řečeno,bez kontextu,souvislosti, jen mě to prostě napadlo, připadlo mi to zajímavé...

Jsme dospělí soudní lidé a naše diskuse se nemůže dostat nikam, kam nechceme. Diskutujeme bez emocí a v klidu, mám pravdu, že?
Takže bych se chtěl zeptat, jakou má souvislost dopsání básničky na japonskou historickou malbu s kopírováním něčího výrobku v současnosti ?
To, co jsi tady uváděl, je prostě alibismus, podobný tomu, jako když slečně vysvětluješ, že ti stojí mizerně jen kvůli tomu, abys jí nebolel.
A jestli píšeš, že to neobhajuješ, potom si logicky myslíš, že je to naprostá blbost, a to je správně... Protože, když někdo vydává svůj výrobek za tvůj, tak tě
okrádá a žije z tvého úsilí. Obhájit to ani nelze. A protože to neobhajuješ, tak se tě ani nemůže dotknout, když napíšu, že to je nesmysl.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#29 15.03.2018 14:37:51

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Miguel:
 buee  a21  oko1 

 offline 

 

#30 15.03.2018 14:50:28

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


že jsou tvoje argumentační schopnosti v koncích pochopím i bez obrázků...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#31 15.03.2018 15:28:44

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Bohuzel je dnes svet nastaveny tak,  ze kopiruje od cinanu lol .
Ale zatim co se cinam v plagiatorstvi zlepsuje o milovy kroky smerem ke kvalite,  svet si z ciny bere jen to,  v cem vomrdat ne 
Jejich technologicky pokrok je takovy,  ze cele zesrane zapadni evrope se o tom ani nezda.

Samozrejme ze vetsina zbozi z ali,  .... jsou kopie,  ale zas co je to za plagiatorstvi,  delat treba mx gate?  Strih na ne udela podle vzoru kazda sikovnejsi svadlena a taky je usije.
Ja se divim kazdymu,  kdo je ochotny dat 3-5 tacu za konfekcni hadry do blata.  Kdyz uz,  tak zajdu k Hubikum a necham si usit fakt na miru a nebudou snad ani drazsi.

Pro me, kdyz vidim slusnost, ochotu a komunikativnost prodejcu z ali,  kde mam asi 30 objednavek, tak nemam vubec chut kupovat neco tady  ne 
Potrebuju picovinu "automaticky" dulcik, nez abych sel do zelezarstvi, cekal ve fronte a koupil za 150 od vyrobce,  ktery to bere z ciny,  tak od pocitace objednam s postou domu za 2.80 dol to samy. 
Povazoval bych se za pitomce, vetsiho nez jsem, kdybych to tak neudelal. Hold si jen chvili pockam.

A ze jsou na vychode plagiatori a tady ne?  lol  lol 
Jsme stejny neli horsi.  Jen u nas se tomu rika kutilstvi  usch 

 offline 

 

#32 15.03.2018 15:39:33

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jarynn:

Jo, je to jina mentalita ano 
Kamarad studoval japonstinu,  jezdil tam pravidelne a kdyz vypravel o jejich tradicich,  hlava to nebere.  Treba kdyz te chce hlava rodiny uctit,  tak je pro nej pocta,  kdyz se vyspis s jeho zenou.
Proste jiny svet,  pro nas nepochopitelny a nema cenu se o to v povrchnosti snazit

 offline 

 

#33 15.03.2018 15:55:28

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


To platilo u Eskymáků, ale před sto lety. Ale to už bychom se zaobírali nepodstatnými detaily. Japonec nebo Inuita...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#34 15.03.2018 16:18:28

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Miguel napsal(a):

že jsou tvoje argumentační schopnosti v koncích pochopím i bez obrázků...

No a  ja myslel ze to bude pro tebe snazší kdyz nejsi schopen rozklicovat vyznam nekolika vet,ale vidim ze ne. Ja o voze,ty o koze. To je zabite kdyz uz nepomuze ani indianske pismo  a1 

 offline 

 

#35 15.03.2018 16:19:58

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jarynn napsal(a):

Miguel napsal(a):

že jsou tvoje argumentační schopnosti v koncích pochopím i bez obrázků...

No a  ja myslel ze to bude pro tebe snazší kdyz nejsi schopen rozklicovat vyznam nekolika vet,ale vidim ze ne. Ja o voze,ty o koze. To je zabite kdyz uz nepomuze ani indianske pismo  a1 

Jardo, udělej výjimku a zkus mi vysvětlit, kde jsem pochybil. Myslím, že je to pro tebe příležitost dokázat, že skutečně nejsem schopen pochopit několik jednoduchých vět. Co konkrétně si špatně vysvětluju?


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#36 15.03.2018 16:51:16

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Zde jsou MX kalhoty do 1000 Kč:
https://www.insportline.cz/2245/motokro … nior/cerna
ale to už není taková paráda, jako fejkové KTM, žeano:)
zde je KTM čínského výrobce, jsou před námi o sto let, takže moc nerozumím tomu, proč ty krámy za čtvrt miliónu někdo kupuje, když tenhle je za pětinu
https://www.alibaba.com/product-detail/ … 19930.html
a teď mě omluvte, jdu si vyzvednout svůj Landwind, byl bych hlupák, kdybych kupoval originál za takové prachy:)
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5b/Landwind_X7_01_--_Auto_Shanghai_--_2015-04-22.jpg/1200px-Landwind_X7_01_--_Auto_Shanghai_--_2015-04-22.jpg


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#37 15.03.2018 16:55:09

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Nechápu jak někdo může říct, že originál a padělek je stejnej. Nevím jak u ostatních značek, ale u Foxu je ten rozdíl poznat jak u rukavic tak dresu. Jinej materiál, jinej střih. Je to jako by jste si raději koupili čínskou motorku protože je za třetinu ceny než Ktm a vlastně to má dvě kola a motor a je to stejný. Na Aliexpressu mají fotky stejný jako má výrobce nebo jen zamazaný logo, ale když to přijde je to prostě padělek, takže podle těch fotek nemůžete soudit. Ale ty komplety co jsem viděl tak otřesný, jiný barvy, hrozně okopírovanej desing, materiál jak na plínku pro dítě a střih horší jak na pyžamo. Kalhoty udělaný snad z manžestru. Pak je nejhorší když se to někdo snaží prodávat jako originál za stejnou cenu. Chápu, že pro někoho je neskutečný dát za komplet 6000. Zase ta firma musí vyvíjet pořád nový a nový technologie a materiály aby to fungovalo, tak si to nechá zaplatit. Když člověk ví kde tak se dá takový komplet pořídit za polovinu ceny. Prostě jsem zastáncem originálu a nikdy bych si padělek nekoupil. A ještě prodávat padělek a vydávat to za originál abych na tom vydělal a argumentovat tím že je to přece oboje made in china.

 offline 

 

#38 15.03.2018 18:05:22

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Celníci jsou obecně zahlceni zbožím z Číny. Že by podle práva nemělo takové zboží vůbec přicestovat v balíku do Česka, je nasnadě.
Jenže se řeší velké zásilky a asi není v jejich silách kontrolovat ty, které mají nižší, než je stanovená celní hodnota...
Hele já se tomu vůbec nedivím a nijak to neodsuzuju, každý někde šetří. Ale těžko můžu tvrdit, že je to naprosto totéž. Rohlík s paštikou zasytí
stejně jako kaviár. Ale totéž to nenísmile


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#39 15.03.2018 20:25:18

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


sirr napsal(a):

Janek:
přesně tak....tlemíme se číně, ale jsou o cca 50-100let před evropou (technologicky před ČR určitě..)
Už si to přesně nepamatuju, je to delší dobu, ale vím že některé helmy měli nachlup totožnou skořepinu (např. Thor a Fly) lišili se třeba jen barvou laku,kšiltem atd...To samé Cassida,Ls2 atd..
např rybářské pruty ... sedlo navyjáku totožné pro x výrobců Mitchel,Okuma...- pouze nalepená jiná značka, pouze odlišný blank nebo jen jeho barva, odlišná očka ...
A tak kdo kopíruje od koho?
Tak např...hadr od KTM, kupoval jsem někté věci v AMD Svitavy - na štítku je"made in china" , ok ... Rakušák to nechal vyrobit v číně...,
Když objednáš hadr od KTM z Ali ... bude na chlup totožný (jak psal Sethx) s originál dílem z AMD za třetinu ceny...
Tak buďto to je k nerozeznání padělek, nebo při výrobě pro rakouskou KTM - vzniklo x věcí navíc - které se prodávají na černém trhu...?
Nevím...., taky zastávám názor - hadry určené k zničení, koupit co nejlevnějc....., mají se prodřít kolena,propálit o vejfuk atd.. u kalhot do 1000kč, nebo za 5000Kč?

Oneal XL čr kamenný obchod spodní dres
Oneal XL Ali
Rozdíl v průměru rukávů a hlavně na hrudníku 8 cm.
Materiál jiný a jiná gramáž. To mi nevadí, pokud se nebude extra zatrhávat a hlavně za ty peníze mě to fakt nijak nesere, rád vyzkouším. Bohužel není žádná jistota, že když objednám o číslo větší, že nebude třeba ještě menší.
To mi prostě nepřipadá stejný nee1 .
Škoda, že si to nepohlídaj, protože to drazuje.

Když říkáš, že je to stejný, dáš mi záruku vrácení peněz, když objednám tyhle gatě ve velikosti 36 a přijde mi reálně jiná velikost???
https://www.aliexpress.com/item/Free-sh … 5c23&tpp=1
Mám doma origo KTM hydroteq vel. 34, tak můžu potom nafotit .... kdybych věděl, že pošlou opravdu vel 36, už jsem je objednal, ale jesm si na 99% jistý, že to sedět nebude.
U nás, když koupím 36 od kterýhokoliv výrobce, gatě sedět budou.
Tak to můžeme v reálu vyzkoušet, jestli si seš jistej ano 

Že tam je haldy plagiátů je reál. Stačí se podívat na mx brýle 100%. Ještě před pár měsíci xx nabídek za sranda cenu. Dnes snad žádná.
Přilby Shift xx nabídek na škopky pěkný za 135 dol .... dnes nic
Je toho mraky
A je toho hodně, co mizí. docela koukám na to, že i nějaká ochrana značky ali funguje.

Hold větší značky mají přímo svoje fabriky v místech s levnější pracovní silou, kde nejsou odbory, ochrana životního prostředí .... a pohlídají si kvalitu. Proto není čína jako čína, ale stejně tak není v čr truhlář jako truhlář, automechanik jako automechanik, ....



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20180315_194404.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20180315_194419.jpg

Editoval Janek (15.03.2018 20:26:19)

 offline 

 

#40 16.03.2018 08:10:42

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


sirr:

Věci z Alíku jsem zkoušel celou loňskou sezonu (MX) a že byla mokrá, za mě poměr cena a užitnost  a12 

1) brýle žlutý - origo 100% za 2 lirty po 2 letech ježdění
    brýle modrý - fake nový, teď nejetý, ale ve srovnání v tom nevidím žádný problém, včetně molitanu.
- celou loňskou sezonu jsem jezdil zrcadlový sklo v brýlích z Alíku a ve s rovnání s origo 100% v opotřebení bez rozdílu, oboje byly dojebaný stejně od kamínků, takže po jedné sezoně nejlépe vyměnit.

2) dres FOX Alík - cca. v loni najeto 10 a více závodů, na prsou lehce prostřílený od kamínků a zaprané červení fleky z Rudníku, jinak barevná stálost a materiál bez problémů. Letos už nic jiného ani nejedu, protože právě dresy z Alíku se mě osvědčily nejvíce. Jinak dresů mám více, nekup to za ty prachy  lol  lol  lol U dresů je ale pravda, že číňani dělají úzké rukávy, a jelikož používám lokty, tak mě je musí mamina vždy rozšířit.

3) rukavice Alík - najeto asi 5 závodů a celá zimní příprava na kole, na palci lehce rozdrbaný, ale začátek byl způsobený kamenem, kterej mě blbě trefil.

Kalhoty budu zkoušet letos TLD, ještě jsem je nejel. Když mě došly, tak velikost neodpovídala, byly tak o 2 čísla větší. Mám šikovnou maminu, takže nebyl problém to upravit. Materiál vypadá normálně, tak se uvidí.
V každým případě, číňan prodává přesně to, co je na obrázku v nabídce, když napíše high quality, tak jsem se nesetkal, že by to byl shit. Prostě kupuješ to co vidíš nebo máš v popisu. Ano, jsou tam věci které vypadájí divně již napohled, tak nasmíš být debil a koupit si to. Na druhou stranu asi porovnávat např. origo kalhoty TLD GP za 5 litrů z těma z Alíku je blbost, cena musí být vždycky někde znát, minimálně v materiálu. Beru to z pohledu ceny a užitné hodnoty. Osobně mám na věc pohled ten, že ušetřené peníze za hadry narvu radši do motorky, lepší nová guma než origo triko od Foxe.

Samozřejmě na ochranné výstroji naopak nešetřím, to musí být vše top. Zkoušel jsem nákrčák od číňana a je to k ničemu, příliž omezuje v záklonu hlavy. Teď mám Atlas air a nesrovnatelný.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4952_img_5540.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4952_29216829_2150826005145720_8575792673443545088_o.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4952_29216829_2150826005145720_8575792673443545088_o.jpg




http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4952_29244778_2150830545145266_2254693264433086464_n.jpg

Editoval Fantom1945 (16.03.2018 15:20:01)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů