Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK

#1 14.03.2018 19:22:56

Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Fa vyvine,okopíruje, vyrobí (nechá vyrobit) a prodává zboží pod svou značkou...

Editoval sirr (26.09.2018 12:34:34)


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#2 14.03.2018 20:19:13

Jaara
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: 990 Advík, XR 650R, EXC 300
Věk: 27
0 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Zrovna dneska jsem si vobjednal dvoje mx rukavice z aliexpres. Proč? Protože jsou proste úplně stejný jako ty, který prodávají v kamenym vobchode s tím rozdílem, ze na alli stojí 10 dolarů( včetně pošty)a v kamenné prodejně 1000kc (+ cca 100 Kč pošta)....

Editoval Jaara (14.03.2018 20:20:43)

 offline 

 

#3 14.03.2018 20:38:44

Marek Prokš
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: Sherco 300 SE, Sherco 300 SEF
Věk: 36
Tel: jo mám
0 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jaara:
To je blbost kolego, měl jsem vedle sebe několik páru origo vs. alli rukavic (TLD,100%) a stejné nejsou ,ale spíš hodně věrné kopie z méně kvalitních materiálů. Ale uznávám že zrovna u rukavic se vyplatí ty z ali protože vydrží cca polovinu co originály a stojí čtvrtinu, sám je jezdím.

Editoval Marek Prokš (14.03.2018 20:40:31)


Dole to musíš rozkuřit!

 offline 

 

#4 14.03.2018 20:43:32

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Tohle mě taky zajímá, jestli je šance to od sebe poznat a jestli je v tom vůbec nějakej rozdíl. Já měl v ruce dvoje kalhoty KTM z Alli a kdyby mi to někdo prodal v kamenným obchodě vůbec by mi to nepřišlo podezřelý, byly na tom všechny visačky, náhradní cvoky a tak.

Editoval SethX (14.03.2018 20:44:13)

 offline 

 

#5 14.03.2018 20:51:00

Jaara
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: 990 Advík, XR 650R, EXC 300
Věk: 27
0 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Marek Prokš napsal(a):

Jaara:
To je blbost kolego, měl jsem vedle sebe několik páru origo vs. alli rukavic (TLD,100%) a stejné nejsou ,ale spíš hodně věrné kopie z méně kvalitních materiálů. Ale uznávám že zrovna u rukavic se vyplatí ty z ali protože vydrží cca polovinu co originály a stojí čtvrtinu, sám je jezdím.

Možná záleží na výrobci atd, ale měl jsem vedle sebe asi tři páry různých výrobců a nenašel jsem jedinej rozdíl!!! A to jsem hledal hodně dlouho. Třeba Fox bomber, já jsem je koupil u známého obchodníka za litr a znamej na ali za 12 dolarů. Není mezi nimi vůbec žádný rozdíl, šití i materiály jsou totožné. Rozpadají se úplně stejně rychle, mám pocit, ze možná ty z alliexpres dokonce pomaleji. Můj názor, moje zkušenost. Nikomu to nenutim!!!!

 offline 

 

#6 14.03.2018 20:53:21

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Snažím se kupovat v prověřených kamenných obchodech v okolí (oproti e-shopu je to cca 20% navíc, ale záruka a možnost prohlednout, vyměnit za to stojí, pak posílání zpět a placení poštovného cenu dorovnává).

Co jde koupit na Ali/ebay a je šance, že to bude OK kupuju sám na přímo (příruby, spínačka, díly na karbec, regulátor..), pač nechat si přeposílat zboží z ebaye přes překupníka v ČR s 10ti násobnou cenou mi nepříjde jako dobrý kup.

Vybavení na sebe bych si tam fakt nekupoval.. (kupoval jsem repliku světla a po 3týdnech praskla parabola, plastové díly tragédie, rukavice (na kolo) nic moc, hadry (většinou menší), takže otázka j jestli jsem vůbec ušetřil..

a to, že se všechno šidí a dělá v číně hledejte ve "vychcanosti" firem


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#7 14.03.2018 21:22:54

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jaara napsal(a):

Marek Prokš napsal(a):

Jaara:
To je blbost kolego, měl jsem vedle sebe několik páru origo vs. alli rukavic (TLD,100%) a stejné nejsou ,ale spíš hodně věrné kopie z méně kvalitních materiálů. Ale uznávám že zrovna u rukavic se vyplatí ty z ali protože vydrží cca polovinu co originály a stojí čtvrtinu, sám je jezdím.

Možná záleží na výrobci atd, ale měl jsem vedle sebe asi tři páry různých výrobců a nenašel jsem jedinej rozdíl!!! A to jsem hledal hodně dlouho. Třeba Fox bomber, já jsem je koupil u známého obchodníka za litr a znamej na ali za 12 dolarů. Není mezi nimi vůbec žádný rozdíl, šití i materiály jsou totožné. Rozpadají se úplně stejně rychle, mám pocit, ze možná ty z alliexpres dokonce pomaleji. Můj názor, moje zkušenost. Nikomu to nenutim!!!!

Otazka je co prodava tvuj oblibeny obchodnik.Verim ze drive byl rozdil markantni,dneska nula nula nic. Mel jsem foxy 4 roky,neuvěřitelné co vydrzely,dnes uz takove nemas sanci koupit.  Poslednich x rukavic jedu z ali a trvanlivost i kvalita je jen poplatna cene. Pokud clovek vezme ty nejlevnější tak nemaji dlouheho zivota a pocitove mi moc nepasovaly. Od 12 $ nahoru si nemuzu stezovat,jak pises naprosto identicka kvalita  ano 

 offline 

 

#8 14.03.2018 23:33:49

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Jaara: ešte boli rukavice len vybrané zo sáčku z Ali a už z dlane vykúkala biela pena kamošovi


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#9 15.03.2018 06:31:02

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Sám jezdím čínské TLD/100% od července minulého roku. Já jsem si nechal fluo TLD a 100% ostatní jsem rozdal kamarádům. Mají odjeto už pár závodů, tréninků a endura. Stálé drží jen se ošoupali gumové proužky z prstů. Ty slabé TLD jsou naprosto shodné s originály a ty silnější TLD jsou také shodné akorat na hřbetu je použitý trochu jiný materiál. Zatím jsem od kluků neslyšel že by jim rukavice odešli. Takže za mě rukavice ano. S ostatními věcmi nemám zkušenost. Kalhoty se ale prý dost trhají co jsem slyšel. Co si ale budem povídat. Třeba právě ta nová řada od FLY není podle mě nic moc. Mám od včera doma jedny z nich. Nejvíc se mi z kalhot osvedcili Shifty. Super otěru odolný materiál pocitově velmi pevný. Konkrétně http://www.24mx.com/shift-faction-slate … d-black#?p


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2127_19a0ef6c-2353-42f3-90a4-fdae71e5ba76.png


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#10 15.03.2018 06:32:14

SkejT
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 294
Založená vlákna
Motorka: YZ450, Kubeg START
Věk: 36
1 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


mám tedy úplně opačné zkušenosti s MX výrobky z ALI verz. kamený obchod RAZZO.
Kupoval jsem celkem 5x rukavice kopie FOX a TLD od různým výrobců na ALI a porovnával s originální rukavicí zakoupené v RAZZu, když ji máš na druhé ruce k porovnání jsou znát rozdíly a to pro mě velké. Materiály z ALI nejsou tak pružné, zpracování není úplně stejné jako u originál a hlavně rozměrově třeba mezery mezi prsty či délky prstů nebo rozměr u zápěstí při zapnutí je jiný než u originálních rukavic, když si dáš rukavici z ALI jde vnímat rozdíly.

Když to shrnu, rukavice z ALI jsou stejné na fotce při zkutečném užívání lze vnímat a dokonce i vidět rozdíly, někomu to nevadí a někomu to vadí. Mě to vadí.
Argumenty typu, že je rozdíl si koupit rukavice originál za 1000,- + 100,- pošta nebo za 10USD včetně pošty, když ti to splní stejnou funkci se musí člověk jen smát

Editoval SkejT (15.03.2018 06:39:06)

 offline 

 

#11 15.03.2018 07:24:53

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Vím, že tady s tím moc nepochodím, ale...
Vybudovat značku, zaplatit designéra, udělat v několika velikostech, tak aby seděly, to není úplně jednoduché. A samozřejmě, když pak přijde houževnatý žlutý člověk, který to všechno obšlehne,
vyrobí na kila z aušus materiálu, zaplatí za to zaměstnancům deset koruin na hodinu, dokáže to prodávat za směšné peníze... A člověk tohle nepochopí, dokud si tím neprojde, a jeho dlouholetou práci někdo "neznásilní"...
Takže jakýkoliv no-name za pár korun ok, ale ne ten, který se vydává za originální zboží...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#12 15.03.2018 07:25:08

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Řekl bych, že většina věcí se šije v Číně atd. zemích, jak uvádí Sirr. Jestli znáte značku SAM, tak to je kluka z Kladna (dnes bydlí myslím na Okoři a je hoooodně za vodou), tak to nechává šít v Číně. Už kdysi jsem tu psal, že kamarád táty měl obchod v Anglii a nechal to šít taky v Číně. Rozdíl je v tom, že se šije v různých kvalitách, kterou je podnikatel ochoten zaplatit, tudíž v tom bude zakopanej pes.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#13 15.03.2018 07:29:12

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


jopr napsal(a):

Řekl bych, že většina věcí se šije v Číně atd. zemích, jak uvádí Sirr. Jestli znáte značku SAM, tak to je kluka z Kladna (dnes bydlí myslím na Okoři a je hoooodně za vodou), tak to nechává šít v Číně. Už kdysi jsem tu psal, že kamarád táty měl obchod v Anglii a nechal to šít taky v Číně. Rozdíl je v tom, že se šije v různých kvalitách, kterou je podnikatel ochoten zaplatit, tudíž v tom bude zakopanej pes.

Když jsem nakupoval kotouče do posilovny, chtěl jsem pogumované. Nechal jsem si poslat asi deset různých vzorků - a všechny smrděly lacinou gumou. Kdybych toho navezl do fitka pět tun, lidi by pošli smradem...
Najít v Číně slušného dodavatele není úplně jednoduché, jak říkáš. Musíš tam osobně a oběhat to. Kolega /M-style/ tam jezdívá a vždycky se z toho potom půl roku léčí a říká, že už nikdy:)
Většina výrobců přesouvá výrobu do žlutých zemí... Proto se asi všichni tak pídí po Gaerne např.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#14 15.03.2018 08:22:07

Dan39
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 25
Založená vlákna
Místo: Kostelecký doupě
Motorka: KTM 200 EXC, KTM 950 ADV
0 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Já si objednával kraťasy na kolo, kopii TLD. Originál z Razza vozím už snad čtvrtým rokem a zatím pořád bez jediný vady. A to padám docela často. Pak jsem zkusil kopii za asi třetinovou cenu. Na pohled úplně stejný ale materiál působí jak pytel na brambory a po ani ne půl sezoně se mi začali párat ve švech, po sezoně byly KO. Na druhou stranu mám už asi čtyři dresy z Ali a když člověku nevadí tolerance +- velikost tak na vožení v chladnu třeba přes mikinu si myslím že super. Vzhledově dobrý, u dresu člověk asi střih moc neřeší a za necelý 200,-...

 offline 

 

#15 15.03.2018 08:41:10

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Doufáme, že je prodejce natolik slušný, že prodává originální zboží. U Razza bych to např. očekával.
jak říkám, nemám nic proti čínskému zboží, ale ne tomu tvářícímu se jako značkové...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#16 15.03.2018 08:56:17

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Já sem nad tim začal přemejšlet loni kdy sme si celej tým koupili ofiko kalhoty FOX, nejvyšší řadu asi za 5000 a během prvních pár treninků ty kalhoty začly jít do prdele, já sem je třeba na prvním treninku probrousil nahoře o hranu boty. Tak sem si říkal jestli to už takhle ojebává FOX a nebo se to začíná mísit s tim co se prodává na Alli.

 offline 

 

#17 15.03.2018 08:59:10

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


No upřímně ještě jsem neviděl dobrý padělek:)
Určitě ne tak dobrý, aby to při přímém porovnání nešlo poznat...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#18 15.03.2018 08:59:49

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


SethX napsal(a):

Já sem nad tim začal přemejšlet loni kdy sme si celej tým koupili ofiko kalhoty FOX, nejvyšší řadu asi za 5000 a během prvních pár treninků ty kalhoty začly jít do prdele, já sem je třeba na prvním treninku probrousil nahoře o hranu boty. Tak sem si říkal jestli to už takhle ojebává FOX a nebo se to začíná mísit s tim co se prodává na Alli.

Projedeš trním tak bys musel jezdit v Corduře, aby to vydrželo:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#19 15.03.2018 09:04:26

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Miguel napsal(a):

SethX napsal(a):

Já sem nad tim začal přemejšlet loni kdy sme si celej tým koupili ofiko kalhoty FOX, nejvyšší řadu asi za 5000 a během prvních pár treninků ty kalhoty začly jít do prdele, já sem je třeba na prvním treninku probrousil nahoře o hranu boty. Tak sem si říkal jestli to už takhle ojebává FOX a nebo se to začíná mísit s tim co se prodává na Alli.

Projedeš trním tak bys musel jezdit v Corduře, aby to vydrželo:)

Jezdíme MX, tak v trní končim jen když se něco nepovede  a1 Byly prostě s hodně bídnýho materiálu.

 offline 

 

#20 15.03.2018 09:13:23

Re: Výbava jezdce - ORIGINÁL vs PADĚLĚK


Miguel napsal(a):

Doufáme, že je prodejce natolik slušný, že prodává originální zboží. U Razza bych to např. očekával.
jak říkám, nemám nic proti čínskému zboží, ale ne tomu tvářícímu se jako značkové...

Jak píšeš v předešlém příspěvku, většina obchodníků tam jezdí osobně a vybírá si od koho si nechá šít ( případ SAM ), ten tátův kamarád si nechával posílat vzorky od různých dodavatelů a pak záleží, co si obchodník vybere za kvalitu, jak chce vydělat a zároveň mít dobré jméno u zákazníků. Doslova to vypadá tak, že číňan ti ukáže 4 trička,  na oko stejný, ale (šijí na kg) pytel jedněch stojí 10 usd, druhý 20 usd atd. (Je to jen příklad, tak mě neberte doslova). Je rozdíl v materiálu, níti atd. a na tobě je, co si vybereš. Takže třeba originál nechávaj šít firmy za tu nejdražší cenu a ty internetoví za levnější, ale všechno je od stejného dodavatele.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů