Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výběr Endura

#21 22.01.2018 09:31:40

Re: Výběr Endura


dnešní 450 stříkačka je úplně někde jinde než starý (dobrý) RFS motory. Pokud bych vybíral ve tvý cenový relaci, pro technickou jízdu, vyberu EXC 450 do roku 2007. Pokud dvěpade, tak WR 250 F. Já osobně ale nemám k Yamaze takovej vztah, zase ale dost lidí ji má vyzkoušenou a věřím že funguje. To Sherco by za mě stálo za vyzkoušení, ale já si motorku umím opravit, možná i upravit sám, takže se mi to tolik neprodraží.

Záleží fakt na tom, jestli se chceš něco naučit, nebo se vozit. 450 tě sveze, u 250 se musíš snažit. Pro mě je jízda na 250 zábavnější. Pokud chceš lítat po rovinách, nebo mx tratích, klidně ber krosku, ale jestli chceš jenom trošku něco víc v lese, tak určitě enduro.

No a nakonec musím říct, že za ty prachy bych na 4T zapomněl a vzal nějakou 125 2T. Naučí tě, opravíš to sám a když se to naučíš vodit, pojedeš i daleko větší objemy. Navíc je to lehký jako kolo.

Je to v rukách, kurva! Prostě kup a jezdi, neřeš, nepřepínej, nepiš na offmoto a nehledej tady moudra, který tady nejsou.

 offline 

 

#22 22.01.2018 15:20:40

Re: Výběr Endura


Díky moc za všechny postřehy. Asi se spíš přikláním k té 250. Když to bude slabé tak můžu vyměnit za něco jiného. Zaujala mě nabídka nato Sherco 250. Určitě to je zajímavá motorka...  Servis není problém, nějaký motor sem už udělal a krom převodovky a elektriky se pustím do všeho. Navíc pracuji jako nastrojar, takže v práci není problém změřit, frezovat, litovat...  smile 

 offline 

 

#23 23.01.2018 10:26:02

Re: Výběr Endura


na 250 ve 4T jezdí alternativně i Jarvis:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#24 23.01.2018 10:59:34

Re: Výběr Endura


250 bude slabá možná tak někde ve strmém dlouhém výjezdu, nebo při ježdění po louce sem a tam, jinak bych řekl že je výkonná až dost. Většinou ale bude spíš výhoda, že se člověk nemusí bát zbytečně velkého výkonu

 offline 

 

#25 23.01.2018 11:27:59

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Výběr Endura


jj 4T 250 na začátek top,...lehká, obratná, výkonu taky má když točíš,..rozhodně tě víc naučí než když skočíš rovnou na 450 a budeš se bát otočit plynem,..možná ten servis bude z dlouhodobého hlediska asi častější než u 450,...ale nekupujem si motorku skrz to abych hlavně ušetřil na servisu,...je to přece jen zábava a ne dělník na každodenní ježdění do práce,....známý si nechal poradit o borců co mají silniční litry, sice výkon nikdy nevyužijou ale na měření pindíků je to ideální a tak vzal rovnou 450 na začátek, přece nebude potupácky začínat na nižším obsahu, což ho značně omezilo v rozvoji protože je to na 70kg borce tak silné že si nic nedovolí,...ano na polňačce oře pole ale to je tak vše co se za dva roky naučil,...

 offline 

 

#26 23.01.2018 12:39:19

Re: Výběr Endura


Kdo jel na silnici na čemkoliv nad 500 ccm toho nemůže v terénu čtyřipade nijak překvapit lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol 


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#27 23.01.2018 13:10:37

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Výběr Endura


Youtube je plne videi s ludmi, co ich ten vykon nijak nezaskocil... a to uz na strojoch 125+ big_smile big_smile big_smile

 offline 

 

#28 23.01.2018 13:33:23

Marek Prokš
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: Sherco 300 SE, Sherco 300 SEF
Věk: 36
Tel: jo mám
0 0

Re: Výběr Endura


Jezdím 3 roky a začínál jsem na 450, potom 350 a teď mám 250 4T. Teď  kdybych začínál tak bych si určitě vybral opačné pořadí smile


Dole to musíš rozkuřit!

 offline 

 

#29 23.01.2018 13:34:54

Re: Výběr Endura


Indian napsal(a):

Youtube je plne videi s ludmi, co ich ten vykon nijak nezaskocil... a to uz na strojoch 125+ big_smile big_smile big_smile

Bylo to psaný v kontextu těch řečí, že je 450 je trhač rukou, ale není to ptavda,
Překvalí moto jen toho, kdo neví, jak se moto chová.
A pokud se někdo vytahuje, že zvedá 170 na benchpress .... a potom nezvládá 350, která je dole pěkně gumová a krásně ovladatelná ... je to jen blbec bez elementárního pojetí, co je technicky motorka .... a potm si koupí 250 2T a myslí si, že to má míň výkonu než 350 4T  lol  lol  lol 
Takový lidi potom překvapí i 125 ....
450 endurová není žádný divoch, něco se děje až nad 5 - 6 otáček, kam se stejně dostane málo kdo a prakticky jen při přejezdech kde je to dobrý fun factor ...
Můj názor je, že kdo se chce vozit, jezdí občas a má někde 90 + kg, tak 450 je pohodlnější a pomůže v ježdění.
Kdo chce opravdu jezdit, věnovat se tomu, tak jasně klidně 125 2T a jít nahoru postupně ano Tohle je asi jeden z nej způsobů, jak se naučit jezdit.
A další mylný názor je ten, "že te nižší objem naučí jezdit" Pokud k sobě člověk nemá někoho, kdo ho učit bude, je to trápení.
Přešel jsem loni ze 450 4T na 200 2T a vím, o čem píšu.
Jsem moc rád za začátek na 450 4T a 200 beru jako posun dál, kerý měl přijít tak o rok dřív, ale kdybych si neodjel to svý seznamovací na 450, tak by 200 2T nic neříkalo a utrápil bych se. Ježděním člověk sám pro sebe zjistí, co očekává, jaký má potenciál .... tohle se na fóru nedočte nikdo a zkušenost je nepřenositelná.

 offline 

 

#30 23.01.2018 14:16:31

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: Výběr Endura


Pokud přes léto jezdí na silničce a chce se svézt jen v zimě bez nějaký větších ambicí na pilování techniky, zkoušení něčeho, ale prostě chce jen vyject kopec, povozit se po lese, provětrat se, tak ať koupí snad cokoli, klidně 450, silný dvoutakt a bude nejspokojenější, protože na louce to poletí... A hlavně, když to enbude kasička. Tam stačí sedět na sedačce a ta motorka to vyjede vždycky nějak, stačí vrknout.
Pokud má ambice se něco naučit - pracovat ve stupačkách, přenášet váhu, držet balance, tak ať jde do nižšího obsahu.
Asi před 14ti dny - srovnání na hodně prudkým kopci se zhruba stejně sjetou zadní pneu - KTM 350 2015 vs KTM 250 2017 - jo ten rozdíl ve stylu jízdy potřebný k vyjetí je velkej, ta 250 se musí hodně držet a člověk se musí daleko víc přičinit. 350 vyjela snad na druhý pokus, 250 jsme nahoru dostrkávali ano 


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#31 23.01.2018 14:26:47

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Výběr Endura


AJP FANS CZ napsal(a):

Pokud přes léto jezdí na silničce a chce se svézt jen v zimě bez nějaký větších ambicí na pilování techniky, zkoušení něčeho, ale prostě chce jen vyject kopec, povozit se po lese, provětrat se, tak ať koupí snad cokoli, klidně 450, silný dvoutakt a bude nejspokojenější, protože na louce to poletí... A hlavně, když to enbude kasička. Tam stačí sedět na sedačce a ta motorka to vyjede vždycky nějak, stačí vrknout.
Pokud má ambice se něco naučit - pracovat ve stupačkách, přenášet váhu, držet balance, tak ať jde do nižšího obsahu.
Asi před 14ti dny - srovnání na hodně prudkým kopci se zhruba stejně sjetou zadní pneu - KTM 350 2015 vs KTM 250 2017 - jo ten rozdíl ve stylu jízdy potřebný k vyjetí je velkej, ta 250 se musí hodně držet a člověk se musí daleko víc přičinit. 350 vyjela snad na druhý pokus, 250 jsme nahoru dostrkávali ano 

A pilot na obou moto stejnej?

 offline 

 

#32 23.01.2018 14:31:13

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: Výběr Endura


SethX: Byli dva jezdci, ten první na 350 vyjel na druhý pokus, ten druhý na 250 ne. Tak si tu 250 vzal ten první jezdec, udělal další 2 pokusy (skončil tak vysoko, jako kolega), tak jsme je dostrkali nakonec.

E.: dostrkali je špatné slovo - ve 4 lidech vytáhli motorku.

Editoval AJP FANS CZ (23.01.2018 14:32:38)


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#33 23.01.2018 15:01:14

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Výběr Endura


Janek: Tak nějak zhruba souhlasím s tím co píšeš...  ano 

Janek a Miguel: Jsem jedinej komu vadí, že zaserete každý vlákno svejma hádkama? Chodím sem opravdu často a je to víc o dohadování a nadávání než o konstruktivních radách a předávání zkušeností. a11 


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#34 23.01.2018 17:48:32

Re: Výběr Endura


Hoši tak se nehádejte   big_smile Zatím vemu Když tak to Sherco 250 tady od kolegy. Akorát se zatím neozval. Kx jsem jezdil před 8 lety a od té doby jenom naháče a nebo cestovní enduro. 250 mi do začátku bude stačit. Teď se vás spíš zeptám jak je natom to sherco 2.5? Koukal jsem na díly a ceny jsou přijatelný. Co sem tak koukal tak předek je WP a zadek Sachs. Vůbec to nevypadá zle.

 offline 

 

#35 23.01.2018 20:52:06

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Výběr Endura


AJP FANS CZ napsal(a):

SethX: Byli dva jezdci, ten první na 350 vyjel na druhý pokus, ten druhý na 250 ne. Tak si tu 250 vzal ten první jezdec, udělal další 2 pokusy (skončil tak vysoko, jako kolega), tak jsme je dostrkali nakonec.

E.: dostrkali je špatné slovo - ve 4 lidech vytáhli motorku.

Může to být i nastavením podvozku, tlaku v pneu (tip pneu). A v neposlední řadě o pilotovi - někdo jiný by to vyjel jako prd ;-) Stačí že Jarvis jezdí 250 4t a myslím že i jiný kopce big_smile

 offline 

 

#36 23.01.2018 22:00:49

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Výběr Endura


Janek napsal(a):

Indian napsal(a):

Youtube je plne videi s ludmi, co ich ten vykon nijak nezaskocil... a to uz na strojoch 125+ big_smile big_smile big_smile

Bylo to psaný v kontextu těch řečí, že je 450 je trhač rukou, ale není to ptavda,
Překvalí moto jen toho, kdo neví, jak se moto chová.
A pokud se někdo vytahuje, že zvedá 170 na benchpress .... a potom nezvládá 350, která je dole pěkně gumová a krásně ovladatelná ... je to jen blbec bez elementárního pojetí, co je technicky motorka .... a potm si koupí 250 2T a myslí si, že to má míň výkonu než 350 4T  lol  lol  lol 
Takový lidi potom překvapí i 125 ....
450 endurová není žádný divoch, něco se děje až nad 5 - 6 otáček, kam se stejně dostane málo kdo a prakticky jen při přejezdech kde je to dobrý fun factor ...
Můj názor je, že kdo se chce vozit, jezdí občas a má někde 90 + kg, tak 450 je pohodlnější a pomůže v ježdění.
Kdo chce opravdu jezdit, věnovat se tomu, tak jasně klidně 125 2T a jít nahoru postupně ano Tohle je asi jeden z nej způsobů, jak se naučit jezdit.
A další mylný názor je ten, "že te nižší objem naučí jezdit" Pokud k sobě člověk nemá někoho, kdo ho učit bude, je to trápení.
Přešel jsem loni ze 450 4T na 200 2T a vím, o čem píšu.
Jsem moc rád za začátek na 450 4T a 200 beru jako posun dál, kerý měl přijít tak o rok dřív, ale kdybych si neodjel to svý seznamovací na 450, tak by 200 2T nic neříkalo a utrápil bych se. Ježděním člověk sám pro sebe zjistí, co očekává, jaký má potenciál .... tohle se na fóru nedočte nikdo a zkušenost je nepřenositelná.

Ano 450 je motorka pro lenochy co tě vyveze na traktora. Ale nemůžeš napsat viz. červená. To je přece nesmysl. Buď ti to nejelo , nebo jsi fakt střelec


Co shoří neshnije

 offline 

 

#37 23.01.2018 22:30:46

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Výběr Endura


Já znám 2 borce co začínali na EXC 530 to byla podívaná big_smile  Za mě. Klidně vezmi toho Šreka. Něco na něm pojezdi a pak se rozhodni jestli chceš jít dál. Já si myslím, že ideál je 350 je to hodný a když tomu vytneš přes spojku letí to jak píchlá svině  smile 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#38 23.01.2018 22:40:17

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Výběr Endura


Za mě je zase jednodušší začít na hodné 450 (origo výfuk, dobrý převod). Nemusíš na ní řadit a nijak extra se snažit. Vyveze tě to tam samo. Zase na menší 250-350 musíš trošku umět vzít za plyn aby se něco dělo. Na menším obsahu musíš jet větší palbu, hýbat se, spojkovat atd. Ale na rozjezd je bezesporu hodnější.


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#39 24.01.2018 00:23:32

Re: Výběr Endura


Fireman: Je to vše relativní.
Já měl z těch bludů na fórech takový strach ze 450, že jsem na to ani nechěl sednout a to potvrdí třeba Tank tady z fóra, jak jsem se toho bál .... první moje svezení bylo v ostrým závodu tupých jezdců lol hobby CC. A řeknu ti, že mě to opravdu překvapilo, jak je to v pohodě. Ano, umí to být pekelec, ale budeš se asi divit, každá motorka dělá to, co dostane za "pokyn" od jezdce. sama nedělá nic. Takže je to o řidiči a ne o motorce.
Jak jsem psal, tak takový ty nechtěný odvrknutí se dají hodně eliminovat větší vůlí na plynuvý ručce, dá se nastavit karbec, akcelerační pumpička, ..
Abych to shrnul, projevem inteligence je přizpůsobit se .... Zvlášť, když chceš moto za 40 litrů ideál s papírama. To je opravdu dost jedno, co, ale hlavně aby to vydrželo.  Pokud je nabídka na 08 250 sherco po GO, tak hurá do toho a není potřeba moc přemýšlet. Kdyby byla nabídka na AJP 250 PR5 za 40, tak řeknu na ježdění paráda a hurá do toho. ale když bude nabídka na 450 v dobrým stavu, tak neřeknu, ty wole, zabiješ se na tom, nekupuj to ... a radši kup něco před smrtí, ale ať to hlavně není 450, protože to tě umlátí ....
Být cenová relace nekde + kylo (to je pro našeho iYáčka  lol ), tak budu psát rovnou 350, ale psát to při rozpočtu 40 je asi pitomost ....myslím.
Kdyby psal, že se chce enduru věnovat na sportovní úrovni, tak je to zas jiná.

Trochu mi to připadá, že do pár let na podobný téma zazní odpověď: "Jestli nemáš odjeto aspoň 5 let na trialce, tak na enduro zapomeň." lol  lol  lol 
Jakoby se vytrácela podstata - obyčejná radost z ježdění třeba na "trakaři" ... a dělá se z toho až moc velká věda.
Stejně 1. motorka je akorát tak na čuchnutí k tomu, co je enduro a vše se vyvíjí. Málo komu sedne 1. moto na první dobrou.

 offline 

 

#40 24.01.2018 07:52:31

Re: Výběr Endura


Radeon:

Hodne zalezi jestli ti vyhovuje kadla-kadla styl nebo ti nevadi motor poradne roztocit.
250 4T musis tocit o poznani vic, aby to jelo, narozdil od vetsiho obsahu. Nekomu ty vysoke tocky motoru nedelaji dobre, podvedome ma tu 250 trvale podtocenou a nezajede na ni nic. Kdyz si pak nekde pujci na vyzkouseni 450 chrochta si blahem.
Naopak kdyz jsi zvykly motoru radne nalozit a sednes na 450 tak nevis co s tim. Tezka, neobratna a vykonu jak svina . Reknes si zlata 250.
Takze napred se svez na obou kubaturach, ale ne na rovince u garaze. Chce to nejaky lehci teren, vyjet v kuse dve tri meze ve strani a mas jasno jestli kadla kadla nebo vrrrr 10 000ot/min.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů