Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výběr Endura

#1 20.01.2018 21:25:50

Výběr Endura


Zdravím, chtěl bych pořídit něco na vyblbnutí po lese + lehce trať a možná zkusit nějaký ECC hobby závod. V létě jezdím na silnici, ale podzim a jaro se vždy můžu zbláznit, takže už něco nutně potřebuju. Teď si myslím, že je ideální čas něco koupit a dát si to v klidu do pořádku. Dílnu mám a na motorkách si udělám většinu sám. Chtěl jsem něco okolo 40 (ale víc by asi nebyl problém). To je celkem oříšek. Nejlevnější by bylo nějaký 250MX, dřív sem měl KX250, ale to mi přišlo až hrozně splašený. Takže koukám po Yamaha WR. Našel jsem tyhle dvě. Takže prosím o radu odborníků přes bláto  smile 

https://motorky.bazos.cz/inzerat/843897 … r-250f.php - 250 si myslím může stačit. Stav na pohled těžko říct. Neznáte někdo?

https://motorky.bazos.cz/inzerat/839088 … ez-tp-.php Sice cena vyšší, ale počítám, že třeba za dva roky už moc na ceně neklesne. Ale nezdá se mi, že je bez TP. Určitě bych prověřil VIN jestli není kradená (pokud tam ještě je).

Nejlépe kdyby prodával někdo z vás něco  big_smile Díky

 offline 

 

#2 21.01.2018 08:57:21

Re: Výběr Endura


Radeon:

zdravím,  tady máš wr 450, je to můj známý,.  O moto bylo vždy postaráno,  známe se právě z hoby zavodů.

https://www.motoinzerce.cz/motorky/yama … 450-f.html

 offline 

 

#3 21.01.2018 10:22:07

Re: Výběr Endura


Nekupuj 450, úplně k ničemu na začátek...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#4 21.01.2018 10:38:12

Re: Výběr Endura


Endurová 450 je hodná smile




Miguel napsal(a):

Nekupuj 450, úplně k ničemu na začátek...

 offline 

 

#5 21.01.2018 16:10:46

Rachott
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Středočechy
Motorka: RR 300, Praga ED 250
Tel: s ciferníkem
2 0

Re: Výběr Endura


kdyby jsi chtěl něco kolem 40-45 s papírama, měly bych tady sherco 2,5i
komplet po go, vše mohu doložit, rok 2008, platné papíry psané na mě, při převodu nová stk na dva roky, kompletní homologační příbal..

 offline 

 

#6 21.01.2018 17:10:58

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Výběr Endura


Rachott:

Co je za motor v tom Shercu? Je to yamaha motor? Máš nějaké fotky nebo něco?

 offline 

 

#7 21.01.2018 17:19:09

Rachott
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Středočechy
Motorka: RR 300, Praga ED 250
Tel: s ciferníkem
2 0

Re: Výběr Endura


motor je jejich sherco.. díly na něj nejsou problém, vše do cca 14 dnů.. fotky hodím zítra

 offline 

 

#8 21.01.2018 20:48:08

Re: Výběr Endura


Čau,  to sherco zní zajímavě. Odkud jsi? Kdyby jsi hodil foto sem a nebo zaslal na mail tobola.vojtech@seznam.cz, tak ti byl vděčný.

 offline 

 

#9 21.01.2018 21:02:21

Rachott
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Středočechy
Motorka: RR 300, Praga ED 250
Tel: s ciferníkem
2 0

Re: Výběr Endura


zítra ti pošlu fotky jak sem tak na maila

 offline 

 

#10 21.01.2018 21:35:11

Rachott
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Středočechy
Motorka: RR 300, Praga ED 250
Tel: s ciferníkem
2 0

Re: Výběr Endura


jinak jsem čechy, středočechy cca 1 km prágl

 offline 

 

#11 21.01.2018 22:51:56

Scorpion27
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 63
Založená vlákna
Motorka: TPI 300
Věk: 39
0 0

Re: Výběr Endura


spacy:

Musim souhlasit z Miguel... ano  Na začátek 450 nebrat. Času dost přejit na silnejší motorku pokud mu nebude stačit výkon.

Prvně at to dostane trochu do ruky ,slabší obsah ho donutí vic pracovat na motorce a mit o tom trochu pojem,hned ho to nevytresta .Navic ho ta 450 bude tahat kam nechce ,vykon váha motorky .. Za mě na začatek idealni 250 4T.

Kamarad koupil na začátek 450 a zranil se, vodilo ho to jak psa.Utrhl si stehení sval.. roll Na to na začátek prostě neměl...  ne 

 offline 

 

#12 21.01.2018 23:46:59

Re: Výběr Endura


Na radu kamarádů jsem pořídil jako první  350. Jezdil jsem na chcíplou mapu většinu času. Měl jsem vzít 4t 250 na začátek nejlepší i tak výkonu dost, teď jsem se svezl na exc 450 starší a hrozny kladivo... nepotrebuju, nevyuziju, tahá za ruce a jezdit na ni muzu po polnacce max...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#13 22.01.2018 08:19:37

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Výběr Endura


spacy napsal(a):

Miguel napsal(a):

Nekupuj 450, úplně k ničemu na začátek...

¨přemýšlím o tom, co jsi napsal. sam jsem začínal na 200ccm a pak přechod na 450... první dvě vyjížďky jsem byl trochu v šoku, ale jinak si myslím, že 450 je sice trhač ruk, ale da se na to zvyknout během týdne a pak skoro samé výhody

Souhlas. Radeon píše, že jezdil na 250 2t tak nějaké zkušenosti má...
Osobně jsem 3 roky neseděl na mx ani enduru a koupil si WR450F po hrozným bičování s vybíráním (250 4t vs 450 4t). Aktuálně najeto 9mth takže prd a jsem děsnej mrdák, ale jsem rád za 450. Na přejezdy po polňačkách ideální, do výjezdů pomůže (nechá se strašně moc podtáčet a to je fakt pecka). Pořád se učím základům, takže nějaké brutal hard enduro nejezdím, ale když je někde těžší úsek tak fakt utahá a není to žádná prdel. Jenže to mě právě baví, protože má člověk pocit, že to dostává víc a víc do ruky. Stačí mi jet se na hoďku vyprdět kolem komína a jsem spokojenej.

Záleží co chce kdo jezdit a doporučuju se na obou svízt, protože to ti žádný rady na fóru nenahradí. Můj obrázek o 450 vyčtený tady z fóra a z motorkářů byl, že to je neovladatelná těžká mrcha, která tě zabije ani nemrkneš. Pak jsem se na jedné svezl a byl jsem velice překvapenej, že to tak není... Na 250 jsem se pak ani nešel svízt, protože to bylo jasný...


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#14 22.01.2018 08:26:45

Re: Výběr Endura


rc28:

A to je právě ono! Nemáš porovnání, tak bys bez urážky neměl v tomhle směru radit. Protože kdybys sedl na 250 a udělal kolečko kolem komína co jezdíš na 450, tak bys řekl něco ve smyslu. Ty vole ta 250 stačí nejsem vůbec zničenej a baví mě to, není to tak těžký atd. atd. Je to jen o tom, jestli si tím člověk prošel a nebo řekl půjdu rovnou do 450 se kterou se budu prát, utahá mě, ale já ji zvládnu. Není to nic proti tobě, ale seš jasnej případ v tomhle. Já upřednostňuju, že si radši jízdu užiju, mám motorku, kterou zvládnu a která mě  neutahá na jednom kopci, protože je překoňovaná atd. Jak psal Miguel 450, tak na polňačku toho výkonu tam je zbytečně hodně. Ale zase je to o tom kdo co jezdí. gp 

 offline 

 

#15 22.01.2018 08:26:53

Re: Výběr Endura


Protože ho ani jeden neznáme, není nic lepšího, než se na tom povozit a vybrat si sám. Fakt je ten, že nové motorky už mají palivové mapy, ale staré nic takového neznají a v lese mezi stromama to pozná...
Ale co mi psali chytřejší na začátku bylo, že většina začínala na něčem silnějším (ego) a pak přechází na slabší. Na silnici velký výkon ničemu nevadí, tam sedíš a točíš heftem ty, ale v terénu, kde to s tebou háže ze strany na stranu a nahoru a dolů není nic snažšího, než za ten plyn zatáhnout omylem a pak se nestačíš divit:)
A jestli mu 250 ve dvoutaktu přišla splašená tak 450 byť ve čtyřtaktu nebude o moc lepší...

Editoval Miguel (22.01.2018 08:42:05)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#16 22.01.2018 08:49:12

Re: Výběr Endura


rc28 napsal(a):

....

Záleží co chce kdo jezdit a doporučuju se na obou svízt, protože to ti žádný rady na fóru nenahradí. Můj obrázek o 450 vyčtený tady z fóra a z motorkářů byl, že to je neovladatelná těžká mrcha, která tě zabije ani nemrkneš. Pak jsem se na jedné svezl a byl jsem velice překvapenej, že to tak není... Na 250 jsem se pak ani nešel svízt, protože to bylo jasný...

 ano  ano  ano 
Hlavně v cenový relaci 40 t je asi nejlepší moc nevybírat a koupit to, co bude v nej stavu a je jedno, jestli to bude 250 nebo 450
Na 450 bude ježdění jednodušší
250 je dobrý základ na učení dobrých náviků - POKUD JE OD KOHO SE UČIT - a jízda bude mnohem víc upracovaná.
Kam tě 450 vyveze, tam na 250 musíš vyjet a to je docela rozdíl lol 
Na hoby ježdění 450 jednoznačně lepší.
A krom toho se dá jedna i druhá prodat a koupit jiná.

Vsuvka. nedávno jsem se svezl na YZ 250 2t asi z 2006 předělaný na enduro - docela dost práce, převodovka snad z wr 426, .... a byl jsem strašně mile překvapený ano  ano  ano 
Standard YZ 250 je splašená, umravněná YZ 250 je krásně čitelná, plynulá, fakt pro mě dost šok. A celkově geometrie rámu mi příšla daleko klidnější než EXC.

Edit: splašenost se dá docela dost ukrotit větší vůlí na plynový ručce a hlavně karbec není tak rychlá odezva jako u vstřiku

Editoval Janek (22.01.2018 08:53:48)

 offline 

 

#17 22.01.2018 08:50:13

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Výběr Endura


Small:

Přesně jsem věděl, že to někdo napíše. Ano máš pravdu, přímé srovnání nemám. Chtěl jsem napsat osobní pocit s užíváním staré 450, protože ten samý výběr jako autor jsem řešil... smile

Já to měl jednodušší v tom, že v mým blízkým okolí nikdo nejezdí. Abych se dostal za klukama, tak musím jet delší přejezd z části přes vesnice, polňačky a cyklostezku, takže to byl bod pro 450. Další bod byl, že 250 bych dával víc napít, takže by šla rychleji do kopru - bod pro 450 (mám ještě silniční motorku na níž trávím víc času). Je to strašně subjektivní - tisíc lidí, tisíc důvodu a tisíc chutí... Nikomu 450 necpu, jen zveřejňuju svoje zkušenosti... Pokud bych se enduru věnoval v budoucnu víc, je dost možný, že by to dopadlo jak píšeš, vyzkoušel bych 250, zmizely by některé důvody pro 450 a bylo by... :-)


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#18 22.01.2018 08:58:36

Re: Výběr Endura


Small napsal(a):

rc28:

A to je právě ono! Nemáš porovnání, tak bys bez urážky neměl v tomhle směru radit. Protože kdybys sedl na 250 a udělal kolečko kolem komína co jezdíš na 450, tak bys řekl něco ve smyslu. Ty vole ta 250 stačí nejsem vůbec zničenej a baví mě to, není to tak těžký atd. atd. Je to jen o tom, jestli si tím člověk prošel a nebo řekl půjdu rovnou do 450 se kterou se budu prát, utahá mě, ale já ji zvládnu. Není to nic proti tobě, ale seš jasnej případ v tomhle. Já upřednostňuju, že si radši jízdu užiju, mám motorku, kterou zvládnu a která mě  neutahá na jednom kopci, protože je překoňovaná atd. Jak psal Miguel 450, tak na polňačku toho výkonu tam je zbytečně hodně. Ale zase je to o tom kdo co jezdí. gp 

Nedávno jsem se krátce svezl na EXC 6D 250F asi 2010 s kitem 280 a upřímně je to otrava. Přemýšlíš, co za kvalt, jaký sekundár .... jak to nedržíš u držky a pořád spojkovat, tak se moc vysoko nedostaneš ..... pokud by byla ambice závodit, jezdit těžký trial pasáže, mít to regulerně jako sportovní disciplínu, ... tak pokud není hmotnost na 80 - 90 kg, jít od 250 4t co nejnovější nebo 125 2t ....k tomu mít zajištěný rady a "trenéra" ....a hodně jezdit a po sezoně nebo po dvou jit výš ....
Taky výdrž motoru je u 250 nižší, než 450, je potřeba je víc točit, aby to jelo a něco vyjelo ....
450 by neměla nikoho, kdo má něco najeto na silnici s moto + 500 ccm ničím ohromit, Je to silný, ale zvladatelný. Hlavně se to chce nepřeceňovat a nemít předsavu, že za měsíc pojedu jako roxtedy
Když máš ambice se projet terénem, odreagovat se, .... je v téhle cenové relaci 450 dobrá volba  ano 

 offline 

 

#19 22.01.2018 09:07:28

Re: Výběr Endura


rc28:

Jo, tak jestli máš takový přejezd, tak bych taky volil 450 a tím pádem bych s tebou souhlasil. To je pro mě taky jasné. Jak píšeš 1000 lidí a chutí.
Já mám terén u nosu a nevybírám si zrovna nejlehčí a proto to vidim jinak... gp 

 offline 

 

#20 22.01.2018 09:19:57

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výběr Endura


Moje cesta byla 450EXC, Freeride 350, Freeride 250 a teď exc 300. Už ani nevím jak je to celkem dlouho, 5-6 let? Celý život jsem jezdil na moto ,poslední roky víc toulačky terénem na XT 660 až jsem to nevydržel a koupil EXC 450,díky tomu že tady máme skvělou bandu a je kde jezdit jsem měl jasno po půl roce . 450 mě trestala , unavovala a navíc to byla už vyjetá herka . Free 350 bylo skvělé na učení ale takové nijaké ,mdlé ale to už srovnávám s 250 Free které je podstatně takové zábavnější.U každého Free jsem vydržel +- 2 roky. Teď mám 300EXC motorka skvělá, ale myslím že výkon nevyužiju asi nikdy, pořád má nade mnou navrch a to se asi už nezmění ,po roce jedu pořád hodnou mapu, motor mám do gumova ne motokrosovou svini  a1  U Free mi NIKDY nechyběl výkon horší to bylo s brzdama a celkovou únavou při celodenním ježdění. Je obratný lehký,ale takový uskákaný ,ta hmota prostě chybí. Nebýt Faryna který mi ty podvozky vždycky pěkně zkulturnil tak bych se na to vybodnul asi dříve. Podotýkám že asi nejezdíme moc loukokros.Když jsem nedávno sednul na 450 měl jsem pocit že mě vystřelí z trenek  lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů