Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dakar 2018

#401 19.01.2018 23:46:16

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Dakar 2018


Small:

Small napsal(a):

tak to bude možná ještě hodně zajímavé. V sestřihu na ČTku, mluvil Krajčovič o tom, jak vyfotili Paina, jak se u něho měnil motor. A sám Veselý dneska musel sám vařit kyvku pod dohledem organizátora. Prý s tím půjdou na trh až po skončení, tak jsem zvědavý co uhádají. Pokud se to podaří, tak by malle moto vyhrál Lyndon Poskytt.

Jsou někde výsledky malle moto nebo dokonce marathon? a co je to za kategorii o které mluví Pabiška, že je na 3.místě? nějaké info.?

Tady na tomto trackingu si v okenku clase najdeš jednotlivé kategorie,a sleduješ kdo jak jede.

http://www.trackingdakar.nl/en/stage-13 … how-top=on

Kde jsou rozepsaný výsledky jednotlivejch kategorií moto nevím.

Edit: Tak jsem to zjistil,citace z jiného fora.

Jestli používáš holandský tracking, tak vedle čísla etapy, výběru země a jezdců je ještě volba "Class". Tam to vše najdeš. Mají to i na oficiálních stránkách, ale pod kategorií maraton nějak nemůžu najít třeba to malle moto.

Jo a ten holandskej tracking je i slovensky

http://www.trackingdakar.nl/sk/stage-13 … standings/

Editoval MotoDriver (20.01.2018 00:06:59)


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#402 20.01.2018 01:07:44

Re: Dakar 2018


MotoDriver:

diky paráda  ano 
Brabec v nováčkách až 9. místo. To jsem ho tipoval daleko výše.

Editoval Small (20.01.2018 01:09:57)

 offline 

 

#403 20.01.2018 07:04:10

Re: Dakar 2018


Small napsal(a):

MotoDriver:

diky paráda  ano 
Brabec v nováčkách až 9. místo. To jsem ho tipoval daleko výše.

Za svou snahu .... by si urcite zaslouzil byt 1. max 2.  a2  lol 
Vazne,  jestli pojede priste,  potencial ma veliky  ano 

 offline 

 

#404 20.01.2018 09:15:36

Re: Dakar 2018


Tristan napsal(a):

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1568586403177201&id=292442964124891

Kdyz to tu bylo zmineno muzete investovat do talentu.

Vida, ze nejsem jediný, koho to napadlo:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#405 20.01.2018 09:24:58

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Dakar 2018


Janek napsal(a):

Small napsal(a):

MotoDriver:

diky paráda  ano 
Brabec v nováčkách až 9. místo. To jsem ho tipoval daleko výše.

Za svou snahu .... by si urcite zaslouzil byt 1. max 2.  a2  lol 
Vazne,  jestli pojede priste,  potencial ma veliky  ano 

Také ho vidím jako jednoznačně nejlepšího jezdce na moto z ČR co jezdí aktuálně Dakar  ano 

 offline 

 

#406 20.01.2018 18:01:02

Re: Dakar 2018


Týpek, který si to dokáže užít. Za mě vítěz, protoža Pain nehrál fair play a snad ho dodatečně vyloučí z malle moto, což bude podle pravidel. Jinak ho obdivuju, že ještě k tomu, že jede malle moto dokáže vše dokumentovat, zpracovat to a nahrát na YT.  To je fakt týpek. Někteří jsou rádi, že slezou z motorky a mechanik se jim o to postará a jsou rádi, že si udělají roadbook a jdou chrápat. Nechápu, jak to dělá on. Je to fakt borec.
http://www.youtube.com/watch?v=EyanwRhJQZI

 offline 

 

#407 20.01.2018 23:27:47

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Dakar 2018


Dakar skončil. Uznání všem našim účastníkům ať už dojeli do cíle gp ,nebo museli předčasně skončit. ano 
Oblíbené To je Dakar získalo při letošním jubilejním ročníku Dakaru,výstiřnější význam.

Malé shrnutí DKR 2018 od Jiří Vintr.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid … =3&theater

Jiří Vintr
43 min ·

Dakar 2018: víc než důstojné jubileum.
Jubilejní Dakar skončil. Máme za sebou nejzajímavější a patrně nejtěžší ročník jeho desetileté jihoamerické éry. Po stránce vývoje sportovního zápolení bych stěží našel ročník, který ve všech hlavních kategoriích nabídl tak vyrovnanou, nepředvídatelnou a strhující bitvu - snad léta 1999, 2001... Letošní Dakar nenudil ani jeden jediný den. Kdopak by se toho po loňském, naopak nejnepovedenějším ročníku historie nadál...
Ano, okolnosti byly sportovnímu managementu soutěže v čele s Marcem Comou výjimečně nakloněny. Na trať závodu se podařilo vrátit peruánskou část pouště Atacama, která celému ročníku dala tvář a charakter. Úvodní drakonické zápolení v peruánských píscích jasně vyřadilo nováčky, kteří neměli na pokračování, i dramaticky vytrestalo ty z favoritů, kteří podcenili přípravu techniky nebo nenastoupili do pouště s patřičnou pokorou. Obávaná Bolívie potrápila všechny zbylé účastníky protivným chladným počasím i nástrahami vysoké nadmořské výšky. Pořadatelé dokázali stupňovat náročnost etap, která se v Argentině nakonec sečetla s vysokou mírou únavy strojů i všech posádek. Uspěli ti, kdo si uměli rozložit síly a dokázali tohle všechno přečkat s minimem problémů a nevynucených chyb. Tedy právě tak, jak tomu má na správném maratónu být. Těžká trať přinutila chybovat a sáhnout si až na dno sil i nejprotřelejší šampióny, ale jen někteří z nich se dovedli ze svých selhání vrátit zpět do zápolení o vavříny.
Díky první polovině soutěže v Peru šlo zároveň o ročník mimořádně vizuálně přitažlivý a práci nejlepších fotografů snad ještě uvidíme. Pořadatelé i týmy učinily značný pokrok v kvalitě mediálních výstupů, které byla radost sledovat. V mezích možností dokázali vrátit Dakaru maratónský charakter, byť závod i nadále zůstal extrémním seriálem jednodenních dílčích zápolení až na dno sil, po nichž následovaly noční šichty mechaniků. Právě na jejich hrdinství by se nemělo zapomínat, když je po práci až do rána čekala další směna za volanty doprovodných vozidel.
Pořadatelům to letos zkrátka vyšlo. Soutěž sice dostala zpět charakter maratónu, ale při teritoriálním prozkoumání trasy nelze nevidět několik okolností. Marc Coma dal přednost důkladnému vytěžení mimořádně kvalitních závodnických lokalit, které však byly na celé dlouhé trase jakýmisi izolovanými ostrůvky: poušť u peruánského Pisca či v okolí San Juanu de Marcona - dva čtverce o rozloze 100 krát 100 kilometrů posloužily jako mimořádně fotogenický základ pro speciálky pěti etap, u nichž pořadatel klikatící se trať připepřil enormním množstvím průjezdních bodů. Bolívie jako přispěvatel do organizačního rozpočtu byla vnímána závodníky jako určité nutné zlo (a mnou je vnímána jako určitý cizorodý prvek na trase). Ostrůvky pokračovaly extrémní dvojicí u sebe umístěných víceméně okruhových zkoušek u Belénu a Fiambaly, a také dvojicí úseků mezi Chilecitem a San Juanem. Dalšími byla drakonická klikatice za San Juanem a potom už území západně od Cordoby. Vše propojeno dlouhými přejezdy i neutralizacemi. Zkrátka, než aby se pořadatelský tým pokusil o putovní připojení nových lokalit, které v mimořádně členité jihoamerické krajině stejně nejsou k dispozici, raději dal na hromadu nejosvědčenější úseky v tom nejtvrdším možném balení - nutno dodat, že ku prospěchu věci.
Že někteří žehrali na obtížnost peruánských písků? A neodvykli si za poslední dva roky dotyční tak trochu od toho, co Dakar po celou jeho historii dělalo Dakarem?
Jenže povedený čtyřicátý Dakar skončil. Ještě nějakou dobu budeme vzpomínat na úchvatný závod motocyklistů, strhující přetahovanou v závěru soutěže kamionů a nový ročník s číslem 41 bude pro pořadatele znovu začínat s čistým, nepopsaným listem papíru.
Než jej popíšou budou se muset vyrovnat hned s několika hrozbami. Hrozbou teritoriální je avizovaný a zamýšlený odchod Argentiny z mapy Dakaru - země projevila zájem hostit závod formule 1 a oba podniky nezvládne finančně podpořit. Budou se muset pokusit zachovat alespoň na jeden rok přízeň Peru, které nabízí nejkrásnější pouštní úseky v Jižní Americe. A úkolem třetím bude vrácení Chile na mapu soutěže - zemi vládne čerstvě staronový prezident Pinera, který býval během svého předchozího mandátu hostitelství dakarské soutěže nakloněn a rád ve volném dni zavítal v doprovodu Etienna Lavigneho mezi závodníky. Pokud tedy ročník 2019 uvidí znovu Peru a staronově Chile, odpustíme mu na trase mezi Limou a Santiagem i to bolivijské intermezzo a pouštní maratón bude ještě pouštnějším a ještě maratónštějším.
Je tu totiž ještě hrozba druhá, totiž rozpočtová. Argentina byla do pořadatelského rozpočtu největším přispěvatelem, dávala do něj snad více než všechny okolní země dohromady. Dostojí-li svým plánům, a dnes už víme, že se k nim přidá ztráta továrního týmu Peugeot, čítajícího bez hostů přes 90 lidí, bude velmi problematické takovou díru v rozpočtu zalepit. To vše za předpokladu, že trvající úbytek startujících se podaří zastavit - třeba atraktivní tratí. V chilské části Atacamy by ji totiž už nemuseli izolovat do separovaných lokalit se speciálkami namotanými sem a tam. Území mezi severochilskou Arikou a jižní bránou do Atacamy v Copiapó totiž nabízí skvělou platformu pro maratónské závodění "rovnou za nosem". Samozřejmě za těch okolností, že se oběma zemím vyhnou zásadní přírodní katastrofy a politická jednání dopadnou s kladným výsledkem.
Ale neříkal to Pepík Kalina už mnohokrát, že jedinou jistotou je na Dakaru věčná nejistota? Pro soutěžící to letos platilo beze zbytku a pro pořadatele jde o nekončící boj po celý rok a každý další znovu.
(Hodnocení jednotlivých kategorií a českých zástupců si ponechám na pozdější dobu, ale třeba je zítra s Jirkou Zítou v bilančních Ozvěnách už nakousneme...)
Foto: vítězná fotografie v soutěži o Cenu Emilie Poucan pro fotografy akreditované na aktuálním dakarském ročníku. Autorem je Eric Vargiolu z agentury DPPI. No řekněte, jestli si z letošního Dakaru zapamatujeme jenom tohle, bude to vzpomínka pěkná. Nebo ne?


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#408 20.01.2018 23:30:05

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Dakar 2018


Tak snad OK v nějaké rozumné době pustí domů.  ano 

Ondrej Klymciw official
1 hod ·
Unavenej, pod práškama, ale dobře naladěn‼️💉 Moc vás všechny pozdravuje!
A fanynky prej obzvlášť 😁🤦🏼‍♀️
Ještě včera to vypadalo, že Ondra bude muset podstoupit lumbálku, aby se uvolnila tekutina v zádech. Dneska jsou zprávy o dost příznivějši‼️✊🏻 A až mu zítra vytáhnou plicní drén, bude to ještě lepší😊🤞🏻


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#409 21.01.2018 10:59:22

Re: Dakar 2018


Az na motorky, kde to letos opravdu dost bolelo moc pekny vysledek.
Macik 5.  gp  a "jen" 6 hodin ztrata na nejlepsi Kamaz
Prokop uplna parada 7. misto  gp , potesil i 2. flek Al Attiyaha ano 
3 4kolky v cili  gp  a Rouckova bravo ano  ano 

 offline 

 

#410 21.01.2018 20:52:19

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Dakar 2018


Small:

Jo to je ten Lyndon, jel dokonce Erzberg "PROLOG" na ty svy Dakarsky KTM v loni, je to borec ano  wink, klobouk dolu.


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#411 26.01.2018 21:20:23

Re: Dakar 2018


pro týpky, co tak nemají facebook jako já:


Gabriela Novotná - Indigo Racing
23 leden v 17:20 ·
Moji úžasní fanoučci z Galaxy4bike vytvořili transparentní účet 2901370470/2010 pro sbírku na můj start na Dakaru 2019. Tato iniciativa mě nesmírně dojala. Více ve videu...
https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2901370470


k dnešku je tam už přes 51.900 Kč  ano 
tak snad to v ročníku 2019 klapne   gp 

 offline 

 

#412 31.01.2018 18:28:09

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Dakar 2018


Dneska na ČT Sport.

Svět Motorů Speciál‼️‼️
➡️ dvě ČEŠKY
➡️ dva světy
➡️ motorka/quad
➡️ první a jediná ČEŠKA dojela do cíle Rally Dakar na ČTYŘKOLCE z týmu MRG
Zajímá li Vás holčičí debata ➡️ zapněte si bednu dnes ve 20.oo. na ČT sport - Svět Motorů Speciál.
Repríza pořadu ve 23.00.


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#413 05.02.2018 22:40:23

Re: Dakar 2018


https://ona.idnes.cz/olga-rouckova-ctyr … ecnost_jup

nějaký další intimnosti (zejména teda o Dakaru) od Olgy Roučkový

 offline 

 

#414 09.02.2018 20:39:26

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Dakar 2018


Marc Coma končí jako sportovní ředitel na Dakaru.

http://www.moto1pro.com/enduropro/actua … inesperada


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#415 12.02.2018 21:23:22

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Dakar 2018


http://www.adventure-moto.cz/shop/cesto … -na-dakaru

Tak kdo pojede pojezdit pani dakaristku?  usch 

"na pronajaté motokrosové trati si budete moci s Gábinou zajezdit, okoukat od ní něco málo z jejího jezdeckého umění a případně si s ní dát kolečko na čas"

 offline 

 

#416 14.03.2018 19:38:13

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Dakar 2018


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů