Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dakar 2018

#361 18.01.2018 11:20:10

Re: Dakar 2018


To video vůbec o ničem nevypovídá. Mohla blbě spadnout, mohla být vysílená, nervózní z kamery atd atd.. Navíc po 11 dnech a tisíci závodních km ... Chtěl bych vidět všechny ty střelce, kteří jí odpočatí po nedělním obídku pojezdí na trati, jak by se popasovali s Dakarem.

Carel napsal(a):

Lidi co se zadluží při podnikání a snaží se,  si taky zaslouží uspět?

To víš, že si to zaslouží. Jestli někdo dře, půjčí si peníze, snaží se a dosáhne úspechu, tak je to zasloužený úspěch. Stejně tak kdyby Gábina dojela, byl by to zasloužený úspěch. Pokud se to přes všechnu snahu nepovede, je to bohužel zklamání, ale jestli to bereš tak, že si to stejně nezasloužila, tak jen dobře že nedojela... Tak pak jsem rád, že tě znám jen virtuálně  lol 

 offline 

 

#362 18.01.2018 11:26:16

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Dakar 2018


RadoTP:
 ano přesný. Šla si za svým, rvala se o splnění svého snu. Nevyšlo to, škoda. Ale přinejmenším dokázala, že si umí stát za svým, porvat se se vším. To se cení, ne rozumprdi u klávesnice s milionem výčitek,co vše nezvládá,nebo v technice a terenu neumí. Buď to chceš, a uděláš to. Nebo lemplovsky žvaníš.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#363 18.01.2018 11:27:34

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Dakar 2018


RadoTP napsal(a):

To video vůbec o ničem nevypovídá. Mohla blbě spadnout, mohla být vysílená, nervózní z kamery atd atd.. Navíc po 11 dnech a tisíci závodních km ... Chtěl bych vidět všechny ty střelce, kteří jí odpočatí po nedělním obídku pojezdí na trati, jak by se popasovali s Dakarem.

Carel napsal(a):

Lidi co se zadluží při podnikání a snaží se,  si taky zaslouží uspět?

To víš, že si to zaslouží. Jestli někdo dře, půjčí si peníze, snaží se a dosáhne úspechu, tak je to zasloužený úspěch. Stejně tak kdyby Gábina dojela, byl by to zasloužený úspěch. Pokud se to přes všechnu snahu nepovede, je to bohužel zklamání, ale jestli to bereš tak, že si to stejně nezasloužila, tak jen dobře že nedojela... Tak pak jsem rád, že tě znám jen virtuálně  lol 

 ano  ano2 

 offline 

 

#364 18.01.2018 11:32:12

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Dakar 2018


Hoši nevim proč furt řešíte jestli si zaslouží nebo nezaslouží tam bejt.
Ona tam nejela kvůli Vám. Jela tam proto, že to byl její životní sen a ten si splnila, ikdyž za sakra vysokou cenu.
Já bych taky chtěl jet Dakar, ikdyž vim, že bych tam zajel prd. Jen tomu nejsem schopnej obětovat tolik jako ona.
Je to jen její věc. Nemusí nikomu nic dokazovat. Není žádný tovární jezdec aby někomu něco musela dokázat.
To že na tom zas tak moc neumí a že je v ČR hromada lepších jezdců nebo jezdkyň na tom nic nemění.
Může tam jet kdokoli z nás, pokud si za tím půjde a bude ochoten tomu tolik obětovat....


Dej koním pít...

 offline 

 

#365 18.01.2018 11:52:55

Re: Dakar 2018


Semis:
Ono se tu neřeší jestli tam měla být,  ale jestli si zasloužila dojet. Skoro všichni si to myslí,  za to , co tomu vše objetovala a jela fantasticky,  bez stežování, pojela i pár chlapů, po minimu odpočinku, před každou etapou. Jeden borec tu řeší,  že neumí pomalu sedět na motorce a ona při tom ujede takovou porci km v nejtěžším terénu a druhý den zase. Další se celou dobu třepe v rohu, jako ratlik zimou, čekajíc na zprávu, že končí, aby tu mohl vyprsknout orgasmem ,, jsem rád, že se potvrdilo, že jeden rok výcviku, v lidově demokratické armádě nestačí. To je to, co se tu řeší.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#366 18.01.2018 11:58:11

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Dakar 2018


Carlito: To co vy jste jezdili v Radotíně s R. Tomanem  nemá nic společného s jejím zaměřením. Zůza jezdí enduro tudíž jí to šlo logicky lépe. Gabča se zaměřuje na navigační závody tam se s překážkami (extrem enduro) nepotká. Proto to netrénuje a proto jí to nejde. Servis jí dělá Motomechanik, tak jako Zůze. Spoléhá na to, že je motorka připravená na trenink a dál jí to nezajímá. Znám spoustu technických antitalentů, kteří ani nevědí kde mají díru na motorový olej... Gábina před Dakarem hodně zrychlila. Ty jsi jí viděl jednou a ještě k tomu na extrém testu. Já jí znám už asi 2 roky ze závodů, dávala nám motorku na servis, atak. To, že nepřejede kládu vůbec o ničem nevypovídá. Když posadíš jezdce kterej 20let jezdil na HD tak na enduru se ti pomalu ani neudrží. Máme takového kamaráda.
Držel jsem ji palce a sám jsem byl překvapený kolik vydržela. Hold pešek. O tom to závodění je. Příště bude připravená, zkušenější. U mě je dobrej každej, kdo se do toho marastu vydá. A každej z nich by si zasloužil aspoň dojet.


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#367 18.01.2018 12:07:18

Re: Dakar 2018


Small napsal(a):

Nakonec na té jízdě toho Pabišky něco bude, že? Historie se nebude ptát kolikátý byl Klymčiw než odstoupil nebo Engel atd. Ale bude se ptát kdo na jakém místě dojel. A Pabiška v tomhle jasně vede. Dojel každý dakar a umístil se párkrát i dost slušně. Takže nakonec bude z čechů nejlepší tento rok...

 ano  ano 

 offline 

 

#368 18.01.2018 12:28:07

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Dakar 2018


WoxmenRX
viděl jsem jí jenom jednou a to stačilo, jinak se tam nejezdil jenom extrém, jezdila se tam i část v písku, který je v jedné pasáži dost hluboký, sám jsem tam ten písek navážel, a taky žádná sláva, mě šlo o celkové ovládání motorky. Akorát tvůj kamarád na HD je chytrej a nejede tam na co nemá.

 offline 

 

#369 18.01.2018 12:38:16

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Dakar 2018


Carlito napsal(a):

WoxmenRX
viděl jsem jí jenom jednou a to stačilo, jinak se tam nejezdil jenom extrém, jezdila se tam i část v písku, který je v jedné pasáži dost hluboký, sám jsem tam ten písek navážel, a taky žádná sláva, mě šlo o celkové ovládání motorky. Akorát tvůj kamarád na HD je chytrej a nejede tam na co nemá.

Hele můj kamarád jezdí rally a troufnu si říct že docela slušně ale když ho vezmeme do lesa celou dobu nám nadává že jsme magoři technikou jízdy v enduru nedej bože v hard je několik světelnejch let pozadu ale na rally by mě napráskal takovým stylem že bych zapomněl co tam vlastně dělám  lol  podle mě je dobře že tam jela poprala se s tím na nováčka úplně  fantasticky a hrozně jsem jí přál aby dojela do cíle pokud budeme všichni jezdit jenom to na co jsme si jistý že máme bude to nuda....

 offline 

 

#370 18.01.2018 12:43:05

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Dakar 2018


Carlito:

To je právě ta výzva - zajet něco, na co reálně nemáš... já tomu rozumím ano 

 offline 

 

#371 18.01.2018 15:37:10

Re: Dakar 2018


https://youtu.be/6oC7Y1-tP-o
1:15 pád Laia a teď bych chtěl vidět ten rozdíl v ročním a mnohaleté tréninku Janku.
Prostě je to o štěstí, že se nezranila.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#372 18.01.2018 16:09:20

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Dakar 2018


Marker1 napsal(a):

Ale nejkrásnější quadistku má ČR!


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 4058_n.jpg

http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_olga.jpg

 offline 

 

#373 18.01.2018 16:10:09

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Dakar 2018


Tak co? Bylo slibovani ze kdyz dojede, tak bude modry z nebe. Sice nedojela, ale dal, nez si vsichni mysleli


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_gabca.jpg


"Přijďte ji přivítat na pražské ruzyňské letiště zítra ve 13,40!!!!"

 offline 

 

#374 18.01.2018 16:13:59

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Dakar 2018


Alexanderovic napsal(a):

Marker1 napsal(a):

Ale nejkrásnější quadistku má ČR!


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 4058_n.jpg

http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 6_olga.jpg

Tak servaná po závodě, bude málokterá vypadat jako princezna. Vy tu do těch holek šijete jak zhrzený panicové  lol 

 offline 

 

#375 18.01.2018 16:43:16

Re: Dakar 2018


Chlapi dnes už nejede jeden Kamaz. Nevim, jestli je to to auto nabouchané ND co jede poslední. Ale někde jsem četl nebo viděl, jak bylo rozepsané, že rusáci jedou dva 13 litry a dva 16 litry a každé auto je přitom jiné. Nevíte kde je to psané. Já už to nemůžu najít. diky předem

 offline 

 

#376 18.01.2018 16:48:45

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Dakar 2018


sirr:

Zajmavy ze u tehlech reklam na olej vsem tece pot po ksichtu, jenom Olga je bez potu a ma ten olej na obliceji v pevnym skupenstvi  lol 

Jinak samozrejme je to po etape, ale rekl bych ze tyhle chvile odpovidaj realite vic nez ty naliceny stavy.

 offline 

 

#377 18.01.2018 19:16:18

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Dakar 2018


Hoši dovolte tak trochu z jiné bečky  smile po 10. etapě v Top 10 není už ani jedna Yamaha, potom co se rozsekali jejich TOP jezdci... jsou tam dvě Hondy, samo jezdci KTM/HQ a co mě překvapilo nějaký indický krám HERO zakončuje první desítku  lol 

tak jsem pátral co to vlastně je a ten stroj vyrábí indové, kteří kooperují s BMW (dělají jim nový model cenduro 310) a motor pochází z dílny italské Husky model 449  ou2 

Kura to jsou věci !!!!  deb1  bliz2  okok 

tady více:

http://www.moto1pro.com/enduropro/repor … -450-rally



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/1994_hero-450-dakar-oriol-mena.jpg

Editoval offroaderTE (18.01.2018 19:19:50)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#378 18.01.2018 19:37:58

Re: Dakar 2018


offroaderTE:

Užse to tu myslím řešilo BMW verze Husqvarny ... Speedbrain nebo nějak tak. Jezdí to od roku 2013 a jel na to myslím i Barreda Gonsalves.
Na nějaký Husce jel i 2015 Gottvald a nedojel kvůli závadě myslím spojky. Ale nevím, jestli neměl jestě HQ motor nebou už tuhle BMW 449
http://www.heromotosports.com/

 offline 

 

#379 18.01.2018 20:07:24

Re: Dakar 2018


jopr napsal(a):

https://youtu.be/6oC7Y1-tP-o
1:15 pád Laia a teď bych chtěl vidět ten rozdíl v ročním a mnohaleté tréninku Janku.
Prostě je to o štěstí, že se nezranila.

Stesti preje pripravenym,  se rika ano 
Ale nebyl bych to ja,  kdybych nerekl svuj nazor,  ze na stesti x smula neverim.  Vse je jen dusledkem neceho...
Mozna je to i o celkovym mnozstvi padu  -  cim vic,  tim riziko roste...
Mozna je to "umeni padat" zavcasu vystoupit,  nenechat se potahnout vic nez je potreba .... Sama Gabriela se o Sanz vyjadrila,  "Naprostá hvězda je i Laia Sanzová, mistryně světa v trialu. Kdyby někteří mužští ovládali motorku jako Laia, jedou si rovnou pro prvenství. Muži jsou rozhodnější, méně se bojí. Ale jenom málo jezdců má takový cit pro stroj jako Laia."
 
Na videu je jako hadrova panenka,  nebrzdi pohyb, vidis krasny dopad na zada,  klepne si prvne rukama a az potom hlava... ona vi, v jaky je pozici,  co s telem deje ... to neni prirozeny, prirozeny je jit prvne hlavou,  ktera tezka a jeste kdyz na ni mas helmu ... v judu se to ucis jako jedno z prvnich veci... Proste tam vidim koordinaci,  zkusenost... Je uzasna - jako sportovec ano 
Jsou sporty,  kde je nutny se naucit padat.  Je to fyzika,  podivej se na nejaky videa o parkouru,  kde mas realny mereni pomoci akcelerometru .... Ty, kdyz skocis ze tri metru na tvrdou podlahu,  nejspis to bude se zranenim. Vlastne ty ne,  protoze jsi neco jako superman,  ale ja ano.
Kdo vi,  jak dopadnout,  jde jako do perin,  protoze veskerou energii umi rozlozit... A to samy plati i pro pady na moto... Neverim, ze se tim minimalne top teamy nezabyvaji.

Mozna je to o prahu bolesti,  protoze kdyby ho mela jako ty,  tak dojede s usmem do cile i se zlomenou klicni kosti, na lane ma Sanz a cestou se necha jeste pokousat od mistni cupakabry.  lol 

Jsem fakt rad,  ze je to tak tezky. Coma tomu dava zas grady ano  a to sebou nese to,  ze odpada mnoho jezdcu a kazdy je nekomu vic nebo min sympaticky a probouzi to jine emoce.  Ja preju vsem stejne a at vyhraje ten nejlepsi.  Mrzi me,  ze nedojela,  ale upe stejne,  jako ze nedojel Loprais,  Klymciw,  .... Proste stejne,  bez emoci a bez potreby tu presvedcovat,  ze nekdo si to vypadnuti nezaslouzil vic nez jiny.

A ze si v zivote mnohem vic vazim u lidi jinych vlastnosti,  nez schopnost jet Dakar,  ochotu se kvuli tomu zadluzit,  ...prece neni o nejake zdejsimi vypatlanci podsouvane zasti nebo dokonce nenavisti.  To uz je opravdu zvraceny komplex,  co tu provadite.
Je to jeji volba a je hodna respektu  ano 

Stejne tak je hodna respektu volba Pabisky,  jak se rozhodl ziskavat penize,  coz tu taky dost kabrnaku nedokaze prekousnout.
Ono v zivote plati nejaka umera - jakou merou clovek umi brat,  takovou umi i davat.  Ono neni nic lehkyho zvlast pro chlapa,  rict si o pomoc,  ale kdo umi prijimat dary,  umi i davat.  Kdo neumi prijmout dar,  je i neochotny davat - to plati,  co je clovek clovekem.
A Pabiska to ukazal,  kdyz dal benzin souperovi, potahnul ho na lane a tim se patrne pripravil o bezceny,  ale komercne uzitecny titul nejlepsi cech v moto na Dakaru 2018.
Je hodny respektu  ano  ano  i kdyz mi neni nijak sympaticky.

Uz si sundejte ty vase bryle prani, sentimentu.  Je to jako kdyz lidi koukaj na serialy a zijou zivot nekoho jinyho,  ona fakt nejede kvuli vam  vyk! .
Ja ziju svuj zivot a ona at si zije svuj.  A vy taky zijte svuj zivot, svy zazitky....   Potom na to budete koukat jinak ano . 

sirr: ano  ano 

Celkove se to tu pekne micha lol ....od kladasu je opet jen averze vuci mne .....
Pokud si to zaslouzila,  tak si to zaslouzi upe vsichni,  protoze kazdy tomu obetuje,  kazdy trenuje,  dava tomu srdce,  moral..... kazdy si to plati svym zpusobem, nekdo uz ma vydelano,  nekdo si pujci a vydela potom,  nekdo investoval jako mladej a dnes je placenej tovarnou.... nikdo to nema zadarmo,   kazdy riskuje zivot v honbe za snem...
A pokud to tak je,  je bezpredmetny o zaslouzeni mluvit.

Ale pokud ma kazdy ucastnik info,  ze zavod dojede statisticky cca 50 % ucastniku,  tak zadna zasluha neexistuje a nikdo na ni nema narok.  Maji jen statistickou pravdepodobnost,  ze na 50% dojedou a na 50 % nedojedou.
To je jako bych se rok zajimal o IT,  naucil se zaklady a prisel do Microsoftu,  ze si zaslouzim tam pracovat,  protoze jsem rok drel a je muj celozivotni sen u nich pracovat a ze doufam ve stesti,  ze to zvladnu.... a muzu k tomu nabidnou zapalene srdce...

Nikdo z nich si to nezaslouzi o nic vic,  nez jiny - tak to myslim,  kdyz rikam,  nezaslouzi si to.

 offline 

 

#380 18.01.2018 20:40:31

Re: Dakar 2018


offroaderTE:

Minulý rok na tom dojel borec na 10. místě. Byl ten borec co se tento rok rozstřelil na té první protiduně. Asi jim to funguje a mají celkem kvalitní jezdce... ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů