Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Mousse - tvrdost

#1 03.01.2018 07:16:34

Mousse - tvrdost


Ahoj borci,

mám na EXC Techmousse a přijde mi že jsou strašně tvrdý.

Mám nazuto Mitas EF07 žlutá, v hadrech mám 100kg a když na motorce sedím udělá se jen minimální ploška.
Mají najeto tak 30mth.

Kámoš o 20kg míň má mousse od Xrip a má nádhernou ¨bačkoru¨...

Otázka:

1. dělají se různé tvrdosti mousse..?

2. dá se to nějak dodatečně pořešit - navrtat, seříznout...?


Díky

Tom

 offline 

 

#2 03.01.2018 08:12:51

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Mousse - tvrdost


TomR1 napsal(a):

Ahoj borci,

mám na EXC Techmousse a přijde mi že jsou strašně tvrdý.

Mám nazuto Mitas EF07 žlutá, v hadrech mám 100kg a když na motorce sedím udělá se jen minimální ploška.
Mají najeto tak 30mth.

Kámoš o 20kg míň má mousse od Xrip a má nádhernou ¨bačkoru¨...

Otázka:

1. dělají se různé tvrdosti mousse..?

2. dá se to nějak dodatečně pořešit - navrtat, seříznout...?


Díky

Tom

Ahoj
Je vice faktoru co by to mohlo byt, napr. zluta neni urcena na mousse nema odlehcenou kostru , rozmer mousse a pneu musi pasovat do sebe.A urcite se prodavaji ruzne tvrdosti , ted kdyz ho mas jedine procist vlakno u mousse a tak je kdesi jak se to provrtava atd a taky problemy s tim spojene.


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#3 03.01.2018 08:18:04

Re: Mousse - tvrdost


Hmm to jsi mě nepotěšil, chtěl jsem tam dát 754 aby aspoň měla větší špunt, jenže ta je tak tvrdá sama o sobě, že to bude ještě horší..

Nikdy jsem ale neslyšel o nějakém oficiálním značením pneu určených pro mousse...víš kde by to mělo být označené..?

Tom

 offline 

 

#4 03.01.2018 08:36:58

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Mousse - tvrdost


TomR1 napsal(a):

Hmm to jsi mě nepotěšil, chtěl jsem tam dát 754 aby aspoň měla větší špunt, jenže ta je tak tvrdá sama o sobě, že to bude ještě horší..

Nikdy jsem ale neslyšel o nějakém oficiálním značením pneu určených pro mousse...víš kde by to mělo být označené..?

Tom

u mitasu je  oznacena guma  zelenym pruhem nebo dvema, predek i zadek .U ostatnich znacek nevim.


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#5 03.01.2018 11:02:01

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Mousse - tvrdost


TomR1 napsal(a):

Hmm to jsi mě nepotěšil, chtěl jsem tam dát 754 aby aspoň měla větší špunt, jenže ta je tak tvrdá sama o sobě, že to bude ještě horší..

Nikdy jsem ale neslyšel o nějakém oficiálním značením pneu určených pro mousse...víš kde by to mělo být označené..?

Tom

Pořiď 754, nebo C18, zelený pruh. Dělá se i EF7 v zeleném pruhu.Ty jsou měkké, určené pro mousse. Ale techno jsem měl, a připadal mi tvrdší, než michelin. Ovšem je to pohled houbaře...


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#6 03.01.2018 11:49:12

lihoun
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 52
Založená vlákna
Motorka: Sherco 300
Věk: 54
0 0

Re: Mousse - tvrdost


TomR1
Technohnus je ten nejhorší mousse jakej se dělá.Ze začátku je tvrdej a když povolí tak se rozplácne a udělá ti takovej houbovitej profil.Guma je pak hrozně nízká a děsne rozpláclá.Dal jsem tam Mefo s duší a je to paráda.Jedinej průser je trefit ventilek do ráfku přes okraje moussu ale po pár přezutích už to jde.


Už zase skáču přez kaluže

 offline 

 

#7 03.01.2018 12:04:18

Re: Mousse - tvrdost


No tak přece ho nevyhodím, ale už by se mohl rozplácnout když má 30mth..

 offline 

 

#8 03.01.2018 14:20:53

lihoun
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 52
Založená vlákna
Motorka: Sherco 300
Věk: 54
0 0

Re: Mousse - tvrdost


TomR1
Tak 30-50mth ,i při jízdě je měkčí jak vystydne zase ztvrdne.Ja ho nechal na Uk po 60h .


Už zase skáču přez kaluže

 offline 

 

#9 03.01.2018 15:17:42

Re: Mousse - tvrdost


TomR1:

Techno prodej,  je pro zlost,  jezdeni bez radosti...  ne 
Michelin a mefo dela krasne mekky
Dunlop je mekkci nez techno, 
Pro hobika i na narocny jezdeni mi vychazi nejlip tubliss hlavne co se tyce pocitu na moto.  Je hrozne znat predek i zadek ano  oproti mousse.
No,  zalezi co kde jezdis, duse,  mousse,  tubliss,  balonky,  burtiky  ... vse ma svy plusy a minusy.
Hlavne si moc neber z top jezdcu,  co jezdi mousse.  Maji mekky fim gumy a mousse,  klidne upravovany / odvrtany... Je to zvejka, ale oni to maj treba jen na jeden den jezdeni...
Kdybych chel vrtat mousse,  tak si udelej "trubkovy vrtak"  ano 

 offline 

 

#10 03.01.2018 15:23:13

Re: Mousse - tvrdost


OK díky.

Zkusím ho navrtat a dojedu ho. V lese byl tubliss super a lepší, ale zase ta úleva, že nehrozí defekt je super..

Tom

 offline 

 

#11 03.01.2018 17:57:17

fiss
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 590
Založená vlákna
Místo: ???
Motorka: 36kw
Věk: 31%
Tel: cth
1 0

Re: Mousse - tvrdost


TomR1:

asi tak funguje to ale po navrtaní by to chtělo zatavit ty provrtané díry jinak se ti to vydrolí nebo praskne u díry a s mouse bude řešeto
18vrtak 20čep pro zatavení nahřát pořádně a projet vyvrtanou díru a je to

jezdím mouse dunlop a mitas ef07 2zelené 1zeleny,žlutá bez problému


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4670_fotografie0116.jpg

 offline 

 

#12 03.01.2018 18:16:01

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Mousse - tvrdost


Techno mousse fakt nefunguje. možna bych ti i řekl at od toho ani nečekaš nějake vlastnosti mousse snad jen že nepíchneš


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#13 03.01.2018 18:38:46

Re: Mousse - tvrdost


fiss: Zkus tenkostěnou trubku dle libosti cca 18 - 20 mm samo naostřit a udělat z toho ala vrtak. Tím odvrtáš celý váleček z mouusse a zůstane ti čistá díra.
Tím to změkne pěkně a díry stačí fouknout pb hořáčkem, možná by stačila i horkovzduška.

Techno mám jeden zadní navrtaný a je to k ničemu. I po montáži s pneu 140 jsem měl mezi mousse a vnitřkem pneu cca 10 mm mezeru a i navrtaný to jednoduše nefunguje. Je to jen hmota, která časem tvrdne.

TomR1, můžu ti půjčit na vyzkoušení starší, ale dobrý Dunlop předek i zadek. Uvidíš sám, jestli ti sednou. Já už to jezdit nejspíš nebudu.
Tady nový za "pěknou" cenu.
https://www.bolder.cz/2-moto-pneu-a-duse/41-full-mousse

Editoval Janek (03.01.2018 18:39:28)

 offline 

 

#14 03.01.2018 19:15:07

Re: Mousse - tvrdost


No dneska jsem to zul a je to tvrdý a tuhý jako svina, nemohl jsem to ani vyndat ze zuty gumy...

Tak nevím jestli to dat do Te 120 měkké mitasky nebo to nemá vůbec smysl do 120 dávat a použit zase ef07 FIM...

Chtěl jsem ale teď dat na zimu do lesa vyšší špunt.

Tom

 offline 

 

#15 03.01.2018 19:19:30

kubajzs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
1 0

Re: Mousse - tvrdost


Já na technomousse jezdím a nepřijde mi až takový shit... big_smile 
Ale jezdím jen mitasky zelený pruh nebo dva a jsem lehkej. Je tvrdej ale za cca 15 minut se ohřeje a změkne. Takže než dojedu ke kopci je měkej... Nechce se mi ho vyhodit. Jo má takovej rozplaclej tvar a pravda že jsem ho dal teď do XT 454 a ta má takový divný rozměr, že zpátky do XT 754 už nepůjde... Je takovej zmenšenej...  a1 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů