Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Koupě enduro motorky pro začátečníka

#81 25.11.2017 15:03:38

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


curcab: svezl jsem se mj. na Bergu 450 a představa, že si na tom někde nechtíc vrknu plynem, byla dost děsivá  a11  vůbec mám do terénu blbý návyky, všechno reflexivně brzdím předkem, takže jak to klouže, ležím, hlavně při dobržďování před zatáčkou ze sjezdu. Dost uvažuju na jaře o nějaký enduroškole.
Značku už samozřejmě neřeším, Bětka je doma a jezdím. Na vzhled to sice nejezdí, ale dokážu se kochat i u ní, ten červenej rám a další fičury se mi prostě líbí. Mám za sebou hrubou rozborku, abych věděl, co a jak, a i se zpracováním nemám problém.

 offline 

 

#82 25.11.2017 18:51:13

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


pivi:

Já se byl svézt na předváděčce od G4R a asi bych ze 4T sáhnul po 390 možná i po 430, ale nejezdim enduro tak sem to bral podle toho co mě bavilo na MX trati  smile  Ale kdybych si měl vybrat  ze všeho co tam kluci dovezli tak bych šel asi do 250 nebo 300 2T ty mě bavily nejvíc  smile 

 offline 

 

#83 25.11.2017 19:25:52

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Jizvic napsal(a):

Zdar, nechce se mi zakladat nove tema protoze rozhodovani mezi endurama je tady vlaken bambilion. Nejakou dobu jako asi kazdy vlastnik stare bezudrzbove vrany jsem hledal cim novym ji nahradit kdyz bych splasil prachy a docela by me zajimaly nazory na ktm 690 enduro. Vypada to ze to je drzak kde clovek nesleduje mth,  vaha jako klasicka stara vrana 135 kg, vyska taky. Jen teda cena je uplne ulet a moc se jich u nas neprodava ale vypada to moc hezky a asi by ji nebylo skoda ani na jezdeni do prace, zvladne teren, slusi ji motardy proste takovej univerzal na vse. Nema nekdo zkusenost?

řekl bych, že pár lidí tu zkušenost má. Je to slušná motorka a je to jak píšeš, servis tě moc trápit nebude, aspoň ne ten motorový. A v podstatě je to jediná možná varianta, možná tak CRF250L nebo nějaký AJP. Ale asi bys brzo hledal výkon... jen ta váha bude spíš 150 kg. ale nic, co bys nejspíš nezvednul...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#84 25.11.2017 20:15:02

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


pivi napsal(a):

Ono se řekne koupit enduro. Já jsem s tím přišel po 20ti letech ježdění na silnici a po vyzkoušení pár slepých uliček (třeba CRF-250L) jsem dospěl k rozhodnutí koupit novou nebo lehce jetou. Protože jsem z těch silničních leštěnek trochu zpovykanej a rozhodí mě pár škrábanců na plastech, tak jsem se dostal až k novým motorkám. Ono taky lehce jetých motorek tolik není a kdo by to v půlce sezony prodával, že. Vybral jsem Yamahu WR-250F, protože to bylo první ostrý, na kterým jsem jel a dost mi to sedlo. Navíc jsem pár Yamah měl a z hlediska zpracování, spolehlivosti apod. tuhle značku považuju za špičku. Jenže ojetiny taky v podstatě nejsou, MY 2017 vyprodaný a podle dealerů se v září ještě nevědělo, jestli budou mít modely 2018 vůbec homologaci. Nicméně bylo rozhodnuto, že to bude 4T a objem 250 byl pro mě akorát. Poptával jsem KTM, ale tam taky vyprodáno a  2018 v nedohlednu. Dostal jsem se k Betě, kde mi původně vadilo hlavně to, že u 4T mají nejmenší objem 350, což už mi přišlo dost. Ale zrovna se vyprodávaly modely 2017 a na vyzkoušení jsem se do Valmezu objednal na testovací den. Než nastal kýžený den, jel jsem do G4R v Č. Budějovicích, kde stála RR 350 4T se 6ti mth. Vyvezli mě v dodávce za město, tam jsem se projel a bylo rozhodnuto, na slabší mapu to jelo tak akorát, aby mě to úplně nevyplašilo. Pak jsem ještě dostal nabídku na stejně jetou 350 MY 2018 za dobrý peníze a do týdne mi jí přivezli domů. Četl jsem tady mockrát, že nemá smysl kupovat nic mimo KTM, ale situace byla taková, jak píšu a chtěl jsem ještě letos jezdit.
Chci tím říct, že to není jen o tom, vybrat si to nej a jet do krámu s vozejkem pro novou motku (jak by to bylo u silniční motorky). Dost mě překvapilo, jak malá nabídka motorek vlastně je, že z japonců (ke kterým tíhnu), se dá koupit jen Yamaha a to vlastně taky nebylo jistý, že bude mít TP. Sherco a GG jsem vyloučil kvůli dostupnosti motorek, ND a vzdálenosti k servisu (i když k nejbližšímu dealerovi Bety to mám taky 160 km). Co jsem komunikoval s prodejci, tak Motopalič i G4R ve finále nejlepší přístup, z ostatních značek nejlepší asi KTM ve Vlašimi (pokud beru rozumnou vzdálenost z Vysočiny).

Hodně stěstí a radosti z moto ano  ano  ano 350 4T dobrá volba   ano 

 offline 

 

#85 25.11.2017 22:29:09

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Janek: díky, radost aktuálně trochu zkalena, právě kontroluju všechny šroubový spoje. Na vyjížďce se mi začaly viklat řídítka, po zastavení jsem zjistil, že je to povolený na brejlích. Osmička inbus zrovna v nářadí přibalená není, takže jsem dojel do nejbližší dědiny a sháněl tam. Nevím, komu to klást za vinu, jestli to je chyba fabriky nebo se to stalo u prodejce, každopádně u nový motorky (po 13ti mth) jsem to nečekal...  hmm  Doma jsem zjistil, že vypadl i šroub se širokou hlavou, co se do něj nasouvá sedlo, tak to procházím všechno. Teda všechno zvenčí, motor půlit nehodlám  neutral 

 offline 

 

#86 25.11.2017 22:46:58

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


pivi napsal(a):

Janek: díky, radost aktuálně trochu zkalena, právě kontroluju všechny šroubový spoje. Na vyjížďce se mi začaly viklat řídítka, po zastavení jsem zjistil, že je to povolený na brejlích. Osmička inbus zrovna v nářadí přibalená není, takže jsem dojel do nejbližší dědiny a sháněl tam. Nevím, komu to klást za vinu, jestli to je chyba fabriky nebo se to stalo u prodejce, každopádně u nový motorky (po 13ti mth) jsem to nečekal...  hmm  Doma jsem zjistil, že vypadl i šroub se širokou hlavou, co se do něj nasouvá sedlo, tak to procházím všechno. Teda všechno zvenčí, motor půlit nehodlám  neutral 

To jsou ty drobnosti, proč potom čteš,že nemá smysl kupovat nic kromě KTM big_smile 
Počítej s "TROCHOU NADSÁZKY" s tím, že u endura, který budeš jako enduro provozovat - co hodina ježdění, to hodina oprav/údržby. Šrouby na klemách se natahujou třeba při pádech a nárazech do řídítek, ... chce to hlídat. To samý šrouby na rozetě, občas koukni na kotouče, ... je toho vlastně hafo ke kontrolování lol  lol viz bys měl mít nějaký plán údržby

 offline 

 

#87 25.11.2017 23:19:07

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Miguel: jo s plnou nadrží to bude určo kolem 150 ale to má XR taky, dneska když jsem to tahal z bláta jednou nohou po koleno ve vodě jsem si docela dal ale zvednout to zvednu big_smile Co mě osobně na XR nejvic v tuto chvíli štve je výška, prostě dotýkat se špičkama země na rovince není nic moc. Když jsem jel ve vyjete koleji kde byla motorka tak 5cm niž to bylo úplně jiné kafe, když jsem se mohl hezky odrážet a měl jistotu ale to je spíše moje nezkušenost. Každopádně by to byla první věc co bych si vyzkoušel u te 690 protože jestli do terénu tak je vždycky lepší na zem pohodlně došáhnout a nebo to dohánět vysokým skillem. Dlouho jsem přemýšlel o EXC 525 ale asi by mi to urvalo ruce  a1 ta 690 by mohla být trošku hodnější. Ještě by byla varianta udělat z XR motarda na ježděni do práce a výlety a do terénu pořídít nakonec nějaké sportovní náčiní u kterého budu každej týden řešit olej a jednou za rok servisovat motor smile Každopádně 690 se mi fakt líbí a mohlo by to byt fajn poježdění v terénu i na silnici. Pak ještě varianta Husqvarna 710 která bude asi hodně podobná.

 offline 

 

#88 26.11.2017 12:18:13

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


701 má sedlo ve výšce 96 cm, změř si tu svoji aktuální motorku, 690ka bude o něco níž.
Možná alternativa je ještě Tenere, ale to už je spíš cestovní enduro... ale tam je sedlo fakt níž.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#89 27.11.2017 08:15:13

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Miguel: xr 1990 ma sedlo 94, ktm 91, to by mohlo byt tech cm co mi schazi abych mel nohu nazemi celou podrazkou 😊

 offline 

 

#90 27.11.2017 09:38:59

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Miguel: a nevím jak tu výšku sedla měří ale když jsem teďkom změřil svoji tak to ma výšku 98

 offline 

 

#91 27.11.2017 18:40:05

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Já dneska změřil Superenduro, výška 101 cm:) asi na tom budu jezdit do kavárny:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#92 28.11.2017 17:18:06

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Miguel: tak to už bych potřeboval schůdky big_smile

 offline 

 

#93 28.11.2017 17:25:30

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Miguel: jinak zahraničí to jistí... všechno kolem 4000-5000 Ecek do 4000 km najeto. Takže asi začnu šetřit


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5512_0333645785001_1.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5512_0333470611003.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5512_0326571274004.jpg

 offline 

 

#94 28.11.2017 18:51:37

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Jizvic:

Chtěl jsem něco v létě do práce a občas z klukama na zmrzlinách někam vyjet. Koukal jsem po ktm smc 690-990 ale fakt za to chcou hrozný rakety a kor u R verzí. Asi pujdu do něčeho podobného jako je třeba toto https://www.motoinzerce.cz/motorky/ktm/ … rmoto.html  smile 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#95 28.11.2017 20:23:16

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Prochal11: tak zrovna tahle je za 96000, narozdíl od tvého inzerátu je to rok 1012, najeto jen 3600 km a ne 40000. V CZ jsem tuhle motorku vzdal, budu hledat jen zahraničí, kde se dají najít podstatně lepší kousky za lepší peníze
https://www.autoscout24.cz/offers/ktm-6 … -333645785

a tohle video mluví za vše
https://www.youtube.com/watch?v=2hv9eQQ3FSg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů