Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

MOIRA?

#1 10.12.2009 23:34:57

PaveleR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 284
Založená vlákna
Místo: Kutná Hora
Motorka: 950 SE TT600R
Věk: 46
0 0

MOIRA?


používáte moiru,nebo něco jiného?chci koupit triko s dlouhym rukávem,nebo rolák.je lepší mít 1.zimní + 1.letní,nebo stačí uni?  roll 


...to dáme...

 offline 

 

#2 11.12.2009 00:23:24

radeva
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Místo: Šumperk
Motorka: TT 600 R
Věk: 47
0 0

Re: MOIRA?


Pavle, vem si DUO-MOIRU, je to takový univerzál, když jsou extémní podmínky beru dvě na sebe. U toho nečekej že budeš v suchu, kolikrát to ze sebe nemůžu strhat, ale jak je ta umělotina hrubá tak se na tebe nenalepí ty další vrstvy hader.A pořádně to vyzkoušej, někdy dře pod pažema.Po každém použití vyprat, smrdí to jak cip.Můžeš koupit i levnější druhy, Moira je dost drahá. ano 

 offline 

 

#3 11.12.2009 00:45:06

PaveleR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 284
Založená vlákna
Místo: Kutná Hora
Motorka: 950 SE TT600R
Věk: 46
0 0

Re: MOIRA?


.........sem z toho volaký zmetěný..................teď sem se díval na Klimatex,Sensor,Jitex a všichni nabízej to nejlepší oko1 tak stejně nevim co pořídit nee1     tak doporučte,poraďte


...to dáme...

 offline 

 

#4 11.12.2009 01:53:42

cizak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 191
Založená vlákna
Místo: Střední čechy okolo Prahy
Motorka: Enduro Boxer , Husaberg FE , obě modré - modrá je dobrá , 2x Babetta 207 , ČZ 175 / 477
Věk: prý 15
0 0

Re: MOIRA?


já kombinuji MOIRU ULTRALIGHT , DUO , TRIO a záleží na tvém fyzickém vypětí, teplotě a tak , nejvíce ti poraděj dva teplouši v elasťákách na značkové vzorkové prodejně MOIRA P- 4 Antala Staška

Ale cokoli na MOTO profoukne tak radím mít ještě na přesuny po asfaltu buď model MOIRY cyklo co zepředu má jakýsi igelit  či tak nebo lépe windstopper  co má HEIN GERICKE , LOUIS nebo POLO jejich obdoby a pod tím savou Moiru  !!!  ano 

řešil jsem dlouho že spocená Moira smrdí a tak ale funguje dobře, jiné značky a nelze říci že lepčí stojej více až dvakrát , snad jedině jsem zaslech že Jitex když se koupí u výrobce před fabrikou že maj krámek tak že snad triko od 70 kč ... ale ...


Kontaktní údaje:Adresa:
MOIRA CZ, a.s. (pobočka Praha-Krč) Antala Staška 114/20, 140 00  Praha-Krč http://www.moira.cz


Telefon WORK:               +420 241 441 718         +420 241 441 718

E-mail: EMAILpraha.antalastaska@moira.cz


--------------------------------------------------------------------------------

Otevírací hodiny:
Pondělí - Pátek  10:00 – 18:00

http://www.moira.cz



--------------------------------------------------------------------------------

Editoval cizak (11.12.2009 01:58:51)

 offline 

 

#5 11.12.2009 05:04:20

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: MOIRA?


nebo jestli máš nějakýho známýho u vojáků tak ať ti dotáhne, já už mam k vánocům sjednaný triko s dlouhym rukávem a spodky. Sice to bude zelený ale já na barvu nekoukam a zrovna zelená mi nevadí  ano  cool 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#6 11.12.2009 06:22:24

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: MOIRA?


koukni sem http://www.cyklodiskuze.cz/, na tomhle webu se prádlo probírá, kolečkáři potřebujou kvalitní funkční prádlo víc než jakejkoliv jinej sport (dobrej odvod potu, vody a rychlý uschnutí a zároveň ochranu proti větru, zimě)  ano 


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#7 11.12.2009 07:41:23

radeva
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Místo: Šumperk
Motorka: TT 600 R
Věk: 47
0 0

Re: MOIRA?


mart napsal(a):

koukni sem http://www.cyklodiskuze.cz/, na tomhle webu se prádlo probírá, kolečkáři potřebujou kvalitní funkční prádlo víc než jakejkoliv jinej sport (dobrej odvod potu, vody a rychlý uschnutí a zároveň ochranu proti větru, zimě)  ano 

K tomu aby to fungovalo, jak si popsal v závorce, by jsi musel sáhnout hlouběji do kešeně. 1. bývá lightka, 2. duo,  3. trio, ta už slouží na větší mráz i pod neopren, potom jde flecová vrstva ta je kvuli teplu je lehká a nenasákavá, a poslední goretexová bunda.To je seznam hader, aby to prádlo bylo FUNKČNÍ Cena za to vše zhruba 10000,-A to nepočítám impregnace,které pokud budeš brát bágl na záda narušíš a do bundy poteče jak do větrovky.Dovedl jsem to v práci znefunkčnit za pár měsíců. Pokud to chceš na motorku, na zimní ježdění, používám i v -15 toto, dvě duo moiry na sobě, flec. od šikmookejch, počet kusů podle teploty. Běžnou bundu ze supermarketu a poslední jmenuje se to POLAR BEAR, je to komplet  nepromokavý a je lehký vyteplený dutým vláknem.Na nohy běžně tepláky, vrstvým podle teploty. A z kompletu POLAR kalhoty. Není problém toho na sebe navěsit mín, ale já v tom oddělám šichtu, vevnitř sice durch,ale v teple, sednu na mašinu 10km dom.OZKOUŠENÝ-LEVNÝ- BEZŮDRŽBOVÝ.

 offline 

 

#8 11.12.2009 07:51:20

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: MOIRA?


Dnes se na venkovní pohybový aktivity (třeba cyklistika, horolezectví, skálolezectví, běžky, maraton, divoká voda, trekking a kdoví co všechno  smile  doporučuje systém 3. vrstev.
1. vrstva základní (trika, spodky) má odvádět pot a na druhé straně i hřát.
2. vrstva (mikiny, flísky) má hřát, případně zabránit profouknutí.
3. vrstva  (bundy, kalhoty) má zabránit dešti, sněhu, větru a zároveň má být prodyšná (třeba GORE TEX)
Dokonale to funguje jen jako celek.  ano2 

Já osobně používám (horolezectví, skálolezectví, běžky, sněžnice, přejezdy na běžkách, běh, vodu, zimní jízdu na kole v terénu i na silnici, letní moto silnice, enduro celoročně)  1. a 2. vrstvu od fy Craft a Devold, 3. vrstvu GORE TEX.

Funguje to celkem dokonale.

Klasickým příkladem je zimní lezení, třeba zimní výstup 3 - 4 hodiny při venkovní teplotě kolem - 5 az - 10 a přitom se potíš jak prase. Vylezeš na kopec a není ti zima, neprochladneš. Funguje to. To je princip. zacneš sestupovat, zvedne se vítr a funguje to zase.

Na motorce je ale problém s vrstvou č. 3. Prostě když se zpotíš, tak motorkážský bundy i přes reklamu o jejich prodyšnosti neodvádějí pot tak dokonale jako třeba GORE TEX.

Takže používám hlavně na zimnhí ježdění OFF vrstvu 1 a 2. osobně doporučuju Craft nebo Devold. Začínal jsem na Moiře, dnes ji nedoporučuju.
Mrkni na stránky Craftu, je tam přesně popsáno podle do jakých podmínek které prádlo použít (zima, léto, UNI). Moje zkušenost je taková, že Craft ja daleko univerzálnější než třeba Moira. Třeba vyjedu ráno na enduro v zimě, je venku -5 a funguje. je mi teplo. Odpoledne se oteplí, na sluníčku je i třeba +10, ještě se zpotím při vyhrabávání utopený motka a Craft funguje pořád. Proto ho doporučuju.

Kdybys chtěl konkrétně poradit, tak písni po PM nebo po ICQ, napíšeš mi konkrétně do jakých podmínek prádlo chceš a já ti snad poradím přesně co budeš potřebovat dle katalogu. HOWGH!
UFFFFFFFF.................. gp 



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_zlobiva.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_oarpance2.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_081123_jizera.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_p5200026.jpg

Editoval vlk (11.12.2009 07:53:28)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#9 11.12.2009 08:38:19

radeva
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Místo: Šumperk
Motorka: TT 600 R
Věk: 47
0 0

Re: MOIRA?


vlk:

A proč to vidíš jako problém, že je bunda neprodyšná? Když dáš jako základ třeba tu Duo dvojku, aby se ti otatní vrstvy nelepily na tělo a nezábly, zateplíš se flecem a hodíš na to neprodyšnou, nepromokavou vyteplenou bundu, můžeš se zapotit, ale zima ti není, nejde na tebe chladný vzduch. Dělám v tom s pilou ve sněhu i dešti, naprosto bez problémů a denně. A že je to objemnější, přece s tím nikdo nebude jezdit v zimě motocross, aspon když sebou plácneš bude to měkčí. tongue 

 offline 

 

#10 11.12.2009 09:40:01

Máca tt600r
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 499
Založená vlákna
Místo: Praha-východ(sever)
Motorka: GasGas EC300R
Věk: 38
1 0

Re: MOIRA?


na zimu používám moiru dlouhý rukáv
na jaro a podzim moiru krátký rukáv
a na léto krátký rukáv coolmax


Any of you fuckin' pricks move and I'll execute every motherfucking last one of you

 offline 

 

#11 11.12.2009 12:37:40

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: MOIRA?


radeva napsal(a):

vlk:

A proč to vidíš jako problém, že je bunda neprodyšná? Když dáš jako základ třeba tu Duo dvojku, aby se ti otatní vrstvy nelepily na tělo a nezábly, zateplíš se flecem a hodíš na to neprodyšnou, nepromokavou vyteplenou bundu, můžeš se zapotit, ale zima ti není, nejde na tebe chladný vzduch. Dělám v tom s pilou ve sněhu i dešti, naprosto bez problémů a denně. A že je to objemnější, přece s tím nikdo nebude jezdit v zimě motocross, aspon když sebou plácneš bude to měkčí. tongue 

Podle mne i podle výrobců problém neprodyšnosti třetí vrstvy existuje. Dělali jsme i testy funkčního prádla při extrémní zátěži (třeba hodinový intenzivní běh, celodenní jízda na kole, rychlá jízda na běžkách) s prodyšnou a nebo neprodyšnou bundou (zkoušeli jsme i pláštěnku) jako třetí vrstvou. Rozdíl fakt byl. Funkční prádlo odvedlo pot z těla do prostoru pod třetí vrstvu, pak ta vlhkost neměla kam utéct a srážela se na bundě zevnitř a byl jsi pocitově jak pod sprchou. 
Na druhé straně  používám na zimní enduro v terénu jako spodek triko craft, jako dvojku mikinu Craft, přes to chrániče a navrch neprodyšnou enduro bundu. Pokud otevřu třeba podpažní otvory bundy a nestáhnu jí na tělo v pase, tak ten pot stačí odvětrat a je mi fajn. To bude stejný pocit jako máš Ty při práci v lese. Prostě ty spodní dvě vrstvy fungují. Ale třeba takhle odlečený s neprodyšnou bundou bych nechtěl běžet. To bych byl zapařenej jak dveře vod chlíva. Ale každej se potí jinak, někdo víc, někdo míň.
Ale GORE TEX bundu za 10 k si na enduro neberu, když sebou pořád mrdám na zem, je mi jí líto.   mad  mad  mad 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_dr_milovice_009.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_p5190014.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_p5200018.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_081130_lomnice_np.jpg


Zimní ježdění prosinec 08 až únor 09, teploty od  - 10 do +5, 1. vrstva triko dl.rukáv craft, 2. vrstva mikina Ceaft nebo při větší zimě flíska, pak krunýř a navrch obyčejná motorkářská bunda.

Editoval vlk (11.12.2009 12:41:04)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#12 11.12.2009 12:37:51

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: MOIRA?


Já jsem v Moiře vždy spocenej jak prase a nepřijde mi že by oproti bavlněnýmu triku líp odváděla pot. Spíš bych řek že se moira nalepí na tělo a pěkně studí.   ne 


Vem za ní

 offline 

 

#13 11.12.2009 12:42:50

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: MOIRA?


petan napsal(a):

Já jsem v Moiře vždy spocenej jak prase a nepřijde mi že by oproti bavlněnýmu triku líp odváděla pot. Spíš bych řek že se moira nalepí na tělo a pěkně studí.   ne 

Zkus Craft nebo Devold. A taky záleží na vrstvě 2 a 3  a2 


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#14 11.12.2009 13:01:07

Máca tt600r
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 499
Založená vlákna
Místo: Praha-východ(sever)
Motorka: GasGas EC300R
Věk: 38
1 0

Re: MOIRA?


petan:
musíš mít ru moiru těsnou na tělo. Pak nepoznáš jestli se ti lepí a je mnohem příjemnější


Any of you fuckin' pricks move and I'll execute every motherfucking last one of you

 offline 

 

#15 11.12.2009 13:04:32

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: MOIRA?


Jinak Moira dělá spoustu druhů tkaniny v různých gramážích v základní řadě. Záleží jakou máš, jsou i tkaniny vyloženě do horka,  ty pak pocitově chladí.


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#16 11.12.2009 13:19:38

radeva
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Místo: Šumperk
Motorka: TT 600 R
Věk: 47
0 0

Re: MOIRA?


petan:

Možná, že máš zrovna lightku, letní. Musíš použít hrubší, silnější, tak se ti nestane, že by se to na tebe přilepilo, jako u bavlny, nebo u flanelových košil, to jsem dřív na sobě rozškubal, než to ze sebe dostal, a řeknu ti rozdíl je veliký. Já jsem si to pořídil, hned jak u nás začal KAMM fungovat. I když ne všechno se osvědčilo. Ale to prádlo bych doporučil.

 offline 

 

#17 11.12.2009 14:41:08

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: MOIRA?


Všichni použiváte Moiru? Já mám nějaky lyžařsky spodni prádlo, je to dvoudílný, dlouhy rukávy aji nohavice. Značka nějakej "Jitex". Je to tenky, takže v tom jezdim aji v létě. V zimě to hřeje a v létě odvádí pot. Mám to už asi 5 nebo 6 let a začal sem s tim jezdit loni. Kdbych věděl jak je to dobry na ježděni tak to už mám asi dávno potrhany a opotřebovany. Každopádně až tohle odejde, tak tu Moiru taky vyzkoušim ano 


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#18 11.12.2009 16:01:20

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: MOIRA?


Jitex je JIkočeský TEXxtil, maj fabriku nedaleko (od nás) dělaj asi všechno oblečení a řikáse že kvalitní, bohužel v šatníku nemam od nich nic ale taky jsem pokukoval po tom termo od nich. No uvidim co přinese ježíšek  big_smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#19 11.12.2009 16:08:50

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: MOIRA?


Carel:

Ježíšek přinese prd, ty dárky kupují rodiče vyk! usch 
P.S.: Je ti 18, někdo už ti to musel říct ee2 heh2 deb1 heh2 deb1 heh2 deb1 heh2 

 offline 

 

#20 11.12.2009 16:14:37

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: MOIRA?


Máca tt600r napsal(a):

petan:
musíš mít ru moiru těsnou na tělo. Pak nepoznáš jestli se ti lepí a je mnohem příjemnější

Těsná je i bradavky mám vidět  heh2, ale když se zpotím, tak se koupu ve svý šťávě a31 . Bundu mám od KTM se všema možnejma membránama, zipama na chlazení ... ale dokud Moira neuschne tak je mi zima.
Asi zkusím jinou značku třeba ten Craft nebo Devold


Vem za ní

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů