Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kroska do lesa?

#21 08.11.2017 10:49:21

Re: Kroska do lesa?


No do lesa na opravdový enduro bych to fakt nechtěl, zkoušel jsem to, je fakt že neměla starter to byl největší oser...

Je ale pravda že na závody CC jezdí spousta MX a úplně v pohodě. Pokud bych jezdil CC závody a nejezdil do lesa tak bych také šel do co nejnovější MX, namontoval Reklusse, poladil tlumiče a jezdil CC.....

Kluk od nás takhle jezdí MX YZ450, motorka má přes 300mth bez rozebrání - jen kontroly ventilů a funguje mu to parádně.

Tom

 offline 

 

#22 08.11.2017 10:57:01

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kroska do lesa?


TomR1:

Jediný co je na prd u MX je ten chybějící startér. Leda vzít KTM ale ty mi přijdou že se sypou. Kamoš měl  sxf 250 14-15 praskly mu na tom kolečka a roztrhlo to kartry. Moc pěkná záležitost. smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#23 08.11.2017 11:07:00

Re: Kroska do lesa?


peTTR:
Já teď pořídil sedmnáctkouvou SX-F 350. Jezdil jsem na ní zatím jen po trati ale tváří se v pohodě. Do lesa bude určitě tvrdá ale ufouknu jí tlumiče a určitě to bude lepší i jednička je celkem krátká. Myslím si že v dnešní době ty motorky už nejsou tak zběsilý jako dřív takže dle mě moderní krosku v lese využiješ pěkně.

 offline 

 

#24 08.11.2017 11:16:46

Re: Kroska do lesa?


No mám v garáži kámošovo CRF450 2007 co se rozhodl, že to prostě zkusí na enduro(kvůli financím)...teď tam dávám Reklusse, shání výfuk atd....

Nevím ale jak to chlazení...jestli už to někdy někdo zkoušel, ale podle mě to musí při nějakém korytu, výjezdech a zájebech vařit....

Vím, že v Americe/Austrálii  s MX jezdí to jejich ¨enduro¨ a bez problémů, ale tam jsou veliké prostory a plochy a je to úplně jiné ježdění...

Tom

 offline 

 

#25 08.11.2017 11:18:34

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kroska do lesa?


Jenda11:

O té zbesilosti atd. Mám stejnej názor. Tlumičů se s mou vahou nebojím, nějak se to dokliká.


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#26 08.11.2017 11:22:31

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Kroska do lesa?


Nejvíc záleží na tom čemu kdo říká enduro. Tady u nás si vsichni kupujou mx 450 a libujou si jak je to na enduro po lesích to správný kladivo, že dvoutaktní endura jsou slabý mrdky atd. Pak se s tou bandou kladivářů jdeš projet, a zjistíš že vrchol enduro projížďky je pro ně když projedou louží a ušpiní si boty od bahna. Na sázení kvaltů po polňačkách a lesních cestách kde můžeš letět i s fabií mx 450 stačí každýmu. Pak sem je vytáhl na něco techničtějšího, nějaký ty klády, skály, výjezdy, sjezdy, pomalý zatáčky v kolejích hlubokých po stupačky a bylo vymalováno. Ruce v piči, zašlápnutý motory, nekonečný skákání po nakopávačkach - no já se smál  big_smile 

 offline 

 

#27 08.11.2017 11:26:57

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Kroska do lesa?


Jenda11 napsal(a):

peTTR:
Já teď pořídil sedmnáctkouvou SX-F 350. Jezdil jsem na ní zatím jen po trati ale tváří se v pohodě. Do lesa bude určitě tvrdá ale ufouknu jí tlumiče a určitě to bude lepší i jednička je celkem krátká. Myslím si že v dnešní době ty motorky už nejsou tak zběsilý jako dřív takže dle mě moderní krosku v lese využiješ pěkně.

Tady je mega výhoda AIR48 ano kde si ufokneš "tvrdost pružin" ale stejně chce "přeladit" planžety na kompresní straně pro vyšší citlivost a to i u zad.tlumiče. Mám tu vidlici rok na EXC300 a pecka ano  Dívej se po inzerci po 18ce z. kole to je v lese super přínos a zvaž montáž větráku... a časem napiš kam dojdeš s volbou poměru u sekundáru wink 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#28 08.11.2017 11:27:27

Re: Kroska do lesa?


koll:

 usch  usch  usch 

 offline 

 

#29 08.11.2017 11:28:42

Re: Kroska do lesa?


Je to tak, jen když si vezmu porovnání mýho berga 4T a kluci si teď koupili EXC250 2T a proste v těch zájebech je to lepší a je to poznat a to mám opravdový enduro....natož s MX by to byl očistec...


Tom

 offline 

 

#30 08.11.2017 11:38:56

Re: Kroska do lesa?


PETARDAK:
Do teď jsem jezdil na EXC 250 tak jsem na to zvědavej. Enduro pro mě určitě není jen pole a louka, máme tu pár pěkných výjezdů a teď co popadali v lesích stromy tak o přeskakování klád nebude nouze. Určitě do budoucna chci napsat nějaké srovnání protože jsem nic moc informací sám nenašel ale mám ji teď pár dní takže vůbec ještě nevím ale jelikož jezdím trať a enduro tak 50:50 a sem tam i nějaké CC a motokross tak tohle pro mě byla asi nejlepší volba.

 offline 

 

#31 08.11.2017 11:40:54

Re: Kroska do lesa?


Nestačím se divit, že tohle dneska někdo řeší a22  Tolik času na tom stráveného než to pořádně vyjede, schánění dílů, laborování z převodem atd. atd. Ty prachy do toho narvané za kolo, výfuk atd. atd.
Pokud má člověk doma krosku a prodá ji, tak si kupí enduro za ty stejný hrachy nebo si přihodí dejme tomu 20 tis. a má slušný duro. Když se mu vysype, tak si prostě opraví, protože bude chtít jezdit vyk!  gp  a je jedno jestli mu to bude trvat celou zimu opravit nebo tak. A kdo na to nemá ani, tak aby vyměnil krosku za slušný duro nebo se toho bojí, tak se na to má vysrat na rok, dva a našetřit si na slušný duro.
Za mě je základ koupit duro ve 2T kvůli případnému rozsypání. Koupit starý 4T asi nic moc, ale 2T by nemělo tolik zatížit peněženku při případném rozsypání a 2T je v lese míně záludnější a hravější a zábavnější hlavně.
Je o jen můj názor, tak mě nekamenujte. Každý kdo tohle dělá, tak dělá neskutečný pičoviny. Jednou je to na světě daný, že enduro do lesa a kroska na trať a XCčka na CC. Proč vymýšlet, jak to udělat složitě a překopat motorku na něco jinčího než je konstruovaná. V konečném výsledku to bude stejně pořád nahovno vyk!  lol 
PS: tady hodně záleží na tom co za terén člověk jezdí. poc 

 offline 

 

#32 08.11.2017 11:42:26

Re: Kroska do lesa?


PETARDAK napsal(a):

Jenda11 napsal(a):

peTTR:
Já teď pořídil sedmnáctkouvou SX-F 350. Jezdil jsem na ní zatím jen po trati ale tváří se v pohodě. Do lesa bude určitě tvrdá ale ufouknu jí tlumiče a určitě to bude lepší i jednička je celkem krátká. Myslím si že v dnešní době ty motorky už nejsou tak zběsilý jako dřív takže dle mě moderní krosku v lese využiješ pěkně.

Tady je mega výhoda AIR48 ano kde si ufokneš "tvrdost pružin" ale stejně chce "přeladit" planžety na kompresní straně pro vyšší citlivost a to i u zad.tlumiče. Mám tu vidlici rok na EXC300 a pecka ano  Dívej se po inzerci po 18ce z. kole to je v lese super přínos a zvaž montáž větráku... a časem napiš kam dojdeš s volbou poměru u sekundáru wink 

Bylo by ještě zajímavé to opravdu reálně spočítat nákladově na finance a na výhodnost/nevýhodnost tohoto řešení , když vidíš ty úpravy, který jsou potřeba aby to aspoň nějak fungovalo.

Pořízení nové MX/enduro, pak započítat také finanční ztrátu např. v horizontu 3 sezon + úpravy..... Vyjde to do plusu pro MX to je jasný, otázka o jaké částce bychom se bavili.

Tom

 offline 

 

#33 08.11.2017 11:43:42

Re: Kroska do lesa?


Jenda11:

přesně pro tenhle případ začala KTM dělat XC verze. Kroska je kroska. XC byli vyvinuty právě na to 50:50 enduro:CC/trať. Kámoš to tak má taky a je spokojenej. A nebo si určitě co člověka baví nejvíce a jezdit spíše jedno na skoro 100% a je to vyřešené a člověk nemusí řešit hovna heh2 

 offline 

 

#34 08.11.2017 11:46:08

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kroska do lesa?


koll napsal(a):

Nejvíc záleží na tom čemu kdo říká enduro. Tady u nás si vsichni kupujou mx 450 a libujou si jak je to na enduro po lesích to správný kladivo, že dvoutaktní endura jsou slabý mrdky atd. Pak se s tou bandou kladivářů jdeš projet, a zjistíš že vrchol enduro projížďky je pro ně když projedou louží a ušpiní si boty od bahna. Na sázení kvaltů po polňačkách a lesních cestách kde můžeš letět i s fabií mx 450 stačí každýmu. Pak sem je vytáhl na něco techničtějšího, nějaký ty klády, skály, výjezdy, sjezdy, pomalý zatáčky v kolejích hlubokých po stupačky a bylo vymalováno. Ruce v piči, zašlápnutý motory, nekonečný skákání po nakopávačkach - no já se smál  big_smile 

Já si pod pojmem enduro představuju tohle... Je to teda víc jak 2 roky starý video, nic novějšího nemám páč už mě to nebaví stříhat  heh2 Troufám si říct že jsme se za tu dobu zase trošku posunuli ale žádný extrémy na hraně nejezdíme to je fakt  smile Řek bych že takový standartní enduro+ CC
https://www.youtube.com/watch?v=4HDvZqW6x2w&t=145s

PETARDAK:

Určitě se podělím pokud tu mx nakonec koupím  smile Je možný že nakonec stejně vezmu enduro lol 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#35 08.11.2017 11:51:48

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kroska do lesa?


TomR1:

U mě je to jen skrze finance. Mx = levnější koupě, levnější servis, levnější údržba.
Né každej potřebuje prolít peníze motorkou... Potřebuju řešit bydlení  heh2


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#36 08.11.2017 11:55:45

zetkarider
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: Prešov- Slovensko
Motorka: Ktm sx 250
Věk: 27
1 0

Re: Kroska do lesa?


peTTR napsal(a):

zetkarider:

Jaké jezdíte ročníky MX? Teď nad tím taky uvažuju, protože potřebuju obnovit moto park a než koupit 2010 enduro radši zkusím 2015-2016 MX. Budu to mít právě na CC a víkendové onduro. Kamoš jezdí co ho znám MX v lese a nemá problem a to žádnou lukostřelbu nejzdíme.

Ja mam yzf 250 2009  a brat kxf 250 2011 už zo vstrekovanim


BORSUK enduro team

 offline 

 

#37 08.11.2017 12:01:32

Re: Kroska do lesa?


peTTR:

Jo tak Já to chápu, podle mě to je vždycky o penězích, proč jinak by to člověk dělal...kámoš to samý, dělá barák a mohl prostě dát 50 a chtěl jezdit...ok to chápu, ale když porovnám koupi nové nebo zánovní MX kontra to enduro + ty úpravy, tam to moc nechápu...


Servis u MX nevidím o nic menší...Spíše bych řekl naopak s nárůstem najetých MTH...


Teď koukám na ceny nových a někde je asi chyba:

SX450F - 257.000,-

EXC450F - 249.000,-

 ee4 

Tom

Editoval TomR1 (08.11.2017 12:06:41)

 offline 

 

#38 08.11.2017 12:05:25

Re: Kroska do lesa?


TomR1:

S tím servisem s tebou plně souhlasím! MX nemůže mít levnější servis. To je blbost lol  Enduro má delší intervaly na vše.... key 

 offline 

 

#39 08.11.2017 12:11:58

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Kroska do lesa?


TomR1 napsal(a):

peTTR:

Jo tak Já to chápu, podle mě to je vždycky o penězích, proč jinak by to člověk dělal...kámoš to samý, dělá barák a mohl prostě dát 50 a chtěl jezdit...ok to chápu, ale když porovnám koupi nové nebo zánovní MX kontra to enduro + ty úpravy, tam to moc nechápu...


Servis u MX nevidím o nic menší...Spíše bych řekl naopak s nárůstem najetých MTH...


Teď koukám na ceny nových a někde je asi chyba:

SX450F - 257.000,-

EXC450F - 249.000,-

 ee4 

Tom

Tohle není úplně fér, musíš srovnávat buď ceny "ceníkové" nebo ceny "dosažitelné po slevě"... a ještě mnohem zajímavější to je když srovnáš ceny na trhu (a navíc šíři nabídky) třeba u rok-dva staré SX-F350 a EXC350...
Já určitě nepreferuji pro enduro MX moto... ale vzhledem k cenám a nabídce ojetin to mnohdy chápu...

Editoval PETARDAK (08.11.2017 12:15:18)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#40 08.11.2017 12:12:05

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kroska do lesa?


TomR1:

Na tom nárůstu mth asi něco bude  a1 

Nové KXF450 180tis.

Teď koukám na ty ktm a jsou fakt o hafo dražší  lol 

Edit. MX motorku si dokážu novou sehnat okolo 140tis. Enduro cca 190tis.

Editoval peTTR (08.11.2017 12:13:39)


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů