Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM exc 300 výměna pístu

#41 24.10.2017 17:27:11

fiss
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 590
Založená vlákna
Místo: ???
Motorka: 36kw
Věk: 31%
Tel: cth
1 0

Re: KTM exc 300 výměna pístu


MildaXL:

No právě to mně odradilo origin válec s pistem na 3kilo vycházel 19200 a já sehnal celý vrch origin za 21 takže luxus a mám klid heh2  heh2 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4670_imag1512.jpg

 offline 

 

#42 24.10.2017 19:32:27

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Nightfuckers napsal(a):

Ktm u Nové dává vždy zabehovy píst A na ten by se nemělo jet víc než 50 h. A výměna zase za A

Kluci tak si to tu pročítám, a tohle ve mě vyvolává dost velkou zvědavost a toužím po vysvětlení. Prosím mohl by mě někdo tohle vysvětlit? Pochopím záběhový olej, ale co je proboha záběhový píst? Co je na něm "záběhového" ?
Pokud je tam záběhový píst, měl by se tedy zabíhat i motor.  Jakým způsobem se motor u 300 EXC správně zabíhá? Pokud by se měl po 50Mth vyměnit znovu za velikost A, dalo by se to tedy pojmout tak, že válec s pístem je zaběhnutý po 50Mth?


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#43 24.10.2017 20:22:31

Re: KTM exc 300 výměna pístu


MichalEXC:

Já to chápu tak, že během 50 MTH si ten píst formuje a opotřebovává různý sebemenší hranky na válci, proto je potřeba po padesáti měnit, pokud je nový nikasil. Vem si třeba stopy od nástroje - rýhy, ve kterých se drží olej. U novýho nikasilu jsou ostrý, po 50 MTH už jsou otupený, i když na žádným rozměru to nepoznáš.

Já zajíždím tak, že nechám na volnoběh, vychladne, zahřeju, lehce projedu, vychladne, to už se převlíkám a jdu poctivě zahřát a zlehka jedu. Po jedný nádrži už jí dávám, ale ještě dlouho nedržím v plných a po druhý nádrži je hotovo. To celý s trošku bohatší směsí a důrazem na zahřátí motoru. Takhle s každým pístem s tím, že ten první do čerstvýho nikasilu jde ven dřív.

 offline 

 

#44 24.10.2017 23:26:58

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: KTM exc 300 výměna pístu


 a11 


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#45 25.10.2017 18:51:43

Re: KTM exc 300 výměna pístu


To sou hovna.  usch  zabehovej pist lol 

 offline 

 

#46 25.10.2017 20:09:46

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Míra 89:

Někdo tady něco plácne a všichni mu to žerou....

 offline 

 

#47 26.10.2017 09:31:27

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: KTM exc 300 výměna pístu


 ano 
Říkal jsem si, zda se někdo k tomu nesmyslu vyjádří. Očekával bych reakci toho kdo to vypustil z huby, a čekal jsem na nějaké rozumné opodstatnění, které by mě nepřesvědčilo o tom, že je tento záběhový nesmysl možný, ale alespoň bych si myslel, že dotyčný sám je zmatený nepravdivou informací. Takhle si mohu pouze myslet, že jsou zde záměrně psány nesmysly, a někdo se tím zjevně dost dobře baví  a31 
V dnešní době, kdy je prodej předražených náhradních dílů obrovský byznys, by mě toto vůbec nepřekvapilo. Ovšem z hlediska mechaniky je to stejnej nesmysl jako třeba záběhový brzdový destičky.  a5 
Informace z fora opravdu k nezaplacení  usch 


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#48 26.10.2017 09:46:18

Re: KTM exc 300 výměna pístu


MichalEXC:

Nezajíždíš brzdový desky, kotouče, řetězovku, ložiska? Potom si po někom takovým kup motorku!  a31 

Pokud chci relevantní info nejdu sem, ale do servisního manuálu, ale každej to asi dělá jinak.  roll 

 offline 

 

#49 26.10.2017 09:57:54

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: KTM exc 300 výměna pístu


David89:

Je rozdíl zajet a jezdit--a zajet a vyměnit  wink 


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#50 26.10.2017 10:53:11

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Presne tak. Pouzit hlavu a servisní manual. key 

 offline 

 

#51 26.10.2017 11:08:30

Nightfuckers
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 492
Založená vlákna
Motorka: Exc300
Věk: 905 Před n.l.
0 0

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Hoši hoši. Sorry že sem zapomel u slova zabehovy píst napsat uvozovky nahoře. Jde o to že ten první ackovy píst u Nového stroje by tam neměl být víc jak 50h. +- jinak si na něj dejte i 300h jestli chcete ale objednejte potom rovnou C  lol  ten první A který má zespodu nápis ktm se koupit nedá. Koupit se dá potom  A v druhovyrobe i když oba dělá vertex. jestli vám tady Fiss dá foto toho origo A ať víte co mám na mysli tak to bude lepší.


Buď jedeš, nebo se jebeš

 offline 

 

#52 26.10.2017 12:15:33

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Nightfuckers:

Toz to musis napsat tak  lol . Ja uz prejizdim i tu  stovkou hranici.  Ne ze bych chtel usetrit ale nejak to nestiham a jeste min 14 dnů to nedam. Takze pak sem pisnu jak to dopadlo. Kdyz jsem to řešil s clovekem kterrmu duveruju ,mi bylo receno ze sto bez starostí. O tom co popisujes ani pip... Udajne je jedno i to jak jedes,coz me teda sere pac na to jsem tak trochu spolehal  lol  treba tam pujde c tezko rict. Zmerime a uvidime.

 offline 

 

#53 26.10.2017 12:33:55

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Je dobré vědět, že ten "A" od KTM (má větší vůli a opravdu je značený jako záběhový) má 71,925mm... a "A" od VERTEXu je 71,94!!!


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#54 26.10.2017 12:39:14

Nightfuckers
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 492
Založená vlákna
Motorka: Exc300
Věk: 905 Před n.l.
0 0

Re: KTM exc 300 výměna pístu


PETARDAK:

Díky pane. Tohle se snažím celou dobu vysvětlit těm profikum od klávesnice a googlu lol 

Jardo ty jsi v tom rozmezí +- lol  lol    lol 


Buď jedeš, nebo se jebeš

 offline 

 

#55 26.10.2017 12:53:07

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Jsem neznalý 2t problematiky ale chtěl bych říct že buď jsem klikař nebo uplnej Lůzr !!!
Koupil jsem ojetou Betu 300rr která měla najeto 225mt . Majitel tam měnil ve 180mth jednou píst a dal B !
Já to asi po 50mth od koupě tj. asi 70mth po výměně pístu rozebral vše zkontroloval a dal opět píst B(nový) který je tam doteď .
Upozorňuji že jsem sice strojař ale nevím kde se má ten válec měřit (kde vzniká největší ovalita ) ale !!!
Nechal jsem ten válec před montáží změřit na 3D měřícím stroji kde to scanoval v různých hloubkách po asi 1cm až pod přepouštěcí kanály a vyšla mi ovalita někde na hranici 0.012 mm což je dle mého názoru zanedbatelný . Vizuální opotřebení nevidím žádné nikde nic přidřeného a byli vidět i stopy po honování . Motorka má aktuálně najeto něco kolem 350mt a včera jsem zrovna koukal na píst přez výfukový kanál . Píst nemá žádné viditelné opotřebení. Válec je stále čistej jen na pístu se začíná pod kroužky dělat ta vyleštěná ploška takže to brzy opět rozhodím a píst určitě vyměním .Netuším kolik 2t může vydržet ale můj má ke 400mth na tři písty nic neklepe nic netluče na ojce není znatelná vůle a proti nové moto jede ta moje stále srovnatelně (měl jsem možnost to vedle sebe vyzkoušet)
Z toho co tu čtu jsem uplně vedle když vidím po 100Mth nové nicasily , písty , ojnice atd...
Může mi to tu někdo znalý vysvětlit ? Pojďte do mě !!!! smile

 offline 

 

#56 26.10.2017 13:06:28

hansr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: východ
Motorka: 300
Věk: 10,7 let
Web
0 2

Re: KTM exc 300 výměna pístu


jenda62: co třeba styl jízdy, - pokud bysto třeba pořádně lágroval na jedničku furt potok skály a dával tomu přes čáru, naproti tomu jízda kochačka s poctivím zahříváním , -rozdíl 100 či 1000mth na g.o. cool 

 offline 

 

#57 26.10.2017 13:10:57

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: KTM exc 300 výměna pístu


jenda62:

Bud v klidu, jezdi dál v klidu, a servisuj jako doposud. Jsi-li strojař, dej na své uvážení. Zde pomoc nečekej, protože tady nikdo znalý problematiky nicasilu není. Kdyby byl, dělal by nicasil, měl by na to nejspíš firmu která by byla proslavená, vozili by se sem válce z celého světa a neřešilo by se tady neustálé loupání nicasilu a průsery s tím spojené.  Oprava nicasilu je přežitek z dob komunistů kdy se nic nesmělo, nic se nesehnalo. Nicasil se tajně vozil do Anglie na opravu, tam to umí, vědí na co dát pozor, a vozili ho tam kluci co jezdili k nám do čech na závody. Jinak jsi byl bez šance ho opravit. Začalo se to pak dělat u nás, nějakým způsobem se to dělá do dneška, bohužel pořád stejně blbě. Pošli si v čr nicasil kam chceš, oni to beztak všichni sváží k jednomu člověku který to dělá pořád stejně blbě. Já měl díky nějaký vyšší moci to štěstí, že se nicasil povedl, a do dneška ten válec je ve 125 a frčí jako fík. Chceš-li se pokusit o opravu nicasilu, pošli ho tam preventivně když je nicasil ještě pěkný. Pak máš šanci že bude držet. Pokud chceš mít klid, kup si nový válec a nicasil na starém válci vůbec neřeš.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#58 26.10.2017 13:11:14

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Presne tak, dávaš tomu nažrať pri nie  úplne zahriatom motore (prípadne rovno na studeno)  a stále v otáčkach a zničíš to za pár desiatok motohodín.

 offline 

 

#59 26.10.2017 13:57:35

Re: KTM exc 300 výměna pístu


hansr:
No jsem mrdal jako každej jinej o stylu jízdy to asi nebude smile Viděl jsem asi před dvěma lety v rumunsku jednoho týpka co nás vodil po Sibiu kterej měl rok starou husqvarnu 2014rv. Měla naběháno 1000mth  na 4 písty ještě se s tím chlubil a věř tomu že to byl střelec velikej !!! Motorka po jeho roce ježdění byla chudák největší co jsem kdy viděl ale motorově mu to stále velmi dobře fungovalo !!!

 offline 

 

#60 26.10.2017 15:31:12

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: KTM exc 300 výměna pístu


Nightfuckers napsal(a):

Hoši hoši. Sorry že sem zapomel u slova zabehovy píst napsat uvozovky nahoře. Jde o to že ten první ackovy píst u Nového stroje by tam neměl být víc jak 50h. +- jinak si na něj dejte i 300h jestli chcete ale objednejte potom rovnou C  lol  ten první A který má zespodu nápis ktm se koupit nedá. Koupit se dá potom  A v druhovyrobe i když oba dělá vertex. jestli vám tady Fiss dá foto toho origo A ať víte co mám na mysli tak to bude lepší.

pist s vyrazenym ktm se normalne da koupit origo ktm..... (koupil sem uz 4.... nekde bych mel i foto)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů