Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#301 11.10.2017 16:35:58

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Žabák napsal(a):

Ahoj, nepořídil jste si někdo Collesovu zlomeninu zápěstí? Přivodil jsem si to letos v Rumunsku, podstoupil dvě repozice kostí a jsem zhruba tři měsíce od zranění. Rehabilituji, cvičím, protahuji a chci vědět kdy to bude použitelný. Je mi jasný co člověk to originál, ale kdyby třeba někdo řešil nebo řeší něco podobnýho, tak bych se rád nachytřil. Zatím to bolí jak kurwa a na motorku jenom koukám v garáži...
Podle mě to bude tak nějak na půl roku, než se to dá trochu do použitelného stavu.

Na jedné ruce na dvakrát a na druhé na čtyřikrát. Mám tam dva otvíráky našroubované. Po dvou měsících přítahy na hrazdě a kliky . Plná hybnost po čtyřech měsících.


Co shoří neshnije

 offline 

 

#302 11.10.2017 21:38:53

josip01
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Detva
Motorka: KTM 500 EXC-F SixDays ´17, ex KTM 690 R RallyRaid ´13, ex KTM LC4 640 enduro ´05, ex Aprilia Tuareg Rally 250 `87
Věk: 37
Tel: Nokia 3310
Web
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


moje zeleziarstvo je po roku uz vonku z pleca...vydrzalo aj par padov na motorke a v pohode smile som zvedavy, co to povie v buducej sezone key 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/236_21688413_10209908252644297_250805008372996054_o.jpg


som skromný a najlepší.............

 offline 

 

#303 12.10.2017 08:37:51

Žabák
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: Betka 300 RR
Věk: 40
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Fireman: Tak to se hojíš pekně smile...ani si nedokážu představit načtyřikrát zlomený nee1 ... Já tomu dám ještě čas a trénink a na jaře se uvidí.

 offline 

 

#304 12.10.2017 12:26:31

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


takze vcera mi doktor s kolena vytiahol 2dcl krvi bol som na magnete a diagnoza je obydva menisky predny krizny vaz a zlomena chrupavka  a31  cize asi koniec jazdenia na moto  nee1 

 offline 

 

#305 12.10.2017 12:59:35

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

uz som mal nakasu druhe koleno teraz clovek prehodnocuje ci sa nato nevysrat a volba je asi jasna

 offline 

 

#306 12.10.2017 13:21:16

Žabák
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: Betka 300 RR
Věk: 40
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


cimo2T: hlavu vzhůru, taky jsem chvilku skrz koleno nejezdil...menisky fuč, křízák novej, chrupavka vydřená jak u staletý báby a po závodech nebo ježdění mě fakt koleno nebolí a1  wink . Lyže, tenis nebo podobný sporty jsou pro mě už zapovězený, ale motorky se nebopjím  nee1 ...
Teď teda jen na motorkou koukám, po tom zlomeným zápěstí, ale na jaře zase zaseju...nedá mi to ano  smile .

 offline 

 

#307 12.10.2017 15:38:06

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


cimo2T napsal(a):

sirr:

uz som mal nakasu druhe koleno teraz clovek prehodnocuje ci sa nato nevysrat a volba je asi jasna

A jezdit jen tak pro radost ... ?

 offline 

 

#308 12.10.2017 15:39:51

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek napsal(a):

cimo2T napsal(a):

sirr:

uz som mal nakasu druhe koleno teraz clovek prehodnocuje ci sa nato nevysrat a volba je asi jasna

A jezdit jen tak pro radost ... ?

dam video ako sa to stalo a bolo to zvezenie len tak preradost nebolo to na zavodoch  sad 

 offline 

 

#309 12.10.2017 21:05:27

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Žabák napsal(a):

Fireman: Tak to se hojíš pekně smile...ani si nedokážu představit načtyřikrát zlomený nee1 ... Já tomu dám ještě čas a trénink a na jaře se uvidí.

Ono mi moc jiného nezbylo. Měl jsem k tomu nadvakrát zlomenou nohu , čelist na sráč a roztříštěnou klíční kost. K tomu rok a půl prcka rozestavěný barák a nasranou manželku  big_smile . To se pak hojí jedna báseň. Říkal jsem tomu "soukromé peklo" Bylo to fakt hustý.  a13 . Navíc když jsem ležel v nemocnici a nemohl jsem ani sám chcát , hodně rychle jsem začal ruku používat abych mohl použít bažanta a zbavil se cévky , to bylo asi 10 dní po nehodě.


Co shoří neshnije

 offline 

 

#310 18.10.2017 15:09:33

Žabák
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: Betka 300 RR
Věk: 40
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Zdar, nejezdíte někdo z bandážema zápěstí nebo s nějakou ortézou na zápěstí? Chci začít vrkat kolem komína, ale po zlomenině zápěstí bych chtěl nějakou "psychickou" podporu zápěstí wink ... Máte někdo s něčím zkušenost? Dík

 offline 

 

#311 18.10.2017 19:00:06

zetkarider
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: Prešov- Slovensko
Motorka: Ktm sx 250
Věk: 27
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Žabák:
https://www.insportline.sk/3683/univerz … ia-thuasne

takuto som použival ja po zlomenine praveho zepestia cca pol sezony potom už bez bandaže pohoda


BORSUK enduro team

 offline 

 

#312 19.10.2017 14:02:05

Žabák
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: Betka 300 RR
Věk: 40
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak jsem objednal tohle v Alze, netušil jsem že Alza prodává už i takové zboží usch  a28 ..to si tam za pár let třeba objednám elektromotorku blee1 ...bané...to bych si neudělal  a1  ...
Vyzkouším snad už v sobotu.. Je to 4 měsíce od zlomeniny, tak to bude zase seznamovačka  wink 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6053_banda.jpg

 offline 

 

#313 19.10.2017 14:40:31

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Žabák napsal(a):

Tak jsem objednal tohle v Alze, netušil jsem že Alza prodává už i takové zboží usch  a28 ..to si tam za pár let třeba objednám elektromotorku blee1 ...bané...to bych si neudělal  a1  ...
Vyzkouším snad už v sobotu.. Je to 4 měsíce od zlomeniny, tak to bude zase seznamovačka  wink 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … _banda.jpg

Takže kdybys vzal obyč pružný obinadlo, výsledek by byl stejný, jen bys ušetřil lol 
Na kotník jsem používal takový pružný pásek se suchým zipem a bylo to lepší, jak celá slavná ortéza. Dal bys to jen křížem přes zápěstí a okolo palce a krásně to zpevní ano 

 offline 

 

#314 20.10.2017 09:35:36

Žabák
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: Betka 300 RR
Věk: 40
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek:  wink to je jasňačka, ale to bych tady o tom nemohl psát  lol  lol 
Obinadlo je klasika, ale chtěl jsem něco sofistikovanějšího něž se před každou jízdou omotávat a pak rozmotávat...a šetřit stejně neumím ano  usch 

 offline 

 

#315 03.11.2017 19:53:15

nokia321
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 76
Založená vlákna
Motorka: docela dost
Věk: 40
Tel: mobilní
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Zdravim.
Jezdil jsem na sve moto patek 13. Uklouzlo mi predni kolo a nohou jsem zachranil pad. Byla to obrovska bomba, zastavil jsem a nevedel jesli mam nohu celou. Zdalo se mi jakoby ze je vytocena. Hmatal jsem po noze jestli netrci nekde  kost protoze poradne bolela.
Tak po 10 minutach jsem mohl nasednout a odjet domu.
Pak chiru ambulance a rentgen. Nic zlomeneho jen nejaky kousek mimo.
3 dny masakr hulky a neslo s ni hybat, modrina na berci az dolu a na lytku.
Byl  jsem znovu na kontrole a dalsi rtg a pry ok.

Do ted  po 20 dnech  nohu stale poradne neohnu do uhlu v kolenu taha v tom. Muzu chodit ale neni to ono.
Chtel jsem sono  a pry se mam objednat na ortoperdii a rikam nejde to nejak rychleji a pry ze to neni akutni pripad  heh1 

Takze stale mazu voltarenem a beru koupenou ortezu.
Mel nekdo neco podobneho a co to nakonec bylo.
Diky

 offline 

 

#316 05.11.2017 05:40:20

nokia321
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 76
Založená vlákna
Motorka: docela dost
Věk: 40
Tel: mobilní
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

Chodím kulhavě.  Nemohu nohu pořádně skrčit,  např. nasednu na moto a celkem problém dát nohu na stupačku a když jo, tak to v koleni tahá.
Druhé, když stojím na obou nohách, nemůžu v poškoz. kolenu prohnout do mínusového úhlu potažmo ani do roviny, kousek chybí a bolí to.
Takže uvidíme. Ortopeda zkustim.
Díky

 offline 

 

#317 05.11.2017 08:08:23

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


nokia321:

Úplně stejny prubeh jsem mel pred par lety. Slapnuti ve slusne rychlosti do protivky. Tahalo to ,pnulo ,trvalo dost dlouho nez to bylo zas k žití ale furt to nebylo ok. Po cca 3/4 roce se zacalo koleno blokovat ,s tim jsem jeste pul roku chodil i jezdil nez se bloklo na tvrdo a uz neslo odblokovat tak jako predtim. Takze spital a zjistili ze jsem celou dobu mel urvany meniscus. Druhe koleno jsem si vylepsil cca rok na to,sel jsem hned a bylo to podstatne lepsi,rychlovka. Kdyz to resi na traumacce je  to rychlovka,jsem jezdil asi po 2 mesicich. To prvni  jak jsem furt oddaloval tak nova vyhubne jak ji clovek setri,boli zada jak chodis krivo,no nahovno. Snaz se to resit rychle,ono stejne pokud ti tam  nevlezou tak moc nezjisti.

 offline 

 

#318 05.11.2017 17:19:50

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


nokia321:

Jak píše Jarynn,  běž co nejrychleji k jinému ortopedovi, protože jestli tě to bolí při přepnutí nohy, nevěstí to nic dobrého.  Kvalitní doktor to pozná, už jen z prohmatání a prohýbáním nohy.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#319 05.11.2017 17:38:18

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Já jsem se šťastně rozešel se svým železářstvím a samozřejmě lékařka považovala za zbytečné napsat mi rehabilitaci. Ale nedal sem se a ve středu tam klušu.
Rozhodně bych nečekal až se to samo spraví, doktoři jsou často drženi hocijakými kvótami a nechce se jim dávat doporučenky.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5019_wp_20171101_09_47_04_pro.jpg


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#320 05.11.2017 19:48:39

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Stanďour napsal(a):

Já jsem se šťastně rozešel se svým železářstvím a samozřejmě lékařka považovala za zbytečné napsat mi rehabilitaci. Ale nedal sem se a ve středu tam klušu.
Rozhodně bych nečekal až se to samo spraví, doktoři jsou často drženi hocijakými kvótami a nechce se jim dávat doporučenky.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 04_pro.jpg

Předpokládám že je to z holeně ?  Něco takového tam mám taky , jen mi to zůstane.


Co shoří neshnije

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů