Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE

#1 24.03.2011 21:13:24

matupe
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 39
Založená vlákna
Místo: Prostřední Bečva
Motorka: Husqvarna TE 450
Věk: 17
Tel: 777077085
0 0

Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Hodně zajimavé , po závodech užitečna vecička , zaky je bahno ještě nezaschlé tak by ten tlak mohl stačit....




Výkonný mobilní čistič pro použití kdekoliv, kde není voda a zdroj elektřiny.



Stylový a kompaktní obal - váha 7 kg.

Dobrý čisticí výkon, kvalitní čerpadlo s auto-stop funkcí a pistole s nastavením proudu vody.

Přívodní napájecí kabel do autozapalovače měří 3 metry.

Tlaková hadice s nastavitelným postřikovačem měří 3 metry.

Velká 13 litrová nádrž na vodu - možno plnit teplou vodu do 40°C.

Výkon 80 Wattů, při napájení z vozidla 12V - odběr jako dvě přední žárovky.

Pracovní nastavitelný tlak 3-9 bar (nastavitelný proud vody a nastavitelná poloha páčky)

http://rdracing.cz/fotky/fotky_text/nrr1545.JPG

Vhodná skutečně kamkoliv, kde je třeba mobilita a není jiná možnost umytí.

Stačí předem napustit vodu a pak už jen umývat.

Vhodné pro motokros, horská kola, motorky, auta, na chatu, sprchování při kempování, mytí koní, atd...

S baterií 30-40 Ah vydrží 4-6 hodin provozu - odběr cca 7 Ah.

Opakované použití = cca 30x úplné vystříkání nádrže, do vybití baterie.

Nádrž lze vyprázdnit (podle proudu vody) za 6-10 minut

Myčku je možno doplnit měničem napětí z 220 V na 12 V, pro použití mimo zdroj auta či motorky.

CENA:1950.-czk bez DPH
http://www.youtube.com/watch?v=grkpxYOj … r_embedded

Převzato z RDracing viz. http://rdracing.cz/aktuality.php?id=2189

 offline 

 

#2 25.03.2011 07:36:13

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Velka vyhoda je nadrz... ale tlak ani mnozstvi vody na umyti moto nestaci... Kamarad ma neco podobnyho, ne li stejnou. Voda vystaci na oplach 2-3 horskych kol, podle toho jak jsou spinavy... Na zabahnenou motorku mi to ale prijde ze tlak a proud vody je moc maly...

 offline 

 

#3 25.03.2011 07:46:41

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Honzan> Tak ono to asi nie je primárne na úplne umytie. Skôr to vidím na hrubé opláchnutie po pretekoch aby ju človek nepchal totálne špinavú do dodávky. Ale osobne som neskúšal, možno budeš mať pravdu a jednoduchšie bude to blato dať dolu len tou takou škrabkou.

 offline 

 

#4 25.03.2011 07:50:34

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Jelikoz se stehuju z garaze s vodou, nejak tyhle mysky se zasobniky zacinam studovat vic. Pokud by nekdo mel realnou pozitivni zkusenost, sem s ni...   

Volodaj: no treba tohle funguje trosku lip, ale kdyz si vemu ze bych po 5 cm pruzich mel ojizdet motorku tak se z toho opicham nez ji umyju big_smile Ale na druhou stranu, na rychly oplach funkcnich casti to bude dostatecny a asi i lepsi nez velka wap, kvuli malemu tlaku nebudou trpet gufera a retez atd...  ano 

 offline 

 

#5 25.03.2011 08:22:27

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Honzan> O garáži bez vody mi ani nevrav sad. Predtým som mal vodu, kúranie a elektriku, teraz nemám z toho ani jedno. Preto aj motorku už skladám tak dlho ako skladám. Keď je vonku cez víkend hnusne tak sa mi tam ani nechce ísť a po práci je moc rýchlo tma. Tiež kukám takéto srandy, lebo ak nejdem na benzínku, tak musím nechať moto špinavú. Toto by som si pripojil v aute a vystriekal aspoň tie hlavne veci ako prepákovanie, tlmiče, reťaz a brzdy. Na ostatku to blata až tak nevadí, ale hento začne dosť rýchlo korodovať.

 offline 

 

#6 14.08.2017 20:50:51

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Nějak se přihodilo, že budu mít ustájení bez vody a elektriky a řeším čím odbahnit. Jedinou možnost zatím vidím v mobilní myčce, ale co jsem koukal, tak má násobně nižší tlak vody než klasická vapka  ne  nemáte někdo praktickou zkušenost, bude to stačit? Díky  wink 

http://www.2hmoto.cz/223834-thickbox/prenosny-mobilni-tlakova-mycka-vysokotlaky-cistic-vapka-aqua2gopro.jpg

http://www.2hmoto.cz/cz/vysokotlaky-cis … gopro.html


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#7 15.08.2017 05:46:09

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


OT: tlakovou myčku jsem doma před garáži použil na bahno jen jednou. Od té
doby se po ježdění vždycky zastavím na benzince se samoobslužnou myčku.  Hromada bláta a bordelu na zámkové dlažbě není žádná výhra...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#8 15.08.2017 06:20:26

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


mart:

Koupil jsem vapku značky Riwall na netu za 1900 Kč, bylo psáno že nepotřebuje tlakovej přívod vody, takze mam 80L barel do kteryho strčim hadici a vapka funguje perfektně. Tlak ma myslim 120 bar ale daj se koupit i silnejsi, ten barel stačí bohatě na umyti dost zašlehany motorky i po blátivým závodu. Tyhle přenosný vapky nemaj vubec tlak, to je tak na kolo a nebo se s tim budeš hrozně dlouho mrdat. Bez přívodu vody pod tlakem prej klesá tlak vapky o 10% což neni nic. Jsem spokojenej a za ty prachy... ma kovový čerpadlo

EDIT: sorry nějak sem přehlidnul že nemáš ani elektriku  a8 

Editoval koll (15.08.2017 06:35:13)

 offline 

 

#9 15.08.2017 06:38:43

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


koll:

Jenže mart píše,  že nebude mít elektřinu, takže nechápu tvůj příspěvek. Jestli ten zázrak za 1900  je na baterku, hluboce se ti omlouvám.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#10 15.08.2017 06:50:30

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


mart:

Tady jeden test z Qadmania.

http://www.quadmania.cz/index.php?page= … &cid=13659

Nebo tam mít sud a myčku s benzínovým motorem.

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=My … zinova&m=f


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#11 15.08.2017 06:56:08

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


jopr:

Už sem se omluvil, proste sem to prehlidnul. Jestli ti ten příspěvek o mým zázraku nejak extra vadí, mam to smazat?

 offline 

 

#12 15.08.2017 07:54:27

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


chlapy díky za reakce  ano  vypadá to tak, že asi (chcanechca) budu muset jít do mobilní myčky i s hendikepem nižšího tlaku... po přečtení recenze z odkazu se trochu uklidňuju tím, že plocha z.a.s.r.a.n.ý. čtyřkolky je přeci jen o dost větší než stejně upravenýho endura a že by to mytí nemuselo být tak tragický  usch 

PS: z okolních pump ženou enduristy svinským krokem, takže tato možnost padá...


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#13 15.08.2017 09:10:21

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


mart napsal(a):

PS: z okolních pump ženou enduristy svinským krokem, takže tato možnost padá...

to jako fakt? to bych chtěl vidět, jak mi někdo právně vysvětlí, že na myčku, kam se chodí věci mýt, nemám právo jet s ušpiněnou věcísmile


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#14 15.08.2017 10:22:27

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


koll napsal(a):

jopr:

Už sem se omluvil, proste sem to prehlidnul. Jestli ti ten příspěvek o mým zázraku nejak extra vadí, mam to smazat?

Já jsem v poho, psali jsme to asi zároveň a já se u toho zakecal s kolegou a odeslal později a všiml si tvé omluvy, ale už jsem to nechtěl mazat. Tvá wapka mi taky nevadí, bylo to myšleno,  že jestli za 1900 to má baterku, tak to asi bude zázrak (ironicky )
Miguel: už jsem se s tím taky setkal, vzniklo to tím,  že tam přijedou hovada, umyjí moto a tu hromadu sraček po sobě neuklidí ( nespláchnou do kanálku) a odjedou, no a pak jsou všichni vážený do jednoho pytle víš.
Mart: přečetl jsem si odkaz a baterka vydrží cca 3 nádrže,  to je 60 litrů,  když budeš mít čím dolívat, tak to stačí, nevím sice co ovlivňuje rozmezí tlaku 3-9 , ale 9 barů by motorku umýt mohlo, když to nenecháš zaschnout


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#15 15.08.2017 10:30:27

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


U nás taky no problem, když to po sobě stáhneme stěrkou nebo za dalších 20,- ostříkáme do čista  ano 
Stejně se to ale doma musí vzít ručně aby to nějak vypadalo  tongue 

Editoval WoxmenRX (15.08.2017 10:31:36)


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#16 15.08.2017 20:15:24

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Miguel napsal(a):

mart napsal(a):

PS: z okolních pump ženou enduristy svinským krokem, takže tato možnost padá...

to jako fakt? to bych chtěl vidět, jak mi někdo právně vysvětlí, že na myčku, kam se chodí věci mýt, nemám právo jet s ušpiněnou věcísmile

Důvodem "obliby" je prostě bordel na myčce a stačí k tomu pár enduristů bez disciplíny, ale disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale enduro z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí. A není to pravda? Představte si les, řekněme na Boubíně, a za každým stromem jeden endurista bez disciplíny. Z toho jsem vždycky měl největší strach  a1 


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#17 19.08.2017 13:05:18

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


Abych jen neparafrázoval Švejka  lol  wink 

Myčku jsem už testnul a docela příjemně mě překvapila (na to, s jak malým tlakem pracuje)  ano  zaschlý bahno jsem vzal nahrubo mokrým smetáčkem a pak pokračoval myčkou až do čista, tlak si dokonce poradil i s bahnem (sice předem namočeným) pod blatníkama. Na celou akci mi stačil kýbl vody, smeták a tlakových 17 l v nádrži myčky. Čerstvě po jízdě by to zafungovalo asi ještě líp, ale chtělo by to mít ještě nějakou vodu do rezervy...

Nícméně to nic nemění na tom, že vapka je vapka, ta prostě meje bez namáčení  a1  Mobilní myčku beru jako vyhovující kompromis ano 

http://www.offmoto.com/uploads/865_mobilni_mycka.jpg


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#18 19.08.2017 13:21:42

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


mart:

Praktická recenze  ano 

 offline 

 

#19 05.02.2020 22:47:28

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


mart napsal(a):

Abych jen neparafrázoval Švejka  lol  wink 

Myčku jsem už testnul a docela příjemně mě překvapila (na to, s jak malým tlakem pracuje)  ano  zaschlý bahno jsem vzal nahrubo mokrým smetáčkem a pak pokračoval myčkou až do čista, tlak si dokonce poradil i s bahnem (sice předem namočeným) pod blatníkama. Na celou akci mi stačil kýbl vody, smeták a tlakových 17 l v nádrži myčky. Čerstvě po jízdě by to zafungovalo asi ještě líp, ale chtělo by to mít ještě nějakou vodu do rezervy...

Nícméně to nic nemění na tom, že vapka je vapka, ta prostě meje bez namáčení  a1  Mobilní myčku beru jako vyhovující kompromis ano 

http://www.offmoto.com/uploads/865_mobilni_mycka.jpg

Ahoj,oživím téma.
mart
Zkušenosti po delším používání,pokud ji teda ještě používáš?

Jinak jsem při hledání narazil na nějaký mobilní aku myčky, který mají celkem slušný max. tlak vody, reálně bych tipnul, že to bude o něco míň.


http://www.holzmann-zipper.cz/Tlakova-m … DR40V-AKKU

https://www.kobotec.cz/greenworks-gdc40/


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#20 06.02.2020 08:15:09

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Mobilní tlaková myčka DIRT WASH BLUE


MotoDriver napsal(a):

Ahoj,oživím téma.
mart
Zkušenosti po delším používání,pokud ji teda ještě používáš?

Ahoj, mobilní myčku stále používám a víceméně platí to, co jsem dřív napsal. Zdůraznil bych jen to, že při silnějším zabahnění je nezbytný "předmytí" smetáčkem s kýblem vody. Pak většinou stačí jedna nádrž myčky, resp. 20 l kanistr, z kterýho jí plním, ale občas padly kanistry 2, hlavně po akcích typu šestihodinovka koncem listopadu a1 Narozdíl od vysokotlaké vapky je celej proces takovej intimnější, víc kontaktní  a4  a už se mi párkrát stalo, že jsem si díky tomu včas všiml různých počínajících závad typu povolené matky, načatého primáru, atp...

Ale taky pořád platí to, že se jedná o kompromis. S klasickou vapkou je celej proces jednodušší a rychlejší...

PS: Jinak po technický stránce funguje spolehlivě, suprová je na kola ano 


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů