Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

TM 300 en těsnění

#1 05.08.2017 20:23:04

Stenli
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 69
Založená vlákna
Místo: Blansko
0 0

TM 300 en těsnění


Zdar páni, najde se tu nejaký majitel TM 300 en? řeším tento problém- rozdělal jsem karter co je pod spojkou a kick-startem bo mi prosakoval olej, těsnění už bylo strávené, vyrobil jsem si z papíru nové ale po složení a dotažení karteru si mi nechce vracet nakopávačka, když šrouby lehce povolím tak to jde jak má, takže myslím že papír co jsem použil je moc slabý, zároveň je tady otázka- je možné aby nějaká desetina v tluštce toho tesnění měla vliv? to staré už nezměřím protože je to zmačklé a na sr.čky ale obecně od pohledu asi bylo silnější- klidně 1mm je to možné? jestli k tomu někdo něco má tak budu rád když mě poučíte.
Z rozkresu dílu na strankach TM-ka to nejde vyčíst a čekat na nove origo tesnění od taliánu se mi moc nechce...
dik za rady

 offline 

 

#2 05.08.2017 21:44:02

zetkarider
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: Prešov- Slovensko
Motorka: Ktm sx 250
Věk: 27
1 0

Re: TM 300 en těsnění


Stenli:
Tesniaci papier sa da kupit v rôznych hrubkach ale ja by som na to išiel takto: dotiahni skrutky prekopaj pakov bracaj ju rucne veľa krat potom.daj dolu karter a pokiaľ ro niekde drie tak to bude vidieť popozerať peipadne zabrusit miesto.kde to drie a malo.by to byť ok aspoň myslim nemam.tm ale takto by som na to išiel


BORSUK enduro team

 offline 

 

#3 06.08.2017 10:22:22

Re: TM 300 en těsnění


Stenli:

U tm mě mile překvapily ceny takových dílů. Nevymejšlej vymyšlený a kup si těsnění za dvacku. Hlavně nikde na karterech nic nebruš kvůli tomu, že máš blbej papír. Pokud to chceš za každou cenu vyrábět sám, slož to bez těsnění, vezmi si spárový měrky a podkládej než to bude chodit, jak má. Spíš hledej malou vůli. Potom k tloušťce měrek přičti 0,05 - 0,1mm a máš tloušťku, kterou potřebuješ. Dotahuj to na moment, jinak to zohejbáš a vytrháš závity. 10 Nm musí stačit.

 offline 

 

#4 06.08.2017 15:30:13

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: TM 300 en těsnění


Stenli:

Tloustkou tesneni to neni, resil jsem ten problem. Poradne si to prohlidni, na startovsci hrideli je takova rozperka a ta ma v sobe zarez, musi se strcit do pruziny. Uz si tod presne nepamatuju, ale mel jsem to rozdelane snad 10x a porad se nevracela. Jinak na TM sezenes tesneni po kusech. Pak dej vedet.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů