Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

retez skrta o zadni gumu

#1 01.08.2017 14:37:01

retez skrta o zadni gumu


ahoj, protoze se motorka neprodala, pac si po dlouhem stani odflusla olej z prepadu, coz kupce odradilo a ja projistotu prodej stahnul. Nechcu bejt za kurvu co prodava masinu pred smrti. Tak jsem ji predelal na SM.
Ovsem mam drobnej dotaz... je toto kontakt s retezem ,ktery bych mel resit a nebo se na to mam vyprdnout?
reseni jsou celkem tri... jina guma, uhnout s rafkem do strany pomoci vypletu, dat plastove vyvysene voditko retezu, ktery ho o kousecek odkloni a ke kontaktu dochazet nebude.
Jak to vidite vy, co mate s SM vetsi zkusenosti..diky za nazory i pripadne rady.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4160_20590624_1987865421239509_305617642_o.jpg


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#2 01.08.2017 14:53:46

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: retez skrta o zadni gumu


Pokud nechceš koupit od Suteru novou kyvnou (bratru v ceně tvé motorky a22 ) tak je to u závodních motárdů téměř neřešitelný problém.... pomáhá se tímto:
-kolo se běžně (na výpletu) centruje co nejvíc doprava (srát na to že to je pak dvoustopé, v driftu to nepoznáš a1 ), BACHA! zrovnau RMZ už jsem viděl že to borec přehnal a žmolky na pravé hraně horké gumy, mu vnitřní stranu kyvky projely durch...
-na horní stranu kyvky, těsně před úroveň pneu, tam kde je šroub vodící lišty(je vidět i na tvé foto), se dělá pomocné, plastové vodítko ať omezíš kmity řetězu...
-jde i 2-3mm podložit kolečko a rozeta, tady bacha, chce to nýtovaný řetěz, jinak hrozí prošoupání pérka spony v dolním vodítku, nebo o vnitřní stranu rámu...

Editoval PETARDAK (01.08.2017 15:05:36)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#3 01.08.2017 15:27:51

Re: retez skrta o zadni gumu


PETARDAK napsal(a):

Pokud nechceš koupit od Suteru novou kyvnou (bratru v ceně tvé motorky a22 ) tak je to u závodních motárdů téměř neřešitelný problém.... pomáhá se tímto:
-kolo se běžně (na výpletu) centruje co nejvíc doprava (srát na to že to je pak dvoustopé, v driftu to nepoznáš a1 ), BACHA! zrovnau RMZ už jsem viděl že to borec přehnal a žmolky na pravé hraně horké gumy, mu vnitřní stranu kyvky projely durch...
-na horní stranu kyvky, těsně před úroveň pneu, tam kde je šroub vodící lišty(je vidět i na tvé foto), se dělá pomocné, plastové vodítko ať omezíš kmity řetězu...
-jde i 2-3mm podložit kolečko a rozeta, tady bacha, chce to nýtovaný řetěz, jinak hrozí prošoupání pérka spony v dolním vodítku, nebo o vnitřní stranu rámu...

jinymi slovy...resil bys to ? Podle velikosti kontaktu by jsi sel jakym smerem? Nemam problem ani s nytovanym retezem, ani s precentrovanim kola a jsem schopen i vyrobit na soustruhu temer cokoli...Plastove voditko bych nekde koupil..to tez nebude problem. Ale nevim jestli se na to vyprdnout a nebo to resit..a pokud resit tak co bude nejvhodnejsi.
Uz takto jsou kola dopasovana puvodne z nejake hondy Cili ze to bude dvoustope mi taky nevadi.
diky...

EDIt: tu kyvku samozrejme koupit nechcu big_smile big_smile zas takovej magor nejsem... ikdyz jsme se na ni dival.proto jsem to ale neuvadel ani jako moznost reseni. Podlozit kolecka me nenapadlo. Ani nevim ,ze by tam byla nejaka vule...

Editoval cuir (01.08.2017 15:29:05)


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#4 01.08.2017 15:44:33

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: retez skrta o zadni gumu


Vycentruj to trochu doprava a kašli na to... a dej tam obyč. závodní řetěz (dle foto ta máš o-ring? ten je taky o fous širší)
Hlavně si hlídej ty EXCEL středy, ta příruba pro rozetu se ráda teplem+rázy povoluje a střihaj se šrouby a31 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#5 01.08.2017 22:19:20

Re: retez skrta o zadni gumu


PETARDAK napsal(a):

Vycentruj to trochu doprava a kašli na to... a dej tam obyč. závodní řetěz (dle foto ta máš o-ring? ten je taky o fous širší)
Hlavně si hlídej ty EXCEL středy, ta příruba pro rozetu se ráda teplem+rázy povoluje a střihaj se šrouby a31 

dik za info..dobre vedet... srouby budu kontrolovat nicmene jsem ten adapter dal na lepidlo..tak by to nemuselo bejt tak zhavy...

nakonec jsem sundal zadni kolo a misto centrovani jsem hodil podlozku mezi rozperku kola a kyvku..cimz jsem velice elegantne dostal kolo vice na pravou stranu a retez je jiz mimo kontakt s pneumatikou. Jeste dam netesnenej retez, tenhle co tam je je stejne v riti..byl jen na zkousku  a mas pravdu je to O ring.
kolo ted teda neni perfektne uprostred kyvky a nenabiha rozeta presne do voditka, ale to mi nevadi. Stejne je to jen na blbnuti.
brzdic se na plovoucim ulozeni prizpusobil...s tim problem neni.
Pokud bych to nejak citil ,ale nemyslim si,tak to vratim zpatky a holt bude skrtat retez o gumu a nebo koupim uzssi gumu.
Ono na te hrane predpokladam je masa dost, takze dokud to nemrda o rafek tak by to nemusela bejt tragedie... chapu to spravne?


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#6 02.08.2017 07:59:02

Kulda73
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 402
Založená vlákna
Motorka: KTM 125 LC2, HSQ WR 125, Honda XL600
Věk: 17
Tel: 605482397
0 0

Re: retez skrta o zadni gumu


Jak širokou máš gumu? Taky bych potřeboval kolo dát trochu doprava. Nicméně jsem ss snažil mit kolo rovně. Nevadí když kolo není úplně rovně?


Kawa Power!

 offline 

 

#7 02.08.2017 11:23:13

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: retez skrta o zadni gumu


No, ja bych si teda rozhodne kvuli skrtajicimu retezu nedelal z motorky dvoustope vozidlo. Vubec nicemu to skrtani nevadi. Masa na gume tam je kotel.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5012_img_20170503_172427.jpg

 offline 

 

#8 25.08.2017 21:22:53

Re: retez skrta o zadni gumu

 offline 

 

#9 26.08.2017 11:04:04

Re: retez skrta o zadni gumu


Kazy:

to si tam ten retez to misto taky udela big_smile big_smile netreba rasplovat..


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů