Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Beta Xtrainer 300

#221 19.07.2017 12:11:52

Re: Beta Xtrainer 300


jandama napsal(a):

Pánové, s těmi plasty a přední vidlí mě nestraště, chci si pro XTR teď za ty peníze dojet... Jsem prcek, tak chci XTR, páč má nižší posed. Také ta cenovka... 170 oproti 260 za EXC...

kup si rovnou RR za stejny love, je taky nizka,..... jestli tedy nemeris nejak extra malo

 offline 

 

#222 19.07.2017 12:23:20

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Beta Xtrainer 300


Přesně vem rr 250 nebo 300  kámoš měl 300 poladěnou do hodna a byl rád že vzal rr dnes už to jen dolazuje s tim jak se zlepšuje. Chtěl xtr dneska je rád že ho nekoupil už by ho prej dávno ze strátou musel prodat.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#223 19.07.2017 13:19:35

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Beta Xtrainer 300


jandama: Jak píšou klici, při současných (doprodejových cenách) kup za stejné peníze RR250 ano i u té, není problém snížit pérování + snížit, vybrat pěnu sedadla wink a máš plnohodnotnou off motorku ano  ano  ano 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#224 19.07.2017 13:39:52

Re: Beta Xtrainer 300


Fakt 250? Nebude mi těch 50 kubíků potom někde chybět? Jansně, ptám se blblě - doteď jezdím 4T (EXC 450), tak s 2T nemám ještě zkušenosti. Proto tento hloupý dotaz big_smile
No a právě protože jsem zvyklý na silný, hodný spodek u 4T, tak se 250 trochu obávám. Tak nějak si říkám, že 300 by mohla mít přeci jen vyhlazenější spodek (jezdíme endurko, nehoníme to pořád ve vysokejch na trati).

 offline 

 

#225 19.07.2017 13:54:22

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Beta Xtrainer 300


jandama:

Na 250rr jsem nejel ale to 300rr ma spodek dobrej lepší jak husqvarna te 300 co mam ja.ve středu a vršku zase jede víc husqvarna ale je to taky hodně o nalazení přívěry a druhu kolena a koncovky  2t jde hodně ladit pro potřeby mrdala nebo střelce nebo offmoto bombiče big_smile 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#226 19.07.2017 17:06:32

Re: Beta Xtrainer 300


Pohledám ještě inzeráty, kde se co za podobné peníze prodává v 300 ccm / 2T...

Jinak pro zajímavost přikládám názor na Xtrainera Martina Tománka z motocykl-online.

Známý článek z 10/2015:
http://www.motocykl-online.cz/testy/230 … takt-jinak

A odpověď na můj dotaz z 5/2017:
http://www.motocykl-online.cz/poradna/2 … a-xtrainer

 offline 

 

#227 19.07.2017 19:50:12

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Beta Xtrainer 300


jandama napsal(a):

Pohledám ještě inzeráty, kde se co za podobné peníze prodává v 300 ccm / 2T...

Jinak pro zajímavost přikládám názor na Xtrainera Martina Tománka z motocykl-online.

Známý článek z 10/2015:
http://www.motocykl-online.cz/testy/230 … takt-jinak

A odpověď na můj dotaz z 5/2017:
http://www.motocykl-online.cz/poradna/2 … a-xtrainer

Asi distal na XTR hoodne dobrou cenu lol 
Ale vazne-moc me stve ze jsem se na tom jeste nesvezl,ted bych mohl mudrovat...  Mel jsem free 4T i 2T,vykon mi nikdy nechybel. Jezdim ted 300 2T
A za cca 70 mth jsem ocenil vykon motoru 1x, vim oresne kde a kdy. Jinak bych si s motorem z free vystacil snad vsude,mnohdy by se mi jelo lehceji..
Co je ale milionovy rozdil je podvozek,celodenka na free je jak hazet cely den lopatou proti trikilu. Byl jsem.z neho vyklepany jak startka a to si troufnu rict ze jsem travil 80% jizdy ve stupackach,ojebavat v sede jsem se naucil az na exc  a3, na free totiz v sede nevyjedes skoro nic. Jestlize ma tedy xtr slaby nebo dokonce mizerny podvozek jak tady zaznelo,vyhnul bych se mu a vzal 300 rr,ta lehkost totiz neni vse.Tezko vysvetlovat,nepomuze ti anu se na tom hodinu povozit,chce to celodenku na jedne i druhe,tam kde to mas najete a vis co a jak.

 offline 

 

#228 19.07.2017 21:02:44

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Beta Xtrainer 300


Za me asi taky radsi ostrou. Z ostre polomotorku na vytahovani parezu ze zeme udelas vzdycky i vykon poladis. Ale nikdy z xtr neudelas plnohodnotny enduro aspon ne za ty penize z RR na xtr. Je to na kazdem kam se chce posouvat a co ocekava. Ze 4T na 2T tak se budes muset zacit trosku vic hybat  lol 


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#229 19.07.2017 21:08:35

Re: Beta Xtrainer 300


Potom je ještě možnost koupit starýho Berga, trochu si s ním vyhrát a máš za cca 60 litrů lehkost dvoutaktu + se na tom jede líp než na 17 EXC 450 ... to už stojí za zvážení ano 
Víc info najdeš tady na stránkách ano 

 offline 

 

#230 19.07.2017 21:42:46

Re: Beta Xtrainer 300


Janek:

Hledám, hledám, ale marně. Mohl bys trochu přesněji nasměrovat...?

 offline 

 

#231 19.07.2017 21:57:47

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: Beta Xtrainer 300


jandama napsal(a):

Janek:

Hledám, hledám, ale marně. Mohl bys trochu přesněji nasměrovat...?

To si Janek děla nejspíš legraci z jednoho místního střelce zvaného Hansr  a1 

 offline 

 

#232 19.07.2017 22:07:09

Re: Beta Xtrainer 300


jandama napsal(a):

Janek:

Hledám, hledám, ale marně. Mohl bys trochu přesněji nasměrovat...?

Rad te nasmeruju, protoze tady si pomahame ano a mame se radi heart 
Cti okolo tohodle prispevku
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?pid=305057#p305057
Zkusenost uzivatele Roxtedy, kde psal, ze na upravenym starym Bergu se jede lip nez na KTM EXC 450 17 je, jak tak koukam, smazaná, ale my si na to pamatujeme a2 .

Pusť to z hlavy ano pisu v ramci sveho standardu ...., cenovka za novou Betu RR je luxusní ano  ano 
Kdyz chces 2T a mas love, moc bych neztracel cas hledanim ojetin a premyslenim, co bys. Myslim, ze budes mit rohlik na ksichtu lol  ano
Tvuj Google vypravec, janek 

 offline 

 

#233 24.07.2017 15:06:35

Re: Beta Xtrainer 300


Jo, jo, pustil jsem to z hlavy a luxusní cenovku využil. Teď se ještě naučit na 2t  big_smile Takže, naučit se používat zadní brzdu a nerozbít si hubu  deb1 Dále neurazit výfukové koleno a přepáčko  key  při vyskakování na kameny a na zídky. To jsou další zbytečné love oproti provozování 4t  a2 

Nicméně toto vlákno je o X-Trainerovi... Tak tedy proč jsem nakonec pořídil RR namísto XTR?

Nejdříve důvody, které k tomu NEvedely:
- XTR je "haněn" jako "polomotorka". -> Nezájem. A nesouhlas. Mám 173 cm a 63 kg, takže stále trvám na tom, že XTR je fyzickými rozměry přesně pro mě a to, co jezdíme. (Mimochodem Freeride už pro mě není. Zkoušel jsem ho na dvou výjezdech s kořeny a došel k závěru, že Free byl za dané situace už trochu moc nestabilní.)
- Cena. Resp. momentální akční cena RR 2017, která padla na cenu XTR. -> To také nebyl důvod proč jít raději do RR, protože cena XTR také akčně spadla, čili bych ušetřil ještě víc.
- Výkon. -> Stále trvám na tom, že výkon XTR je nad mé schopnosti. Navíc otevření výkonu je otázkou chvilky (ovšem také další investice).

Takže teď už ty důvody, proč jsem koupil RR namísto XTR:
- Opět cena. -> Současná akční cena RR padla k cenovce, kterou jsem sice dát nechtěl, ale už se dost příbližila. A nová plnohodnotná, je nová plnohodnotná.
- Vidle. -> Našel jsem dost článků a komentářů, kde řeší vidlice. Ano, dá se to vyřešit, ale ze takové peníze, že je lepší si je připlatit rovnou za RR. Opět, věřím že s mojí váhou by na pole a louky ty vidle stačily... Už bych se ale trochu bál náročnějšího terénu. (Bohužel jsem neměl možnost si to někde vyzkoušet  mad ) Pro jistotu jsem si to tedy připlatil rovnou.

Nakonec, RR by za nějaké ty 3, 4 roky snad mělo být lépe prodejné než XTR - beru v úvahu cenovou ztrátu oproti novému stroji, ale také atraktivitu, tedy zájem o daný typ motorky.

Howgh, domluvil jsem.
No tvl, já jsem ale spisovatel......  a22 

 offline 

 

#234 24.07.2017 20:02:20

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Beta Xtrainer 300


jandama:

Gratuluji ke koupi motorky, taky jsem ji chtěl, bohužel jsem ve sportce vyhrál pouze pátou  lol 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#235 25.07.2017 00:47:00

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Beta Xtrainer 300


Rychle rozhodnuti bez zbytecnych kecu.  gp 
Ona to polomotorka zas tak neni pro nektere lidi ma potencial i smysl ale ne pro lidi ci si to nactou a chteji prenest na sebe. Tak jak s xtr tak s free si musis na to najit teren a drazku a to chce trochu fantazie a fyzicku vic nez na ostrou a vetsi zabava kdyz je parta. V jinych pripadech se smysl te motorky podle mne vytraci.


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#236 03.09.2017 16:58:51

Re: Beta Xtrainer 300


jandama:chcem sa ta spytat aky je rozdiel vo výške sedla rr300 vs. Xtrainer 300 kolko ma ta rr vyšku sedla ako dočiahneš na zem?

Chc

 offline 

 

#237 03.09.2017 22:04:31

Re: Beta Xtrainer 300


skunk napsal(a):

jandama:chcem sa ta spytat aky je rozdiel vo výške sedla rr300 vs. Xtrainer 300 kolko ma ta rr vyšku sedla ako dočiahneš na zem?

Chc

Ahoj, rozdíl ve výšce sedla nevím, neměřil jsem to. Navíc RR jsem si ještě asi o 6 mm snížil na pružině - v manuálu je popsáno jak na to a o kolik se má pohybovat kolo nezatížené motorky a když si na ní sedneš. Nicméně pokud tě zajímá rozdíl mezi oběma motocykly, pohledal bych na internetu papírové hodnoty výšky posedu. www.betamotor.it Nebo já to rovnou pohledám...
RR: Seat height 930 mm
Xtrainer: Seat height 910 mm
...takže papírový rozdíl jsou 2 cm. Xtrainer je rozhodně nížší, ale o kolik min/max je relativní, protože jak jsem psal výše, můžeš výšku ještě trochu poladit povolením nebo přitažením pružiny. Tady bude hrát roli podvozek u jedné a druhé motorky, a také tvá hmotnost. Spíš ale počítej s tím, že ten zadek můžeš upravit o cca 1 cm, abys zachoval optimální chování toho tlumiče.

Na dotaz ako dočiahnem na zem s dovolením napíši pouze tolik, že je úplně jedno, co ti sem napíši. Museli bychom si oba poměřit vzdálenost od podrážky po rozkrok, a hádám, že každý máme jiné boty a jinak dlouhé nohy  a4  Nicméně v porovnání s KTM EXC 450, kterou jsem měl předtím mi to přijde +/- stejné. S Xtrainerem bohužel porovnat nemůžu  a30 

Jinak s výběrem ti neporadím. Hraje tam roli milión a jeden faktor. Jako vždy, nejlepší by bylo, pokud někdo ve tvém okolí jezdí RR a někdo jiný XTR. Na obě si sednou a projet se. Pokud možno stejný terén, který běžně jezdíš. Pokud jsi zo štátu vo štáte - z Prahe  big_smile může tě někdy na RR nechat posadit  a17 S XTR nikoho ovšem neznám  nee1  Nebo mě pozvi na vyjížďku někam, kde někdo jezdí i XTR a budeš mít srovnání. Můj akční rádius kam jsem ochoten se dopravit na začátek půldenní až celodenní vyjižďky je 1h30.

Tak zatím zdar, a dobře vyber  ano 

 offline 

 

#238 04.09.2017 08:29:15

Re: Beta Xtrainer 300


jandama:

Dakujem ti za paradny popis som prekvapeny že RR je tak isto vysoka jak exc lebo tá je hodne vysoka chalani maju exc six days a tam je sedlo 98 cm to iste aj na mojej. Takze RR s 93cm je docela uspech. Skušal som xtrainera  a bol som velmi potesený vykonu dostatok na podvozku pri normálnom cross country jazdeni som nebadal žiadny nedostatok. Rozdiel spoznáš na trati kde tie tlmiče idu na doraz.Ale čím ta moto dominuje je obratnost a lachkosť s akou to jazdi to je užasne.
K tej tvojej RR kolko to stálo a ako si spokojny? Máš už dačo odjazdene a aj nejake video natočené? čo závady su nejake? kolko maš motohodin už najazdených? počítam že si z prahy a okolia.dik

 offline 

 

#239 08.09.2017 10:57:19

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Beta Xtrainer 300


Tak včera jsem měl taky možnost se projet na xtraineru po celkem rozbité cross country trati, sice mě nevyhovovalo nastavení páček a nízké řidítka nebo všeobecně její nižší výška, ale musím říct že v pohodě svezení,...projev motoru opravdu super,...spodek je logicky slabší než u klasických třístovek ale na tu trat naprosto ideální,...co jsme se všichni schodli tak tlumení je o poznání horší než třeba na EXC, TE, ale to je všeobecně známo a někomu by nemuselo vyhovovat že je opravdu o kus menší a nižší,..na druhou stranu o chlup lehčí,..s volbou stroje co mám (EXC250) jsem nad míru spokojen a neměnil bych,..ale jen jsem si potvrdil že zvažování Xtrainera jako náhrada za mou civilní WRR nebylo vůbec od věci,..

 offline 

 

#240 08.09.2017 14:07:40

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Beta Xtrainer 300


Rischwon:

mě třeba příjde zajimavější civilnější moto WR R  jak xtrainer v poho na ní skočíš a jedeš z Prahy do Brna  a country trat na ní taky nepoletíš stejně jako na Xtr navíc WR R je da se říct na všechno ale ne 100 procent kdežto xtr je jen na něco.


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů