Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Ostrý enduro na Ukrajinu?

#1 27.06.2017 08:56:48

Hanz88
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha 4
Motorka: Yamaha WR 450F 2014
Věk: 30
1 0

Ostrý enduro na Ukrajinu?


Ahoj,

lidi měli ste někdo někdy problém na hranicích Ukrajiny s motorkou na vozejku? STK i ceduli mám. Známí mě teď staší, že samý problémy na hranicích. Pizdovat by asi mohli, ale problém by to být neměl ne?

Stalo se už někomu něco? Zatim co sem slyšel, tak všichni bez problému...


Díky za postřehy!


Honza

 offline 

 

#2 27.06.2017 09:55:26

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Hanz88:

Problémy budou ,na to se připrav  lol 
ale nic neřešitelného. Záleží kolik Vás pojede. V zásadě mají největší problém  s tím , pokud je větší počet vozidel než osob. Pokud jede někdo bez moto jsi v pohodě., pokud jedeš sám a jedeš v aute+vezeš na vozíku moto tak budeš řešit. Dělají s tím dost obstrukce,že to nejde a že problém a blabla, nakonec tě pošlou zaplatit asi 20 grivni jako za náklaďák nebo co aby tě mohli napsat. Nemají totiž v počítači dvě kolonky na vozidlo u jednoho jména a 2x tě napsat může nejdříve potom co by jsi jako projel autem ,vrátil se do SK a projel s moto.  Na náklaďáky je jiný systém a ty se s těmi na osobní a moto navzájem nevidí, tak tě zapíše 2x po sobě lol 
Předpoklad je že máš vozidla napsané na sebe,pokud ne tak potřebuješ plnou moc.Stejně tak když by jsi psal moto na někoho jiného (který jede s tebou ale nemá auto ani moto) a sice jsi přítomný fyzicky ale to pro UA úřad nic neznamená, plnou moc potřebuješ stejně  lol Jezdíme 2x ročně a poslední dobou je průjezd čáry tak 50/50 ,někdy úplně čistý nechcou ani plné moci, někdy něco málo na kávu,někdy obrovský úřední problém který se ale vždycky nějak rozumně vyřeší  lol 
Připrav se na to že budou opravdu důsledně kontrolovat WIN, jakákoliv nesrovnalost je průser, nepustí tě. Kdyby se přeci jen něco papírově vysralo, nepokoušej se tam moto dostat pomocí úplatku! Tam projedeš a tvoje moto může zůstat navždy na UA a to i za předpokladu že tě bude kontrolovat stejný člověk co tě pustil tam  vyk! 
E: měj pár grivní sebou, není problém vyměnit i v noci ALE problém je vzbudit babu v bance . Navíc poplatek za to že platíš v eurech je stejný jako poplatek co máš zaplatit  lol 

Editoval Jarynn (27.06.2017 09:58:30)

 offline 

 

#3 27.06.2017 16:52:37

luky.st
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TTR , husqvarna fe 450
Věk: 45
1 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Cus, vrátil jsem se v pondělí z Ukrajiny. Moje auto ,půjčený vozík a 3 moto . Na hranicích 35 min! Bez problémů. Jen na začátku trvdil že nemůžu mít auto i moto na sebe najednou . Na vozik jsem měl plnou moc od majitele,notářsky ověřenou a soudní překlad do Ukrajinského jazyka. Sranda byla a koukal na plnou moc na otázku kdo je ten pan (majitel) ,mu říkám že  je stejně v Plzni a at si obrátí stránku a může číst v ukrajinstine 😂😂😂😂 ,ani to neotocil a mavnul rukou. Nekontrolovali ani winka !! Úplatky nedávat!  Ale ty plné moci určitě mít!
Bydle tam s náma kluk ,průvodce, měl skupinku 6 lidí který kompletne vybavil včetně moto a všechny ostré endurka bez značek!  Prý je to mnohem jednodušší  jen si nechával potvrzovat nějaký papir co veze aby je mohl přivézt i zpět. Vic podrobností nevím, dalo by se zjistit více asi.


Vítěze se nikdo neptá, zda má pravdu

 offline 

 

#4 27.06.2017 17:22:41

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


luky.st:

Tak to je super, vypada ze polevujou,ale oproti tomu cca pred mesicem byl jeden kolega co jezdi obcas s nama s jinou bandou a na care prusee jako hrom,jednomu ze skupiny pri davnejsi ceste zapomeli ukrajinci vypsat moto ze vyjel ven a moto figurovala porad na ua. 12 hodin a vysledek je ten ze s tou moto na ua uz nepodiva aspon za soucasneho stavu. Takze to ze jste projeli za pul hodky je fajn ale nic to neznamena  a1  jak jsem psal vyse, nekdy je to s prstem v nose a nechcou pomalu ani pas,podrune neskutecna pakarna. Jedno ktery prechod,jaky cas nebo provoz. Uplatky jsou věcí kazdeho a situace,nekdy nedam nic, nekdy neco malo na kafe ale vzdycky jen jeden za celou osadku. Oni to totiz neberou jako uplatek ale tak nejak automaticky pri kazdem styku s uredni osobou,maji to zakorenene jeste od ruska. To ze dostane na kacu jeste furt nezarucuje ze nejak lepe zafungujou. Nevarim z vody,jezdim tam uz vice nez 10 let,dokonce jsem tam zakladal i firmu tak mam lehkou predstavu o ukrajinskem urednim simlu  a1
E-ten jednoduchy papír co meli bych ripnul na carned ata a jestli jo tak pred nima smekam ze se jim chce.. Ale treba je fakt nejaka snadna ofiko cesta,nevim nezjistil jsem.

Editoval Jarynn (27.06.2017 17:24:48)

 offline 

 

#5 27.06.2017 20:02:28

luky.st
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TTR , husqvarna fe 450
Věk: 45
1 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


 Jarynn:  Ješte k tomu bez značek. Jezdí prý jen přes Užhorod a tak 3x rocne , možná i to hraje roli protože s tím má zkušenosti .My jeli přes Maďarsko kvůli dálnici abych se netahal Slovenskem, zpět to trvalo 20 min Ukrajinci a skoro 2 hodiny Maďaři ,fuj. Jel jsem tam po 5 letech a posun znatelný,ale tvoje zkušenosti vůbec nezpochybňuji .

Editoval luky.st (27.06.2017 20:51:00)


Vítěze se nikdo neptá, zda má pravdu

 offline 

 

#6 28.06.2017 06:32:53

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


luky.st:

Nebyli to nahodou kluci z prijdeseprojet.cz nebo rak nejak? Jestli ano tak to mizna zjistim jak to resi  wink 
Kazdopido je parada ze.to vubec nejak relarivne normalne jde.  Jinak posun k lepsimu je kazdy rok znatelny o tom zadna,nekdy si rikame jak to proslo hladce, v podstate vetsi problem ze slovakem nez ua 
,apak trefime na nejakeho zmrdecka lineho urednicka a je po ruzovych brýlích  lol 

 offline 

 

#7 28.06.2017 07:34:46

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Kamarad minuly rok az projel az na tretich hranicich a to po zaplaceni uplatku (croska bez znacek)

Takže letos vyriril v autoklubu CR sportovni prukaz s fotkama  a zapsanym vinkem, tak uvidime  bliz2 

Jo, nechcete se s nim nekdo svezt? Ma jedno misto na voziku a samotnemu se mu jet nechce  nee1 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#8 28.06.2017 09:37:51

Hanz88
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha 4
Motorka: Yamaha WR 450F 2014
Věk: 30
1 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Já jedu vozejk s jednou moto a přítelkyní. Auto, vozejk i moto napsaný na mě. Směr Užgorod no  a20 

A auto před náma strejda + manželka ukrajinka a dvě děti. A právě svělana na mě ať si to neberu (motorku), že by byla zdržovačka, tak teď nevim nevim =)

Editoval Hanz88 (28.06.2017 09:38:55)

 offline 

 

#9 28.06.2017 09:53:12

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Hanz88:

To jsi úplně v poho, pro jistotu si napiš plnou moc na moto mezi sebou a přítulkou a cajk  ano Musí to být v ruštině nebo ukrajinštině...

 offline 

 

#10 28.06.2017 11:16:25

luky.st
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TTR , husqvarna fe 450
Věk: 45
1 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Jarynn: jo to jsou oni ,David to vedl, skvělý lidi,pohodaři !


Vítěze se nikdo neptá, zda má pravdu

 offline 

 

#11 28.06.2017 13:09:10

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


luky.st:

Ok, jezdí tam co my, jedu v září tak se poptám, domácí bude vědět... wink 

 offline 

 

#12 11.08.2017 17:04:41

lihoun
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 52
Založená vlákna
Motorka: Sherco 300
Věk: 54
0 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Jarynn
Ahoj ,určite máš bohatý zkušenosti s cestama na Uk .Chceme jet 3 ks přes Polsko směrem na Lvov a pak na jih.Nezkoušel jsi tuhle cestu?


Už zase skáču přez kaluže

 offline 

 

#13 11.08.2017 17:48:13

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


zrovna včera vrátili tři kámoše z hranic, jeden neměl techničák, druhej výpis z obchodního rejstříku páč motorka byla na firmu...
ani všimný nepomohlo. já bych stejně úplatek nedal, beztak by ho chtěl každej další policajt, co by mně stavěl a nakonec ještě jednou na výjezdu...
a to už se nějak nerentuje:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#14 11.08.2017 19:01:42

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


lihoun napsal(a):

Jarynn
Ahoj ,určite máš bohatý zkušenosti s cestama na Uk .Chceme jet 3 ks přes Polsko směrem na Lvov a pak na jih.Nezkoušel jsi tuhle cestu?

Clovece ja to jel asi pred 8-9 lety na cenduru-slovensko,polsko a na ua vjezd prez.tusim uzstrzyki dolne,uz nevim jak se to pise. Cesta dobra na toulani,jeli jsme mrknout na Duklu,pl hory taky docela pekne svezeni s malym provozem. Hranice byly stejna pisnicka jak treba ua-sk...Jak je to dnes fakt nevim.

 offline 

 

#15 02.01.2018 18:56:33

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Pánové vyzkoumaly jste to nějak s cestou s moto bez TP? Banda jede v květnu, rád bych se přidal ale dělat problémy kvůli papírům nechci. Nedá se to protáhnout na papíry z jiný moto? Nechat udělat štítek a po prdeli? Co ten carnet ATA? Ví někdo jak to funguje? Mám starou vránu tak by mě asi nějaká vratná kauce nezruinovala   smile

Edit:
Tak jsem zatim vyzkoumal ceník vystavení carnet ATA a nějak mě to přestává zajímat  lol 
Hodnota zboží v Kč    Cena v Kč
1 – 150 000                         5 000
150 001 – 250 000         6 000
+ na Ukrajinu další 2litry poplatek a vyřizuje se je  v Praze.
To vypadá jednodušeji s těma jinýma papírama.

Editoval Carel (02.01.2018 19:03:50)


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#16 02.01.2018 19:14:29

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Carel:

Ptal jsem se a údajně tam byli chlapi z prijdteseprojet nebo jak vzdy s papirovyma motkama,teda aspon u Leonida. Jine papiry bych osobne nerisknul,kdyz se kontroluje tak vyražený win a ne stitek...Letos teda probehla hranice jako vzdy s kontrolou...

 offline 

 

#17 03.01.2018 08:11:15

lihoun
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 52
Založená vlákna
Motorka: Sherco 300
Věk: 54
0 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Carel
Byli jsme v srpnu u Leonida ,3motorky na vozejku a ty zmetci prolezli úplně všechno i zelený karty .Dokonce nás nechali vyndat i věci z auta .Slováci nazpátek taky udělali pěknej pakec .Hranice tam a zpátky cca 6 hodin.


Už zase skáču přez kaluže

 offline 

 

#18 03.01.2018 08:14:24

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


lihoun napsal(a):

Carel
Byli jsme v srpnu u Leonida ,3motorky na vozejku a ty zmetci prolezli úplně všechno i zelený karty .Dokonce nás nechali vyndat i věci z auta .Slováci nazpátek taky udělali pěknej pakec .Hranice tam a zpátky cca 6 hodin.

Jj to hodně odradí, kámoši jeli na velkých ve 30kách, na čáře stáli tam 4 hodiny, chybělo jim povolení k motorce napsané na firmu, druhý den šli znovu, další 3 hodiny, po cestě zpátky v neděli odpoledne kdy jeli všichni ukrajinci do práce hodin cca 9... tak jsem si říkal, tohle až někdy:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#19 03.01.2018 09:54:06

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


Jj panove,je potreba trochu vedet a nechat si poradit.Bohuzel cas straveny na celnicich se moc ovlivnit neda. Jako jde i to (alespon slo ale ne ve 3 autech..) a stoji to prachy,navic slovaky kteri brzdi cestu zpet clovek neurychli. Uplne nej je se ridit tim co si myslim nebo kamos povídal,kdyz mame přeci projetou eu lol 
Nedelam chytreho,je mi to fuk ,uz jsem tady kolem cesty na ua napsal asi dost,v podstate pro me lepe ze na ua jezdi jen zlomek lidi co do ro,ukrajinci nejsou jeste tak rozezrani jak rumumi a jsou radi kdyz lidi prijedou..

 offline 

 

#20 05.01.2018 09:57:30

luky.st
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TTR , husqvarna fe 450
Věk: 45
1 0

Re: Ostrý enduro na Ukrajinu?


lihoun: jaky přechod?  Jak jiz sem psal, u nas to byl fofr, vyhejbam se slovakum jezdim pres maďarsko.


Vítěze se nikdo neptá, zda má pravdu

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů