Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Aktivní dědek

#1 12.06.2017 13:14:24

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Aktivní dědek


Pánové zdravím Vás, o víkendu jsme se s kolegou byli trochu svézt a zcela výjimečně jsme si cestu chtěli zkrátit přes jeden zákaz vjezdu (zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu) .. bohužel to po 2Km změnilo v cyklostezku kolem nějakého malebného potůčku a když jsem na druhé straně vyjížděli , tak jsem si všiml že nás na zrcadlovku nafotil nějaký dědek v oranžové reflexní vestě . Jezdíme normálně po silnicích a polních cestách a předpisy vesměs dodržujeme , takže SPZ máme normálně čitelné .  Teď přemýšlíme co nám za tuhle srandu hrozí  a33  .. Nikdo nás nezastavil a naše xichty nemají .. jen SPZ .. Prošel jsem tady vše možné vlákna o vjíždění do lesa a o případech kdy někoho chytli za ruku .. ale náš případ jsem tu nikde nenašel. Neví někdo, co nám hrozí, když jediný důkaz je fotka od aktivního dědka  ... možná za tímto účelem do lesa nastraženého ?

Předem moc děkuji ... Berry beer 

 offline 

 

#2 12.06.2017 14:17:38

kendy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 458
Založená vlákna
Místo: prostějov
Motorka: Varadero,čz 513
Web
1 0

Re: Aktivní dědek


hlavu bych si nelámal  smile    tak co motorku si neřídil tak zdar


Enduro je celej muj život

 offline 

 

#3 12.06.2017 14:22:26

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Aktivní dědek


kendy:
ja bych to uplne za hlavu nehazel.. z nejakeho duvodu se po lesich siri i fotopasti, nejakou dukazni hodnotu to mit musi, ne?

// taky jezdim s spztkou..

 offline 

 

#4 12.06.2017 14:23:23

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Aktivní dědek


Vůbec bych si s tím nelámal hlavu. Nechytili, neztotožnili...takže nic.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#5 12.06.2017 14:53:37

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Aktivní dědek


Malý postřeh z víkendových závodu o pohár Lysé hory. Při rozpravě přišli s tím, že mají dvě fotky motorkářů (nevím jestli od starosty nebo od lesníků), kteří ničí porost na Ondřejníku (CHKO) a přímo pořadatelé závodu ty jezdce identifikovali a řekli, že pokud by startovali v závodě, tak by je vyřadili ze startovní listiny a29 
Naštěstí jeden byl na závodě v Rudníku a druhý nezávodil, takže k ničemu nedošlo....

 offline 

 

#6 12.06.2017 15:30:47

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: Aktivní dědek


Jel jsem jednou na chalupu na dovolenou a zkrátil jsem si cestu přes les (měl jsem SPZ, protože jsem jel víc po asfaltkách). V lese 3 chlápci v zeleným, taky vytáhli zrcadlovku a fotili. Já blbec jel kolem nich ještě pomalu, abych je neprovokoval. Museli mě kvalitně vyfotit. Vybrkanej jsem z toho byl, ale kámoši mi řekli to samé, jako jako tu už ostatní píšou. Samozřejmě nic z toho nebylo.
Dokázat, že se to stalo přesně tam a že ta fotka není třeba z nějaký plácnu Německý cyklostezky, že jsi na motorce byl ty (leda by tě zastavili, ty sundal helmu a vyfotili tě přímo za zákazem se snažkou v pozadí) a že tam je opravdu zákaz a že nejsi na normální cestě, je dosti složitý. Leda by tě vyfotil v jedný fotce přímo se zákazem vjezdu s SPZtkou a bez helmy. A i to by se dalo zpochybnit jako úmyslná fotomontáž big_smile Navíc vjezd do zákazu vjezdu je malej přestupek, s tím se crcat ve správním řízení nikdo fakt nechce.
E: brácha vjel jednou omylem do zákazu někde v Hradci, kde schválně číhali policajti, protože tam často lidi značku přehlídnou... Měl to za stovku  lol 

Editoval AJP FANS CZ (12.06.2017 15:33:28)


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#7 12.06.2017 15:40:29

Re: Aktivní dědek


Jediným důkazním materiálem je takový ten radar s fotoaparátem a může být použit jen za účelem měření rychlosti. Probíralo se to na motorkářích...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#8 12.06.2017 16:13:01

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: Aktivní dědek


Kluci díky moc za povzbudivá slova  ano  .. A pokud by přeci jen přišla nějaká výzva, tak dám vědět jak to s tím chudákem Voloďou z Kyjeva, které mu motorku na neděli půjčil dopadlo  smile 

 offline 

 

#9 12.06.2017 18:32:35

Re: Aktivní dědek


Ty pujcujes motorku volodovi? Tak to ja ji půjčuju ahmedovi z Pákistánu. Kdyby ho chtěli hledat a popotahovat byl by to rasyzmus a dyškrymynace

 offline 

 

#10 12.06.2017 18:57:32

Re: Aktivní dědek


Známej mel na řadoví garáži fotopast přez noc mu to nafotilo jak naproti borci vykrádají garáž byly tam videt obličeje spzka auta kterým přijeli proste usvědčující materiál vzal ty fotky a sel s tim na policjaty myslel si jak bude za hrdinu a tam mu řekli at to ihned smaže že by to ty zloději mohli použít proti němu protože u nás nesmís fotit osoby na verejnym prostranství bez jejich svolení  takze si myslim ze muzes bejt v absolutnim klidu v

 offline 

 

#11 12.06.2017 20:09:37

Re: Aktivní dědek


při krádeži, napadení i jiném trestném činu první věc co policie udělá je, že obejde okolí a snaží se získat záznamy z všech kamer a fotopastí. Je to bráno jako důkaz. Dnes se jako důkaz u policie i u soudu bere email, SMS a podobně.  Co se týká nafocení SPZ tak to je špatně. pro řidiče.  Před rokem 2013 se mohl majitel auta vymluvit na osobu  blízkou, dnes po novele pokud se zjistí SPZ a Policie nezjistí řidiče vyzve majitele, aby nahlásil řidiče. Pokud to neudělá, přestupek padá na majitele vozidla. 
dle níže...
Dne 19.1.2013 nastala účinnost zákona č. 297/2011 Sb., kterým došlo k novelizaci zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu. Změna spočívala v zavedení nové skutkové podstaty správního deliktu, kterého se provozovatel motorového vozidla dopustí tím, že nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích.

 offline 

 

#12 12.06.2017 22:24:33

Re: Aktivní dědek


Máme podobný (nebo spíš stejný problém) - neděláme vyložený bordel (nelítáme uprostřed pole ani lesa), ale občas to prostě není kudy vzít, tak jedeme třeba po kraji pole nebo po kraji louky. A někdy asi před měsícem nás naháněl nějaký strejda se svým mladým. A protože už mi neni bohužel 18, abych ujížděl, tak jsem k nim dojel a co jako chtějí. Prý jsme jim minulý víkend lítali po poli, a dědek z holí v ruce začal vyhrožovat úhradou škody, policií, apod. Když jsem začal, že ji klidně zavolám, tak ubrali a nakonec se to uzavřelo.
Ale otázka je - jaké jsou vlastně postihy?
Za jízdu po poli zaplatím majiteli škodu. A policie to bere jak?
Za jízdu přes les po lesní cestě?
Za jízdu přes les uprostřed lesa?

 offline 

 

#13 13.06.2017 08:34:23

Vendelin
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 374
Založená vlákna
Motorka: Varadero XL 1000, Yamaha XT 600 2NF
Věk: 27
0 0

Re: Aktivní dědek


Berry78:

No co já vím za přestupky spáchané vozidlem/motorkou odpovídá vždy provozovatel vozidla, který buď udá kdo v danou dobu vozidlo řídil, nebo vezme odpovědnost na sebe. Maximálně hrozí nějaká pokuta od správního orgánu za porušení dopravního značení nebo pokuta za vjezd do lesa podle nějakého zákona o lesnictví. Každopádně pokud správní orgány mají rozum hodí to pod stůl, jelikož oni nemají možnost přístupu do registru vozidel, museli by o součinnost žádat orgán policie, obecní policie s přístupem a ti mají své práce dost big_smile

 offline 

 

#14 13.06.2017 09:18:51

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Aktivní dědek


Vendelin napsal(a):

Berry78:

No co já vím za přestupky spáchané vozidlem/motorkou odpovídá vždy provozovatel vozidla, který buď udá kdo v danou dobu vozidlo řídil, nebo vezme odpovědnost na sebe.

Stále je možné vymluvit se na osobu blízkou. Jedinou vyjímku tvoří automatické radary a parkování. V těchto dvou případech musíš platit sám a nebo nabonzovat řidiče.

 offline 

 

#15 13.06.2017 09:25:27

Vendelin
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 374
Založená vlákna
Motorka: Varadero XL 1000, Yamaha XT 600 2NF
Věk: 27
0 0

Re: Aktivní dědek


NoEnd:

Já právě myslím že termín osoba blízká už neexistuje a zodpovídá za to provozovatel ale nechci se hádat třeba to tak není smile

 offline 

 

#16 13.06.2017 09:40:45

Re: Aktivní dědek


Orlando napsal(a):

Známej mel na řadoví garáži fotopast přez noc mu to nafotilo jak naproti borci vykrádají garáž byly tam videt obličeje spzka auta kterým přijeli proste usvědčující materiál vzal ty fotky a sel s tim na policjaty myslel si jak bude za hrdinu a tam mu řekli at to ihned smaže že by to ty zloději mohli použít proti němu protože u nás nesmís fotit osoby na verejnym prostranství bez jejich svolení  takze si myslim ze muzes bejt v absolutnim klidu v

Tvuj znamej je idiot, policajti svine jako 90% jejich kolegu. A ty jsi hlupak, co tomu veri - i takhle se tvuj prispevek dá precist. Já si to samozrejme nemyslim  nee1 

K veci, par lidi uz kvuli takovymu nafoceni skoncilo na zivotnim prostredi az v Praze a platilo jak mourovaty. A myslím, že to tak spravne - jsi blbec, tak plat. Kdyz nejde o body a ridicak, je to "sranda"
Vyhodu muzes mit v tom, že fotograf narazi na fizly jako orlanduv kamarad. Jen malokomu z nich se totiz chce vypisovat nejaky lejstra a pridelavat si tak praci ....
Pokud z toho nebudes nic mit, není to proto, ze by na tebe (vlastníka podle registrace) nemohli, ale bude to proto, ze na to se-ou.

U viny "provozovatele" je vyhoda, že plati jen pokutu, ale neprijde o body ...
Co by mě zajimalo je, jestli se to eviduje v karte ridice , pokud to padne na provozovatele?

 offline 

 

#17 14.06.2017 00:40:37

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: Aktivní dědek


Sakra koukam že se nám to tu pěkně rozjelo .. Osoba blízká stále platí :

Tzv. "řešení problému osoby blízké" po 19.1.2013 (správní delikt)

Jedná se o zákonné opatření, které zpoplatňuje využití práva nevypovídat v určité podskupině přestupkových věcí. Zavádí se povinnost provozovatele vozidla zajistit, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená zákonem. Zavádí se skutková podstata správního deliktu spočívajícího v tom, že provozovatel nesplnil výše uvedenou povinnost, jakkoli je to absurdní.  Pokuta tak bude hrozit v případě, že provozovatel vozidla nebude chtít či nebude moci identifikovat řidiče vozidla v době spáchání přestupku, ovšem bez hrozby trestných bodů.

Takže buď řeknu nevím kdo řídil nebo neřeknu kdo řídil a dostanu za to 5 - 10 000Kč pokutu a  nebo řeknu vím, kdo v uvedené době vozidlo řídil, totožnost této osoby je mi známa a dále ve smyslu § 11 odst. 4 zák. č 553/1991 Sb. odepírám vysvětlení.“

Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek.

Ale jak pak dál bude postupovat ouřada to nevím ...  a11 

 offline 

 

#18 14.06.2017 08:06:43

Re: Aktivní dědek


U nás chodí na pčr i cyklisti/freeride. Je to parta, co si udělala trať za použití přírodních materiálů na jednom kopci ... jezdí tam už roky, nikoho neobtěžují ... jenže jsou v rajonu váženýho lesníka, kterýmu vadí i kola. Tak je udává. Nepotřebuje RZ. Udává konkrétní jména lidí, co už zná z předchozích případů, aniž by věděl, jestli to byli skutečně oni.
Když jsem kupoval přilbu v jednom FR bikeshopu, tak mi majitel vyprávěl, jak byl nejmíň 15x na pčr a podával vysvětlení ... je to docela děs ne , ale jezdí dál, je to jejich život ano . Dělaj něco jako my .... pozvou partu z jiných regionů a na oplátku jezdí na návštěvy ... nehoblujou furt jednu drážku, ale každý víkend na Špičaák nebo do Rakouska na legální tratě... na to nemají peníze.

 offline 

 

#19 14.06.2017 12:27:49

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Aktivní dědek


Vendelin napsal(a):

NoEnd:

Já právě myslím že termín osoba blízká už neexistuje a zodpovídá za to provozovatel ale nechci se hádat třeba to tak není smile

 smile  No já tě o tom přesvědčovat nebudu.  smile  Ale než "si něvo myslet", je lepší si to zjistit / ověřit.  cool 

http://auto.idnes.cz/osoba-blizka-konec … tomoto_fdv

Editoval NoEnd (14.06.2017 12:31:07)

 offline 

 

#20 14.06.2017 13:29:27

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Aktivní dědek


Janek napsal(a):

U nás chodí na pčr i cyklisti/freeride. Je to parta, co si udělala trať za použití přírodních materiálů na jednom kopci ... jezdí tam už roky, nikoho neobtěžují ... jenže jsou v rajonu váženýho lesníka, kterýmu vadí i kola. Tak je udává. Nepotřebuje RZ. Udává konkrétní jména lidí, co už zná z předchozích případů, aniž by věděl, jestli to byli skutečně oni.
Když jsem kupoval přilbu v jednom FR bikeshopu, tak mi majitel vyprávěl, jak byl nejmíň 15x na pčr a podával vysvětlení ... je to docela děs ne , ale jezdí dál, je to jejich život ano . Dělaj něco jako my .... pozvou partu z jiných regionů a na oplátku jezdí na návštěvy ... nehoblujou furt jednu drážku, ale každý víkend na Špičaák nebo do Rakouska na legální tratě... na to nemají peníze.

A to jim jim to vysvětlení podávají jen tak ? K podání vysvětlení, pokud si tě předvolají, tak máš taky nějaký nárok na úhradu nákladů....takže účtovat, účtovat, účtovat. Pokud nejsem řádně ztotožněn, tak není podání vysvětlení "v mém zájmu",  nebo "pro mé protiprávní jednání", a mám nárok na úhradu vzniklých nákladů.
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/on … tleni.html

prostě pomáháme a chráníme (se)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů