Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

BRÝLE na dioptrické BRÝLE???

#21 13.03.2016 00:09:15

calleb
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: Fulnek
Motorka: ktm 300exc
Věk: 29
0 1

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Já osobně jsem byl na operaci loni v březnu, jelikož jsem se bál jak islamak vepřového, tak jsem šel na úplně poslední termín kdy měly v Gemini akci 10let výročí/ 10t sleva.Na poprvé se nepovedlo oddělit lamelu v celku, tak zahojit a za měsíc pokračovat. Díky tomuto nedopatření jsem dostal další slevu 8t přímo od doktora co mi to dělal. Takže celkově místo 48 za obě jsem platil za tuto nejdražší metodu 30t + celoživotní záruka. Ironie pro mě je že loni jsem taky řešil brýle na dio. brýle na motorku a dnes si nemůžu vynachválit operaci, hodně mi to zkvalitnilo žití.

 offline 

 

#22 18.05.2017 11:22:30

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Foto z letošní Panoramy
Nezkoušel jste někdo jezdit v takových brýlích? MX mi prostě vadí, ale bez brýlí je to nebezpečný. Tyhle by se mi líbily, dají se sehnat i dioptrický plastový pracovní s větším krytím než na foto ...
Díky za případný info


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_a.png

 offline 

 

#23 18.05.2017 11:41:40

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek:

Největší dilema a hendikep kterej mi vadí při enduro ježdění  sad Tohle ale nevypada zas tak zle, s klasickymi brýlemi v te helmě člověk vypadá jak pitomec, aspoň mě to tak příjde:) Taky bych byl rád za info.

Editoval Kubajz (18.05.2017 11:42:31)

 offline 

 

#24 18.05.2017 11:54:58

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek:

Ted kdyz jsme byli v ro tak na penzionu s nama byla banda z Litvy,jak se oteplilo tak jeli vsichni podobne nryle. Vypadaly jak pracaky myslim od 3M..

 offline 

 

#25 18.05.2017 11:56:09

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek: i ten týpek na tvé foto, má na přilbě normální moto brýle... já vozím MX brýle na dioptr. brýlích a pro lepší větrání (nemlžení) mám odstraněný ten tenký (filtrační)molitan po obvodu a i to stačí ne a každou chvíli si trocha prachu cestu do oka najde sad 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#26 18.05.2017 12:13:15

Bakemono
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 6
Založená vlákna
Místo: Skoro Brno
0 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Já nosím enduro helmu http://www.ls2.cz/endurove-helmy-ls2/MX … er-Trigger . Přijde mi úplně stejná jako mx, ale má plexi, které si v prachu člověk může zaklopit a nic se mu dovnitř nedostane. Navíc se to plexi dá oddělat a mohou se tam případně dát klasické mx brýle. Možná to pak vypadá divně, jezdit s plexi, ale je pro mě je to jednoduší, než řešit, jak si na brýle dát brýle.


Já nepadám, já stylově zastavuji!

 offline 

 

#27 18.05.2017 12:20:56

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


PETARDAK:

Jo, má mx brýle, ale evidentně jel i bez nich, protože tyhle má od bláta
Oči mám odoperovaný a dioprie až tak neřeším. Hodilo by se mi max do +1 dioptrie. V Bauhausu jsem viděl pěkný dioptrický plasťáky s větším krytím okolo očí, ale mají až asi od +2 a to je pro mě moc, jsou "bifokální" - v kousku dolní části jsou dioptrie na čtení
V mx brýlích mi vadí - možná i díky kombinaci jinmých očních vad, který mám - lom světla a to hlavně za slunečních dnů. Nasadím brýle a nevidím kloudně kořeny ...
Brýle chci jen jako ochranu proti větvím. To je věc, co může stát i celý oko dead . o nic jinýho mi nejde, nevadí mi prach, bláto .... jen větve a mlžení
Hold to asi zkusím.
Díky za info a klidně pokračujte ano 

Bakemono, ptám se konkrétně na brýle, jestli nečteš.
Podobnou helmu jsem měl od HJC a do lesa je to peklo opět kvůli lomu světla - zkresluje to realitu a bez pootevření se stejně mlží jako brýle. plexi není žádná výhoda.

 offline 

 

#28 18.05.2017 12:34:41

eliška
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 116
Založená vlákna
Motorka: pštros
Věk: 43
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Cyklistické brýle Uvex nosim na kolo a sem tam na motorku a nikdy žadnej problem krom prachu.V parnu krasně větraj a kvalitni neprostřeliš ani vzduchovkou takže šutr a větev to pobere s přehledem.

 offline 

 

#29 18.05.2017 12:42:02

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#30 18.05.2017 12:48:24

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek: já s nedostatky svých očí, bojuju strašně hmm ...a celkem nerad jsem musel přiznat, že je obrovský rozdíl v optické kvalitě MX-brýlí za 1t nebo za 3t...
A další, fakt hodně pomáhá lehké zabarvení "skel"... nejsou to jen reklamní kecy výrobců a prodejců... do lesa, na světlo-stín-světlo hodně pomáhá lehce žluté... a např. na lyže, mi scotťak vnutil lehce červené a22 a po pár lyžovačkách, musím uznat že pecka ano ... ale to si  spíš každý musí vyzkoušet, co mu sedí...

Editoval PETARDAK (18.05.2017 12:57:44)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#31 18.05.2017 12:54:17

haus1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: kousek od MB
Motorka: 690EnduroR ; EXC 450 Six Days ; XRV 750 RD07 ; CRF 1000A
0 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek napsal(a):

Foto z letošní Panoramy
Nezkoušel jste někdo jezdit v takových brýlích? MX mi prostě vadí, ale bez brýlí je to nebezpečný. Tyhle by se mi líbily, dají se sehnat i dioptrický plastový pracovní s větším krytím než na foto ...
Díky za případný info


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 5167_a.png

Já něco podobného zkoušel, neměli ale molitan po obvodu.
Záleží na tom jak moc se zrovna práší, jestli jedeš vzadu ve skupince atd...
Ja jsem na prach v očích citlivej, nejen kvuli cockam ktere na moto pouzivam, takze jsem se po par vyjizdkach vratil k MX brylim.

 offline 

 

#32 18.05.2017 12:59:01

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Bakemono:

Buď mas brutalni fyzicku a nepotis se mebo nevim. I s MX prilby prakticky pot muzu vylivat,v zavrenem plexi bych chcipnul. I mx bryle mi cjvilema brzdi prisun vzduchu...

 offline 

 

#33 18.05.2017 13:32:07

Faryn
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 390
Založená vlákna
Místo: Rožnov:Pr
Motorka: Gas Gas 450FSR
Věk: 35
Tel: 608713226
Web
3 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Jarynn napsal(a):

Bakemono:

Buď mas brutalni fyzicku a nepotis se mebo nevim. I s MX prilby prakticky pot muzu vylivat,v zavrenem plexi bych chcipnul. I mx bryle mi cjvilema brzdi prisun vzduchu...

Tvl ty neviš že holky mají jen jednu potici žlázu jak kačeny a1 


Kdo nikdy nezávodil stál celý život v řadě.

 offline 

 

#34 18.05.2017 15:04:36

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Ja už dioptrické brýle do helmy vzdal a do helmy jen čočky. Jednodenní čočky Dailies Total 1 super - člověk je vůbec necítí a nandá je i největší kopyto (i já se to naucil). Dioptrický se mi vlétě špinily od potu z kůže a prachu, takže v půlce vyjížďky jsem už pořádně neviděl. Fakt se čoček nebojte, jednodenních obzvlášť, je to 100x lepsi, než s brejlema.


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#35 18.05.2017 15:36:48

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


AJP FANS CZ:
 a19  a19 
Neptám se na dioptrie, ale na použití "pracovních" brýlí x MX, líp řečeno, jestli má někdo zkušenost s použitím pracáků viz foto. Možnost dioptrií u pracáků je jen jako bonus
Chápeš?

 offline 

 

#36 18.05.2017 15:40:54

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


AJP FANS CZ:

Taky to mám v plánu ty jednodenní  ano  ano  Co prach, vítr apod. všechno v poho? Někde jsem četl že čočky jsou dobrý i právě na ochranu před větrem.

 offline 

 

#37 18.05.2017 16:27:39

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Kubajz:
Pokud jedeš za někým, kdo práší a jedeš bez MX brýlí, při mrknutí to ucítíš trochu, ale 3x mrkneš a dobrý a nevíš o tom. Ty jednodenní jspu v tomhle dobrý, u měsíčních je to myslím malinko horší.
Vítr nevadí, akorát nesmíš zapomínat mrkat, jinak ti povrh čočky oschne a mrkneš na sušší povrh. Zase žádný trágo, 2x, 3x mrkneš a je to ok.
S tím prachem a větrem to uděláš jednou a pak už se ti to nestane.
A ještě dobrý je si nemnout oči 😄😄 jsem si talhle jednou vyndal cocku a 2x jsem si ji prilepil na vnitrni stranu vicka 😄😄
Ale to se stane jen, kdyz je clovek kokot


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#38 19.05.2017 14:42:00

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Kačerman jezdí ty pracovní brejličky v lehce oranžové, MX brýle neměl vůbec co js viděl, prý mu nevyhovují

Janek napsal(a):

AJP FANS CZ:
 a19  a19 
Neptám se na dioptrie, ale na použití "pracovních" brýlí x MX, líp řečeno, jestli má někdo zkušenost s použitím pracáků viz foto. Možnost dioptrií u pracáků je jen jako bonus
Chápeš?


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#39 19.05.2017 14:57:26

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek napsal(a):

PETARDAK:

Jo, má mx brýle, ale evidentně jel i bez nich, protože tyhle má od bláta
Oči mám odoperovaný a dioprie až tak neřeším. Hodilo by se mi max do +1 dioptrie. V Bauhausu jsem viděl pěkný dioptrický plasťáky s větším krytím okolo očí, ale mají až asi od +2 a to je pro mě moc, jsou "bifokální" - v kousku dolní části jsou dioptrie na čtení
V mx brýlích mi vadí - možná i díky kombinaci jinmých očních vad, který mám - lom světla a to hlavně za slunečních dnů. Nasadím brýle a nevidím kloudně kořeny ...
Brýle chci jen jako ochranu proti větvím. To je věc, co může stát i celý oko dead . o nic jinýho mi nejde, nevadí mi prach, bláto .... jen větve a mlžení
Hold to asi zkusím.
Díky za info a klidně pokračujte ano 

Bakemono, ptám se konkrétně na brýle, jestli nečteš.
Podobnou helmu jsem měl od HJC a do lesa je to peklo opět kvůli lomu světla - zkresluje to realitu a bez pootevření se stejně mlží jako brýle. plexi není žádná výhoda.

Ja pracaky jedno leto jezdil, krasne vetraji, mam je doma, čirý i žlutý, jestli chces na zkousku a jezdi je Meyer

 offline 

 

#40 28.01.2020 10:11:57

TomášKTM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Místo: Severně od Prahy
Motorka: KTM 990 Adventure
Věk: 30
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Jsem taky obrýlenec, čočky v oku nesnesu, pálej mě oči z toho. Helma Acerbis X-Racer, brýle teď Scott Split OTG a je to perfekt. Zkoušel jsem Progrip 3450, které mají psáno použití s dioptr. brýlemi, ale ty jsou jak na dítě. Jsou ouzké a sotva do nich nacpu svoje tenké brýle. Do těch scottů dám i svoje druhý brýle, který maj velký skla úplně bez problému.


Asfaltomrdal, co se snaží o off big_smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů