Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

TTR600 nedává jiskru

#21 22.12.2016 12:46:12

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR600 nedává jiskru


No nazdar chlapi, podobný problém  ee3   ee3   ee3  ..po asi mesiaci a pol nečinnosti znovu nechce tá opica jazdiť...
Prvá vec, asi pred 4 mesiacmi som mal menšiu haváriu, dovtedy keď som pri štartováni prekopával naprázdno a potom zapol spínač(otočil kľúčikom) - blikli kontrolky (nahromadené napätie, ..) a chytila, vždy na 2. raz ...
od havárie už nie..prekopával som naprázdno, zapol a nič nebliklo...taktiež mi trvalo dlhšie kým som ju nakopol..cca 8-10 kopnutí, chcel som to riešiť ale akosi som to odflákol

nuž a teraz..prídem, kopem kopem a nechce ísť..potom aj odpálila, pár sekúnd povrčala, zdochla...opakoval som, kde tu chytili a zdochla...potom som trochu laboroval so sitičom...keď bol vytiahnutý tak na 75% zas chytila, zdochla...potom som kontroloval sviečku...dosť taká čierna, trošku mokrá...nehádzala iskru, ani keď som dal novú sviečku..očistil som, namotnoval, skúšal...jedného času chytila a vrčala asi 6-8 sekúnd, tak som ju dal na stojan že nechám zohriať - v tom sa začali znižovať otáčky a zdochla (akoby kvôli nakloneniu)...ďalej už nechytala...
mal som podobný problém pred rokom, s vymontovanou sviečkou som silno prekopol 30x a namotnoval - blbý liek ale pomohlo, tak som to skúsil aj teraz...na druhý krát chytila, chvíľu povrčala a zdochla....potom som pár chvíľ kopal..pár krát chytila ale hneď zdochla...

nejaké nápady ?  všetko to bude asi o tej iskre, žiadnej/slabej..čo skontrolovať ? dík za každý návrh...  ano2 

 offline 

 

#22 22.12.2016 19:31:54

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: TTR600 nedává jiskru


Suiram:

musím souhlasit s Radůzem, že to chce iridiovou svíci ano mě nechtěla na normální novou NGK chytat a jen jsem vrátil iridiovku tak to vrčelo...
Jirsku ti to nejspíše dává, ale ulejvá se, to ne?
Předpokládám, že jako klasicky vypínaš při startování světla atd (co nejmenší odběr spotřebičů), jen nevím, že ti kontrolky jen probliknou, mě chvilku svítí (značilo by to že je někde odběr/třeba zaseklnutý spínač brzdové světla, přepínač světel apod.)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#23 22.12.2016 22:34:13

tryskáč
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: TT 600e 1999
Věk: 43
Tel: 0905 311902
4 0

Re: TTR600 nedává jiskru


necítim sa ako odborník, no z Tvojho popisu nie je isté či hlavný problém nie je karburátor.
Ak to zalieva, tak by som tam na skúšku radšej dal brisku ako iridium NGK a na skúšku pripojil baterku miesto kondenzátora.http://www.cmelectronica.com.ar/wiring-diagram/imagenes/yamaha-tt600r_97.jpg
Následne odmeral odpor a napetie pri prekopávaní z impulzných cievok. Hodnoty tu :https://www.xt600.de/xt_werkstatt/_tech … _tt600.htm

 offline 

 

#24 22.12.2016 22:51:36

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: TTR600 nedává jiskru


On to píše jasně - před havárií se to chovalo tak, po havárii jinak.
Vím, co dokáže trhlé lano vodiče.
Když iridium, tak Denso.
Když svíčka, tak ne NGK.
Takže ať už je závada jakákoliv, tohle spíš nebude na radu po internetu. Podle popisu to bude spíš na větší hledání.

Ale zkusme to:
Hele, co se přesně při té havárce stalo a co bylo trefeno/poškozeno apod.?
Buď hodně konkrétní.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#25 23.12.2016 12:20:50

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR600 nedává jiskru


iridíová sviečka... nie som znalec, ale keď mi to na NGKčke fičalo 2 roky, v tom by som problém nevidel  a26 

Raduz TT600r:

vletel som do plechovej búdy , nie kolmo - šikmo, cca 45°, následne ma aj s motorkou o ňu oprelo - pravou stranou. Mierne ohnutý volant, ináč som si žiadne následky na motorke nevšimol (až na tie nesvietiace kontrolky (po zopnutí kľúčika, ďalej normálne blikajú ako bolo zvykom) a horšie chytanie po týždni nečinnosti).

Editoval Suiram (23.12.2016 12:23:06)

 offline 

 

#26 02.04.2017 22:45:55

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR600 nedává jiskru


Suiram napsal(a):

No nazdar chlapi, podobný problém  ee3   ee3   ee3  ..po asi mesiaci a pol nečinnosti znovu nechce tá opica jazdiť...
Prvá vec, asi pred 4 mesiacmi som mal menšiu haváriu, dovtedy keď som pri štartováni prekopával naprázdno a potom zapol spínač(otočil kľúčikom) - blikli kontrolky (nahromadené napätie, ..) a chytila, vždy na 2. raz ...
od havárie už nie..prekopával som naprázdno, zapol a nič nebliklo...taktiež mi trvalo dlhšie kým som ju nakopol..cca 8-10 kopnutí, chcel som to riešiť ale akosi som to odflákol

nuž a teraz..prídem, kopem kopem a nechce ísť..potom aj odpálila, pár sekúnd povrčala, zdochla...opakoval som, kde tu chytili a zdochla...potom som trochu laboroval so sitičom...keď bol vytiahnutý tak na 75% zas chytila, zdochla...potom som kontroloval sviečku...dosť taká čierna, trošku mokrá...nehádzala iskru, ani keď som dal novú sviečku..očistil som, namotnoval, skúšal...jedného času chytila a vrčala asi 6-8 sekúnd, tak som ju dal na stojan že nechám zohriať - v tom sa začali znižovať otáčky a zdochla (akoby kvôli nakloneniu)...ďalej už nechytala...
mal som podobný problém pred rokom, s vymontovanou sviečkou som silno prekopol 30x a namotnoval - blbý liek ale pomohlo, tak som to skúsil aj teraz...na druhý krát chytila, chvíľu povrčala a zdochla....potom som pár chvíľ kopal..pár krát chytila ale hneď zdochla...

nejaké nápady ?  všetko to bude asi o tej iskre, žiadnej/slabej..čo skontrolovať ? dík za každý návrh...  ano2 

Takže závada vyriešená..Nech sme všetci o niečo múdrejší - problém bol v kondenzátore, respektíve po chvíľke "hrajkania sa" s ním motorka ožila...dokonca ho nebolo treba ani vymeniť..Mechanik ho opätovne nabíjal a vybíjal...opakoval pár krát čím ho nejak "oživil" alebo neviem ako to nazvať..potom videl, že keď ho pripojil na baterku, po 10 minútach zmeral a mal v sebe stále 14V či koľko, tak vedel, že je dobrý...poskladal a motorka znovu "iskrí"  a3  a12 

Editoval Suiram (02.04.2017 22:46:56)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů