Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Zranění z endura vaše zkušenosti.

#21 05.02.2017 09:09:45

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Jezdím jenom loukokros. Takže ze 8 let enduro ježdění jen:
-dvakrát zlomenina zápěstí - léčeno vždy konzervativně (6 týdnů sádra, 2 týdny rehabko, 2 týdny rezerva a za 10 týdnů už v sedle)
-jednou zlomenina pletence rameního - léčeno konzervativně (6 týdnů sádra, 4 týdny rehabko, za 10 týdnů v sedle)

Oproti úrazům na kole a při lezení po skalách se mi toho na enduru zase tak moc nestalo.  ano 

Druhá zlomenina z Rumunska ještě na DR:
wwwhttp://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/308_dsc_0119.jpg


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#22 24.03.2017 10:02:41

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Známá louka, as tak 90 km h, kamen , 40m polet,  - obě zlomená zápěstí (jedno na čtyřikrát), zlomená čelist, zlomená klíční kost
                                                                             zlomená noha 10 cm nad kotníkem. všechno sešroubováno. 4 operace

                                                                          - motorka jen ustřihlí šroub na podseedlovce¨a kousek plastu ze zadní           
                                                                             tabulky odletěl  ,jinak cajk

Návrat domů z vyjížďky . Chybělo mi  500 m a8 

Editoval Fireman (24.03.2017 10:04:37)


Co shoří neshnije

 offline 

 

#23 24.03.2017 10:51:23

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman napsal(a):

Známá louka, as tak 90 km h, kamen , 40m polet,  - obě zlomená zápěstí (jedno na čtyřikrát), zlomená čelist, zlomená klíční kost
                                                                             zlomená noha 10 cm nad kotníkem. všechno sešroubováno. 4 operace

                                                                          - motorka jen ustřihlí šroub na podseedlovce¨a kousek plastu ze zadní           
                                                                             tabulky odletěl  ,jinak cajk

Návrat domů z vyjížďky . Chybělo mi  500 m a8 

To je teď čerstvý, jak jsi psal, že prodáváš motorku?

 offline 

 

#24 24.03.2017 11:25:19

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Janek:
jo jo zítra to bude 14 dní,


Co shoří neshnije

 offline 

 

#25 24.03.2017 11:39:14

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


No to sis dal pěkně  sad 

 offline 

 

#26 24.03.2017 12:03:37

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman napsal(a):

Janek:
jo jo zítra to bude 14 dní,

Slušný železářství ano 
Za pár týdnů tě budou zase svrbět ruce (ne pod sádrou big_smile ), tak to neprodávej wink 

 offline 

 

#27 24.03.2017 12:12:10

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman:

Jen jsem si to představil  a9 Tohle je kurevská smůla,spousta ošklivých nehod se stává při návratu dom,člověk přestává být ostražitý,protože prostředí dokonale zná a zároveň se mu již honí hlavou,věci budoucí. roll Zároveň kde to znáš tak to ještě pustíš,jako takovéto završení a radost z návratu. Bohužel se to stává vcelku často a leckdy s fatálními následky  hmm                            Přeji ti brzké zahojení s co nejmenšími následky  ano 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#28 24.03.2017 12:52:38

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Svarog:

Svatá pravda kámoš před 3 tejdnama 4h endurka před koncem jízdy hláška prubnem ješe na louce drobet jízdu po zadním tak ja piluju jízdu ve stupačkách otočim se kámoš jede po zadním z 2-jky tam pere 3ku malej hup záda on pod motkou lup a kotník na 2x zlomenej min 8 tejdnů pauza a26 Včera u káves hláška že jsme se na to nevysrali  ee3  Ale už ho svrbí pracky bál jsem se aby se na to nevysral ale je to máčo jede se dál  ano 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#29 24.03.2017 13:43:28

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Prochal11:

Včera u káves hláška že jsme se na to nevysrali   ee3     Tak tomu se říká : Pozdě bycha honit  a33 

Editoval Svarog (24.03.2017 13:44:12)


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#30 24.03.2017 19:00:14

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Janek napsal(a):

Fireman napsal(a):

Janek:
jo jo zítra to bude 14 dní,

Slušný železářství ano 
Za pár týdnů tě budou zase svrbět ruce (ne pod sádrou big_smile ), tak to neprodávej wink 

to si tak myslim. smile  Ted jsem ale rozhodnutej. Když jsem viděl manželku s prckem tak se to nějak zlomilo


Co shoří neshnije

 offline 

 

#31 24.03.2017 19:02:17

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Svarog napsal(a):

Fireman:

Jen jsem si to představil  a9 Tohle je kurevská smůla,spousta ošklivých nehod se stává při návratu dom,člověk přestává být ostražitý,protože prostředí dokonale zná a zároveň se mu již honí hlavou,věci budoucí. roll Zároveň kde to znáš tak to ještě pustíš,jako takovéto završení a radost z návratu. Bohužel se to stává vcelku často a leckdy s fatálními následky  hmm                            Přeji ti brzké zahojení s co nejmenšími následky  ano 

Tak přesně tak se to stalo, a díky


Co shoří neshnije

 offline 

 

#32 24.03.2017 22:18:53

Scorpion27
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 63
Založená vlákna
Motorka: TPI 300
Věk: 39
0 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman : přeju brzké uzdravení a pevné nervy.. Jde po mě mráz jak to čtu..

S chlapama jsme se zhodly že přejezdy nebudem jezdit nějakou palbu... Je stoho minimalní zážitek zato však vysoké riziko úrazu.. Radši se vyblbnout ve výjezdu kde se sice taky může něco stát, ale podle mě se tam tak nerozsekáš jako teď.. Tohle si neumim představit, podnikám a to by byl muj konec takhle se rozstřelit.. Kámoš na podzim se rozbil taky hodně.. Chytnul listím zapadanou kolej a omotal se o strom, 9 žeber zlomených a kliční kost. Je to starší pán a už je fit i jezdí.. Jsme se ho ptali jak byl tak zlamaný : končíš ? Odpověd: jsi piča ? Jsem si koupil nove gaťe pod stromeček..!!! 😄😄😄

 offline 

 

#33 25.03.2017 06:14:01

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman:

Taky přeji brzké uzdravení  ano 
Ono se nám může stát cokoli a kdekoli, nemá cenu přemýšlet. Mám taky děti a když mě v lese motorka zalehla, nebo přišpendlila ke stromu, říkal jsem si, sakra, ale za pár dní ta chuť jezdit je silnější.
Včera po práci jsem jel na kšeft a když jsem se vracel pole, louky, najednou vykopaná díra, brzdy, přední kolo spadlo do díry a já šel přes řídítka. Motorka ok ( ohnutý zrcátka), já bez chráničů tlama na rameno, ale ok.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#34 25.03.2017 07:33:00

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Scorpion27 napsal(a):

Fireman : přeju brzké uzdravení a pevné nervy.. Jde po mě mráz jak to čtu..

S chlapama jsme se zhodly že přejezdy nebudem jezdit nějakou palbu... Je stoho minimalní zážitek zato však vysoké riziko úrazu.. Radši se vyblbnout ve výjezdu kde se sice taky může něco stát, ale podle mě se tam tak nerozsekáš jako teď.. Tohle si neumim představit, podnikám a to by byl muj konec takhle se rozstřelit.. Kámoš na podzim se rozbil taky hodně.. Chytnul listím zapadanou kolej a omotal se o strom, 9 žeber zlomených a kliční kost. Je to starší pán a už je fit i jezdí.. Jsme se ho ptali jak byl tak zlamaný : končíš ? Odpověd: jsi piča ? Jsem si koupil nove gaťe pod stromeček..!!! 😄😄😄

Voe, to si mi neřek!!! A jak to mohlo minulou neděli dopadnout ne  ne  ne  a30 ... a1 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#35 25.03.2017 07:47:36

lihoun
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 52
Založená vlákna
Motorka: Sherco 300
Věk: 54
0 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman
Přeju ti rychlý a pevný srůstání  .Loni v srpnu kolej po LKT a v ní zarostlej šurt předloktí do pravýho úhlu ,destičky šrouby a pár drátů.Padesátiny jsem oslavil na  operačním stole.K motorce jsem nešel celý dva dny.myšlenky na konec mě držely jenom kdyš mi tu zlámanou hnátu rovnaly.Tak se drž a neprodávej.


Už zase skáču přez kaluže

 offline 

 

#36 25.03.2017 08:57:11

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Těchto 14 dní bylo hustých každý třetí den operace, probdědné  noci a do toho spousta té chemie co do vás serou. Kdyby bylo jen podle mě tak nakoupím novou výstroj ( ta leží rozstřihaná někde v kontíku za nemocnicí  big_smile ) a vrátím se do sedla. Enduro mám fakt rád. Ale dohání mě odpovědnost za rodinu a také samo masírka ze všech stran. Přeci jenom na mě asi nebyl pěkný pohled  big_smile . Chlapi díky za podporu


Co shoří neshnije

 offline 

 

#37 25.03.2017 09:02:00

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman napsal(a):

Těchto 14 dní bylo hustých každý třetí den operace, probdědné  noci a do toho spousta té chemie co do vás serou. Kdyby bylo jen podle mě tak nakoupím novou výstroj ( ta leží rozstřihaná někde v kontíku za nemocnicí  big_smile ) a vrátím se do sedla. Enduro mám fakt rád. Ale dohání mě odpovědnost za rodinu a také samo masírka ze všech stran. Přeci jenom na mě asi nebyl pěkný pohled  big_smile . Chlapi díky za podporu

Stejně ti to nedá a za chvíli si ty nejhorší dny nebudeš pamatovat a už budeš pošilhávat po motorce  smile Kde tě dávali dohromady? V Krumlově?

 offline 

 

#38 25.03.2017 11:12:26

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


SethX napsal(a):

Fireman napsal(a):

Těchto 14 dní bylo hustých každý třetí den operace, probdědné  noci a do toho spousta té chemie co do vás serou. Kdyby bylo jen podle mě tak nakoupím novou výstroj ( ta leží rozstřihaná někde v kontíku za nemocnicí  big_smile ) a vrátím se do sedla. Enduro mám fakt rád. Ale dohání mě odpovědnost za rodinu a také samo masírka ze všech stran. Přeci jenom na mě asi nebyl pěkný pohled  big_smile . Chlapi díky za podporu

Stejně ti to nedá a za chvíli si ty nejhorší dny nebudeš pamatovat a už budeš pošilhávat po motorce  smile Kde tě dávali dohromady? V Krumlově?

 a1 
hned jak mě nakládali do auta , tak jsem řekl , že chci do budějic . tak jsem tu.


Co shoří neshnije

 offline 

 

#39 25.03.2017 12:31:32

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Fireman napsal(a):

SethX napsal(a):

Fireman napsal(a):

Těchto 14 dní bylo hustých každý třetí den operace, probdědné  noci a do toho spousta té chemie co do vás serou. Kdyby bylo jen podle mě tak nakoupím novou výstroj ( ta leží rozstřihaná někde v kontíku za nemocnicí  big_smile ) a vrátím se do sedla. Enduro mám fakt rád. Ale dohání mě odpovědnost za rodinu a také samo masírka ze všech stran. Přeci jenom na mě asi nebyl pěkný pohled  big_smile . Chlapi díky za podporu

Stejně ti to nedá a za chvíli si ty nejhorší dny nebudeš pamatovat a už budeš pošilhávat po motorce  smile Kde tě dávali dohromady? V Krumlově?

 a1 
hned jak mě nakládali do auta , tak jsem řekl , že chci do budějic . tak jsem tu.

Neznám žádného člověka,co by šel dobrovolně do Krumlova  a1 Semnou na pokoji také ležel kluk,krerý prý z posledních sil,prosil ať ho vezmou do Budějic  wink 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#40 25.03.2017 12:42:40

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Zranění z endura vaše zkušenosti.


Svarog napsal(a):

Fireman napsal(a):

SethX napsal(a):


Stejně ti to nedá a za chvíli si ty nejhorší dny nebudeš pamatovat a už budeš pošilhávat po motorce  smile Kde tě dávali dohromady? V Krumlově?

 a1 
hned jak mě nakládali do auta , tak jsem řekl , že chci do budějic . tak jsem tu.

Neznám žádného člověka,co by šel dobrovolně do Krumlova  a1 Semnou na pokoji také ležel kluk,krerý prý z posledních sil,prosil ať ho vezmou do Budějic  wink 

Jojo pověst nemá moc dobrou. jinak jsem se chtěl i proletět, měl jsem strach co je schované v té botě. ale vrtuli  mi zamítli, asi toho bylo ještě málo  big_smile 


Co shoří neshnije

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů