Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#241 22.02.2017 09:03:58

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Pitr:

To je strašně těžký takhle říct,  každý se hojí jinak (věk) a každý to zranění měl taky jiný +/-. To asi musíš vycítit sám, ale průměr je cca těch 6 měsíců, když nejsi profi sportovec, který na to má kvantum odborníků atd. Sirr,  po 3 měsících ou2 , to bych asi nerisk plnou zátěž, já si levý znova utrhl po 7 měsících, pravý zatím drží.  Je pravda, že to levý bylo delaný už 3×.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#242 22.02.2017 09:56:56

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr napsal(a):

Pitr:

To je strašně těžký takhle říct,  každý se hojí jinak (věk) a každý to zranění měl taky jiný +/-. To asi musíš vycítit sám, ale průměr je cca těch 6 měsíců, když nejsi profi sportovec, který na to má kvantum odborníků atd. Sirr,  po 3 měsících ou2 , to bych asi nerisk plnou zátěž, já si levý znova utrhl po 7 měsících, pravý zatím drží.  Je pravda, že to levý bylo delaný už 3×.

A proč za to platíš, když se furt trhá? Je to vždycky úraz nebo je to nepovedenou operací?

 offline 

 

#243 22.02.2017 10:57:00

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Pitr:
Já začal po 6měsících a to už jen s ortézama.Začátky byly divný,když jsem si mněl šlápnout na pravou nohu,tak jsem radši upadl smile 
Já ale mněl (mám ) to koleno hodně zničený.Víc psát nebudu,abych zase nedostal vynadáno lol .
Teď mám v hlavě pravé rameno, s tím jdu 6.3 na operaci sad 

 offline 

 

#244 22.02.2017 11:34:15

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek:

Platil jsem za to akorát teď posledně, když mi ruplo pravé (poprvé)a nechal jsem si rovnou udělat levý, s kterým mám problémy od mládí. Kdy to ruplo nevím, začalo mi v tom rupat,  Tak jsem šel na mag. rezonanci ( po 7-mi mesících od operace)a tam mi řekli,  že to mám zase utržený a i menisky ko. Mohlo se to stát při čemkoli  ( fotbal, tenis, kick atd.), ale nevím,  nepostřehl jsem žádnou bolest, ale už jsem dohodlý, že právě po těch cca 5-ti letech , když budu chtít,  půjdu znovu.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#245 22.02.2017 12:01:48

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


ja som mal odtrhnute vsetky vazy okrem zadneho krizneho + roztrhnute obydva menysky a zlomenu kost v kolene a po 10tyzdnech som sedel na moto res. plnohodnotne som jazdil enduro  vyk!  vyk!  vyk!  takze ked sa chce tak sa da  smile 

 offline 

 

#246 22.02.2017 12:11:12

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak s ortezou (ktery by ty vazy vlastne mela nahradit) bys teoreticky moch uz hned jak to nak rozhejbas/ nebude bolet, ne?

 offline 

 

#247 22.02.2017 12:19:50

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


cimo2T napsal(a):

ja som mal odtrhnute vsetky vazy okrem zadneho krizneho + roztrhnute obydva menysky a zlomenu kost v kolene a po 10tyzdnech som sedel na moto res. plnohodnotne som jazdil enduro  vyk!  vyk!  vyk!  takze ked sa chce tak sa da  smile 

Říkám si, že kdyby KR byl Slovák ano , tak by už taky musel plnohodnotně jezdit a on se zatím fláká po doktorech s lešením na ruce, protože se mu nechce ne 
Poslednmí dobou mám pocit, že vy Slováci jste v hodně věcech fakt dobrý ano  ano ... prostě když chcete, není nic problém ano 

 offline 

 

#248 22.02.2017 13:55:17

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek napsal(a):

cimo2T napsal(a):

ja som mal odtrhnute vsetky vazy okrem zadneho krizneho + roztrhnute obydva menysky a zlomenu kost v kolene a po 10tyzdnech som sedel na moto res. plnohodnotne som jazdil enduro  vyk!  vyk!  vyk!  takze ked sa chce tak sa da  smile 

Říkám si, že kdyby KR byl Slovák ano , tak by už taky musel plnohodnotně jezdit a on se zatím fláká po doktorech s lešením na ruce, protože se mu nechce ne 
Poslednmí dobou mám pocit, že vy Slováci jste v hodně věcech fakt dobrý ano  ano ... prostě když chcete, není nic problém ano 

napisal som to tak ako to bolo mozem sem dolozit lekarsku dokumentaciju.Veci sa ale maju tak ze ma to koleno vyslo na cca 3000euro a musim podotknut ze predný krizny vaz je stale KO
myslel som ze porovnavanie cesi vs slovaci je davno v prdeli ale ako vidim problem je tu stale  ne 

 offline 

 

#249 22.02.2017 15:09:13

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak teda před někým klobouk dolu. No v pátek jdu tahat stehy a v pondělí nastupuji na rehabky. Nejsem žádný sportovec, od doby kdy jsem si to utrhl jsem přestal sportovat. Jinak procházka 15km není problém.
Jak tu někdo psal,že hned po plastice chodil bez berlí taky dobrý. Já jsem cca 7 dni po a až teď si troufám bez nich chodit. Doktor mi doporučil 3 týdny ale asi je příští týden zahodím  lol 


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#250 22.02.2017 15:11:58

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


cimo2T napsal(a):

Janek napsal(a):

cimo2T napsal(a):

ja som mal odtrhnute vsetky vazy okrem zadneho krizneho + roztrhnute obydva menysky a zlomenu kost v kolene a po 10tyzdnech som sedel na moto res. plnohodnotne som jazdil enduro  vyk!  vyk!  vyk!  takze ked sa chce tak sa da  smile 

Říkám si, že kdyby KR byl Slovák ano , tak by už taky musel plnohodnotně jezdit a on se zatím fláká po doktorech s lešením na ruce, protože se mu nechce ne 
Poslednmí dobou mám pocit, že vy Slováci jste v hodně věcech fakt dobrý ano  ano ... prostě když chcete, není nic problém ano 

napisal som to tak ako to bolo mozem sem dolozit lekarsku dokumentaciju.Veci sa ale maju tak ze ma to koleno vyslo na cca 3000euro a musim podotknut ze predný krizny vaz je stale KO
myslel som ze porovnavanie cesi vs slovaci je davno v prdeli ale ako vidim problem je tu stale  ne 

Nečerti se, myslel jsem to vážně ano , znám jednoho slováka, co si zlomil páteř a vykloubil obě ramena při pádu ze stromu a říkal, že za 3 měsíce už jezdil mx ....  ano 

 offline 

 

#251 22.02.2017 15:37:00

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek napsal(a):

cimo2T napsal(a):

Janek napsal(a):


Říkám si, že kdyby KR byl Slovák ano , tak by už taky musel plnohodnotně jezdit a on se zatím fláká po doktorech s lešením na ruce, protože se mu nechce ne 
Poslednmí dobou mám pocit, že vy Slováci jste v hodně věcech fakt dobrý ano  ano ... prostě když chcete, není nic problém ano 

napisal som to tak ako to bolo mozem sem dolozit lekarsku dokumentaciju.Veci sa ale maju tak ze ma to koleno vyslo na cca 3000euro a musim podotknut ze predný krizny vaz je stale KO
myslel som ze porovnavanie cesi vs slovaci je davno v prdeli ale ako vidim problem je tu stale  ne 

Nečerti se, myslel jsem to vážně ano , znám jednoho slováka, co si zlomil páteř a vykloubil obě ramena při pádu ze stromu a říkal, že za 3 měsíce už jezdil mx ....  ano 

Nechcu rypat ale nepletes se? Nebyl to Ilja Muromec?  a1 

 offline 

 

#252 22.02.2017 15:38:42

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Pitr napsal(a):

Tak teda před někým klobouk dolu. No v pátek jdu tahat stehy a v pondělí nastupuji na rehabky. Nejsem žádný sportovec, od doby kdy jsem si to utrhl jsem přestal sportovat. Jinak procházka 15km není problém.
Jak tu někdo psal,že hned po plastice chodil bez berlí taky dobrý. Já jsem cca 7 dni po a až teď si troufám bez nich chodit. Doktor mi doporučil 3 týdny ale asi je příští týden zahodím  lol 

15km procházka, jako týden po operaci, nebo před ? Bez těch berlí to šlo, doktor Dvořák řekl neexistuje a bylo. Druhý den po operaci mi dali motodlahu a ohýbali koleno, už si nepamatuju do jakého úhlu a sestřička semnou chodila po schodech. Rehabilitaci jsem taky neabsolvoval, dali mi schéma, co mám dělat po dobu 4 měsíců. Kdybych dělal někde v kanclu, tak bych mohl do práce po 14ti dnech, ale na žádný skákání to nebylo. Nejvíc mě udivuje, jak opravdu každý doktor má jinou metodu, pooperační rekonvalescence, to mi nejde do hlavy.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#253 22.02.2017 15:50:41

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek napsal(a):

cimo2T napsal(a):

Janek napsal(a):


Říkám si, že kdyby KR byl Slovák ano , tak by už taky musel plnohodnotně jezdit a on se zatím fláká po doktorech s lešením na ruce, protože se mu nechce ne 
Poslednmí dobou mám pocit, že vy Slováci jste v hodně věcech fakt dobrý ano  ano ... prostě když chcete, není nic problém ano 

napisal som to tak ako to bolo mozem sem dolozit lekarsku dokumentaciju.Veci sa ale maju tak ze ma to koleno vyslo na cca 3000euro a musim podotknut ze predný krizny vaz je stale KO
myslel som ze porovnavanie cesi vs slovaci je davno v prdeli ale ako vidim problem je tu stale  ne 

Nečerti se, myslel jsem to vážně ano , znám jednoho slováka, co si zlomil páteř a vykloubil obě ramena při pádu ze stromu a říkal, že za 3 měsíce už jezdil mx ....  ano 

ja sa necertim len som napisal tak ako to naozaj bolo nemam preco klamat a mozem dolozit podklady od lekara.(dalsia vec je ze som sa isiel zenit a to bolo o dovod naviac rozhybat to) mozem vsetkym doporucit ze rehabilitacia je 80percent uspechu.Ja som rehabilitoval 5x do tyzdna u sukromneho fizioterapeuta ktorý pracoval zo slovenskou hokejovou repre. a poviem vam ze rehabilitacia v statnej nemocnici je oproti nemu slaby odvar  vyk!   gp 

 offline 

 

#254 22.02.2017 16:55:01

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr:
Těch 15 km před operací. Jako fyzička už není co bývala ale mi to stačí. Ted jsem byl venku a jako opěru už moc nepotřebuji ale po delší době je to dost cítit.


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#255 01.03.2017 13:04:24

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak uz mam konecne termin na vyndavani tohodle srotu z kolene.  key 
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13087664_10209091708157507_7244779148739216041_n.jpg?oh=17d8ac0f216e1d8c4a9e8f0288b01900&oe=592AE8BB
Nekdo vlastni zkusenosti, za jak dlouho se daj zas odhodit berle a za jak dlouho endurko?  a14 

 offline 

 

#256 01.03.2017 14:20:25

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Alexanderovic napsal(a):

Tak uz mam konecne termin na vyndavani tohodle srotu z kolene.  key 
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ … e=592AE8BB
Nekdo vlastni zkusenosti, za jak dlouho se daj zas odhodit berle a za jak dlouho endurko?  a14 

To je pěkně materiálu,tolik šroubů.... wink 


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#257 01.03.2017 14:39:07

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Aktuálně se trápím s ramenem,dnes,zítra 2 dny dovo v prdeli,dostal jsem 2 injekce...utrh jsem si ho na WR před cca 3 roky,(krásně dlouhá wheelie,jen na konci stála garáž)všechny 3 vazy,uspěchal to,rehabilitaci žádnou,"musel" jsem do práce  a31 
Ted se pořádně nesvezu,nerisknu co není na pohodu,je to nanic a31 .
Jinak oba kotníky zlomené,vyhřezlá ploténka,přeskočený krční obratel,oba lokty operované,2x těžký otřes mozku,prsty rukou... poc 
Ale jak čtu ty vaše kolena,šrouby atd.. (jedno koleno mám jen volné,chodím k chiropraktikovi) tak jsem vlastně v klidu a to myslím upřímně.....Přeji všem brzké uzdravení... ano 


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#258 13.03.2017 15:09:26

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


 a15 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_rps20170313_150710.jpg

 offline 

 

#259 13.03.2017 17:43:55

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Alexanderovic:
Tak už tě toho zbavili. Teď už můžeš jet do Ameriky  ano Brzké zotavení  gp 


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#260 13.03.2017 18:11:53

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Pitr:
Dik! Do letadla to snad nevadi, ne? Myslim ze ani  vramu na letisti jsem s tim nepipal.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů