Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM 690 SMC žere olej

#41 02.09.2016 08:40:35

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


jees:

Ahoj okolo litro na 1000km. Vým že je minimálně špatné gufero na levém výfukovém ventilu, a bude toho asi víc v servise v brně mě řekli že při takové spotřebě oleje mění pístní kroužky a gufera na ventilech.

 offline 

 

#42 02.09.2016 09:20:18

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik: tak to je darda, to už je asi opravdu moc. Na druhou stranu, když jsem si měl půjčovat (za peníze) SMC, nakonec z toho sešlo když jsem řekl, že bych najel tak 1.000 km. Bylo mi řečeno, že motorka je před servisem, olej na minimu a musel by se na tolik km dolít, takže asi opravdu spotřeba oleje nebude u některých motorů malá.

Možná, jestli na tom jezdíš někam dál, bych si udělat výlet do DE (třeba i AT, ale těm už tak moc nevěřím) a zkusil to konzultovat tam, ať už tu záruku nebo jen info výměnou čeho všeho by to řešili tam. Občas jsou servisy venku lepší než v CZ a hlavně jezdí tam víc strojů než tady, takže jsou taky větší zkušenosti. Jestli si máš opravu platit sám, tak aspoň budeš mít víc informací za co utratit a za co ne, protože za tvoje ti rádi vymění i to, co na té motorce není

 offline 

 

#43 02.09.2016 10:48:30

Re: KTM 690 SMC žere olej


bohužel dle Ktm má tento motor toleranci na spotřebu oleje max 1l/1000km
správný postup dealera by měl být při řešení tohoto problému: vypustit olej, poslat do fabriky na kontrolu zda je to 10w60 (doporučený výrobcem) nalýt nový olej, motor zaplombovat a majitel najezdí 1000km následně změří spotřebu oleje..

nicméně dle zkoumání kamerou je zřejmé, že gufero propouští... myslím, že na základě toho by neměl mít dealer problém s fabrikou tento problém v rámci záruky vyřešit, fabrika dealerovi poskytne díly a proplati dle norem práci (většinou to nestihnou) ale to je jejich problém..

konkrétně Tvůj problém je čistě na dealerovi, i těch přešvihnutých 20 dní, kdyby chtěl obhájí, zvláštˇřešite-li to už delší dobu, to beru jako podpásovku.. prostě se nechce a to je horší, než, když to nejde..

jinak oficiální řešení zásadních problému krátce po záruce řeší fabrika tak, že poskytuje díly zdarma - práci platí zákazník...

P.S. mám momentálně taky SMC 690 2014 a na 1000km je spotřeba oleje neměřitelná..

přeju hodně štěstí při řešení, doporučuju se obrátit co nejdriv na jiného dealera

 offline 

 

#44 02.09.2016 11:17:58

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


sumavahonzi:

Ahoj tak rozhodl jsem se jednoduše.

Dnes tam jedu. Už mě fakt nasrali. Měli jste slišet technika, docea se na něj dnes těším a24 Prý v KTM o ničem nevědí spotřeba oleje cajk uděláme vám servis na 10 000km a jezděte dál ono si to sedne. Když jsem se zeptal jak si sedne tekoucí gufero tak z něj asi 20 vteřin nevypadlo ani slovo. A pak noo ono víte....

Řeknu jim ad´ to opraví. S tím že budˇ to opraví v rámci reklamace, nebo jim to zaplatím, ale půjdu s tím k soudu. Dle známého právníka bych neměl mít problém to vyhrát. Samozřejmostí je připočtení nákladů na soud a můj ušlý zisk.

Jsou to neskutečný ZMRDI  a18 

 offline 

 

#45 02.09.2016 11:38:56

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

být Tebou, požádám je, aby Ti udělali servis se ´´správným´´ datumem a odůvodnil bych to tím, že: kdyby si to náhodou nesedlo  smile , s tím šlo něco dělat v rámci záruky.. ono si to pravděpodobně nesedne, ale ty budeš mít možnost, řešit to jinde..

jakmile je to necháš opravit a zaplatíš to, dobrý. Ale právník Ti nepomůže, abys dostal prachy zpět...

 offline 

 

#46 02.09.2016 11:59:14

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


sumavahonzi:

Už s nima nebudu kličkovat, a pak s tím jet do Prahy? Brna? Jsou to zmrdi a na ty se musí tvrdě! řeknu jim to co jsem sem psal a uvidím jak se k tomu postaví.

Dle firemního právníka by to neměl být problém dostat peníze zpět, jen čas... Ale pokud se nebudeme bránit budou si dělat stále co chtěj!

 offline 

 

#47 02.09.2016 12:19:57

Koštěbuch
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 334
Založená vlákna
Místo: přerov
Motorka: Gas Gas 515 FSE
Věk: 28
0 3

Re: KTM 690 SMC žere olej


nevím co to máš za právníka... ale pravník ti většinou řekne jak všechno vyhraje... je to jeho živobytí a je mu jedno kdo ho nakonec zaplatí.... Tak bacha na to...  hmm 

 offline 

 

#48 02.09.2016 12:21:00

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Koštěbuch:

Je to známý v rámci firmy pro kterou dělá asi 15 let, takže si nemyslím, že by dělal nějakou levou.

 offline 

 

#49 02.09.2016 12:25:31

Koštěbuch
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 334
Založená vlákna
Místo: přerov
Motorka: Gas Gas 515 FSE
Věk: 28
0 3

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

ja jen konstatuju buď obezřetný.... už sem párkrát viděl a slyšel jak lidi brečeli, že jim nakukali jistotu a ono houvno...

 offline 

 

#50 02.09.2016 15:49:29

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

Pavle ty kluku, zkus se obrátit na firmu SETTE z Vlašimi
http://www.ktmvlasim.cz/home/o-nas/

To byl první výhradní dovozce do ČR (podle toho co jsem vypátral). Nevim jak je to teď. V praxi to ale běžně chodí tak, že výhradní dovozce / distributor si hlídá dealery. A je dost běžné, že si své dealery taky umí postavit patřičně do latě.

Každopádně bych tam zavolal a poradil se, jak postupovat, než provedeš nějaký nevratný krok.

Mam sice Námahu, ale tvůj případ mě celkem nadzved ze židle (ano, chtělo se mi vyhledat toaletu a tam  a31 blít). A navíc jsem potkal v hlavě nějaký oranžový myšlenky  tongue 

Pokud bych neuspěl v Sette, obrátil bych se přímo na centrálu KTM přes jejich webovej formulář pro technické požadavky
https://forms.ktm.com/KTM/Home/Edit/INQ … culture=en

Někde jsem zahlídnul, že pro naši oblast je teď zastoupení na SK, ale fakt nevim  a22  a internet k tomu mlčí jak tajemnej hrad v karpatech.... Třeba ostatní kluci budou vědět víc.

Tak dej vědět jak ta anabáze pokračuje, držim palec a přiznam se, že ti vůbec nezávidim.


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#51 02.09.2016 17:06:08

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

Obavam se, ze ti pravnik nepomuze resp. jsi se s nim mel poradit v zacatku problemu. Sam neznas svy zakladni prava jako zakaznika servisu, dal vis, ze mas problem, ktery chces resit a nepohlidas si svy povinnosti - termin servisu, pritom na to staci upominky v mobilu ...
Na vse bys mel mit zakazkove listy s popisem zavady a pri predani bys mel vzdy dostat fakturu s popisem ... zaklad je jednoduchy - dobry den, spotreba oleje je vice nez litr na 1000 km, ale nevim presne, protoze jsem jen uzivatel ..... pri prevzeti trvas na pisemnem vyjadreni co a jak a hlavne kdyz ti nekdo bude tvrdit, ze spotreba oleje je ok, tak trvas na pisemnem vyjadreni, jak oni tu spotrebu merili ...  V pripade dohadu volej klidne pcr a zadej je o dohled nad dodrzovanim zakona ... servis bude kmitat jinak kvuli ostude, ktera jim urcite vznikne .... Je toho vic ... Delal jsem garancniho technika ve Fordu. Zakazniky jako ty jsem mel v uvozovkach rad, protoze od nich nebezpeci nehrozi. Vetsina dealerstvi ma sakra dlouhy prsty, aby se klepali pred nejakym noname ... Stejne nemyslim, ze by ti dealer neopravil ne zaruku, kdyby bylo na nem, ale tohle je prave politika vyrobce, casto diskriminacni podminky dealeru v cr x zapadni evropa, kde je silnejsi trh. Dealer dostane proplaceno casto s bidou 50% realnach nakladu ... Netvrdim, ze je to tak vsude.
K veci, proc by bylo spatne gufero? Jedno ze 4? Spatna montaz ...? Vidim to na velkou vuli ve voditku. Staci sehnat nekoho, kdo hlavy dela na profi urovni a ma trny na zmereni prumeru voditek.

 offline 

 

#52 04.09.2016 19:14:21

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


tak jsem se dneska potkal s kamaradem co sedlal 660SMC a říkal, že spotřeba oleje LC4-řek je klidně i ten litr, má si to prý do 10kkm sednout (nevím kolik máš konkrétně najeto) nicméně prý olej docela statečně baští, záleží na režimu.

Aktuálně sedla 950SM a prý když za to tahá tak taky baští olej, pak ještě cvrndá brzdovka přepadem, žere gumy a benol usch , ale neměnil by.

Trojana v HK si prozatím chválí (kupuje tam jen kapaliny, díly)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#53 07.09.2016 18:05:53

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: KTM 690 SMC žere olej


Ne všichni jsou nespokojeni se servisem KTM  heh2 

http://jyxo.info/uploads/0A/0ae9e00e4d2de65896d5a94fee5db4871a8243bf.jpg

 offline 

 

#54 07.10.2016 23:16:58

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Tak měsíc v tahu, Jakpak jsi dopadl u trojanu?


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#55 10.10.2016 18:21:24

Re: KTM 690 SMC žere olej


Ma to nejake pokračování???

 offline 

 

#56 08.02.2017 18:02:56

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Sireffa:

jj, taky mě zajímá jak offiko KTM z HK a 690tka, kor když všude KTM group protlačuje HQ 701


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#57 10.02.2017 08:57:11

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Slow:
Ahoj no abych vás trochu poinformoval. Na konec to rozhodili a byl prasklý stírací pístní kroužek a špatné gufero, které si mělo sednout a22 

Kdybych důvěřoval jen servisu tak na tom stále ještě jezdím a čekám až si prasklý pístní kroužek sedne.

Vymněnili kroužky gufera těsnění, vyřízeno v rámci reklamace, ale olej a chladící kapalinu jsem zacvakal já. Prý že to bych zaplatil stejně v rámci servisu na 10 000km.

Přestřelil jsem servis po jednom roce nebo 10 000km. Dest jsem nenajel, ale asi o pár týdnů jsem přetáhl servis. Spousta dohadování, chlapi nebudťe jako já a hlídejte si to  smile 

Jinak když jsem chtěl odjet koukám že se mě zadní plast dotýká výfuku. Špatně namontovali akrapa, kdybych je na to neupozornil jsem bez plastu + zasranej vejfuk...

No a přes zimu mě začal chcát zadní tlumič, takže mě čeká opět reklamace, tak jsem zvědavej....

Sečteno podttrženo nová motorka stále nějaké problémy, přístup servisu ...

Motorka na ježdění super, ale kdyby dělali Japonci něco podobného na KTM už se vykašlu....

 offline 

 

#58 10.02.2017 08:58:29

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Strejda-GC: Joo jestli to není taky trochu o tom, že když máš jméno daj si záležet, a nebo prostě lepší servis, nemůžu hodnotit...

 offline 

 

#59 10.02.2017 10:32:06

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik napsal(a):

Slow:
Motorka na ježdění super, ale kdyby dělali Japonci něco podobného na KTM už se vykašlu....

Přesně tak to vidím i já.

Jinak já jsem volal na objednání na servisní prohlídku (do Německa) a měli plno, řekli, že za týden nebo dva. Já říkám, že nebudu moct jezdit a má být hezky, odpověď - klidně jezděte a přijeďte pak, všechno bude zapsané OK. A bylo, žádné dohady ohledně datumu

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů