Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Olej do benzinu u 2T endur

#261 26.08.2016 13:17:04

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


sykator:

úplně jedno to je  wink 


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#262 26.08.2016 13:28:19

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


SojkinXR6R napsal(a):

sykator:

úplně jedno to je  wink 

Ti pak pošlu fakturu až se to rozsype:Dbig_smilebig_smile

 offline 

 

#263 26.08.2016 13:49:09

jojkoz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 227
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2010
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


V zivote som nerozmyslal nad tym aky mam zrovna namiesany olej v nadrzi. A vzdycky som dolial tym co som mal namiesany - pokial slpnaju udavanu normu nemoze byt problem.

 offline 

 

#264 26.08.2016 14:19:54

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


jojkoz:

Tak jde mi o to že jsou to v podstatě rozdílné oleje, už jen z pohledu viskozity a bodu vzplanutí, který je u 800 hodně vysoko posazený...

 offline 

 

#265 27.08.2016 08:08:27

Felipe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 282
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC
Věk: 3+
Tel: služební a zvoní
3 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Tady nebude na 100% problém. Je i výhoda že je to od jednoho výrobce (obdobná molekulová kostra).

 offline 

 

#266 29.08.2016 22:02:01

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Endurko napsal(a):

Hitak128CZ:

motul 800 do yamahy DT je kravina, motor nemá takovou teplotu spalování, která je potřebna pro tenhle olej, pak ten olej blije všude kolem jako v tvém případě ;-)  800ka je do ostrých motoru - motokrosu, 
Jinak já  do DTčka kdysi lil motul 710, mogul moto 2T FD a rozdíl jsem nepoznal, je fakt že jsem používal oilmaster, který na DT funguje podle mě velice dobře. wink  Takže se vrať k 710 a podobným olejum, který jsou určený pro vstřikovací systém.

Tohle me navadi na myslenku, jestli ma cenu lit Motul 800 do detskych motorek (KTM SX50 a 65)? Kluci na tom zacinaji a rozhodne nejezdi zadnou palbu a vsiml jsem si ze obzvlast z ty 65  olej uplne prska.


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#267 29.08.2016 22:39:09

zetkarider
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: Prešov- Slovensko
Motorka: Ktm sx 250
Věk: 27
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


danka:

Vydel som take pripady prave na tych mensich detskych moto kedy bola od oleja zafrkana nielen cela koncovka ale aj vydla zadny naboj aj zadny blatnik masaker podla mna ten olej je zbytocny pretoze motor nema otacky ani teplotu a zaťaženie aby ho spalil, staci tam nejaka polosyntetika napr. durablent...


BORSUK enduro team

 offline 

 

#268 29.11.2016 21:58:43

pato77
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: Exc 300
Věk: 99
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


takže priviezol somsi novu 300 exc sd davam tam odporučany olej motorex cross power 2t cenovka zruba 15,40€ liter , prva nadrž išla 1:50 no aj keď manual piše od začiatku 1:60 a prve 3mth na 70% vykonu ,chcem sa opytať ak bysom to časom zmenil na motul 800 môže sa niečo stať  roll ?

 offline 

 

#269 29.11.2016 22:15:19

MartinSVK
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Motorka: Beta RR300 Racing MY16
Věk: 30
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Jediné čo sa stane bude že ušetríš nejaké to euro. Motul 800 je kvalitný olej. Ja používam do Bety 300RR Motul 710 a bez problémov.

 offline 

 

#270 29.11.2016 22:23:05

pato77
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: Exc 300
Věk: 99
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


MartinSVK:Práve oto mi ide kedže na 4litrovej bandaske oproti motorexu mam nejakych 10-11€ ušetrených heh2 

 offline 

 

#271 30.11.2016 19:48:12

pato77
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: Exc 300
Věk: 99
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Kto jazdí na motul 800 4l za koľko ho viete zohnať najnižšiu cenu v € ? vďaka

 offline 

 

#272 20.12.2016 16:38:44

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Přátelé,
jsem tu sice nový, ale celý život jezdím na všem možným a tím co teď řeknu asi rozpoutám docela zajímavou debatu. Ono totiž vůbec není podstatné kdo ten olej vyrábí a za jakou cenu, podstatná je tzv. výkonová specifikace. V současné době je platná motocyklová norma, která posuzuje kvalitu motocyklových olejů. Tato norma není příliš stará, ale to teď není podstatné.
Norma se jmenuje Jaso, přičemž nejvýkonější olej pro 2T splňuje olej označený Jaso FD a olej pro 4T Jaso MA2. Tyto oleje vyrábí i náš Mogul. Pro 2T Mogul TSF a pro 4T Mogul 4T 10W40.
Litr těchto olejů se dá zakoupit přímo v paramu okolo 160-ti kč za litr. Mažu benzin 1:80 a nemám problém, do převodovky dávám ten čtyřtaktní dle návodu, důvodem je mokrá spojka ve společné lázni, nicméně si myslím, že obyčejný převoďák by fungoval zrovnatak. Důvodem je podle mě spíš to, že ten motorák je řidší, takže tolik neunáší spojka.
Troufám si tvrdit, že zcela zbytečně vyhazujete peníze, protože v takovém křovinořezu, nebo motorové pile budou nároky na kvalitu oleje vyžší než v mašině.
Všiměte si, že v návodu pro KTM(nevím jak u jiných značek) je sice doporučený Motorex asi tak jako u Renolta ELF, ale v mazacím plánu se mluví pouze o Jaso FD do benzínu a Jaso MA2 do motoru, respektive převodovky v případě 2T.
Nevím, kde se vžil všeobecný omyl, že olej který nestojí 400kč nebo víc za litr, stojí za prd.
Tak přátelé-pojďte do mě...

 offline 

 

#273 20.12.2016 17:24:46

VanDam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 805
Založená vlákna
Motorka: EXC 350 SD 2017
Věk: 32
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2 napsal(a):

Přátelé,
jsem tu sice nový, ale celý život jezdím na všem možným a tím co teď řeknu asi rozpoutám docela zajímavou debatu. Ono totiž vůbec není podstatné kdo ten olej vyrábí a za jakou cenu, podstatná je tzv. výkonová specifikace. V současné době je platná motocyklová norma, která posuzuje kvalitu motocyklových olejů. Tato norma není příliš stará, ale to teď není podstatné.
Norma se jmenuje Jaso, přičemž nejvýkonější olej pro 2T splňuje olej označený Jaso FD a olej pro 4T Jaso MA2. Tyto oleje vyrábí i náš Mogul. Pro 2T Mogul TSF a pro 4T Mogul 4T 10W40.
Litr těchto olejů se dá zakoupit přímo v paramu okolo 160-ti kč za litr. Mažu benzin 1:80 a nemám problém, do převodovky dávám ten čtyřtaktní dle návodu, důvodem je mokrá spojka ve společné lázni, nicméně si myslím, že obyčejný převoďák by fungoval zrovnatak. Důvodem je podle mě spíš to, že ten motorák je řidší, takže tolik neunáší spojka.
Troufám si tvrdit, že zcela zbytečně vyhazujete peníze, protože v takovém křovinořezu, nebo motorové pile budou nároky na kvalitu oleje vyžší než v mašině.
Všiměte si, že v návodu pro KTM(nevím jak u jiných značek) je sice doporučený Motorex asi tak jako u Renolta ELF, ale v mazacím plánu se mluví pouze o Jaso FD do benzínu a Jaso MA2 do motoru, respektive převodovky v případě 2T.
Nevím, kde se vžil všeobecný omyl, že olej který nestojí 400kč nebo víc za litr, stojí za prd.
Tak přátelé-pojďte do mě...

 ano 
Můžu potvrdit, že píst po 100mth na Mogulu TSF, vypadá uplně stejně, jak píst po 100 mth na Motulu 710  smile 

Editoval VanDam (20.12.2016 17:26:18)

 offline 

 

#274 20.12.2016 17:34:44

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


VanDam:
Děkuji za podporu, to jsem nečekal. smile 

 offline 

 

#275 20.12.2016 18:02:56

SkejT
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 294
Založená vlákna
Motorka: YZ450, Kubeg START
Věk: 36
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


umi nekdo za lepsi cenu Ipone Samourai Racing with strawberry 2T 1L ?

 offline 

 

#276 20.12.2016 21:03:21

Endurko
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Častolovice-Rychnov n. Kněžnou
Motorka: kawa kx250f 016"
Věk: 26
2 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2 napsal(a):

Přátelé,
jsem tu sice nový, ale celý život jezdím na všem možným a tím co teď řeknu asi rozpoutám docela zajímavou debatu. Ono totiž vůbec není podstatné kdo ten olej vyrábí a za jakou cenu, podstatná je tzv. výkonová specifikace. V současné době je platná motocyklová norma, která posuzuje kvalitu motocyklových olejů. Tato norma není příliš stará, ale to teď není podstatné.
Norma se jmenuje Jaso, přičemž nejvýkonější olej pro 2T splňuje olej označený Jaso FD a olej pro 4T Jaso MA2. Tyto oleje vyrábí i náš Mogul. Pro 2T Mogul TSF a pro 4T Mogul 4T 10W40.
Litr těchto olejů se dá zakoupit přímo v paramu okolo 160-ti kč za litr. Mažu benzin 1:80 a nemám problém, do převodovky dávám ten čtyřtaktní dle návodu, důvodem je mokrá spojka ve společné lázni, nicméně si myslím, že obyčejný převoďák by fungoval zrovnatak. Důvodem je podle mě spíš to, že ten motorák je řidší, takže tolik neunáší spojka.
Troufám si tvrdit, že zcela zbytečně vyhazujete peníze, protože v takovém křovinořezu, nebo motorové pile budou nároky na kvalitu oleje vyžší než v mašině.
Všiměte si, že v návodu pro KTM(nevím jak u jiných značek) je sice doporučený Motorex asi tak jako u Renolta ELF, ale v mazacím plánu se mluví pouze o Jaso FD do benzínu a Jaso MA2 do motoru, respektive převodovky v případě 2T.
Nevím, kde se vžil všeobecný omyl, že olej který nestojí 400kč nebo víc za litr, stojí za prd.
Tak přátelé-pojďte do mě...

Jak jsi prosímtě přišel na to, že  motory v křovinořezu a motorové pile kladou na kvalitu oleje vyšší nároky, než motory v MX, nebo endurech ?  roll 

 offline 

 

#277 21.12.2016 06:50:47

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2:

V profilu mas uvedeno 2T Freeridera, jak dlouho v nem ten Mogul TSF pouzivas? Kolik mth jsi na nej najezdil? Nejaka fotka valce-pistu by nebyla?
Predpokladam ze to doporuceni pises na zaklade osobni zkusenosti a dlouhodobym najezdem nekolika desitek, mozna i stovek mth, klidne i na jinych motorkach nez mas tu jednu v profilu. Rozepis se o tom trochu.

 offline 

 

#278 21.12.2016 07:31:04

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Endurko napsal(a):

Maloch2 napsal(a):

Přátelé,
jsem tu sice nový, ale celý život jezdím na všem možným a tím co teď řeknu asi rozpoutám docela zajímavou debatu. Ono totiž vůbec není podstatné kdo ten olej vyrábí a za jakou cenu, podstatná je tzv. výkonová specifikace. V současné době je platná motocyklová norma, která posuzuje kvalitu motocyklových olejů. Tato norma není příliš stará, ale to teď není podstatné.
Norma se jmenuje Jaso, přičemž nejvýkonější olej pro 2T splňuje olej označený Jaso FD a olej pro 4T Jaso MA2. Tyto oleje vyrábí i náš Mogul. Pro 2T Mogul TSF a pro 4T Mogul 4T 10W40.
Litr těchto olejů se dá zakoupit přímo v paramu okolo 160-ti kč za litr. Mažu benzin 1:80 a nemám problém, do převodovky dávám ten čtyřtaktní dle návodu, důvodem je mokrá spojka ve společné lázni, nicméně si myslím, že obyčejný převoďák by fungoval zrovnatak. Důvodem je podle mě spíš to, že ten motorák je řidší, takže tolik neunáší spojka.
Troufám si tvrdit, že zcela zbytečně vyhazujete peníze, protože v takovém křovinořezu, nebo motorové pile budou nároky na kvalitu oleje vyžší než v mašině.
Všiměte si, že v návodu pro KTM(nevím jak u jiných značek) je sice doporučený Motorex asi tak jako u Renolta ELF, ale v mazacím plánu se mluví pouze o Jaso FD do benzínu a Jaso MA2 do motoru, respektive převodovky v případě 2T.
Nevím, kde se vžil všeobecný omyl, že olej který nestojí 400kč nebo víc za litr, stojí za prd.
Tak přátelé-pojďte do mě...

Jak jsi prosímtě přišel na to, že  motory v křovinořezu a motorové pile kladou na kvalitu oleje vyšší nároky, než motory v MX, nebo endurech ?  roll 

Ahoj,
úplně jednoduše. Jsou to rovněž vysokootáčkové motory v drtivé většině 2T, kde se klade kromě výkonu také důraz na váhu(ze zjevných důvodů) a navíc na životnost. Představte si, že by třeba ten dřevorubec měl každý měsíc dělat sadu, protože má 100Mh.
Zásadní rozdíl je ale dle mého názoru ve dvouch věcech. Vždycky jsou to vzduchem chlazené motory, které mnohdy musí pracovat za extrémě vysokých teplot(zpravidla jsou tyto stroje uvnitř navíc plné pilin, trávy a prachu), které navíc neustále kolísají, což u dnes vodou chlazených motocyklů nehrozí-pochopitelně dokud je tam voda.Jednotlivé součástky jsou výrazně větší, mají větší tepelnou setrvačnost, což navíc dál přispívá ke stabilnější teplotě A druhý rozdíl je v tom, že tyto motory už z povahy jejich určení jedou převážnou dobu své životnosti na plný výkon. Součásti jsou drobnější, teploty prudce kolísají, vůle jsou menší. Čím drobnější soustrojí , víc otáček, větší rozdíly teplot, tím větší nároky na mazání.
Studii na to nemám, jsou to pouze léta praxe a odříkání a23 a jednoduchá, podle mě logická úvaha. Navíc na těch motorech není vůbec nic zvláštního, motory takových parametrů tady u nás byly už před půl stoletím, kdy Japonec ještě nevěděl co to je, ta motorka. Jenže nebyly materiály jako dnes a taky to muselo stačit, všechno se mazalo M6, ať už do motoru, nebo do benzínu.

 offline 

 

#279 21.12.2016 08:00:30

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2: tvé úvahy, nejsou zcela správné ani logické a ty " léta praxe a odříkání" v nich nespatřuji...  ou2 
K tomu srovnání pila/moto, říká ti něco pojem "střední pístová rychlost"? Máš představu o obvodové rychlosti u ložiska s čepem 10-12mm a třeba 30mm? mj. každá pila má nucené chlazení ventilátorem a při práci (relativně) konstantní zatížení... to vše jen tak na okraj...
Až na tom FREE, vyměníš pístů třeba 5 a pár ojnic a až to uděláš u pár desítek(lépe stovek) motorů a budeš trochu sledovat intervaly moto-hodin v praxi, pak nám sem prosím napiš pojednání o mogul 2T a oleji pro křovinořezy... ale jinak je to, opravdu hloupé "hospodské" tlachání ou2 ničím nepodložené...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#280 21.12.2016 08:02:55

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Endurko:

tvle nic mu nevysvětluj, žádnou materiálovou analýzu nedělej a posudek taky ne, stejně je to zbytečný, když má za sebou ty léta praxe a odříkání, teď budeš mít dost jiný práce...  lol  lol  lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů